Türkiye'de izlenme rekorları kıran 'Kurtlar Vadisi' yakında yurtdışında ekrana gelecek. Bu projeyi hayata geçirmeye hazırlanan şirket ise Osman Sınav'ı, Seven Arts Picture ile biraraya getirerek ünlü yönetmenin Hollywood yapımlarına imza atmasını sağlayan Pinema Film. Şirketin sahibi Pamir Demirtaş, Türkiye'yi ekrana kilitleyerek milli maçların izlenme oranlarını bile geride bırakan diziye talebin çok büyük olduğunu açıkladı.

Başta Latin Amerika ve Avrupa ülkeleri olmak üzere tüm dünyadan birçok yapımcıyla temasa geçtiklerini söyleyen Demirtaş, şu bilgileri verdi: 'Tepkiler çok güzel. Ama bu işlerin sonuçlandırılması ve detaylandırılması çok kolay değil. Bize çeşitli ülkelerin yapımcılarından talepler geldi. Biz de 'şartları görüşelim' noktasına kadar geldik. Latin Amerika ve Avrupa'nın çeşitli ülkeleri diziyle çok ilgileniyor.

Bu isteklerin ardından yapımcı firmayla anlaşıp, dizinin dağıtımını ve yurtdışı satışını yapma işini Pinema Film olarak biz üstlendik. 'Kurtlar Vadisi'nin yanısıra 'Deliyürek'i de yurtdışına pazarlayacağız. Önümüzdeki günlerde Amerikan Film Market'te yapılacak toplantılarda bu olay biraz daha netleşecek.'