Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 2 mesajdan 1 ile 2 arası

Konu: Oda ve oto kokularına dikkat!

 1. #1
  Advanced Member
  Giriş Tarihi
  20-03-2004
  Mekan
  41 Kocaeli
  Yaş
  36
  Mesajlar
  5,738
  Kan Grubu
  A Rh ( + )
  Üye No
  7857

  New Icon2 Oda ve oto kokularına dikkat!  Oda ve oto kokularına dikkat!,

  Sağlık Bakanlığı, izinsiz üretilen ve satılan, “oda ve oto kokuları”nın halk sağlığını tehdit ettiğini belirterek, vatandaşları izinsiz spreylerin kullanılmaması konusunda uyardı.

  Bakanlıktan yapılan açıklamada, “hava aromatize edici ürünler olarak adlandırılan oda ve oto kokularının bilinçli kullanılması gerektiği belirtildi.

  Kapalı mekanlar ve araç içinin güzel kokması amacıyla kullanılan Oda ve oto kokularının bilinçli kullanılmadığında bir çok sağlık sorununu da beraberinde getirdiğine işaret edilen açıklamada, Sağlık Bakanlığı’ndan izin almadan piyasada satılan, bu ürünlerin halk sağlığını tehdit ettiği kaydedildi.
  Hava aromatize amacıyla üretilen ve satılan bu ürünlerin denetimlerinin yanı sıra üretim ve ithal izinlerinin de Bakanlık tarafından yapıldığı belirtilen açıklamada, izin aşamalarında bu ürünlerin formülasyon bilgileri, orijinal sertifikaları, literatür bilgileri, analiz sertifikalarının belge bazında Bakanlık Temel Sağlık Genel Müdürlüğü’nce incelendiği kaydedildi.
  Açıklamada, ürünlerin kimyasal analizlerinin Sağlık Bakanlığı Refik Saydam Hıfzıssıhha Merkezi Başkanlığı Laboratuarları’nda yapıldığı ve uygun bulunan ürünlere “Türkçe Etiket” örnekleri hazırlatıldığı ifade edildi. Bu etiketlerde gerekli uyarıların yer alması sonucunda izinlerin verildiğine dikkat çekilen açıklamada, bu ürünlerde; esans, alkol, su, aeresollerde itici gaz bulunmadığı, bu ürünlere izin verilirken halk sağlığını tehdit edecek hiç bir yardımcı ve etken madde veya toksik madde taşımamasına dikkat edildiği vurgulandı.

  İZİNSİZ ÜRÜNLERİ SATIN ALMAYIN
  Açıklamada, vatandaşlara, “Bu ürünlerin alınması sırasında, etiket bilgilerindeki uyarıları dikkate alın, Sağlık Bakanlığı’nın izin, tarih ve sayısının bulunup bulunmadığını kontrol edin ve izin almamış olan ürünleri satın almayın” uyarılarında bulunuldu.

  Ankara
  AA

 2. #2
  Advanced Member
  Giriş Tarihi
  17-12-2003
  Mekan
  Türkiye Dışı / Other Country
  Mesajlar
  3,465
  Üye No
  78

  bir ara basıma geldi ..araba boyatıyordum atılan boya kabarmaya basladı boyacı ensısenlemeye basladı basladı etrafa bakmaya (cunku basına daha onceden gelmıs bılıyormus.)az ılerde arabasının ıcını parfumleyen bırı varmıs onun gelen kokusu taze boyayı etkılıyordu...


Gönderme Kuralları

 • Yeni konu açamazsınız
 • Konuda cevap yazamazsınız
 • Eklenti yapamazsınız
 • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
 •  
 • BB Kodları Açık
 • Smiley'ler Açık
 • Resim Kodları Açık
 • Video Kodları Açık
 • HTML Kodları Kapalı