Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 7 mesajdan 1 ile 7 arası

Konu: 17 AĞustos Depremİnİn Fİlmİ Çekİlİyor!

Banned Member
    Giriş Tarihi
    03-02-2008
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    415894

Info 17 AĞustos Depremİnİn Fİlmİ Çekİlİyor!

MARMARA´yı sarsan ve geçen yüzyılın en büyük felayetlerinden biri olarak kabul edilen 17 Ağustos 1999´daki 7.4 büyüklüğündeki depremin, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi´nin sponsorluğu´nda filmi çekilecek.

Yönetmenliğini Ezel Akay'ın yapacağı filmde başrölleri Meltem Cumbul ve Okan Bayülgen paylaşacak.
    Yönetmen Ezel Akay ve yapımcı Sami Dündar, bugün İzmit'e gelerek Büyükşehir Belediyesi ile protokol imzaladı. Çekimleri daha çok depremin merkez üssü de olan Gölcük'te yapılacak filmde, enkaz altında 27 saat kaldıktan sonra kurtarılan ve aynı zamanda filmin yapımcısı da olan Sami Dündar'ın yaşadıkları gerçek olaylar konu edilecek. Filmde ayrıca depremden bu yana geçen süreç de ele alınacak.
    Çekimlerine depremin 9'uncu yıldönümü 17 Ağustos 2008'de başlanacağı belirtilen filmin gelecek yıl Mart ayında vizyona girmesi planlanıyor.
    Yönetmen Ezel Akay, protokolün imzalanmasının ardından yaptığı açıklamada, ‘Her Şeyin Bittiği Yerden’ adı verilmesi planlanan filmde 17 Ağustos depremi ve sonrasının tüm detaylarıyla anlatılacağını belirterek şunları söyledi:
    “Film, Kocaeli ve dünyanın deprem sonrasındaki dayanışma ve yardımlaşmasını gözler önüne serecek. Bunun yanı sıra nerede hata yaptık sorusuna da iyi bir yanıt olacak. Büyükşehir Belediyesi film için her anlamda büyük destek verdi. Film platolarının inşasından, bina maketi yapımına kadar Büyükşehir Belediyesi ekipleriyle yanımızda olacak. Bize verilen bu son derece önemli destek için Büyükşehir Belediye Başkanı'na ve ekibine teşekkür ediyoruz.”
    Aynı zamanda filmin yapımcısı olan ve 17 Ağustos depreminde 27 saat boyunca göçük altında kalan Sami Dündar da deprem travmasını hala yaşadığını belirterek, “Halen geceleri uyuyamıyorum. İstanbul'da yaşıyorum ve İstanbul'da da deprem kapıda. Depremin ardından Kocaeli büyük ilerleme kaydetti. Başkan Karaosmanoğlu, bana kenti gezdirdiğinde kentsel dönüşüm projesinin depreme dayanıklı binaları hayata geçirdiğini gördüm. Bu da büyük bir güven yaratıyor” dedi. (dha)

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    28-07-2004
    Mekan
    54 Sakarya
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    21423

malasef depremi çoktan unuttuk,istanbul da oturanları allah korusun

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    02-11-2007
    Mekan
    Türkiye Dışı / Other Country
    Üye No
    396113

Umarım bir daha o acıları yaşamayız. Çok da güvenemiyorum ama yetkililer gerekli önlemleri almıştır umarım. :crashs::crashs:Her an depreme hazırlıklı olmalıyız. Bu film de bazı şeyleri hatırlatacaktır bence.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    27-01-2004
    Mekan
    41 Kocaeli
    Üye No
    1067

Bütün hollywood özel efektçilerini toplayın benim gördüklerimi film karelerine dökemezler.Ama yine de çekimleri görmek isterdim eğer Gölcük te ise çekimleri görüntüleme şansımız olurdu..
    Benim için çok mahrem bir konu bu..tuhafıma gidiyor filmi çekilecek dendiğinde..anlatılacak gibi değil..
    ama birilerinin aklını başına getirecekse,insanların depremde "neden öldüğünü" anlatacaksa ve düşünmek istemiyorum ama gişe kaygılı bir film değilse,çeksinler..

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    18-03-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    7621

depremi hatırlatmak vede önlemlerini anlatmak için iyi bi iş ama o felaketi yaşayanlar örneğin ben izleyebileceğimi sannetmiyorum..

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    30-09-2006
    Mekan
    Türkiye Dışı / Other Country
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    268208

Gerçeği gibi olmaz ama ...

Advanced Member
    Giriş Tarihi