Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 9 mesajdan 1 ile 9 arası

Konu: Küvetten Su Sızmasına Kesin Çözüm ???

New Member
    Giriş Tarihi
    03-08-2007
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    369746

Küvetten Su Sızması ???

Merhaba arkadaşlar
    Sizlerin yardımına ihtiyaçım
    Banyoda 90*90 kar bir fayans üstü duş teknesi var üstünde ise duşakabin mevcut....
    Kenarlarında altına doğru suı sızdırmaya başladı ne yaptıysam bir türlü su kesemiyorum....
    İlk başlarda silikon çektim 2 ay gitti sonra tekrardan banyo yaptığımız için sıcak ve soğuk suyu görmeye başladığı için silikonlar attı...
    Sonradan fayans dolgusu (derz) aldım yaptım oda banyoda hergün su aktığından oda fayda vermedi...

Arkadaşlar kesin bir çözüm ve yardımlarınızı bekliyorum....:help1::help1:
    Düzenleyen privatum : 16-07-2008 at 15:23

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    12-07-2004
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    19762

hergün su aktığından olmadı demişsin derz için.. zaten önce tamamen kurumasını bekleyip ondan sonra işlemi yap.. daha sonrada bi müddet kullanma bence.. yoksa hep başa sarar böyle olay..

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    26-09-2005
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    135877

Slikon yerine fayans çimentosunu deneyin.. 10 saate kadar tamamen sertleşir..

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    14-01-2007
    Mekan
    33 Mersin
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    308056

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi haluk13 Mesajı Göster
    Slikon yerine fayans çimentosunu deneyin.. 10 saate kadar tamamen sertleşir..
    Kesin...:ok:

Banned Member
    Giriş Tarihi
    06-03-2004
    Mekan
    Türkiye Dışı / Other Country
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    5884

kesin çözüm istiyorsan değiştirecen arkadaşım başka çaren yok ne yaparsan yap bir müddet sonra yine başına alacan belayı en iyisimi sen değiştir kafan rahat kalsın saygılarımla aliharbiye.

Member
    Giriş Tarihi
    11-12-2005
    Mekan
    Türkiye Dışı / Other Country
    Üye No
    164318

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi privatum Mesajı Göster
    Merhaba arkadaşlar
    Sizlerin yardımına ihtiyaçım
    Banyoda 90*90 kar bir fayans üstü duş teknesi var üstünde ise duşakabin mevcut....
    Kenarlarında altına doğru suı sızdırmaya başladı ne yaptıysam bir türlü su kesemiyorum....
    İlk başlarda silikon çektim 2 ay gitti sonra tekrardan banyo yaptığımız için sıcak ve soğuk suyu görmeye başladığı için silikonlar attı...
    Sonradan fayans dolgusu (derz) aldım yaptım oda banyoda hergün su aktığından oda fayda vermedi...

Arkadaşlar kesin bir çözüm ve yardımlarınızı bekliyorum....:help1::help1:

Ayni olay bendede vardi, isciler dusakabini yerine otuttururken silikonu iyi cekmemisler o yönden siziyordu.
    önce eski silikonu cikartman lazim, ben ince ama keskin hali bicagi kullandim, sonra o yeri güzelce temizleyip kalan yaglari aldim ( hanimlarin tirnak ojelerini cikarmak icin kullandiklari,,,Aseton ile temizledim
    ve kurutmaya biraktim, ve seffaf silikon ile güzelce ve bol doldurdum karsi taraftan cikincaya kadar, (eger islak veya yag lekeli olursa gine sizar dikkat et...)
    ve sonra islak parmagim ile her iki tarafini düzelttim...
    en az 8 saat kurumaya biraktim... ve super oldu hic bir sizma yok...:ok:

Silikon genelde sicak ve soguga dayaniklidir...

Basarilar dilerim.

Selamlar

Member
    Giriş Tarihi
    01-02-2008
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    415543

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi aliharbiye Mesajı Göster
    kesin çözüm istiyorsan değiştirecen arkadaşım başka çaren yok ne yaparsan yap bir müddet sonra yine başına alacan belayı en iyisimi sen değiştir kafan rahat kalsın saygılarımla aliharbiye.
    değiştirmekle hallolurmu yaa duşakabin kaçırmıyor suyu bağlantı yerleri kaçıyor

bu arada sizin sorunuzuna bir öneride ben bulunayım silikon en iyi çözümdür ama öyle nalburdan aldığın 1.5 2 ytllik silokonlar iş görmez hele şeffafsa hiç işini görmez polietilen grubu silikonlar var (ismini yanlış söylemiş olabilirim) bu silikonların siyahı beyazı ve grisi var en etkilisi siyahıdır ama çirkin bir görüntü oluşacağından beyazı banyo için daha ideal ben lightfix diye bir markanın p-20 modelini 2003 yılında eve taşınırken kullanmıştım hala hiçbir sorun yok bu dediğim silikonlar -60 derece ile 240 derece arasında etkisini yitirmez

New Member
    Giriş Tarihi
    03-08-2007
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    369746

Arkadaşlar yorumlarınız için teşekkürler....

Dün gece evde komple duşakabini ve küveti söktüm....
    Arkasında bulunan ne kadar derz ve silikon varsa hepsini temizledim...
    Küvetin gider yönünü değiştirirek yeniden oturtum ve oynamayacak skilde duvara yasladım .
    Sonradan boşlukları doldurmak için kalın şekilde bayaga bir silikon çektin ve biraz kurumasını bekledim ve saga sonradan bir daha silikon çektim ve sabunlu süngerle düzeltim...
    Sonrada duşakabini silikonlayarak onuda yerine oturtum.
    Ve dün geceden beri kurumaya bıraktım bu akşam için bir daha üstünden silikon geçicem ve sabaha kadar tekrar kurumaya bırakacam ve yarın sabahta deneyecem bakalım su kaçırma olucak mı diye...

Yarın kesin sonucu sizlerle paylaşacam...

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    29-11-2007
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    403148

Herkesin başına gelebilen bir sorun.Ama insan böylede olunca canından beziyor.Heleki aşağıdaki komşu şikayete gelirse.diyecek bişey bulamazsınız.Haliyle İSTANBUL'da adam bulmak zor sizde bizdensiniz kendi işini kendiniz görenlerden.Geçen hafta mutfak havalandırmasını taktım.2 gün çalışma sonucu heryerim tutuldu.Sizde buna dikkat edin kolay gelsin...

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı