Uydumarket Banner  

2 sayfadan, 1. sayfa 12 SonSon
Gösterilen Mesajlar: 37 mesajdan 1 ile 20 arası

Konu: ldc den sd mac seyretmekle hd mac seyretmek aynımı ? topun uzaması yönünden

Average Member
    Giriş Tarihi
    10-03-2004
    Mekan
    Türkiye Dışı / Other Country
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    6489

ldc den sd mac seyretmekle hd mac seyretmek aynımı ? topun uzaması yönünden

arkadaslar bende bir plazma alacagım yanlız herkes gibi tercih yapma konusunda zorlanıyorum
    kesinlikle plazma alacagım yanlız simdi aklıma takılan söyle birşey var şimdi lcd tv lerde hızlı sahnelerde ve maclarda bir bulanıklaşma oluyor bunu samsungun le serisinde gözümle gördüm yanlız aklımı kurcalayan sey full hd mac yayınında da bu kuyruk olayı oluyormu ? benim düşündügüm plazma pio 4280xa pana px80 bide aklımı kurcalaayan toshiba 40xf350 bu lcd hakkında fazla yorum yok bunu kullanan varmı ? sd performansı nasıl ?
    şimdi herkes kesinlikle pio 4280 xa diyecek biliyorum ama o da cok pahalı bunu en ucuz nereden buluru bula bilecegimiz en ucuz fiyat ne olur ? birde netten alacagım sizce olurmu netten almak ? 2800 gibi bulabilirmiyiz?
    verebilecegim fiyat bu cunku brde 5 in 1 ses sistemi alacgım bu ses sistemleri konusunda hiç bir bilgim yok 1000 ytl yi gecmeyecek sekilde hangi ses sistemini önerirsiniz ? teşekkürler simdiden herkese
    Düzenleyen Anthrax : 16-07-2008 at 12:22

Average Member
    Giriş Tarihi
    10-03-2004
    Mekan
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    6489

plazma yerine full hd olan bu tos xf350 alsam öneren olurmu ? full hd bakımından kurcalıyor aklımı
    plazmalarda pc den full hd film izlerken bir sorun olurmu ? olmassa neden full hd lcd seciyimki ?

Adviser
    Giriş Tarihi
    29-12-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    B Rh ( - )
    Üye No
    57205

Lcdlerin tepki süresi sorunun kaynağın sd veya hd olması ile alakası yoktur

tv izlemek özellikle maç diyorsan plazmalar daha mantıklı olacaktır

konum yurtdışı görünüyor nereye nasıl alacaksın aslında dediğin fiyata yakın pioneer kuro satan bayiiler var ama nette o fiyatlara zor vatanda bile 3299 5 taksit galiba

Average Member
    Giriş Tarihi
    10-03-2004
    Mekan
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    6489

konum ewet ama o fiyat cok yüksek gercekten sadays hocam peki bu pio nun yerine px80 nasıl bir tercih olur ? bi de ses sistemi konusundada bir yorumun olabilirmi ? teşekkürler cevapın için
    Düzenleyen Anthrax : 04-01-2010 at 16:31

Average Member
    Giriş Tarihi
    10-03-2004
    Mekan
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    6489

peki dedigim fiyata nereden alabilrim ? osedan hoca nasıl verir acaba ? kargo ile buraya gelirmi ?

Adviser
    Giriş Tarihi
    29-12-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    B Rh ( - )
    Üye No
    57205

evet gönderir hiç bir sıkıntı olmaz konya digicom servisi de gelir kurar

Adviser
    Giriş Tarihi
    29-12-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    B Rh ( - )
    Üye No
    57205

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi Anthrax Mesajı Göster
    konum konya ewet ama o fiyat cok yüksek gercekten sadays hocam peki bu pio nun yerine px80 nasıl bir tercih olur ? bi de ses sistemi konusundada bir yorumun olabilirmi ? teşekkürler cevapın için
    px80 iyi tv ama bu dünya kupası sırasında çok atv logosu şikayeti oldu forumlarda panasonic kontrastı artıracağım derken burn-ine geri dönmüş gibi bu saatten sonra plazma alacak adam burn-in olmayan bir modele bakar yoksa gider lcd alır o yüzden pio 4280xa senin harcın dostum azıcık bütçeni artıracaksın artık

Banned Member
    Giriş Tarihi
    16-11-2005
    Mekan
    07 Antalya
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    153840

İyi akşamlar

-Pany PX serisi iyi değil,yada illa HDReay isteyipte,yine Pany
    isteyipte,parası buna çıkanların işi doğrusu zor!

-Pany de ya paraya kıyıp 1080p serilerini alacaksınız yada Pio 720 serisi
    alacaksınız,ikisinin arası bana göre yok!

PDP işi>>LCD gibi çok çok seçenekli değildir,yani ya o ya bu!
    Paraya kıyan Pio alsın,parası çıkamayan içinse ve illa PDP alacaklar için
    bana göre seçenek yok ama,PX80 kötünün iyisi olabilir(aslında olmaz ya!!)

Bitiyor artık PDP işi,birkaç sene hiç seçenek kalmayacak gibi........

Selamlar

Average Member
    Giriş Tarihi
    10-03-2004
    Mekan
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    6489

saolun sadays ve albanez hocalar kuro alacam o zaman en uygun fiyatları araştırmaya gecegim fiyat konusunda yardım alabilrmiyim osedan hoca ne kadar a verir ? yada suanda kampanyası olan bir yer varmı ? vatanda goldda teknosada uygun fiyat yok suan için. ses sistemi konusunda da bir yorum alsam ne onerirsiniz ? 1000 ytl civarı 1000 watt lık birşey alabilirmiyim ? bide aklıma takılan bilgisayardan 4280xa da 1080p film izlenirmi ? yoksa sadece 720p mi izlenir? yani mesela diyelim turksattan 1080 p formatı ile atv yayına başladı bunu pio 4280xa ile izleyebilirmiyiz ? teşekkürler herkese cevaplar için

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    06-08-2007
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    370376

saolun sadays ve albanez hocalar kuro alacam o zaman en uygun fiyatları araştırmaya gecegim fiyat konusunda yardım alabilrmiyim osedan hoca ne kadar a verir ? yada suanda kampanyası olan bir yer varmı ? vatanda goldda teknosada uygun fiyat yok suan için. ses sistemi konusunda da bir yorum alsam ne onerirsiniz ? 1000 ytl civarı 1000 watt lık birşey alabilirmiyim ? bide aklıma takılan bilgisayardan 4280xa da 1080p film izlenirmi ? yoksa sadece 720p mi izlenir? yani mesela diyelim turksattan 1080 p formatı ile atv yayına başladı bunu pio 4280xa ile izleyebilirmiyiz ? teşekkürler herkese cevaplar için
    benim cevaplarım:)
    *ilk sorunun cevabı...osedan da saklı:)pm atarsan sana yardımcı olacaktır.
    *ses sistemi konusunda; eğer profesyonel düşünmüyorsan, düşündüğün 1000 ytl tutara birçok hazır ev sinema sistemi var. Ama senin yerinde olsam forumun ses sistemleri kısmına biraz takılırdım...
    *bilgisayardan(tabi sisteminin iyi olması şartı ile) 1080p filmi izlersinde, bunu panele aktarmak önemli. Bu aktarım konusunda üstadların ayrıntılı mesajları mevcut... geriye doğru biraz araştırırsan bulursun...
    *Turksattan veya başka bir uyduda şu an için(benim bildiğim) 1080p yayın yok.(bant genişliği yüzünden) ya 720p yada 1080i yayınlar var... HD yayınları tabiki uygun ekipmanlar ile izleyebilirsin. Tabi adı geçen model HD ready bir model olup. Gelen yayını yada blueray,bilgisayardan gelen 720p, 1080i ve 1080p HD görüntüyü kendi çözünürlüğüne göre işleyip sana öyle gösterecektir.

Average Member
    Giriş Tarihi
    10-03-2004
    Mekan
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    6489

ankay cevapın için teşekkür ederim ses sistemi profesyonel olmayacak normal estetik olarak güzel görünecek güzel ses verecek o bölüme baktım ama birşey anlamadım sanki yinede bakıyorum ama mesela sizlerin önere bilecegi bir ses sistemi resimli olarak varsa bir incelesem diorum teşekkürler tekrar herkese

Adviser
    Giriş Tarihi
    29-12-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    B Rh ( - )
    Üye No
    57205

onu da osedana sor takım olur hem de onun fiyatları ile 1500 ytllik bir sistemi 1000 ytlye almış olursun kumanda uyumu v.s. açısından da iyi olur pioneer ses sistemi

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    26-05-2005
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    104412

Futbol maçlarında top donuyor vs. deniyor hiç alakası yok sizin söylediğiniz eski teknoloji Lcd lerde ben 2 sene plazma kullandım, evimin bir odasında tüplü tv var ve salonumdada 120 ekran Lcd var hiçbirisi Lcd' nin görüntüsünü vermiyor, yorum olarak gözlerinizi muayene ettirin vs. diye yazmayın gözlerim gayet sağlıklı, bu arada kullandığım Lcd full hd ve hd uydu alıcısı ile izliyorum ne sd yayınlarda nede hd yayınlarda bir problemim yok. He tabi bak sen Hd uydu alıcısı ile HDMI bağlantı ile izliyorsun bağla scartla bakalım aynı mı olacak diye soran olursa bende ona derim ki; neden hd lcd veya plazma aldında scartla bağlıyorsun? Olay gayet basit eğer yüksek çözünülürlüklü Lcd veya Plazma alıyorsanız gidipte scart' la bağlamayın yayın kaynağınızda HDMI veya YUV çıkışlı olsun, he yayın kaynağımı değiştiremem diyorsanız o zaman gidin tüplü(crt) tv alın.

Birkaç resim koydum;

Düzenleyen Bastet : 18-07-2008 at 02:12

Adviser
    Giriş Tarihi
    29-12-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    B Rh ( - )
    Üye No
    57205

Vallahi ben yine de bir gözlere baktır diyorum :hhh:

Senior Member
    Giriş Tarihi
    28-09-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    31295

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi sadays Mesajı Göster
    Vallahi ben yine de bir gözlere baktır diyorum :hhh:
    bastet dogru söylüyor :smiles10: bende en sonunda arızalanan plazmanın yerine full hd lcd aldım,eski seri lcd lerden bir kere çok farklı tepkime sürelerimi derdiniz teknoloji farklılıklarımı ne derseniz deyin ama gerçekten çok fark var.
    sonra parklaklık ve renk doygunluguda çok ileri seviyede,full hd yayınlarda ise söylenecek fazla birşey yok tek kelime ile harika.

Average Member
    Giriş Tarihi
    10-03-2004
    Mekan
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    6489

hmmm işler karısıyor gibi şu toshiba xf350 hakkında yorum yapan yok bu lcd yi hiçmi kullanan yok ?
    eger pio 4280xa fiyat yonunden olmassa bu lcd yi de düşüne bilirim cünkü pio yu 3200 gibi alırsam bu sefer ses sistemi alamayacagım ama lcd ye hiç kanım ısınmıyor uffffffffffff ne kadar zor yawww :(

Average Member
    Giriş Tarihi
    10-03-2004
    Mekan
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    6489

OSEDAN HOCA ya mesaj attım daha cevap gelmedi burada bimeks in kampanyasına takıldım 46xf350 2777 ytl
    bu fiyat acayip deilmi ? bu lcd alınırmı ? hocalar onay verirse bunumu alsam acaba ?

Banned Member
    Giriş Tarihi
    16-11-2005
    Mekan
    07 Antalya
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    153840

Yeni başlık açmadan buradan yazayım tekrar;

İzleme mesafeleri;

1920X1080 Display(PDP/LCD)
    ---------------------------------
    45"/46">>>6ft.
    50">>>>>>6,5ft.
    55">>>>>>7ft.
    60">>>>>>8ft.
    65">>>>>>8,5ft.
    70">>>>>>9ft
    85">>>>>>11ft.
    100">>>>>13ft.

1366X768
    -----------
    32">>>>6ft.
    37">>>>7ft.
    42">>>>8ft.
    50">>>>9ft.
    55">>>>10ft.
    60">>>>11ft.
    65">>>>12ft.
    70">>>>13ft.

1024X768 PDP
    ----------------
    42">>>10ft.

++

Firma Yetkilisi
    Giriş Tarihi
    10-12-2007
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    405377

OSEDAN HOCA ya mesaj attım daha cevap gelmedi burada bimeks in kampanyasına takıldım 46xf350 2777 ytl
    bu fiyat acayip deilmi ? bu lcd alınırmı ? hocalar onay verirse bunumu alsam acaba ?
    SEVGİLİ ANTHRAX

öncelikle kusura bakma henüz tatilden döndüm şöle bir takılıyordum nette yeni gördüm mesajınızı ... sizin için gereği neyse yaparım ... konyadaymışsınız sanırım konyada iyi servislerimiz mevcut kargo vs. sıkıntısıda yok ben size yarın fiyat konusunda da ne yapabilirsem yazarım ona göre karar verirsiniz ... ses sistmi konusundada pioneer da belli ürünlerde %50 ye varan özel iskontolarım var sanırım onlardan uygun bir dek sistem oluştururum size ... yarın detaylı mesaj atarım selamlar...
    Düzenleyen osedan : 20-07-2008 at 23:44

Average Member
    Giriş Tarihi
    10-03-2004
    Mekan
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    6489

teşekkürler bekliyorum cevapını

2 sayfadan, 1. sayfa 12 SonSon