Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 16 mesajdan 1 ile 16 arası

Konu: 2 yıllık üniversiteler hakkında

Banned Member
    Giriş Tarihi
    20-02-2008
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( - )
    Üye No
    420584

New Icon5 2 yıllık üniversiteler hakkında

herkese iyi geceler

üniversite sınavı sonuçları açıklandıktan itibaren düşünmekten dolayı kafayı yiyeceğimi belirtmek istiyorum..
    sınav sonucunda aldığım puanım ea2 264 ea1 284 dür.

tahmin ediyroum ki 4 yıllık bi yer imkansız ötesi fakat 2 yıllıklar konusunda pek bir bilgim yok..
    ama şöyle bir fikir geldi aklıma. benim okumak istediğim bölüm ****sat işletme maliye 3 lüsünden birisi..
    2 yıllık bir bölüm okuyup dgs ile bu bölümlere kayış imkanı sağlayan bir bölüm okusam ki araştırdım 13 e yakın bölüm var kayış imkanı sağlayan. fakat ben bu puanlarla bi yer tutturabilirmiyim. istanbulda oturuyorum ve istanbul çevresinde bir üniversitede okumak istiyorum.ailemi yanlız bırakmak istemiyorum ve onlara yük olmak istemiyorum dışarıda okuyarak. istanbul ve çevresi olan kocaeli sakarya vb gibi illerde 2 yıllık bir okul tutturabilirmiyim bu puanlarla? tek bildiğim öncelik meslek ve ticaret liselerin hakkı.

şimdiden herkese teşekkürler:wave:

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    09-08-2004
    Mekan
    61 Trabzon
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    22851

istanbul çevresi zor 2 yıllıkta ilçelere gitmeniz gerekmekte çünkü illeri meslek lisesi kapıyor..saygılar

Banned Member
    Giriş Tarihi
    20-02-2008
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( - )
    Üye No
    420584

ama bu sene meslek liseleri ve ticaret liseleri mezun vermedi diye biliyorum. yoksa ben mi yanlış biliyorum..
    eğer dersenizki geçenseneki mezunlar var..ama ben kitapçığa baktık ilkönce buseneki mezunlar hakedebiliyormuş ondan sonra düzliseler falan ondan sonrada geçmiş senelerinki.. yanlış mı biliyorum. siteleri de karıştırdım meslek liseleri mezun vermicekmiş diyolardı?

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    09-08-2004
    Mekan
    61 Trabzon
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    22851

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi volkan.ka Mesajı Göster
    ama bu sene meslek liseleri ve ticaret liseleri mezun vermedi diye biliyorum. yoksa ben mi yanlış biliyorum..
    eğer dersenizki geçenseneki mezunlar var..ama ben kitapçığa baktık ilkönce buseneki mezunlar hakedebiliyormuş ondan sonra düzliseler falan ondan sonrada geçmiş senelerinki.. yanlış mı biliyorum. siteleri de karıştırdım meslek liseleri mezun vermicekmiş diyolardı?
    bende baktım 4 senedir giriyorum :smiles31: puanları geçen seneyle aynı gibi değişme yok kontenjan aynı..puan tutmadıktan ve ilgili alanda puan göstermedikten sonra nasıl tercih yapılacakki..hadi meslek lisesi mezun vermedi diyelim o zaman ilgili alanları puan türünde açmaları gerekmezmiydi...sonuçta klavuza göre tercih:wave:

Banned Member
    Giriş Tarihi
    20-02-2008
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( - )
    Üye No
    420584

ama bu sene daha puanlar falan belli değil ki. şuanda ösym nin yayınladığı kılavuz 2007 dekine göre.zannedersem oyüzden puanlar yok:))

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    09-08-2004
    Mekan
    61 Trabzon
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    22851

ama bu sene daha puanlar falan belli değil ki. şuanda ösym nin yayınladığı kılavuz 2007 dekine göre.zannedersem oyüzden puanlar yok:))
    evet ama nerden bilecez bu bölüm düz lise için açılmış yada açılmamış o zaman:smiles28:

Banned Member
    Giriş Tarihi
    20-02-2008
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( - )
    Üye No
    420584

bakın üniversitelerin puanlarını açıklamadaki sırrı şu olması gerek diye düşünüyorum. o sene insanlar geçmiş senenin puanlarına göre tercihde bulunurlar. fakat bu sene dediğm gibi meslek liseleri mezun vermediği için mutlaka birçok düzlise mezunuda oraya başvuracağı için puanlarını açıklayacağı kanatindeyim. yanlış mı düşünüyorum acaba? çünkü eskiden meslek liseleri mezun oluyor ve direkt oraya başvurup kontenjanları doldurdukları için puan değilde meslek liseleri için artık neyle alıyolarsa onla alıyolardı:) herhalde bu sene bizi aşıpda onları alırlarsa yuh derim:)
    bu sene meslek liseleri mezun vermedi diye bir umudun vardı.. inşallah bizi esgeçip geçmiş senelerdeki mezunları almazlar oraya:(

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    09-08-2004
    Mekan
    61 Trabzon
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    22851

bakın üniversitelerin puanlarını açıklamadaki sırrı şu olması gerek diye düşünüyorum. o sene insanlar geçmiş senenin puanlarına göre tercihde bulunurlar. fakat bu sene dediğm gibi meslek liseleri mezun vermediği için mutlaka birçok düzlise mezunuda oraya başvuracağı için puanlarını açıklayacağı kanatindeyim. yanlış mı düşünüyorum acaba? çünkü eskiden meslek liseleri mezun oluyor ve direkt oraya başvurup kontenjanları doldurdukları için puan değilde meslek liseleri için artık neyle alıyolarsa onla alıyolardı:) herhalde bu sene bizi aşıpda onları alırlarsa yuh derim:)
    bu sene meslek liseleri mezun vermedi diye bir umudun vardı.. inşallah bizi esgeçip geçmiş senelerdeki mezunları almazlar oraya:(
    bence daha açıklamazlar bişe normalde listede olması gerekirdi tercih kitabı o gelcek..dediğin gibi geçmiş sene meslek lisesi dolduracak bencede malesef

Banned Member
    Giriş Tarihi
    20-02-2008
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( - )
    Üye No
    420584

vallahi bir umudumuzda vardı o da yok olmasın ya. :(

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    09-08-2004
    Mekan
    61 Trabzon
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    22851

vallahi bir umudumuzda vardı o da yok olmasın ya. :(
    benden sana tavsiye istediğini doldur sonunda aof ****sat fakültesinden 4 yıllık yaz illede okuyacam kendimi geliştirecem diyosan:graduate:

Banned Member
    Giriş Tarihi
    20-02-2008
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( - )
    Üye No
    420584

eğer hiçbirisi olmazsa mecburen onu yapıcam. ama ben inanıyorum 2 yıllık biryere gireceğime.

herşeyçokgüzelolacak.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    26-03-2005
    Mekan
    54 Sakarya
    Kan Grubu
    A Rh ( - )
    Üye No
    87144

Kaç yılı hangi lise mezunusun?

Banned Member
    Giriş Tarihi
    20-02-2008
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( - )
    Üye No
    420584

bu sene mezun oldum.Süper Lise mezunuyum..

Banned Member
    Giriş Tarihi
    20-02-2008
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( - )
    Üye No
    420584

başka kimse bu konu hakkında bilgi sahibi değilmi ?

Average Member
    Giriş Tarihi
    22-02-2005
    Mekan
    19 Çorum
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    75886

s.a

herkese iyi geceler

üniversite sınavı sonuçları açıklandıktan itibaren düşünmekten dolayı kafayı yiyeceğimi belirtmek istiyorum..
    sınav sonucunda aldığım puanım ea2 264 ea1 284 dür.

tahmin ediyroum ki 4 yıllık bi yer imkansız ötesi fakat 2 yıllıklar konusunda pek bir bilgim yok..
    ama şöyle bir fikir geldi aklıma. benim okumak istediğim bölüm ****sat işletme maliye 3 lüsünden birisi..
    2 yıllık bir bölüm okuyup dgs ile bu bölümlere kayış imkanı sağlayan bir bölüm okusam ki araştırdım 13 e yakın bölüm var kayış imkanı sağlayan. fakat ben bu puanlarla bi yer tutturabilirmiyim. istanbulda oturuyorum ve istanbul çevresinde bir üniversitede okumak istiyorum.ailemi yanlız bırakmak istemiyorum ve onlara yük olmak istemiyorum dışarıda okuyarak. istanbul ve çevresi olan kocaeli sakarya vb gibi illerde 2 yıllık bir okul tutturabilirmiyim bu puanlarla? tek bildiğim öncelik meslek ve ticaret liselerin hakkı.

şimdiden herkese teşekkürler:wave:
    Bende ticaret meslek lisesi mezunuyum.İki yıllık büro yönetimini bitirdim ve aöf işletmeye dgs ile geçtim.Bu yıl mezun oldum.Sana tavsiyem şehir ayırt etmeksizin git ve 2 yıllık bir bölüm oku çünkü aöfün 1. ve 2. sınıfının zor olduğunu 1. sınıfından başlayan derslere gelen ,birçok arkadaşımdan duydum.İşallah istediğin yeri tutturursun.Allah yardımcın olsun.
    :ok:

Banned Member
    Giriş Tarihi
    20-02-2008
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( - )
    Üye No
    420584

haklısın fakat ben o dediğinizi son plana atmak istiyrum. ilk önce istanbulda yada ona yakın merkezlerde okumak istiyorum

bu arada söyledikleriniz için teşekkürler

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı