Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 4 mesajdan 1 ile 4 arası

Konu: İnternetten ÖİV kalkıyor mu?

 1. #1
  Advanced Member
  Giriş Tarihi
  23-07-2007
  Mekan
  26 Eskişehir
  Mesajlar
  2,113
  Kan Grubu
  A Rh ( + )
  Üye No
  367010

  İnternetten ÖİV kalkıyor mu?  Türkiye'nin dünyada en pahalı iletişim hizmeti veren ülkelerden olmasının baş mesulü Özel İletişim Vergisi, hiç değilse internet kullanım ücretinden kalkabilir.

  Eskiden, çook eskiden, daha cep telefonları cebe pek sığmazken, GSM şebekelerinde "ara bağlantı" diye bir şey de yokmuş. GSM firmaları, Türk Telekom ağını kullanma karşılığında kazançlarından %15 pay öderlermiş. Gel zaman git zaman, firmalar lisans almış ve bu ödeme kalkmış. Ama ödenen %15 pay, "Özel İletişim Vergisi" adıyla tahsil edilmeye devam etmekle kalmamış, bütün iletişim hizmetlerine yayılmış ve bu güne kadar Türk kullanıcının sırtına yüklenmeye devam etmiş.

  Ancak bu vergi, sadece internet erişiminden dahi olsa kaldırılacak gibi görünüyor. turk.internet.com'un verdiği habere göre, Serbest Telekomünikasyon İşletmecileri Derneği'nin (TELKODER ) düzenlediği "Yeni Elektronik Haberleşme Yasa Tasarısı (EHK )" ile ilgili toplantıya katılan Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, yaptığı açılış konuşmasında bu yolda sinyaller verdi.

  Bakan, konuşmasında "internetin pahalı falan olmadığını, incelenerek konuşulması gerektiğini" söylerken, yine de daha ucuz olabileceğini de ekledi. Yıldırım, yüzde 60'a yaklaşan iletişim vergilerini internetten başlayarak indirme amacında olduklarını, vergi azalıp hizmet ucuzlayınca talep de çoğalacağı için Maliye Bakanlığı'nın konuya sıcak baktığını, yakın zamanda bu konuda bir müjde verebileceklenini söyledi. Ayrıca, diğer servis sağlayıcıların geniş bant pazarının yüzde 94.6'sının üstüne oturmuş olan TTNET'le rekabet edebilmesi için "pozitif ayrımcılık" uygulanacak ve al-sat ile veri akış modellerinde indirime gidilecekmiş.

  Umarız gerçek olur diyor, ancak fotoğraf makinelerinin üstüne yüklenen yüzde 20'lik "Özel Tüketim Vergisi"ni düşününce de devletin bir eliyle verdiğini genellikle öbür eliyle geri aldığını hatırlamadan edemiyoruz.

  Kaynak : Milliyet

 2. #2
  Average Member
  Giriş Tarihi
  24-09-2004
  Mekan
  73 Şırnak
  Mesajlar
  400
  Kan Grubu
  0 Rh ( + )
  Üye No
  30339

 3. #3
  Banned Member
  Giriş Tarihi
  11-05-2008
  Mekan
  Türkiye Dışı / Other Country
  Mesajlar
  1,221
  Üye No
  432931

  paylaşım icin savol teşekürler savol arkadaşım :ok: :ok: :ok:

 4. #4
  New Member
  Giriş Tarihi
  01-08-2008
  Mekan
  34 İstanbul
  Yaş
  37
  Mesajlar
  18
  Kan Grubu
  A Rh ( - )
  Üye No
  447466

  Düşse Nolurki Dünya Kadar Para Ödüyoruz İnternete Ama Hangi Siteye Girsek Mahkeme Kapatmış.Sorsan Özgür Bir Ülkeyiz.DNS Ayarı Olmasa Yandık


Gönderme Kuralları

 • Yeni konu açamazsınız
 • Konuda cevap yazamazsınız
 • Eklenti yapamazsınız
 • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
 •  
 • BB Kodları Açık
 • Smiley'ler Açık
 • Resim Kodları Açık
 • Video Kodları Açık
 • HTML Kodları Kapalı