Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 2 mesajdan 1 ile 2 arası

Konu: Helikopter Geçti,Keneler Evini İstila Etti !!!

 1. #1
  Advanced Member
  Giriş Tarihi
  09-04-2007
  Mekan
  06 Ankara
  Mesajlar
  1,847
  Üye No
  339828

  New Icon26 Helikopter Geçti,Keneler Evini İstila Etti !!!  Keneler evini istila etti!

  "Keneler ortaya çıkmadan önce bu bölgeden bir helikopter geçti, çok geçmeden binlerce kene etrafı sardı"
  Mersin'de, narenciye üreticisi bir vatandaşın evini keneler istila etti. Evini ilaçlayarak binlerce keneyi öldürmeyi başaran Mahmut Karakoyun, yetkililerin olaya duyarsızlığına tepki gösterdi.
  İlginç kene vakası Mersin'in Adanalıoğlu beldesinde yaşandı. Beldede 200 dönümlük narenciye bahçesi bulunan Mahmut Karakoyun'un bahçe içindeki evi ile işçilerin kaldığı evleri bir anda keneler istila etti. Aklına gelen her kurumdan yardım isteyen Karakoyun'un çağrılarına cevap veren olmadı. Karakoyun, kısa süre içinde komşularında da görülen kenelerden kurtulmak için çareyi kendi başına ilaçlama yapmakta buldu. Aradığı resmi kurumlardan bir sonuç çıkmayınca evini ve çevresini kendisi ilaçlayan Karakoyun, yaklaşık 700 YTL tutarındaki zehirli kene ilaçlarını kullanarak, kene istilasıyla mücadele etmeye çalıştı. Kullandığı ilaçlarla kenelerin büyük bölümünü etkisiz hale getirmeyi başardığını söyleyen Karakoyun, ancak hala çevrede canlı kenelerin bulunduğunu belirtti. Başta Tarım İl Müdürlüğü, belediye ve Sağlık Müdürlüğü olmak üzere bir çok kurumu arayarak yardım istediğini söyleyen Karakoyun, ancak hiç bir kurumun olaya duyarlı yaklaşmadığını ileri sürdü.
  Kenelerin bir anda ortaya çıktığını kaydeden Karakoyun, "Çok şaşırdık. Bir anlam veremiyorum, hepsi de aynı boyda. Keneler ortaya çıkmadan önce, bu bölgeden bir helikopter geçti. Çok geçmeden her tarafta binlerce kene olduğunu fark ettik. Sanki özel serpmişler gibi" dedi.
  35 yıldır Almanya'da çalıştığını ve dönüş yaparak tekrar ülkesine yerleştiğini belirten Karakoyun, Türkiye dışında dünyanın hiç bir yerinde kene ısırmasından dolayı ölümlerinin yaşanmadığını savundu. Karakoyun, ayrıca yetkililerin bölgeye gelerek inceleme yapmasını da istedi.


  HaberTürk...

 2. #2
  Advanced Member
  Giriş Tarihi
  07-12-2004
  Mekan
  60 Tokat
  Mesajlar
  1,261
  Kan Grubu
  0 Rh ( + )
  Üye No
  49474

  ilginç demek ten başka bir şey diyemiyorum


Gönderme Kuralları

 • Yeni konu açamazsınız
 • Konuda cevap yazamazsınız
 • Eklenti yapamazsınız
 • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
 •  
 • BB Kodları Açık
 • Smiley'ler Açık
 • Resim Kodları Açık
 • Video Kodları Açık
 • HTML Kodları Kapalı