Uydumarket Banner  

2 sayfadan, 1. sayfa 12 SonSon
Gösterilen Mesajlar: 27 mesajdan 1 ile 20 arası

Konu: bileşenler

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    28-08-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    255679

bileşenler

selam arkadaşlar. aşağıdaki imzamda olan bileşenlerden memnun değilim sizce zayıf halka hangisi? şikayetim sesin kapalı çalması.benim istediğim açık canlı ve sert tınıları seviyorum ama yakalayamadım.amplinin iyi olduğunu yorumlardan biliyorum acaba kablomu? o kadar para harcıyoruz yine ortada bir şey yok bıktık artık onu al bunu ver .bir türlü iyi bileşen yakalayamadım.bu sistemime bi öneri getirecek varmı acaba?şimdiden teşekkür ederim.saygılar.:shout:

Average Member
    Giriş Tarihi
    28-04-2008
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    431125

merhaba
    cayin 220 ci 34 ampli biraz perdeli ( kapalı ) çalan bir amplidir, renkli değildir. bu arada elinizdeki hoparlörler ilede uyumlu olmayabilir bu ampli. hepimiz bir şekilde istediğimiz sesi elde etmek için zaman ve para harcıyoruz. ama bu kolay olmuyor. bende istediğim sesi elde edene kadar çok uğraştım ama işin garip tarafı çok daha ucuz bir sistemde elde ettim bunu :)

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    28-08-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    255679

selam dualhs53 aslında senin yanzdıklarını ben yazacaktım fakat hifi camiasına ters düşeceği için yazmadım aynı kanıdayım.tabi hiend de adı üstünde boş değil fakat bizler doğru bileşenleri yakalayamıyoz sorun bu.yani 1 sene önce pass power clas a ampli almıştım bende pre olmadığı için ve hop uygun olmadığı için beğenmeyip karşılığında sinama amplisi ile aynı yerden takas yaptım.sonra o ampliyi epos hop ile dinledim vaybe dedim ne salakmışım.şimdi yine aynı hataya düşmek istemiyom.bileşenlerde var bir hata ama nerde elimizdede yokki çeşit çeşit hop ler test yapalım.yani hakikaten tam kazık bi olay.ancak nasıl olur canlı maniyi koyacan cebine gezecen dükkan dükkan hazır kurulu sistem dinleyip basacan parayı alıcan malı keyfini sürücen ama işte o mani yokmu yok işte.biz daha anlaşılan bu yola dahada parçalanacaz .selamlar.
    Düzenleyen agopyusuf : 14-07-2008 at 21:55

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    28-08-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    255679

sayın dual selam elinizdeki sistemi yazabilirmisin buraya selamlar.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    07-04-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    205254

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi dualhs53 Mesajı Göster
    merhaba
    cayin 220 ci 34 ampli biraz perdeli ( kapalı ) çalan bir amplidir, renkli değildir. bu arada elinizdeki hoparlörler ilede uyumlu olmayabilir bu ampli. hepimiz bir şekilde istediğimiz sesi elde etmek için zaman ve para harcıyoruz. ama bu kolay olmuyor. bende istediğim sesi elde edene kadar çok uğraştım ama işin garip tarafı çok daha ucuz bir sistemde elde ettim bunu :)
    bu nasıl yorum..hepsi unutulması gereken gereksiz yorumlar. kapalı çalan bir amfi nasıl renksiz oluyor, biz bu kadar renksiz amfiler peşinde koşarken. perdeli amfi ne demek..

bilip bilmeden yorum yapmaya çalışmayalım lütfen. hele speaker yorumu inanılmaz..ilerdeki sahip olacağınız speakerlere bile yorum var..

bu kadar ucuz değil, olmasa gerek..

selam ve sevgiler..

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    25-10-2004
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    35775

abi neden bu kadar kızdın anlamadım. bir ampli kapalı çalarken renksiz olabilir. kapalılık ve renklilik ayrı kavramlar değil mi? bir ampli ayrıntıları iyi sunamıyabilir, gerçekten önünde bir perde var gibidir, orta sesler kendini göstermeyebilir ama verebildiği kadar ayrıntı ve frekans dağılımı ile gerçekçi bir ses(renlendirme olmayan) verebilir. saygılar

Average Member
    Giriş Tarihi
    28-04-2008
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    431125

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi agopyusuf Mesajı Göster
    selam dualhs53 aslında senin yanzdıklarını ben yazacaktım fakat hifi camiasına ters düşeceği için yazmadım aynı kanıdayım.tabi hiend de adı üstünde boş değil fakat bizler doğru bileşenleri yakalayamıyoz sorun bu.yani 1 sene önce pass power clas a ampli almıştım bende pre olmadığı için ve hop uygun olmadığı için beğenmeyip karşılığında sinama amplisi ile aynı yerden takas yaptım.sonra o ampliyi epos hop ile dinledim vaybe dedim ne salakmışım.şimdi yine aynı hataya düşmek istemiyom.bileşenlerde var bir hata ama nerde elimizdede yokki çeşit çeşit hop ler test yapalım.yani hakikaten tam kazık bi olay.ancak nasıl olur canlı maniyi koyacan cebine gezecen dükkan dükkan hazır kurulu sistem dinleyip basacan parayı alıcan malı keyfini sürücen ama işte o mani yokmu yok işte.biz daha anlaşılan bu yola dahada parçalanacaz .selamlar.
    Öncelikle Sn. Agopyusuf

İstediğinizi rahatça yazın, sonuçta burası bir forum ve mutlaka arıza çıkaracak kişiler olacaktır. önemli olan bu tip yorumları kaale almayıp kendi kararlarınızı, iyi niyetli tavsiyeleri dikkate alarak verebilmektir. zaten kişilerin sistemlerinde yapacakları değişiklikler veya satın alacakları ürünler için forumlarda bilgi aramasının ve yaşanan tecrübelerin burada paylaşılmasının sebebide bu değilmi? Doğru bileşenleri yakalamak gerçekten zor ve malesef genellikle yediğimiz kazıklarve uzun süren cihaz alışverişlerinden sonra oluyor. takas çılgınlığı vs derken gerçektende kulak belli bir süre sonra farkı bile algılayamamaya başlıyorki bu noktadan sonra ya durmak yada herşeyi elden çıkartıp sıfırdan başlamak gerekiyor. :) en güzeli sizinde dediğiniz gibi pek çok cihazı dinlemekten ve test etmekten geçiyor. Bende sizin elinizdeki sistemdeki her bileşeni ayrı ayrı dinledim ve buna dayanarak aradığınız nitelikte olmadığını söyledim. üstelik her çok para harcanan sistem iyi çalmadığı gibi çok ucuza çıkartılabilen sistemler istediğimiz sesi verebiliyor. Ben yaklaşık 18 yıldır pek çok cihazı denedim kullandım, kaşıntım tuttu değiştirdim ama sadece 3 kere stabil bir sistem yakaladım. ve bundan sonrada sistem değişikliği yaparsam komple değiştirme yoluna gitçem. çünkü alıştığınız bir sistemdeki herhangi bir bileşeni değiştirdiğiniz anda eski sistemi veya daha iyisini arıyorsunuz. kulak bunu beklerken çıkan ses sizi memnun etmezse geçmiş olsun uzun süren bir alışveriş başlıyor. Merak etmeyin parçalanmadanda kurtulabilirsiniz :)

Sn. Socrates

Sizede yaptığınız açıklama için teşekkür ederim. Kısa fakat çok güzel bir anlatım olmuş. Saygılarımla.:ok:

Member
    Giriş Tarihi
    23-12-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    54895

Öncelikle sayın dualhs53'e yaptığı yorumlar için teşekkür etmek isterim. Forumun bu bölümüne firma sahiplerinin katılımından beri açık yüreklilik ile yapılan yorumların sayısında gözle görülür bir azalma olmuştu.
    Ayrıca kapalılık bence kötü bir özellik değil, tercih meselesi. Belki Türkçe manasından dolayı olumsuz çağrışım yapıyor, onun yerine buğulu gibi tanımlama kullanılsa belki bu sorun ortadan kalkar.

Average Member
    Giriş Tarihi
    28-04-2008
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    431125

teşekkür ederim Sn. md01, elimden geldiğince bildiklerimi & gördüklerimi paylaşmaya çalışıyorum yardımcı olabilirsem ne ala. forumlarda firmalarında bulunması çok normal çünkü bedava reklam aracı elde edilmiş oluyor :) her ne kadar firma sahipleri bunun aksini iddia etselerde zaman zman kendi aralarında bile üstü kapalı yada açık "benim malım daha iyi" tartışmasına girebiliyorlar. sonuçta bu bizim gibi son kullanıcılar için sadece okudukça edinelecek bir tecrübe ve bazende ürünler hakkında detaylı bilgi oluyor.

Kapalılık kelimesi aslında seste sanki bir perde varmış gibi yada sizin tanımınızla buğulu gibi ses karakteri için kullanılıyor. evet bu tarzı tercih edenlerde mevcut. ben tercihen parlak ve renkli çalan cihazları tercih ediyorum. ancak pek çok buğulu veya renksiz çalan cihazıda zevkle kullandım. ama sonuçta insan 7'sinde neyse 70'indede odur hesabı dönüp dolaşıp renkli cihazlarda buldum kendimi. burdaki renklilikten kastım kesinlikle eq kullanımı veya tona kontrol müdahelesi değildir. amplilerde en sevdiğim şey ton kontrol katı olmadanda sesi renklendirebilmesidir. yanına konulacak bir kabartma diye tabir edilen tarzda kolonla her tür ses rahatça alınabilir. çok zorlanırsa bazı kayıtlar içinde ton kontrolü kullanarak midler ön plana çıkartılabilir.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    28-08-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    255679

selam arkadaşlar.mesajımda dediğim gibi bana göre böyle ewet beğenenlerde vardır tabiki.ben sadece bbir öneri bekliyorum yani benim gibi birisininde aynı olay başından geçmiştir sorunu nasıl çözmüş kablo ilemi hop leri değiştirerekmi yoksa amplimi vs ben bunu sordum.evet birbirimiz kırmdan fikir alış verişinde bulunalım. herkese teşekkür ederim.mesela davul sololarda gayet güzel telli ve üflemeli lerde gayet belirgin özellikle sessiz ortamda tane tane bir birine karışmadan fakat vokaller kapalı ve üst frekanslarda öyle bence sorun kablo olabilir ama elimizde yokki çeşit çeşit kablolar deneyelim.biliyorsunuz kablolarda 250 300 den başlıyor nasıl çıkacaz işin içinden?saygılar.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    04-05-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    12995

kapalı sesi kim tercih eder çok merak ederim

aman benden uzak olsun da... kim isterse tercih etsin

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    28-08-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    255679

selam sat baba. aslında bu sizin nik i benim kullanmam lazımdı.bende 1983 den beri neler alıp satmadımki şimdi buraya yazmaya çalışsam ne zaman nede bu sayfa yeter.sizin bu signatür baya hoş bir alet eminim ses te öyledir imkanım olsa yeminle alıcısı olurdum.işte ben böyleyim bu yüzden kaybediyorum.yanlış anlamayın cihazınızı kötü demiyom.keşke sahip olsam.size iyi satışlar dilerim.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    04-05-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    12995

selam sat baba. aslında bu sizin nik i benim kullanmam lazımdı.bende 1983 den beri neler alıp satmadımki şimdi buraya yazmaya çalışsam ne zaman nede bu sayfa yeter.sizin bu signatür baya hoş bir alet eminim ses te öyledir imkanım olsa yeminle alıcısı olurdum.işte ben böyleyim bu yüzden kaybediyorum.yanlış anlamayın cihazınızı kötü demiyom.keşke sahip olsam.size iyi satışlar dilerim.
    sayın agopyusuf
    ben nik i size vereyim çok istiyorsanız
    nik falan önemli değil benim için

ama benim nikimin sat diye başlaması satmak fiili ile alakalı değil
    zamanında bu foruma ilk uydu sistemleri ( satelit ) için girmiştim ve sat eki oradan kalma
    o zamanlar nikim sat 2052 idi...
    ama yaşımdan dolayyı dostlar zaman içinde baba baba demeye başlayınca forum yöneticileri de bu nikle değişimime izin verdiler ve öylece kaldı...

yoksa ben sizin kadar çok satım yapmadım şükür..

saygılar ..:wave:
    Düzenleyen satbaba : 15-07-2008 at 22:00

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    07-04-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    205254

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi dualhs53 Mesajı Göster
    ...........Kapalılık kelimesi aslında seste sanki bir perde varmış gibi evet bu tarzı tercih edenlerde mevcut. ...........ben tercihen parlak ve renkli çalan cihazları tercih ediyorum. .................. çok zorlanırsa bazı kayıtlar içinde ton kontrolü kullanarak midler ön plana çıkartılabilir.............
    -kapalı veya denildiği gibi ''buğulu'' (saçma bir yakıştırma) odyofiller tarafından pek tercih edilen bir şey değil. aslında ''pek..'' diyerek nezakette bulunmaya çalışıyorum..

-parlak ve renkli çalan bir cihaz beş para etmez bazı (!!!) odyofillere göre.:smiles10::smiles10:(kim bunlar?)

-ton kontrol kullanarak ancak bas veya tizler ön plana çıkabilir, midlerin ön plana çıkarılmasını anlamadım. çıksa bile ne işe yaramaktadır bilinmez..(cehalet işte) ..:jump:

hay allah son günlerde bayağı bi agresif oldum heralde, sıcaklardan olsa gerek..:clownprv:

selamlar, sevgiler..

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    07-05-2005
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    99233

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi vintage Mesajı Göster
    -ton kontrol kullanarak ancak bas veya tizler ön plana çıkabilir, midlerin ön plana çıkarılmasını anlamadım. çıksa bile ne işe yaramaktadır bilinmez..(cehalet işte) ..:jump:
    abicim bası tizi bir güzel kısarsın bak midler nasıl kabak gibi ortaya çıkıyor.yeme de yanında yat durumu :hong:
    Düzenleyen frekans2000 : 16-07-2008 at 01:25

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    07-04-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    205254

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi frekans2000 Mesajı Göster
    abicim bası tizi bir güzel kısarsın bak midler nasıl kabak gibi ortaya çıkıyor.yeme de yanında yat durumu :hong:

:smiles10::smiles10: yav bazı cihazlarda mid kontrolu içinde bir düğme vardı çook eskiden..yanlış mı anımsıyorum..:jump:

Banned Member
    Giriş Tarihi
    08-01-2007
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    305682

Kapalı çalan cihaz olsa olsa pasif pre olabilir . Anfi kapalıyken nasıl çalar anlamadım gitti . :smiles17::smiles17:

Member
    Giriş Tarihi
    24-03-2008
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    426226

Cayin 220Ci dinlemiştim parasına göre çok iyi bir ampli olduğunu düşünüyorum.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    28-08-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    255679

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi class-A Mesajı Göster
    Cayin 220Ci dinlemiştim parasına göre çok iyi bir ampli olduğunu düşünüyorum.
    selam. acaba hangi spıkırlarla dinlemiştiniz.yazarsanız seviirim. saygılar.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    03-12-2006
    Mekan
    16 Bursa
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    292619

selam arkadaşlar.mesajımda dediğim gibi bana göre böyle ewet beğenenlerde vardır tabiki.ben sadece bbir öneri bekliyorum yani benim gibi birisininde aynı olay başından geçmiştir sorunu nasıl çözmüş kablo ilemi hop leri değiştirerekmi yoksa amplimi vs ben bunu sordum.evet birbirimiz kırmdan fikir alış verişinde bulunalım. herkese teşekkür ederim.mesela davul sololarda gayet güzel telli ve üflemeli lerde gayet belirgin özellikle sessiz ortamda tane tane bir birine karışmadan fakat vokaller kapalı ve üst frekanslarda öyle bence sorun kablo olabilir ama elimizde yokki çeşit çeşit kablolar deneyelim.biliyorsunuz kablolarda 250 300 den başlıyor nasıl çıkacaz işin içinden?saygılar.
    sayın agopyusuf..istanbulda forumun birçok katılımcısı var..kabloları ödünç alma ve test etme konusunda sanırım size yardım edeceklerdir.biz Bursa grubu olarak bu konularda oldukça rahatız..cihaz ve hopları bile birbirimize götürüp testler yapabiliyoruz.yoksa satın al dene bitmez bu iş..selamlar..
    Ayrıca qed xt 350 speaker kablosu hybrid bir kablo ve mid ve tizlerde çok başarılı.üstelik basları da iyi veriyor.denemenizi öneririm.:ok:

2 sayfadan, 1. sayfa 12 SonSon

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı