Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 10 mesajdan 1 ile 10 arası

Konu: 22 khz?

Member
    Giriş Tarihi
    29-11-2004
    Mekan
    35 İzmir
    Üye No
    45949

22 khz?

arkadaşlar bende gm 55000cı ve dcr 9001bcı cihaz,1 disec,hotbird,turksat için 90lık çanaklar,2 teklik nextstar lnb var.

goldmaster cihazın lnb out kısmından diğer cihazın lnb in kısmına kablo çekerek her iki cihaza yayın sağlıyodum.

fakat şimdi dcr cihazın 22khz özelliğini açmadan yayın alamıyorum.eskiden böyle değildi.bu özelliğin açık olması cihaza zarar verirmi?

bu arada dcrde hotbird yayınını bu özelliği açsamda alamıyorum.gm cihazda hotbirdde sorun yok.bu sorunu halletmem için ne yapabilirim?

lütfen üşenmeyin yazın.bilgilerinize ihtiyacım var.ilgilenirsiniz sevinirim.şimdiden teşekkürler...

Member
    Giriş Tarihi
    29-11-2004
    Mekan
    35 İzmir
    Üye No
    45949

22 khz?

arkadaşlar bende gm 55000cı ve dcr 9001bcı cihaz,1 disec,hotbird,turksat için 90lık çanaklar,2 teklik nextstar lnb var.

goldmaster cihazın lnb out kısmından diğer cihazın lnb in kısmına kablo çekerek her iki cihaza yayın sağlıyodum.

fakat şimdi dcr cihazın 22khz özelliğini açmadan yayın alamıyorum.eskiden böyle değildi.bu özelliğin açık olması cihaza zarar verirmi?

bu arada dcrde hotbird yayınını bu özelliği açsamda alamıyorum.gm cihazda hotbirdde sorun yok.bu sorunu halletmem için ne yapabilirim?

lütfen üşenmeyin yazın.bilgilerinize ihtiyacım var.ilgilenirsiniz sevinirim.şimdiden teşekkürler...

Adviser
    Giriş Tarihi
    07-07-2004
    Mekan
    04 Ağrı
    Üye No
    19272

Yazdıklarında bişe çözemedim

Adviser
    Giriş Tarihi
    14-06-2005
    Mekan
    27 Gaziantep
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    109380

@zingaro

bu şekil bağlantılarda cihazın birini açıp diğerini kapatmak lazım kapatmasan ?

tuner,lm317,D siviç bunlardan biri mefta olur yani cihazında teknik arıza var

Member
    Giriş Tarihi
    29-11-2004
    Mekan
    35 İzmir
    Üye No
    45949

34 kişiden kimsenin bilgisi yokmu(!) ayıp beaa!eğer bilgisi olupta yardımcı olmuyorsa daha ayıp!!!

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    16-07-2007
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    365446

asıl size ayıp o 34 kişi de yanıt verme gibi bir zorunlulugu yok

açmış oldugunuz konunuzda iki usta yanıt vermiş

onlara yanıt verseniz daha da yardımcı olcaklar ama heryere konu açıp nereye açtıgınızı bilmediginiz için cevap ta bulamıyorsunuz.

Member
    Giriş Tarihi
    29-11-2004
    Mekan
    35 İzmir
    Üye No
    45949

arkadaşlar bu şekilde 1.5 sene bir sorun yaşamadım.bir sabah kalktım sinyal yok dedi.

şu an uyducular yaptılar.ama eskiden menuden 22khz özelliğini açmadan turksat ve hotbird gösteriyordu.
    şimdi ise hotbird hiç yok,turksat 22khz özelliğini açınca var.

22khz hakkında pek bilgim yok.sadece voltajlarla ilgili bişey olduğunu biliyorum.voltaj falan laflarıda beni korkuttu açıkçası:) oyüzden sordum.

ilgilenen arkadaşlara teşekkürederim bu arada...

Member
    Giriş Tarihi
    29-11-2004
    Mekan
    35 İzmir
    Üye No
    45949

arkadaşım goldmaster cihazımla ilgili bir sorun olduğu için goldmaster bölümüne uyduyla ilgili sorun olduğu içinde arızalar bölümüne açtım.

bilgisayar yazılım bölümüne açmadık ya...

ben 34 kişi içinde en az 3-4 kişinin bu konu hakkında az çok bilgisi olduğunu düşünüyorum.ve yardımcı olmayınca kırıldım.ne var bunda,ortalığı alevlendiriyorsun!

ben bildiğim bir konu olursa yardımcı olmaya kendimi zorunlu hissediyorum.sonuçta burası çöpçatan sitesi değil.paylaşım ve forum sitesi.

diğer bölümde yardımcı olan abi ve kardeşlerime minnettarlığımı bildirdim zaten.

umarım açıklayıcı olmuşumdur.sanada ilgisiz kalmayıp bişeyler yazdığın için teşekkürederim(!)

Honorary Moderator
    Giriş Tarihi
    21-10-2003
    Mekan
    42 Konya
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    3

Yukarıdaki yazınızı 2004 ten beri üye olan bir kişinin yazdığına inanamadım.Demekki bazı insanlar ortam nasıl olursa olsun fikirleri uslubu değişmiyor gene bildiğini okuyor..Neyse konu arıza bölümü ile alakalı olduğu için bu bölümden devam etmeniz gerekirdi.

Konu birleştirilmiştir.
    Saygılar

Member
    Giriş Tarihi
    29-11-2004
    Mekan
    35 İzmir
    Üye No
    45949

@misfortune

tam anlayamadım sizi nedemek istediniz?eğer düşünceleriniz benim içinse şimdiye kadar saygı ve üslubumda kime yanlış yapmışım onuda bilmiyorum neyse...bir insanı tanımadan değerlendirmek bence yanlış.sadece ayıp dedim.yinede tavrım için özür dilerim...

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı