Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 8 mesajdan 1 ile 8 arası

Konu: Filmlerin 5.1 ses çıkışlı olduğunu nasıl anlarım

Member
    Giriş Tarihi
    07-07-2006
    Mekan
    39 Kırklareli
    Kan Grubu
    0 Rh ( - )
    Üye No
    235612

Filmlerin 5.1 ses çıkışlı olduğunu nasıl anlarım

Arkadaşlar yeni yeni film sitelerinden dual filmler edinmeye başladım.Fakat bunların 5.1 ses düzenli olduğunu nasıl anlarım.Elimde hometech 567 divx player ve vestel ses sistemi var.Ben istiyorum ki sinemadaki gibi gerçekçi sesler ile filmi izleyim.Ses bilgilerinde Ses Bit Değeri : 126 kbps veya 192 gibi ifadeler var bunlar neyin anlamı.Yüksek olunca 5.1 ses çıkışlımı oluyor. Ayrıca AC3 ve AAC ne demek oluyor tamam ses formatı onu biliyorum ama özellikleri nelerdir.Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Filmlerin 5.1 ses çıkışlı olduğunu nasıl anlarım.Ayrıca 5.1 ile 5+1 farklı şeylermi.

Member
    Giriş Tarihi
    09-03-2006
    Mekan
    31 Hatay
    Üye No
    195845

genellikle 5.1 filmler 384 bitten başlar ve 640 bite kadar dolby digital dir.750-1500 arası ise dts dir

Average Member
    Giriş Tarihi
    12-12-2007
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    405763

ac3(dolby digital)yüksek çözünürlükte bir ses formatıdır.5 kanal hoparlör ayrı ayrı çalışır.+1 olan subwoofer ise bu beş kanala bass takviyesi yapar ve busayede yüksek hassasiyette gerçekçi deli dolu bir ses ortaya çıkar..saygılar..internetten indirdiğiniz filmleri izlediğiniz program üzerinde göstergede dolby veya dts sinyali alındığı gösterilir..rakamlardan anlaşılmıyorsa bu en basit çözüm...

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    03-12-2006
    Mekan
    16 Bursa
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    292619

sinema sisteminizde dolbydigital ve dts destekli filmleri izlerken avr ekranında zaten otomatik tanımlama yazısı görünecektir.ses çıkış ayarlarınız amfi ve dvd playerden doğru yapıldıysa görünmemesi imkansız.eğer yine de görünmüyorsa indirdiğiniz filmler d.digital veya dts destekli değildir demektir..

Member
    Giriş Tarihi
    09-07-2008
    Mekan
    61 Trabzon
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    443702

filmleri Windovs media Player da aç altta Dolby Digital in logosu geliyor ancak şunuda söliym divxlerle 3 yıldır uğraşan biri oalrak olby yi DTs yi filmde istiyorsan bi 40 part ı gözden çıaracan .

New Member
    Giriş Tarihi
    30-06-2008
    Mekan
    35 İzmir
    Üye No
    442230

evet dolby yada dts ışığı önemli media player yada dvd de çıkar zaten

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    10-09-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    260231

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi kayba Mesajı Göster
    filmleri Windovs media Player da aç altta Dolby Digital in logosu geliyor ancak şunuda söliym divxlerle 3 yıldır uğraşan biri oalrak olby yi DTs yi filmde istiyorsan bi 40 part ı gözden çıaracan .
    arkadasim bu filmleri nasil indircez. ben bazi sitelerden indirmeye calistim ama dosyalar cok uzun oldugu icin bi turlu inmedi nerdeyse bi kacgun surecek zannettim

Member
    Giriş Tarihi
    21-05-2005
    Mekan
    Türkiye Dışı / Other Country
    Üye No
    102818

arkdaslar dolby digital filmleri bircok siteden indirebilir nero ile yazabilirsiniz boyut 4 GB civarinda bunda rapide 44 parta denk gelir
    DTS derseniz 8GB civarında olur bunuda 90 partlık dosyalar halinde indirebilirsinizbunu heryerde bulmak her film icin bulmak cok zor cok arastırma ve yabanci dil gerekiyor indirdikten sonra yine nero ile yazabilirsiniz ancak cift katmanlı dvd ye tanesi 5 ytl civarinda oluyor bos olarak

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi kayba Mesajı Göster

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı