Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 9 mesajdan 1 ile 9 arası

Konu: pgp ile şifreli dosyaya hızlı format attım.oğlumun videolarını nasıl kurtarabilirim

Starting Member
    Giriş Tarihi
    11-07-2008
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    444011

pgp ile şifreli dosyaya hızlı format attım.oğlumun videolarını nasıl kurtarabilirim

pgp ile şifreli dosyaya hızlı format attım.oğlumun videolarını nasıl kurtarabilirim
    eski hardiskimde (d) sürücüsündeki oğlumun 0-2 yaş arasındaki kamera görüntülerini yeni laptopuma atayım dedim. aparatla c ve d yi gördü ama biçimlendireyim mi diye sordu.(girişe PGP şifresi koyduğumu unuttum tabi) bende hızlı biçimlendirme yaptım.ve tabi ki c ve d yi 0 byt gördü.(eski hdd ye şimdi girdiğimde pgp şifresini girince işletim sistemi yok yazısı çıkıyor).easy rcovery de önce rawformat seçeneğini denedim.19 gbyt ın tamamını buldu(mof-db-jpg-arj gibi 10 dosyaya ayırmiş) .ama açamadım.sonra detaylı tarattırma seçeneği denedim.lostfile olarak 5 gbyt buldu ve onu laptopta ntfs türünde bir sürücü olarak gösterdi.açmaya çalıştım.binlerce DIR dosyası ve içinde bootmgr.exe.mui türünde dosyalar(hala hdd üzerine hiç bir şey yazmadım))biraz uzun oldu kusura bakmayın.ne yapabilecegimi fazla bilgim olmadığı için detaylı anlatabilirseniz çok sevinirim.yardımcı olsanız da olamasanızda zahmetlerinizden dolayı tebrik ve paylaşma erdeminden dolayı teşekkür ederim.

Vip
    Giriş Tarihi
    28-11-2004
    Mekan
    09 Aydın
    Üye No
    45745

Arkadaşım,

Öncelikle geçmiş olsun. Sorduğun sorunun cevabını bilmiyorum.

Eğer dosyaları şifreli olarak dahi kurtarabildiysen ve pgp anahtar dosyan bir diskette filan yedekliyse belki kurtarabilirsin ve kesinlikle şifreyi biliyor olman gerekiyor.

Eğer kendi kurduğun şifreyi bilmiyorsan, benim bilgime göre dosyaları tekrar açmanın bir yolu yok.

Sizin sorunuz, pgp yazılımından ziyade yanlışlıkla formatlanmış bir hard diskteki bilgiler nasıl kurtarılırla ilgili.

Sorunuzun cevabı benim bilgi durumumu aşıyor.

Bu nedenle sorunuzu bilgisayar sorunları bölümünde dosyaları nasıl kurtaracağınızla ilgili bir başlık açarak sormanızda yarar var.

Her işin başı sağlık. Bu nedenle sizin bir büyüğünüz ve başından bir sürü dert geçmiş biri olarak, eğer cana ve sağlığa bir zarar olmadıkça çok da üzülmemenizi söyleyeceğim.

Tekrar geçmiş olsun.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    26-03-2005
    Mekan
    54 Sakarya
    Kan Grubu
    A Rh ( - )
    Üye No
    87144

Bilgisayarınızdan silinen verileri kurtarmak içi RecoverMyfiles adlı yazılımı şiddetle öneririm.
    Bilgileri kurtarmaya yönelik çalışmalrın dışında -verileri kurtarabilmeniz için- hdd'ye bilgi yazmayın.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    13-11-2007
    Mekan
    54 Sakarya
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    399390

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi yunusyildizz Mesajı Göster
    Bilgisayarınızdan silinen verileri kurtarmak içi RecoverMyfiles adlı yazılımı şiddetle öneririm.
    Bilgileri kurtarmaya yönelik çalışmalrın dışında -verileri kurtarabilmeniz için- hdd'ye bilgi yazmayın.
    ???:smiles20:

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    15-03-2007
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    331875

Bilgiler tamamen silinmez.Hdd üzerinde işlem yapılmazsa giden veriler sağlam dönebiliyor.Ancak bir şey indirir veya dosya aktarırsanız vs daha önce sildiğiniz verilerde bozulma oluyor.

Sorunu hala çözemediyseniz önce işlemleri sırayla yapınız.Sonra şifreyi nasıl halledebileceğimizi araştıralım.

Vip
    Giriş Tarihi
    28-11-2004
    Mekan
    09 Aydın
    Üye No
    45745

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi Feryal_1907 Mesajı Göster

.....
    Sonra şifreyi nasıl halledebileceğimizi araştıralım.

"PGP" yazılımında kendi şifresini unutan kişinin kendisinin veya bir başkasının bu şifreyi kırma olanağı yoktur. Bu şifre Excel ve benzeri yazılımların dosyalarına konan veya diğer şifreleme sistemlerinden ve bankaların vs nin 128 bit SSL şifrelerinden tümüyle farklıdır.

Banned Member
    Giriş Tarihi
    29-10-2007
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    395103

Konunun yeri burasımı diye düşünüorum ama acaba neden konu gerekli yere taşınmadı acaba bi türlü onu bulamadım.

Starting Member
    Giriş Tarihi
    11-07-2008
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    444011

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi mertcan80 Mesajı Göster
    eski hardiskimde (d) sürücüsündeki oğlumun 0-2 yaş arasındaki kamera görüntülerini yeni laptopuma atayım dedim. aparatla c ve d yi gördü ama biçimlendireyim mi diye sordu.(girişe PGP şifresi koyduğumu unuttum tabi) bende hızlı biçimlendirme yaptım.ve tabi ki c ve d yi 0 byt gördü.(eski hdd ye şimdi girdiğimde pgp şifresini girince işletim sistemi yok yazısı çıkıyor).easy rcovery de önce rawformat seçeneğini denedim.19 gbyt ın tamamını buldu(mof-db-jpg-arj gibi 10 dosyaya ayırmiş) .ama açamadım.sonra detaylı tarattırma seçeneği denedim.lostfile olarak 5 gbyt buldu ve onu laptopta ntfs türünde bir sürücü olarak gösterdi.açmaya çalıştım.binlerce DIR dosyası ve içinde bootmgr.exe.mui türünde dosyalar(hala hdd üzerine hiç bir şey yazmadım))biraz uzun oldu kusura bakmayın.ne yapabilecegimi fazla bilgim olmadığı için detaylı anlatabilirseniz çok sevinirim.yardımcı olsanız da olamasanızda zahmetlerinizden dolayı tebrik ve paylaşma erdeminden dolayı teşekkür ederim.
    sayın medepe ağabeyim ve fenerli güzel kardeşim feryal 1907 .şifreyi tabiki unutmadım.20 te yakın tam sürüm programla tarattım.dosyaların üzerine birşey yazmadığım için silinmediğini biliyorum.hatta en iyi veri kurtarma araçlarını yaptığım denemelerle sıralaya bilirim.bunuda bir ara yapacagım.ancak önce oğlumun bebelik videolarını kurtarmak istiyorum.mesele aslında şu :
    1)verilerin oldugu hdd yi başka bilgisayara monte ettiğim zaman (asıl hdd olarak), pgp şifresini istiyor.giriyorum.şimdide siyah bir ekranda işletim sistemi yok yazısı çıkıyor.buraya işletim sistemi kursam her ne kadar veriler (d)sürücüsünde olsa bile verilerin silinmesinden çekiniyorum.
    2)verilerin oldugu hdd yi başka bilgisayara 2.ci hdd olarak aparatla bağladığımda c ve d sürücülerini boş gösteriyor.buradan kurtardığım (farklı uzantılı açilmayan)verilerin şifreden dolayı nasıl çözülecegini (ne yapılabilecegini) bilemiyorum
    ilgilerinizden dolayı teşekkür ederim.

Starting Member
    Giriş Tarihi
    11-07-2008
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    444011

başta mepede agabey ve sonra tüm ilgililenen kişilere teşekkür ediyorum.verilerimi büyük oranda kurtardım.pgp orjinal aynı sürümü başka bir bilgisayara yükleyip kaynak hdd yi slave olarak bu bilgisayara bagladım .nihayet şifre kutucugu belirdi.şifreyi girince diski f ve g olarak gördü.ondan sonrası zaten recovery programları ile çocuk oyuncagı...biraz denemek gerekiyor demekki ... ama orjinal hdd den önce aynı ortamı yedek hdd ye 1-1 kopyalamak ve öyle denemek en saglıklısı.yoksa elindekindende olmak var .saygılarımla

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı