Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 18 mesajdan 1 ile 18 arası

Konu: Vodafone'dan Yediğim Kazık

Banned Member
    Giriş Tarihi
    19-12-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    53696

Vodafone'dan Yediğim Kazık

Merhaba arkadaşlar,öncelikle şunu belirteyim ben bu konuyu şirketi şahsi konumla karalamak için değil sizleri bilgilendirmek amacıyla açtım.

Bugün saat 13:30 sularında eve gelince eşimin bir telefon konuşması yaptığına şahit oldum ve beni bir avukatın aradığını icralık olduğumuzu haber verince Allah'dan başka zerre kimseye borcumuz olmayan bizim ailenin bir yanlışlık sonucu arandığına kanaat getirdim taa ki telefonu elime alıncaya kadar.

THY Genel Müdürlük binasında güvenlik görevlisi olarak çalışmaktayım ve geçen yıl tam bu aylarda Vodafone'nun bir bayiisi binada stand kurup operatörlüklerinin abonelik işlerini yapıp reklamlarını da sunuyorlardı.Kapmanyalardan birinde şirket içi görüşmelerde sabit ücret 12 ytl olup abonelere 500 dakika bedava konuşma vaadediyorlardı.

Türkcell abonesi olmama rağmen Vodafone'un bu kampanyası cazip gelmişti ve kişilerin 3 hat alma hakkı vardı.Ben eşimle görüşmek için 2 hat almıştım.2 ay sonunda bu kampanyanın bana bir cazibesi olmadığı için aynı yere stand kuran aynı görevlilere hatlarımı iptal etmek istediğimi söyledim ve benim hatlarımın iptali için iptal başvuru dilekçesini yanlarında doldurdum ve kendilerine teslim ettim.Hatlarım bir mühlet açık kalacak ve daha sonra kapanacaktı.Nitekim de kapandıktan sonra o hat abone numaralarını arayınca "Böyle bir numara kaydımızda bulunmamaktadır" cevabını da alınca benim o rada dönemde konuştuğum kısım faturalandırılmıştı haliyle ama bana bu faturalar hiç mi hiç ulaşmadı.Benim de gafilliğimden ben bunları unutmuştum,nasıl olsa kapandı hesabıyla.

Aradan tam 11 ay geçti ne bir uyarı,ne bir ihbar ne de bir fatura beyanı olmadan pat avukat benim evimi aradı ve yatırılmamış faturalar nedeniyle benim Vodafone tarafından yasal yolla haciz yolu için kendisine dosyamın ulaşmış olduğu bilgisini ulaştırdı.Ben tam şok oldum.Hemen Vodafone'u aradım çıkan yetkili ile görüştüm ama görüşmem tam komedi oldu.Önce faturalarımın Ptt de takılmış olabileceğini arada bir gidip kontrol etmem gerektiğini ve bunun benim suçum olduğunu söyleyince küçük dilimi yutar gibi oldum.Daha sonra adresimin yanlış olduğuna(buna da benim yanlış beyanımın sonucu olduğuna karar verdi zat sanki cumhuriyet başsavcısı) beni inandırmaya çalıştı.Kendilerini mahkemeye vereceğimi de söyleyince sanki tehdit eder gibi benim bundan bir sonuç alamayacağımı beyan etti.

Ey Vodafone'cular burası muz cumhuriyeti değil burası Türkiye Cumhuriyeti,icra haberine gelince benimTurcell cep numaramı,ev numaramı ve iş numaramı bulup arıyorsunuz da neden borç bildirimi ve uyarısı yapmıyorsunuz.Tebliğ etmek sizin göreviniz ve siz bu görevi ihmal ederek beni ve benim gibi vatandaşlarımızı resmen hırsızlık yaparak mağdur ediyorsunuzEv,iş ve mail adreslerim sizde mevcut bir tebligat yapılmalıydı ama tıssss...

Ben çevremde itibarlı biriyim ve kendime 486 ytl için evine haciz geldi dedirtmem.İki aylık fatura ödememin dışında üçüncü ay için kesilmiş fatura ve diğer konuşma yapmadığım hatta kapalı olan hatlarım için kesilen faturaların ve nekadar olduğunu bilmediğim yasal faizlerinden bihaber olarak avukatın yanına gidip bu parayı ödeyeceğim.

Siz değerli arkadaşlarımdan bu şirkete dair ne gibi bir işlem yapabilirim onun uyarı ve yönlendirmelerinizi bekliyorum.Kesinlikle mahkemeye vereceğim.Maddi açı önemli değil önemli olan biz vatandaşların birer ahmak olmadığımızı ve bilinçli bir tüketici olduğumuzu bu gibi bizi ahmak sananların kafasına kazımak.

Sizlerin değerli huzurunuzda söz veriyorum ki kazanacağım her kuruşu şehit olan polislerimizin ailelerine bağışlayacağım....

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    09-12-2004
    Mekan
    42 Konya
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    50382

Allah yardımcın olsun..

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    02-08-2007
    Mekan
    26 Eskişehir
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    369329

kolay gelsin.inşallah kazanırsın.

Banned Member
    Giriş Tarihi
    19-12-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    53696

Sağolun arkadaşlar sizin desteğinizi arkamda hissediyorum ve hep öyle kalsın istiyorum...

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    20-12-2007
    Mekan
    16 Bursa
    Üye No
    407115

öncelikle size geçmiş olsun inş. kazanırsınız ve şehid ailelerine bağışlamanızda çok güzel davranış kutlarım bu duyarlılığınızı

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    11-01-2007
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( - )
    Üye No
    306852

Arkadaşım geçmiş olsun. Zaten onlar her istediklerinde BİZLERE bir şekilde ULAŞIRLAR yeterki İSTESİNLER..
    Başka bir şey söz konusu olunca ÜÇ MAYMUNU OYNARLAR.!!!

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    18-03-2004
    Mekan
    16 Bursa
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    7551

Bulunduğunuz yerdeki Baro'ya gidin ve içinde olduğunuz durumu anlatın.
    Kanuni haklarınızı kullanmak istediğinizi,kazanma durumunuzun olup olmadığını,kazandığınız takdirde de tüm geliri ne amaçla kullanacağınızı (burada yazdığınız gibi) kendilerine belirtin.
    İnanıyorum ki Vatanını ve Milletini seven,maddi kazanç gözetmeyecek bir Avukat davanızı üstlenecektir.

Senior Member
    Giriş Tarihi
    30-06-2005
    Mekan
    55 Samsun
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    113677

onların kayıtlarında tebliğ yapabilecekleri telefonunuz varsa mutlaka ilk önce size ulaşmaları gerekirdi.öyle ya da böyle....siz biraz ugrasırsanız davayı kazanırsınız faiz ödemeden kapatabilirsiniz olayı....saygılar

Banned Member
    Giriş Tarihi
    19-12-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    53696

Ben azönce Vodafone avukatıyla görüştüm ve çarşamba günü için randevu aldım bu arada da Tükoder'e başvuracağım aynı zamanda a da şikayetimi bildirdim paramı bunlara kaptıracağıma şehit olan o gencecik üç polisin ailesine bağışlayacağım.Bu paraya ne ben zengin olurum ne de fakirleşirim.Önemli olan bilinçli ve hakkını arayan tüketici olmak...

Member
    Giriş Tarihi
    07-02-2004
    Mekan
    41 Kocaeli
    Kan Grubu
    AB Rh ( - )
    Üye No
    1954

öncelikle geçmiş olsun derim.inşallah sonuna kadar gidersin ve üstünede mahkeme kanalı ile vodafonu mahkum ettirirsin,zira sene 1198'de benimde hattım vardı depremden sonra malum birsürü şey söylediler o son dönemde 41 milyonluk son faturam kalmıştı ve bu bana pahalıya mal oldu tam iki sene sonra evime kastamonu 1'ci icra dairesinden 386 milyon liralık gecikme faizli icra tebligatı geldi ve bana ulaştığı gün ise ödemenin son günü idi.o yoklukta parayı bulup bankaya yatırdım.ben kocaelide oturuyorum ama nedense kastamonudan bana dava açılıyor,birde arzu ederseniz avukatla görüşün diye dalga geçiyorlar,ya benim ne işim olur kastamonudaki avukatla.arkadaşlar maalesef kanundaki boşluklardan yararlanıp aslanı kediye boğduruyorlar lütfen çok dikkatli olun.saygılar

Member
    Giriş Tarihi
    07-02-2004
    Mekan
    41 Kocaeli
    Kan Grubu
    AB Rh ( - )
    Üye No
    1954

daha fazlasınıda söyleyeceğim o kadar kızgınım ama malum sanal ortam müsait değil
    Düzenleyen adalı : 11-07-2008 at 11:27 Sebep: imla hatası

New Member
    Giriş Tarihi
    07-07-2008
    Mekan
    07 Antalya
    Üye No
    443454

inşallah kazanırsınız davanızı

Banned Member
    Giriş Tarihi
    19-12-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    53696

Evet arkadaşlar parayı yatırdım ve haciz durdu şimdi eve gelecek ihbarnameyi bekliyorum ve gelir gelmez karşı mahkeme açacağım.İşin ilginç tarafı Vodafone hukuk bürosu avukatları bunu yalnızca Vodafone'un yaptığını Turkcell ve Avea da böyle durumun sözkonusu olmadığını söyledi ben de ses kaydını eve gidince burada yayınlayacağım,sizler de duyun görün ve hakverin...

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Mekan
    01 Adana
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    179

kardes hakkını ara..bu adamlar hep soyguncu...
    kesinkez ara ve ibret olsun o vodafone denen firmaya....
    topunun allah ....versin....
    ve bizede haber et sonucunu...
    ayrıca tüketici mahkeme heyeti var...git oraya basvur...muhakkak yardımcı olacakalrdır..emin ol..
    ayrıca internet ortamında dolu şikayet sitesi var...

ve digerleri gibi..kesinkez bu firmaların yaptıklarını bu sitelerde yaz...emin ol yararı dokunacaktır...

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    22-11-2007
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    401779

inşallah kazanırsınız

Member
    Giriş Tarihi
    26-01-2006
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    180083

İnşallah kazanırsınırsınız,Allah yardımcınız olsun ve sabır versin... :tflag:

Member
    Giriş Tarihi
    23-12-2004
    Mekan
    81 Düzce
    Üye No
    54990

öncelikle size geçmiş olsun inş. kazanırsınız ve şehid ailelerine bağışlamanızda çok güzel davranış kutlarım bu duyarlılığınızı

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    07-09-2008
    Mekan
    10 Balıkesir
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    453490

inşallah lehinize olur sonuç.

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız