Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 13 mesajdan 1 ile 13 arası

Konu: yanan ekran kartı slotu için 350 ytl istenir mi

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    20-02-2005
    Mekan
    16 Bursa
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    75318

yanan ekran kartı slotu için 350 ytl istenir mi

merhaba arkadaşlar,

bir akrabam bilgisayarını açılmadığı için benden yardım istedi gittim kardeşimle. monitore görüntü gelmiyordu ekran kartını takdık çıkardık olmadı kablolar kontrol ettik pinleri falan yine olmadı benim ekran kartını taktık hala görüntü gelmiyor monitöre, fakat çalışıyordu kasa artık elizmizden birşey gelmeyeceği söyledim akrabama o da tamam bilgisayarcıya götürüm dedi götürmüş ekran kartının slotu yanmış tam 350 ytl istiyor.toplama pc anakart gigabyte 3 yıllık tam modeli sorudm onlar da bilmiyor. anakarttan da bakamadım modeline. arkadaşlar, önerileirniz nedir aynı model 2. el anakartla bu sorun çözülür mü?
    Düzenleyen cad/cam : 10-07-2008 at 17:04

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    12-07-2004
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    19762

uzak dur o bilgisayarcılardan.. ;)

Average Member
    Giriş Tarihi
    18-04-2005
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    93483

abicim mal vardır kıymetlidir mal vardır kıymetsizdir. yani anlatamadım da genelde avrupada bu işler böyle yürür 30 euro ya ayakkabı alırsın iki sene sonra 40 euro tamir masrafı çıkarırlar. aslında anlatmak istediğim şu.

kardeş sen bu yanık ekran kartı slotunu kaça yaparsın?

abi 350 liraya yaparım.

kardeş bunu n yerine anakart alsak ne kadar

abi 80 lira.

bu demek değildir ki bu adam kazıkcı....sen bu işi sormuşsun kaça yaparsın diye o da söylemiş.

ya bi flaş değiştirmek için şu anda 30-40 lira alıyoruz. e bu adam anakart slotunu belki de agp işlemcisini değiştirecek . sorsun bakalım piyasaya 350 verip de başka yerde yaptırabilecekmi. belki de yaptıramayacak...

umarım anlatabilmişimdir.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    20-02-2005
    Mekan
    16 Bursa
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    75318

benim isteğim teknik yardım bilgisayarcıları kötülemek değil agp işlemci olsu pcı bu kadarda fiyat olmaz o insan asgari ücretle çalışıyor neyse konuyu oraya çekmeyelim sadece teknik çözümlerininizi yazarsanız sevinirim

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    20-02-2005
    Mekan
    16 Bursa
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    75318

mesajımın içeriğini buna istinaden değiştirdim bilginize

Average Member
    Giriş Tarihi
    22-09-2005
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    134619

bence şöle yap aynı model arzalı bir ana kart bul adamla anlaş de parçayı buldum kaça değiştiririsin en mantıklı yol bu bence en fazla vereceğin para 350 nin yarsı olur

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    15-03-2008
    Mekan
    Türkiye Dışı / Other Country
    Üye No
    424685

slm.
    Birkaç yol var. İkinci el veya yeni bir anakart alarak işi çözmek Anakartı alırken CPU ve diğer aygıtların çalıştığından eminsen o aygıtları takabileceğin bir anakart. (DDR kullanıyorsa ve DDR2 kullanan bir anakart alırsanız proplem olur. CPU su da ne kullanıyorsda ona göre almak lazım. )

Aslında hesabınızı kendiniz yapmanız gerekir. Biraz araştırma ve o anakarta karşılık neler bulabileceğinize bakarak hesabınızı yapmanız gerekir.

Hesabı nasıl yapacaksın.Örnek olarak benim uyguladığım bir formül.

478Pinli P4 kullanan ve üzerinde 512 Mb(DDR 1) ram olan bir bilgisayarı Vistanın ilk çıktığı zamanlarda 2 Gb yapmak istedim. Benden istenen miktar yüksekti. Bu defa arayışa girdim. sonuçta Bilgisayarı hem upgrade etmiş oldum hem de 10 YTL çebimde kaldı. Çünkü 478 Pinli P4 Kullanan ama ramları DDR2 Kullanan bir anakart aldım 2 Gb da ram aldım ve bunları aldıktan sonra 10 YTL de cebimde kaldı. Çünkü 2 Gb DDR1 ramın fiyatı o anakart ve 2 Gb DDR2 ramdan 10 YTL de fazlaydı.

Sendeki sonuçta bakınca ekran kartın değişme istese 150 YTL ekran kartına gitse (İyi birşey istiyor olsan) artı 80 ytl de anakart olursa toplam 230 YTL Tamir için istenen 350 YTL .

Bu kimseyi kötülemek değildir. Ama paranın kısıtlı olduğu bir yerde 120 YTL ekonomi yapılabiliyorsa neden olmasın.

Senior Member
    Giriş Tarihi
    11-02-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    2407

aybı anakartı forumlardan sağlamınını 50 100 ytl alabilirsin 3 yıllık anakart eski karttır goglede arat uranium pc var sitesine gir orada vardır sipariş ver kargoylla yollarlar saygılar

Banned Member
    Giriş Tarihi
    11-05-2008
    Mekan
    Üye No
    432931

New Icon6

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi cad/cam Mesajı Göster
    merhaba arkadaşlar,

bir akrabam bilgisayarını açılmadığı için benden yardım istedi gittim kardeşimle. monitore görüntü gelmiyordu ekran kartını takdık çıkardık olmadı kablolar kontrol ettik pinleri falan yine olmadı benim ekran kartını taktık hala görüntü gelmiyor monitöre, fakat çalışıyordu kasa artık elizmizden birşey gelmeyeceği söyledim akrabama o da tamam bilgisayarcıya götürüm dedi götürmüş ekran kartının slotu yanmış tam 350 ytl istiyor.toplama pc anakart gigabyte 3 yıllık tam modeli sorudm onlar da bilmiyor. anakarttan da bakamadım modeline. arkadaşlar, önerileirniz nedir aynı model 2. el anakartla bu sorun çözülür mü?
    slm mrb arkadaşım
    böyle bilgisayarcılardan uzak durun hic 350 ytl olur mu yuh yani pesss ben değiştirsem en fazla 40-50 ytl olur.
    ben 350 ytlye yeni bir anakart alırım.sana tavsiyem başka bir bilgisayarcı arkadaşa götür.birde arkadaşım bilgisayardan bip sesleri geliyor mu? eğer anakartın onboard ekran kartı varsa onu kullanmayı deneyiniz.birde bios pilini cıkarıp 2-3 dakika bekleyip yerine takıp deneyiniz kolay gelsin :ok: :ok: :ok:

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    20-02-2005
    Mekan
    16 Bursa
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    75318

arkadaşlar yardımlarınız için teşekkürler bil.servis dosttum açtığımızda bilgisayardan ses gelmiyor hiç anakratta onboad ekran kartı mevcut değil valla Bursa'da olsan akrabamı sana yönlendirirdim 40-50 lirasından değil de en azından hem doğru bir çözüm ve buna uygun bir fiyat artık başka bir bilgisayarcıya gidip sorunu halettrisin 2. el bir kartla sorunu çözsün

Average Member
    Giriş Tarihi
    18-04-2005
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    93483

pcı ekran kartı da kullanabilirsin.

Banned Member
    Giriş Tarihi
    11-05-2008
    Mekan
    Üye No
    432931

New Icon6

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi cad/cam Mesajı Göster
    arkadaşlar yardımlarınız için teşekkürler bil.servis dosttum açtığımızda bilgisayardan ses gelmiyor hiç anakratta onboad ekran kartı mevcut değil valla Bursa'da olsan akrabamı sana yönlendirirdim 40-50 lirasından değil de en azından hem doğru bir çözüm ve buna uygun bir fiyat artık başka bir bilgisayarcıya gidip sorunu halettrisin 2. el bir kartla sorunu çözsün
    slm mrb arkadaşım
    bilgisayarın önünde iki adet led sürekli yanıyor mu? kolay gelsin :ok: :ok: :ok:

Average Member
    Giriş Tarihi
    15-11-2005
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    153089

şaka yapmış galiba diyorumm..en kısa sürede alın ordan çok sinir bozucu rakam emeğiyle uğraşan sevgili onurlu tamirci arkadaşlarımın arasına karışmış işte niyet kötü diyorummmmmmmmmmm.....

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı