Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 14 mesajdan 1 ile 14 arası

Konu: bilgisayar açılma sorunu

Adviser
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Mekan
    48 Muğla
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    90

bilgisayar açılma sorunu

arkadaşlar bir arkadaşın pc'de bir sorun var çok garip zet marka kampanyadan almış p3 pcyi bilgisayarı kapattan kapatıyorsun sonra power düğmesinden açınca açılmıyor power fişini çıkartıyorsun tekrar takıyorsun açılmıyor power fişini çıkarıp tekrar takınca açılıyor ama her seferinde power fişini iki kez çıkarınca açıyor :crashs: :confused: :stupidprv

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Üye No
    187

selmlar;
    Sayın gredi o arkadaşınızın büyük ihtimalle ya prizinde topraklama sorunu var yada powersupply'sinde bir problem var.Bilgisayarın bağlı olduğu prizin mutlaka topraklı olması tavsiye edilir. Pcnin biosuna girin ve şunları bir kontrol edin Power Management'te ACPI özelliği enable konumunda mı? değilse bunu enable yapın ayarları kaydedin ve çıkın . Sonra pcyi normal olarak tekrar açın ve kapatın. Kapattıktan sonra power düğmesinden açtığınızda yine aynı sorun devam ediyorsa fişinizi prizden çekmeden sadece reset düğmesine basın ve bekleyin Pcniz muhtemelen açılacaktır. Eğer böyle bir durum olursa pcnin anakartının altına genelde anakartlarla birlikte kutunun içinde çıkar büyük anakart büyüklüğünde bir sünger bunu anakartı sökerek altına yerleştirin üstüne anakartı yerleştirerek monte edin. Gereksiz şaseden önlemiş oluyoruz anakartı. Sorun yine çözülmediyse power supply nizden şüphe edin. Eğer bunların hiçbirini yapamayacak kadar bilginiz ve deneyiminiz yoksa lütfen bir teknik servise götürün.Kaş yaparken göz çıkartmayalım.. Saygılar iyi çalışmalar...

Adviser
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Mekan
    48 Muğla
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    90

yardımların için sağol deneyeceğim elektronikle daha doğrusu elektronik haberleşme ile uğraşıyorum z deneyeceğim ama şirketimin bulunduğu yere getirdiler bu cihazı benim şirketimde hassas cihazlarla büyük şirketlere network desteği verdiğimiz için cisco router,ıgx,tdm ( newbridge nod ) vb topraklamımızı megerle ölçerek yaptırdık, pc'nin power supply sinde değiştirdim ama yine aynı fakat sünger olayını denemedim onuda deneyeceğim tşk...

Moderator
    Giriş Tarihi
    12-11-2003
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    11

böyle bir sorunu swichteki bir arıza nedeniyle bende yaşamıştım kontak temassızlığı olabilir

Average Member
    Giriş Tarihi
    16-12-2003
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    72

Sevgili arkadaşım sen birde defauld setup setting yap bios ayarlarından

Adviser
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Mekan
    48 Muğla
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    90

defaultda yaptım olmadı, bordu test eden bir firma var izmirde onlara gönderdim bordu sonuçu bekliyorum

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Üye No
    187

selamlar;
    Sayın gredi sonucu yazarsan sevinirim.
    Saygılar iyi çalışmalar..

Adviser
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Mekan
    48 Muğla
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    90

bord arkadaşdan geldi ve anakart iki tür işlemciyide destekliyordu ve bu işlemci şeçimini yapan jumperın temassızlık yaptığını ve pcnin kararsız kaldığını söyledi

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    17-12-2003
    Mekan
    Türkiye Dışı / Other Country
    Üye No
    78

olur boyle vakalar..
    bendede yenı anakarta+işlemcı+ram takdım agp 4*8 oldugu ıcın bu anakartlara eskı agp2 olmadı..bende gecıcı olsun dıye 1-2 gunluk eskı pc yuvasına takılan s3 trıo 8mb ekran kartını takdım...fakat wındows acılınca 1 dak.sonra kılıtlenıyor makına..hıc kullamadım..
    neysekı 128 MB ekran akrtım kısa sure ıcınde geldi sorun kalmadı..

Starting Member
    Giriş Tarihi
    20-01-2006
    Mekan
    20 Denizli
    Üye No
    177673

Arkadaşlar herkese kolay gelsin

Benim Masa üstü bilgisayarımda şöyle bir sorun var
    Bilgisayar ilkkez açıldığında sorun yok ama mesela 10 dk sonra kapatı açmaya çalışşsam yada restart yapmaya kalsal bilgisayar okumalarını yapıp açılış sayfasına geldiğinde ekran parlıyor ve restart yaparak başa dönüyür ve uzun bir süre kapalı beklettikten sonra ancak tekrar açabiliyorum eskiden 30 dk beldeğimde açılıyordu şimdi 5-6 saat açılmıyor sorun ne olabilir ve ne yapmam gerekir yardımınız için şimdiden teşekkürler

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    01-05-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    12630

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi motag Mesajı Göster
    Arkadaşlar herkese kolay gelsin

Benim Masa üstü bilgisayarımda şöyle bir sorun var
    Bilgisayar ilkkez açıldığında sorun yok ama mesela 10 dk sonra kapatı açmaya çalışşsam yada restart yapmaya kalsal bilgisayar okumalarını yapıp açılış sayfasına geldiğinde ekran parlıyor ve restart yaparak başa dönüyür ve uzun bir süre kapalı beklettikten sonra ancak tekrar açabiliyorum eskiden 30 dk beldeğimde açılıyordu şimdi 5-6 saat açılmıyor sorun ne olabilir ve ne yapmam gerekir yardımınız için şimdiden teşekkürler
    kasa içinin temizlenmesi gerekebilir. işlemci fanı tozlardan dolayı zorlanıp aşırı ısınıyor ve soğutulamıyor olabilir. en fenası anakartınıza lehim sorunu olabilir. (zaman ve ısınma kaynaklı olarak) tek tek bakılması gerekenler bunlar.

Member
    Giriş Tarihi
    04-03-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    5658

merhaba bendede şöyle bir sorun oluştu.

Bilgisayarı kapattıktan sonra tekrar açtığımda çalışmadı. Prizden çıkardım taktım olmadı. Sonra kasayı açtığımda bilgisayar kapalı olduğunda bile cpu fanının çalışır vaziyette olduğunu gördüm. Bunu eğer durdurabilirsem (bir şekilde .. herşeyi sökerek tekrar takarak..) tekrar çalışıyor ama sonra tekrar yine aynı durum. Şu anda artık o yaptığım yöntemlerde işe yaramıyor. Pc açılmıyor.

Sizce ne yapmalıyım neleri kontrol etmeliyim?

Teşekkürler..

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    15-03-2008
    Mekan
    Türkiye Dışı / Other Country
    Üye No
    424685

slm.
    Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi atak6898 Mesajı Göster
    merhaba bendede şöyle bir sorun oluştu.

Bilgisayarı kapattıktan sonra tekrar açtığımda çalışmadı. Prizden çıkardım taktım olmadı. Sonra kasayı açtığımda bilgisayar kapalı olduğunda bile cpu fanının çalışır vaziyette olduğunu gördüm. Bunu eğer durdurabilirsem (bir şekilde .. herşeyi sökerek tekrar takarak..) tekrar çalışıyor ama sonra tekrar yine aynı durum. Şu anda artık o yaptığım yöntemlerde işe yaramıyor. Pc açılmıyor.

Sizce ne yapmalıyım neleri kontrol etmeliyim?

Teşekkürler..
    Powersupply veya anakart. bu ikisinde sorun olabilir.

Member
    Giriş Tarihi
    06-04-2006
    Mekan
    16 Bursa
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    204994

arkadaşlar benim masa üstü pc dede buna benzer arıza oluyor kapattığın zaman hemen açılmıyor 15veya 20 dakika beklemen gerekiyor birde son günlerde çalışırken kendiliğnden kapanmaya başladı ön düğmeden açılmıyor önce arka anahtardan kapatım açıyorum sonra ön düğmeden açıyorum nedendir acaba şimdiden teşekkürler

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı