Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 9 mesajdan 1 ile 9 arası

Konu: 145 700mhz EREĞLİ türkyenin en geniş kapsamlı telsiz rölesi_ERAD

Member
    Giriş Tarihi
    27-12-2007
    Mekan
    42 Konya
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    408408

145 700mhz EREĞLİ ; Türkiye'nin en geniş kapsamlı telsiz rölesi_ERAD

:tflag:merhaba

Ülkemizdeki en geniş kapsamlı rf sistemine gaziantep GRAD radyo amatörlerinin büyük katkıları ile sisteme zaman zaman katılmaları gerçekten güzel bir çalışma.145 700 mhz 88,5ton ve -60 shıft ile çalışan EREĞLİ TELSİZ VE RADYO AMATÖRLERİ DERNEĞİ rölemiz toros dağları 3430 rakımda olması ve türkiye de en yüksek rakımlı röle olması sebebiyle diğer bölge amatörlerininde bu çalışmayı görerek bizde bizde diyerek yükseklere çıkmak için çalışmalar yaptıgı açıkca görülmektedir. radyo amatörlüğüne ülkemizde örnek olmak ne kadar güzel .GRAD radyo amatörlerini kutluyoruz.gaziantepden Ankara ya,Kıbrıs .Adana ,Mersin E İçanadoluya.EREĞLİ ye havadan kesintisiz ulaşmaları ne kadar güzel..paylaşım için tşk çalışmalarınızda başarılar

TA5BF Recep PEKER
    EREĞLİ TELSİZ VE RADIO AMATÖRLERİ DERNEĞİ___ERAD
    ÜLKEMİZE çalışkan üretken yapıcı gerçek radyo amatörleri yetiştiriyoruz..
    Düzenleyen ta5bf : 09-07-2008 at 10:36

Member
    Giriş Tarihi
    12-03-2006
    Mekan
    26 Eskişehir
    Üye No
    196728

EREĞLİ TELSİZ VE RADIO AMATÖRLERİ DERNEĞİ'ni kutluyor başarılarının devamını diliyorum.

Senior Member
    Giriş Tarihi
    17-01-2006
    Mekan
    78 Karabük
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    176599

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi TB2NJX Mesajı Göster
    EREĞLİ TELSİZ VE RADIO AMATÖRLERİ DERNEĞİ'ni kutluyor başarılarının devamını diliyorum.

:smiles34::smiles34::smiles34:aynı dileklere bende katılıyorum:smiles34::smiles34::smiles34::smiles34 ::smiles34:

Average Member
    Giriş Tarihi
    24-08-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    253984

Konu ile alakasız başlıklar silinmiştir
    TA7AI
    Düzenleyen TA7AI : 14-08-2008 at 09:34

New Member
    Giriş Tarihi
    27-09-2004
    Mekan
    Türkiye Dışı / Other Country
    Üye No
    31260

SAYIN AMATÖR ARKADASLAR GÜZEL TÜRKİYEMDE. bir gercek var bu da bürokrasi engeli. bunu EREĞLİ TELSİZ RADYO AMATÖRLERİ geçmisler . 3400 metre ne demek kolay deyil BUNDAN SONRA YOLLARI ACIK OLSUN. SAYGILAR DM4TC

Member
    Giriş Tarihi
    17-05-2005
    Mekan
    32 Isparta
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    101935

Recep bey sizleri tebrik ediyorum gerçektende o yüksekliğe o bütün alet edevataları çıkartıp kurmak akıl karı değil. Tekrar tebrik ediyorum. Bulunduğum yer rolenize 300 Km. uzaktıkta bir kaç denemem boşa çıktı elimdeki ekipman ile olmuyor demek iyi bir antenle en kısa sürede tekrar denicem. Çalışmalarınızın devamını diliyorum.

TB4CM

Member
    Giriş Tarihi
    31-01-2004
    Mekan
    33 Mersin
    Kan Grubu
    0 Rh ( - )
    Üye No
    1403

Recep Bey,

Sizin ve arkadaşlarınızın yapmış olduğu bu çalışmaları yerinde gören biri olarak sizleri taktir ediyorum. Keşke her amatör radyocu sizler gibi sınırları zorlayarak ulaşılması zor olan hedeflere ulaşabilse. Herkesin takdiridir ki rakımı 3.500 m olan ve yolu, suyu, elektriği olmayan bir zirveye profesyonel bir röle kurup, ardından bir de yol yaptırmak öyle kolay kolay herkesin harcı değildir. İnsanın kendini bile zor çıkardığı bir noktaya, elinde bir ton malzeme ile ve beline kadar karın içinde, kimi zaman 5-6 saat kayaların üstünden yürüyerek çıkmak anlatılması çok çok zor bir kavramdır. Ancak yaşayan bilir. Bu yüzden burada veya başka yerlerde olumsuz eleştiri yapan arkadaşlara bunu anlatabilmek biraz güçtür.
    Şuan Akdeniz Bölgesi RF ile Toroslar'ı (Bolkar Dağları) aşıp Ankara'ya kadar sesini duyurabiliyorsa bu sizin ve ekibinizin yapmış olduğu özverili çalışmadan dolayıdır. Ayrıca bu kadarla da kalmayıp birde zirveye yol açtırmak sizin ve ekibinizin bu projeye ne denli önem verdiğinizi göstermektedir. Sizler de bilirsiniz ki öyle radyo amatörleri!!! vardır ki işleri sadece mandala basıp ''nasılsından'' öteye gitmeyen veya geyik muhabbetinin en iyisini beceren qso'lar yapmaktır. Elini taşın altına koymadan, gel aramıza katıl, tanışalım dediğinde para isteyecekler diye veya ''tut şu antenin ucundan da montaj yapalım'' diyeceğiz diye ortalıktan yok olan (ben bunlara armatör diyorum) nice lisans sahibi kişiler var. Ama iş eleştiriye gelince ilk ses onlardan çıkar.
    Ben buradan sizi ve ekibinizi hem Türk Amatör Radyoculuğuna yaptığınız çalışmalardan ötürü hem de tüm Türkiye'deki Radyo Amtörlerine örnek olduğunuz için tekrardan tebrik ve taktir ediyorum. Gerçekleştirdiğiniz ve bundan sonra da gerçekleştireceğiniz tüm projelerinizde sizlere başarılar diliyorum. Unutmayın Mersin Telsiz ve Radyo Amatörleri Derneği olarak herzaman için yanınızdayız.

73...
    TA5CO
    Orçun YETER

Banned Member
    Giriş Tarihi
    12-08-2008
    Mekan
    01 Adana
    Kan Grubu
    0 Rh ( - )
    Üye No
    449215

Gereksiz başlıklar editlenmiştir.
    TA7AI
    Düzenleyen TA7AI : 14-08-2008 at 09:36

Honorary Moderator
    Giriş Tarihi
    12-11-2003
    Mekan
    68 Aksaray
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    10

Arkadaşlar konu amaının dışına taştıgı için ben kapatıyorum
    Lütfen boyle konu ile alakası olmayan tartışmaları konu uzerinde sürdürmeyelim.
    cunki konu açılış amacını kaybediyor
    KONU KAPATILMIŞTIR

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık