Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 8 mesajdan 1 ile 8 arası

Konu: format sorunu

Average Member
    Giriş Tarihi
    25-06-2008
    Mekan
    32 Isparta
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    441276

format sorunu

slm arkadaşlar bilgisayarıma format atmadan önce system32 klasöründeki dll uzantılı dosyalarda süreklki virüs buluyordu.format attım avast kurdum bilgisayarımı yeniden başlattım.yeniden açıldığında sürekli aynı virüsleri tekrar buluyor.bunun sebebi ne olabilir.yardımcı olurmusunuz

Supervisor
    Giriş Tarihi
    22-11-2004
    Mekan
    10 Balıkesir
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    43588

Merhaba,

Eğer Hdd niz iki bölümse (C ve D gibi) ve siz sadece C ye format atıyorda D ye ellemiyorsanız D'den bulaşabilir.. Ayrıca kullandığınız Windows Cd sini imkanınız varsa değiştirin.. Kurduğunuz programlarda da sorun olabilir..

saygı ve sevgiler..

Banned Member
    Giriş Tarihi
    11-05-2008
    Mekan
    Türkiye Dışı / Other Country
    Üye No
    432931

New Icon6

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi sener_12 Mesajı Göster
    slm arkadaşlar bilgisayarıma format atmadan önce system32 klasöründeki dll uzantılı dosyalarda süreklki virüs buluyordu.format attım avast kurdum bilgisayarımı yeniden başlattım.yeniden açıldığında sürekli aynı virüsleri tekrar buluyor.bunun sebebi ne olabilir.yardımcı olurmusunuz
    slm mrb arkadaşım
    senin kurduğun bir programda virüs var sen bilgisayarına format atıyorsun ama virüslü programı bilgisayarına kurduğunda virüs bilgisayarına yeniden bulaşıyor.kurduğun programları ve D:\nin icersini kontrol et genellikle cracki olan programlarda virüs oluyor.veya flash disk takıyorsan bilgisayarına icerisinde virüs olduğu icin bilgisayarına bulaşıyor olabilir.kısaca söyleyecek olursam güvenli modda tüm bilgisayarı virüs taramasından gecir ve dosyalarını kontrol et kolay gelsin :ok: :ok: :ok:

Average Member
    Giriş Tarihi
    25-06-2008
    Mekan
    32 Isparta
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    441276

ayrıca bir sorum daha olacak arkadaşlar bu bilgisayar ağa bağlı ağdan virüs bulaşma ihitimali olabilir mi
    harici harddiske windows kurabilirmiyim

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    04-03-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    48513

Format attıgınıza eminmisiniz hızlı biçimlendirmeniz yada tamir etmenizde burada eski dosyalarınızın kalmasına sebeb olabilir.

Kurulum yaptıgınız bölümü kaldırıp yeniden oluşturarak herzaman normal biçimlendiriniz diğer olasılılıkları arkadaşlar yazmış.

Harici diske windows kurulur ama hddniz ve anakartınız usb den bootu desteklemek zorunda forumda açıklamaları mevcut.

Average Member
    Giriş Tarihi
    25-06-2008
    Mekan
    32 Isparta
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    441276

bigalı kardeş öncelikle ilgine teşekküğr ederim temelli sildim c yi c de bi şey kjalmadı buna eminim ama virüsleri yine buldu ağdan bulma ihtimali var mı virüsleri

Average Member
    Giriş Tarihi
    25-06-2008
    Mekan
    32 Isparta
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    441276

arkadaşlar başka bir pc de msn var ama oturum açmıyor.kaldırıp tekrar kurduk ama yine açmadı.nasıl çözebilirim problemi.yardımcı olurmusunuz arkadaşlar.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    04-03-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    48513

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi sener_12 Mesajı Göster
    bigalı kardeş öncelikle ilgine teşekküğr ederim temelli sildim c yi c de bi şey kjalmadı buna eminim ama virüsleri yine buldu ağdan bulma ihtimali var mı virüsleri
    Demek istdiğim c nin silinmesi değil bölümün kaldırılması tekrar oluşturulması alttaki linke bakınız.

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı