Uydumarket Banner  

4 sayfadan, 1. sayfa 1234 SonSon
Gösterilen Mesajlar: 70 mesajdan 1 ile 20 arası

Konu: Sizce D-Smart cok pahali degilmi?

Banned Member
    Giriş Tarihi
    09-02-2004
    Mekan
    Türkiye Dışı / Other Country
    Üye No
    2156

Sizce D-Smart cok pahali degilmi?

Hepimiz biliyoruz D-Smart yayin hayatina basladiginda parasiz Platform olarak reklam yapmis ve herkesin ücretsiz izleyecegini bas bas bagirmislardi. Gel gelelimki gercek yüzleri ortaya c****...

Discovery ve benzeri kanallari ücretsiz vererek bizleri uyutup, gercekten bizleri sagdiklarini görmezlikten geliyoruz. Sizce de öyle degilmi?

Bugün bir D-Smart almaya kalksam en ucuz alici 300YTL civarinda. D-Smart cihazlari icin bu fiyat bir kere cok fahis!

Her yeni genel kanal icin Aktivasyon ücreti almalari da bir baska konu, daha yeni gelisim de olan bir platform icin bu cok ayip. Yani Eurosport geldi, aktivasyon icin 10 YTL. Eurosport tarzi 5-10 kanal daha gelse yil icin de ne yapiyor 50-100YTL arasi Aktivasyon ücreti.

Simdi de 3 adet sinema kanali hayata soktular. Aylik 20 YTLden aktivasyonu yaparsak ne yapiyor yillik 240 YTL, bir yillik tehayütlü alirsak 120 YTL.

Simdi merak ediyorum, Futbol Smartdaki Sampiyonlari Ligi maclari icin ne kadar ücret alacaklar yoksa ücretsmiz olacak. Bir de Mix Paket diye bisey dolaniyor etrafda ona da ücret alacaklarsa eger en azindan 10 YTL alinir aylik bazindan, yillik 120 YTL yapar ama ben bunu hesapima eklemeyecegim...

Yani ben suan D-Smart almaya kalksam:

1) 300 YTL D-Smart cihazi
    3) 240 YTL Sinema kanallari

Sirf D-Smart cihazini alip ve Sinema kanallarina aylik ödeme ile üye olursam, 540 YTL Para ödeyecegim. Kiyas olarak Digitürkün en ucuz Sinema Paket ücreti 34,9YTLdir. Bu modullü üyelik ve aylik ödeme yillik olarak abone olursan...

Sizce D-Smart bu resme göre pahali degilmi? Zira Türkiye Süper Ligi 2010 yilina kadar Digitürkde. D-Smart 2010 yilina kadar tutunabilecekmi sizce?

Banned Member
    Giriş Tarihi
    09-02-2004
    Mekan
    Üye No
    2156

Siz ne kadar ödediniz?

Bir arastirma yapmak isterim, anket tarzi, buraya D-Smart üyeleri, D-Smart acilali bir yil bile olmadi, Subat 2007den itibaren bugüne kadar D-Smarta ne kadar para ödediklerini yazabilirlermi?
    Düzenleyen turksat2a : 09-07-2008 at 11:26

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    10-03-2004
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    6441

Bildigim kadari ile, dsmart ilk c****ginda su andaki kanallarimiz ucretsizdir ve ucretsiz olarak kalacaktir diye bas bas bagirdilar. O zaman bile sagir sultan biliyordu sonradan gelecek kanallarin ucretli olacagini ya da bu aciklamalarin bu anlama geldigini. O yuzden sasirmamak lazim.

Yani ortaya cikan gercek yüz filan yok. Adamlar açıkladıkları şeyin aksini yapmadılar ki.

Pahalılık ya da ucuzluk göreceli bir kavramdır. Bana göre pahalı olan şey size göre ucuz olabilir.

Ve bu işler arz talep işleridir. Dsmart açıldığından beri Dsmarta 5 kuruş para ödememiş olan üyeler olduğuna eminim.

Ve nereye varmaya çalıştığınızı da anlamadım bu konuyu açarak.

Ve ayrıca sap ile samanı birbirine karıştırmışsınız bence.

Digiturk sinema paketi 34,9 x 12 = 418.8 YTL. Peki bir sene sonra kapattınız diyelim, fiziksel olarak elinizde ne var? Koca bir HİÇ...

Peki Dsmarta sizin hesabınızla ödediniz 1 yıllık 420 YTL (1 yıllık taahhütlü). Bir sene sonra kapattınız diyelim, fiziksel olarak elinizde ne var? Discovery'i bile Türkçe olarak izleyebileceğiniz ve Türksattaki tüm şifresiz kanalları izleyebileceğiniz bir uydu cihazı.

Hesap ortada.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    02-11-2007
    Mekan
    Üye No
    396113

Herhalde yeryüzünde bir tane bile şirket yoktur bu kadar karalamaya rağmen ayakta kalsın. Helal olsun D-Smart a artık. Fazla diyecek söz yok.:)
    Düzenleyen ozanoz : 09-07-2008 at 10:31

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    22-11-2007
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    401779

bence çok pahalı fakat kaliteli olacak digitürktende üstelik faturasız

Banned Member
    Giriş Tarihi
    09-02-2004
    Mekan
    Üye No
    2156

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi bado6100 Mesajı Göster
    Bildigim kadari ile, dsmart ilk c****ginda su andaki kanallarimiz ucretsizdir ve ucretsiz olarak kalacaktir diye bas bas bagirdilar. O zaman bile sagir sultan biliyordu sonradan gelecek kanallarin ucretli olacagini ya da bu aciklamalarin bu anlama geldigini. O yuzden sasirmamak lazim.

Yani ortaya cikan gercek yüz filan yok. Adamlar açıkladıkları şeyin aksini yapmadılar ki.

Pahalılık ya da ucuzluk göreceli bir kavramdır. Bana göre pahalı olan şey size göre ucuz olabilir.

Ve bu işler arz talep işleridir. Dsmart açıldığından beri Dsmarta 5 kuruş para ödememiş olan üyeler olduğuna eminim.

Ve nereye varmaya çalıştığınızı da anlamadım bu konuyu açarak.

Ve ayrıca sap ile samanı birbirine karıştırmışsınız bence.

Digiturk sinema paketi 34,9 x 12 = 418.8 YTL. Peki bir sene sonra kapattınız diyelim, fiziksel olarak elinizde ne var? Koca bir HİÇ...

Peki Dsmarta sizin hesabınızla ödediniz 1 yıllık 420 YTL (1 yıllık taahhütlü). Bir sene sonra kapattınız diyelim, fiziksel olarak elinizde ne var? Discovery'i bile Türkçe olarak izleyebileceğiniz ve Türksattaki tüm şifresiz kanalları izleyebileceğiniz bir uydu cihazı.

Hesap ortada.
    Detayli cevap icin sagolun. Merakim sizin bugüne kadar D-Smarta ne kadar ücret ödediginizdir.

Bana göre, Fiyat-Hizmet olarak D-Smart cok asiri fahis bir platform. Size göre degildir. Iste siz de söylediniz Discoveryleri ücretsiz yapip millete Sinema kanali satiyorlar. Bu benim fikrim.

Ellimde D-Smartin dandik ve hatali cihazi olacagina koca bir HIC olmasini da yeglerim, hem sagligim hem sinirlerimi icin daha hayirlidir diye düsünüyorum.

Saygilar...

Banned Member
    Giriş Tarihi
    09-02-2004
    Mekan
    Üye No
    2156

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi ozanoz Mesajı Göster
    Herhalde yeryüzünde bir tane bile şirket yoktur bu kadar karalamaya rağmen ayakta kalsın. Helal olsun D-Smart a artık. Fazla diyecek söz yok.:)
    Burada D-Smarti karalayan falan yok. Benim ne cikarim olabilir. Digitürk üyesi bile degilim, hic de ilgim ve alakam yok baska platformlarla. Zaten Türkiyede yasamiyorum. Ben buradan izliyorm gelismeleri ve bana göre sahsi fikrim cok fahis bir platform. Siz ne kadar ödediniz Subat 2008den bu yana?

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    02-11-2007
    Mekan
    Üye No
    396113

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi turksat2a Mesajı Göster
    Burada D-Smarti karalayan falan yok. Benim ne cikarim olabilir. Digitürk üyesi bile degilim, hic de ilgim ve alakam yok baska platformlarla. Zaten Türkiyede yasamiyorum. Ben buradan izliyorm gelismeleri ve bana göre sahsi fikrim cok fahis bir platform. Siz ne kadar ödediniz Subat 2008den bu yana?
    Şubat 2008 den beri ne kadar ödediğim sizi çok ilgilendiriyorsa loca paketi 6 aylık aboneyim 50 YTL ve zamanında hata ile yapılmış bir Eurosport aktivasyonu 10 YTL. Ayrıca sinema paketine üye olamyı düşünüyorum 120 YTL. Yani toplam ödeyeceğim 180 YTL sevgili maliyeci (!) arkadaşım.:)

Banned Member
    Giriş Tarihi
    09-02-2004
    Mekan
    Üye No
    2156

Şubat 2008 den beri ne kadar ödediğim sizi çok ilgilendiriyorsa loca paketi 6 aylık aboneyim 50 YTL ve zamanında hata ile yapılmış bir Eurosport aktivasyonu 10 YTL. Ayrıca sinema paketine üye olamyı düşünüyorum 120 YTL. Yani toplam ödeyeceğim 180 YTL sevgili maliyeci (!) arkadaşım.:)
    D-Smart cihazina da 300 YTL ödendiginizi farzedelm. Subat 2008den bu yana 5 ay gecmistir yani 500YTLye yakin para ödemissiniz. Bu sizce cok degilmi? Ben maliyeci degilim. Lütfen burada sahsi yorumlar yapmaylim benim kötü bir amacim yok ne D-Smartdi karaliyorm ne de maliyeciyim. Amacim sadece Fiyat ve Hizmeti kiyaslamak.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    10-03-2004
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    6441

Detayli cevap icin sagolun. Merakim sizin bugüne kadar D-Smarta ne kadar ücret ödediginizdir.

Bana göre, Fiyat-Hizmet olarak D-Smart cok asiri fahis bir platform. Size göre degildir. Iste siz de söylediniz Discoveryleri ücretsiz yapip millete Sinema kanali satiyorlar. Bu benim fikrim.

Ellimde D-Smartin dandik ve hatali cihazi olacagina koca bir HIC olmasini da yeglerim, hem sagligim hem sinirlerimi icin daha hayirlidir diye düsünüyorum.

Saygilar...
    Dsmart cihazim oldugu kanisina nereden vardiniz bilmiyorum ama ne dsmarta ne digiturk'e uye degilim.

Dsmart cihazinin dandik ya da hatali olduguna karar verebilecek yetide degilim. Ben sadece olaya objektif bir acidan bakmaya calistim. Karalama yapmiyorum diyorsunuz ama 'Gerçek yüzleri ortaya çıktı' diyebiliyorsunuz.

Ben de diyorum ki ortaya çıkan bir şey yok. Bunun böyle olacağını zaten bekliyorduk.
    Düzenleyen bado6100 : 09-07-2008 at 10:48

New Member
    Giriş Tarihi
    13-05-2008
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    433161

fiyat ve hizmet kıyaslaması yapmak için platformları incelemeniz yeterli olacaktır.şubat 2008den beri ödenen parayla fiyat ve hizmet kıyaslamasının ne alakası var anlayamadım.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    02-11-2007
    Mekan
    Üye No
    396113

D-Smart cihazina da 300 YTL ödendiginizi farzedelm. Subat 2008den bu yana 5 ay gecmistir yani 500YTLye yakin para ödemissiniz. Bu sizce cok degilmi? Ben maliyeci degilim. Lütfen burada sahsi yorumlar yapmaylim benim kötü bir amacim yok ne D-Smartdi karaliyorm ne de maliyeciyim. Amacim sadece Fiyat ve Hizmeti kiyaslamak.
    O halde tarih hatası var Şubat 2007 demek istiyorsunuz sanırım? Ben cihazı Eylülde aldım. Yani 10 ay geçti. 10 için 500 YTL. Ay başına 50 YTL düşer. Ama bunun içinde sinema, çocuk, dizi, belgesel herşey dahil. Farzedelim cihazı 2 yıl daha kullandım ve aynı kanallar yine açık. Hadi diyelim ekstra hizmetler falan da açtırdım, onlar da 100 YTL olsun. 600 YTL. 600'ü 34'e bölersek ay başı 18 YTL falan yapar. Ama dediğim gibi herşey dahil. Bence normal, içinde tematik kanal bulundurmayan kablo tv bile aylık 7 YTL.

Kişisel mesaj yazmak istemedim, sadece benim aylık ne kadar ödediğimi sorgulamanızı yadırgıyorum o kadar. Herkesin kendine göre ayrı bir bütçesi var sonuçta.
    Düzenleyen ozanoz : 09-07-2008 at 10:52

Banned Member
    Giriş Tarihi
    19-06-2008
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    439748

Ben A.Doğan olsam

Bu kadar elimde yazılı ve görsel medya varken inanın tüm Türkiyeyi D smart cihaza boğarım madem hedef 2010 yılı türkiye futbol ligi şimdiden planlamaya geçer ve elimdeki d smart cihazların fiyatını düşürerek satarım ayrıca gazete kuponlarını bile kullanır birçok eve bu cihazların girmesini sağlarım.Şimdi bundan sonrası zaten kolay ve Türkiye nüfusunun büyük bölümü evinde cihaz varsa Futbol üyeliğini kesin yaptırır ayrıca diğer kesimlere görede zaten o tarihe kadar kabul görmüş kanalları getirmiş olur ve üye sayısı şu an hayal dahi edemeyeceğiniz boyutlara ulaşır.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    10-03-2004
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    6441

2010'a daha 2 yil var, 2 ay varmis gibi yazmissiniz :)

Banned Member
    Giriş Tarihi
    19-06-2008
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    439748

Hangi yatırım 2 ayda kendini amorti ediyor benimki bir satış planlama stratejisi ve kısa dönemli düşünülen birçok yatırımın sonunu hepimiz biliyoruz.Burada dikkati çeken nokta şu olmalı ürün arzının yoğunluğu olmalı ve fiyatı cazip olmalı gerisi ürünün içeriğidir iyi olan daima kazanır, unutulmamalı........

Banned Member
    Giriş Tarihi
    09-02-2004
    Mekan
    Üye No
    2156

O halde tarih hatası var Şubat 2007 demek istiyorsunuz sanırım? Ben cihazı Eylülde aldım. Yani 10 ay geçti. 10 için 500 YTL. Ay başına 50 YTL düşer. Ama bunun içinde sinema, çocuk, dizi, belgesel herşey dahil. Farzedelim cihazı 2 yıl daha kullandım ve aynı kanallar yine açık. Hadi diyelim ekstra hizmetler falan da açtırdım, onlar da 100 YTL olsun. 600 YTL. 600'ü 34'e bölersek ay başı 18 YTL falan yapar. Ama dediğim gibi herşey dahil. Bence normal, içinde tematik kanal bulundurmayan kablo tv bile aylık 7 YTL.

Kişisel mesaj yazmak istemedim, sadece benim aylık ne kadar ödediğimi sorgulamanızı yadırgıyorum o kadar. Herkesin kendine göre ayrı bir bütçesi var sonuçta.
    Evet dogru Subat 2007de yayin hayatina baslamisti D-Smart. Karistirdim. Sizin hesapa göre 50 YTLye geliyor 10 ay icin. Bana göre bu fiyat D-Smartin icerigi icin cok fahis bir ücret. Tamam Discovery gibi bir kanal olabilir, ama yine cok asiri pahali bir platform. Benim Alman Premiere Platforumu var ve cok memnunum, Avrupa standartlarina göre ben YTL bazindan hesaplarsak 90YTL ödüyorum aylik, bunun icin SINEMA; SPOR; BELGESEL; DIZI var. Premierenin full paketi yani.

Benim dedigim yine dogru, D-Smart Discoveryi alarak, diger ürünlerini cok kolay bir sekilde pazarlamakta. Siz de bunu dile getirmis oldunuz.

Banned Member
    Giriş Tarihi
    23-07-2006
    Mekan
    70 Karaman
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    242659

ben d smarttan memnunum arkadaş o kadar..

Senior Member
    Giriş Tarihi
    18-05-2008
    Mekan
    78 Karabük
    Üye No
    433692

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi MOONWALKER_42 Mesajı Göster
    ben d smarttan memnunum arkadaş o kadar..
    valla bende çok memnunum d-smart'tan

Banned Member
    Giriş Tarihi
    07-07-2008
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    443354

arkadaş demiş fiyat 300 ytl ve çok fahis demiş adamlar cihazı 150 ytl'ye mi satsınlar?ayrıca d-smart'tan çok memnunum

Banned Member
    Giriş Tarihi
    09-02-2004
    Mekan
    Üye No
    2156

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi fenerli1994 Mesajı Göster
    arkadaş demiş fiyat 300 ytl ve çok fahis demiş adamlar cihazı 150 ytl'ye mi satsınlar?ayrıca d-smart'tan çok memnunum
    Memnun olabilirsiniz, ben zaten bunu sormadim, sizce cok pahali degilmi dedim? Memnun olmaminiz ucuz anlamina gelmez.

4 sayfadan, 1. sayfa 1234 SonSon

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı