Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 10 mesajdan 1 ile 10 arası

Konu: En iyi çanak hangisi?

Supervisor
    Giriş Tarihi
    20-11-2007
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    401172

En iyi çanak hangisi?

Arkadaslar 105 yada 110 cm motorlu çanak sistemi kurucam sizce hangi marka çanak ve lnb tercih etmeliyim en kaliteli en cok verimi hangi çanaktan alabilirim? hani 120lik kurarlarda 150lilikten alınacak verim alınır derler bazı çanaklar için 105likten 120 verimi alabilirmiyiz varmı oyle çanaklar acaba? Yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkurler...

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    21-11-2005
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    B Rh ( - )
    Üye No
    155838

Bende yok ama Triax çok iyi derler. Forumun bir çok yerinde okumuştum. Ancak pahalı bildiğim kadarıyla.

Supervisor
    Giriş Tarihi
    20-11-2007
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    401172

triax çanağın suan guncel fiyatı ne kadar cok mu fark var normal canaklarla arasında?

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    07-10-2006
    Mekan
    Türkiye Dışı / Other Country
    Kan Grubu
    0 Rh ( - )
    Üye No
    270625

Visiosat ve Sedea klonlari var, Turkiyede GMS satmiydi neydi oyle bir marka, ismini bir turlu aklima getirtemedim netten aradim bulamadim GMS mi GES mi hatirlamiyom, birde Triax çanaklarin kazançi baya yuksek ama en iyisi ChanelMaster.
    Düzenleyen emreuydu : 10-07-2008 at 02:31

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    14-01-2007
    Mekan
    33 Mersin
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    308056

Megadan şaşma...

Member
    Giriş Tarihi
    07-02-2004
    Mekan
    41 Kocaeli
    Kan Grubu
    AB Rh ( - )
    Üye No
    1954

arkadaşlar,bende birşeyler söyleyeyim.mega çanaklarda çok iyi ama dayzek motorla kurulacaksa (düşünenler için ) kesinlikle triax derim.zira triaxın mükemmel bir aero dinamiği var.çok sert rüzgarda bile diğerlerinden daha çok daha az rüzgardan etkileniyor.ben kurduğumda o rüzgarda hayretle bakmıştım bu aero dinamik olayına.sabit çanak için zaten problem yok,süper beam yayınları için zaten büyük çaplı anten gerekiyor.saygılar

Supervisor
    Giriş Tarihi
    20-11-2007
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    401172

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi adalı Mesajı Göster
    arkadaşlar,bende birşeyler söyleyeyim.mega çanaklarda çok iyi ama dayzek motorla kurulacaksa (düşünenler için ) kesinlikle triax derim.zira triaxın mükemmel bir aero dinamiği var.çok sert rüzgarda bile diğerlerinden daha çok daha az rüzgardan etkileniyor.ben kurduğumda o rüzgarda hayretle bakmıştım bu aero dinamik olayına.sabit çanak için zaten problem yok,süper beam yayınları için zaten büyük çaplı anten gerekiyor.saygılar
    Bir arkadasımda triax kullanıyor oda cok onerdi kac derceden kac derceye kadar donebiliyor diseq motor ile? kac derece dogudan kac derece batıya kadar alabiliriz uyduları?

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    13-04-2007
    Mekan
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    341134

arkadaslar triax canaklar iyi ama daha iyisi italyan mali gibertinidir. en kaliteli canaktir. 5 sene garantili olarak satiliryor. aynasi kaliteli aliminyum maunttu galvaniz kapli boyalidir. 100 cm, 125 cm iki tane canagim var senelerdir kullaniyorum , okadar firtina oldu ayarlari hic bozulmadi. daha önce piyasa mali canaklar vardi en ufak firtinadan sonra catiya cikar ayar yapardim. gibertiniyi taktiktan sonra catiya cikmaya gerek kalmiyor. simdi 125cm lik canagi 150 cmlik canakla degistirecegim . ( 125 cm lik canak 133 cm, 150 cmlik canak 165 cmdir.) Yalniz bu canaklar digerlerine göre bayagi pahali ilgilenen arkadaslarin dikkatine,

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    13-04-2007
    Mekan
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    341134

arkadaslar birsey daha ilave etmek istiyorum bu canaklara 100cm me kadar disecq motor takilabilir 1 metreden sonra disecq motor zor takilir canaklar cok agir oldugu icin motoru kisa zamanda bozar. ama 125 cm , ve 150 cm icin orijinal kollu motor mauntlari var.

Average Member
    Giriş Tarihi
    04-08-2006
    Mekan
    48 Muğla
    Üye No
    247027

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi ünal1957 Mesajı Göster
    arkadaslar triax canaklar iyi ama daha iyisi italyan mali gibertinidir. en kaliteli canaktir. 5 sene garantili olarak satiliryor. aynasi kaliteli aliminyum maunttu galvaniz kapli boyalidir. 100 cm, 125 cm iki tane canagim var senelerdir kullaniyorum , okadar firtina oldu ayarlari hic bozulmadi. daha önce piyasa mali canaklar vardi en ufak firtinadan sonra catiya cikar ayar yapardim. gibertiniyi taktiktan sonra catiya cikmaya gerek kalmiyor. simdi 125cm lik canagi 150 cmlik canakla degistirecegim . ( 125 cm lik canak 133 cm, 150 cmlik canak 165 cmdir.) Yalniz bu canaklar digerlerine göre bayagi pahali ilgilenen arkadaslarin dikkatine,
    Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi ünal1957 Mesajı Göster
    arkadaslar birsey daha ilave etmek istiyorum bu canaklara 100cm me kadar disecq motor takilabilir 1 metreden sonra disecq motor zor takilir canaklar cok agir oldugu icin motoru kisa zamanda bozar. ama 125 cm , ve 150 cm icin orijinal kollu motor mauntlari var.
    ünal1957 dostum
    bu gibertini marka çanakları nerde bulabilirim?
    sendekilerin fotoğraflarını çekip foruma koyabilirmisin?
    selamlar :ok:

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı