Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 4 mesajdan 1 ile 4 arası

Konu: 40-42" LCD tavsiyesi

Average Member
    Giriş Tarihi
    14-05-2006
    Mekan
    09 Aydın
    Üye No
    215931

40-42" Full HD LCD tavsiyesi

Merhaba. Ben bir tane LCD almak istiyorum. Forumdan okuduğuma göre Plazma LCD ye göre baya üstün, parlaklık, kontrast ve tepki süresi olarak baya üzerinde tek eksikliği kullanım süresi kısa (sanırım panasonic de bu olayı da çözmüşler adamlar 100,000 saat diyor). Ama full hd plazmalar çok pahalı. Bir adet Toshiba HDDVD player alıcam, sonra da çıkarsa illaki bir mkv player ya da en olmadı blueray player bile alırım. Yani bana 1080 p görüntü lazım. Bu yüzden şu an için en mantıklısı 40-42" bir LCD alayım diyorum. Yine forumdan okuduğuma göre SADAYS ustanın da dediklerine göre Samsung lar iyi gibi duruyor. Bir tavsiyeniz var mı? Aydın da yaşıyorum kipada 40" samsung full hd, 16000:1 kontrast (dinamik mi değil mi bilmiyorum), 500 parlaklık bir model peşin fiyatına 2500 ytl, yine aynı özelliklerde sony bir model 2250 ytl ne dersiniz bunlardan alayım mı? Yoksa başka bir tavsiyeniz var mı? İlgilenenlere şimdiden teşekkürler.
    Düzenleyen fencepan : 07-07-2008 at 14:50 Sebep: Yanlış yazma

Banned Member
    Giriş Tarihi
    16-11-2005
    Mekan
    07 Antalya
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    153840

Aydın lı hemşerim,önce hoşgeldin+
    Daha sitede çok yenisin,hiç acele etme ve bu bölümdeki bir dolu yazılanları
    oku önce!!!
    Kaçan-kovalayan yok nasılsa,kaçırdığın bir şeyde yok,dolayısıyla burada
    yazılanları okursan belli bir alt-yapın ve fikirlerin oluşur,
    aman sen sen ol,satıcıların filan laflarına kulak asma!!

Alacağın zaman sana buradan yardım ednler çıkar nasılsa marka/seri/model
    hak.

Panel ömrü diye bahsedilen palavra rakamlarada sakın inanma!
    Veya Contrast-ratio/ResponseT v.s

Selamlar

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    01-04-2005
    Mekan
    Türkiye Dışı / Other Country
    Üye No
    89277

Selam
    HDDVD ve BLU-RAY almiyan pisman alanda bin pisman neden deseniz Film yönunden hadi filmleri buldunuz bu seferde ses sorunu baslar en guzel sesi alayim diye Receivers aramaya baslarsiniz 7+1 Dolby Digital TrueHD DTS-HD desteklesin diye,
    kendiniz bilirsiniz benden söylemesi bunlari dusunerek bir karar veriniz.
    Saygilarla

Average Member
    Giriş Tarihi
    14-05-2006
    Mekan
    09 Aydın
    Üye No
    215931

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi Farsan Mesajı Göster
    Selam
    HDDVD ve BLU-RAY almiyan pisman alanda bin pisman neden deseniz Film yönunden hadi filmleri buldunuz bu seferde ses sorunu baslar en guzel sesi alayim diye Receivers aramaya baslarsiniz 7+1 Dolby Digital TrueHD DTS-HD desteklesin diye,
    kendiniz bilirsiniz benden söylemesi bunlari dusunerek bir karar veriniz.
    Saygilarla
    Sanırım haklısın arkadaşım yaa, bu playerları alıncaya kadar bir tane kasa toplasan daha iyi, benim bi arkadaş philips 82 ekran LCD almış, bağlamış bilgisayara HDMI den (hdmi çıkışlı ekran kartı var), inanılmaz bi görüntü vardı. Anakartının üzerinde 5+1 çıkışta var takmış oraya da canavar gibi creativeleri son ses açsa ev yıkılcak, deli gibi izliyodu 720 p lik mkv formatındaki filmleri. Filmin formatı ne olursa olsun 5+1 e bağlayınca 5+1 ses veriyor yani illa 7+1 almana gerek yok ses sistemini.
    Bende aynı sistemi kurayım diyorum ama LCD im 102 ekran ve 1080p olacak ve 1080 p lik filmleri izleyebilicem.
    Albanez kardeş hoş bulduk. Ben baya bekledim yaa TV almak için artık alayım diyorum. Onun için sormuştum zaten 40-42" tavsiye bana en mantıklısı bu geldi. Dediğim gibi 1080p plazma alamam, alabilcek olsam onu alırdım. O yüzden 40-42" Full HD LCD tv alıyım diyorum. Bu konuda önerisi olanlar varsa mutlu olurum. Teşekkürler.
    Düzenleyen fencepan : 07-07-2008 at 14:50

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı