Uydumarket Banner  

2 sayfadan, 1. sayfa 12 SonSon
Gösterilen Mesajlar: 36 mesajdan 1 ile 20 arası

Konu: Vestel'in Beyaz Eşyaları Kullanışlımıdır?

Honorary Moderator
    Giriş Tarihi
    22-02-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    3943

Vestel'in Beyaz Eşyaları Kullanışlımıdır?

Arkadaşlar,kardeşimin çehizi için Vestel marka beyazeşyalar aldık kampanyadan. Buzdolabı,çamaşır makinası,setüstü ocak,mini fırın. Daha önce hiç Vestel kullanmadım ve kullananıda tanımıyorum. Siz kullandınızmı Vestelin beyaz eşyalarını,tavsiye edermisiniz?

Bu eşyaları almamızda kampanyadan yararlanmak istememiz,ve 49 ytl verince eşyaların 7 sene garantisi olması ağır bastı. :ok:

Si ne dersiniz bu konuda? :)

Saygılar,Sevgiler.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    26-03-2005
    Mekan
    54 Sakarya
    Kan Grubu
    A Rh ( - )
    Üye No
    87144

Çevremde vestel marka çamaşır makinesi kullanıpta sorun yaşayan o kadar çok insan var ki...
    Vestel buzdolaplarında ise bir sorun yaşayana denk gelmedim.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    08-02-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    2036

:hah:vestel mi..? sakın yanından bile geçme. servisle akraba olursun sonra.:smiles10:

Honorary Moderator
    Giriş Tarihi
    22-02-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    3943

Arkadaşlar Vestelden memnun olan kimse yokmu,Vestel bu kadarmı kötü beyaz eşya yapıyor? Gerçekten bir firma için adının kötü anılmaından başka kötü bişey olamaz sanırım? :smiles7:

Saygılar,Sevgiler.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Mekan
    55 Samsun
    Üye No
    155

Çamaşır makinelerinde bir dönem sorunlar vardı ancak geçen yılsonu itibarı ile bu sorunların kalktığını biliyorum.
    Soğutucu ve ısıtıcı gurubunda bir sorun duymadım.

Saygılar.

Senior Member
    Giriş Tarihi
    08-10-2005
    Mekan
    41 Kocaeli
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    139071

arkadaşım vestel beyaz eşya servisinden bu sonu gelmeyen arızalar yüzünden ayrıldı. yaklaşık 2 sene oldu şimdiki maiknalarını bilmem. anlattığına göre çamaşır makinaların yürüyor zıplıyor şikayeti üzerine ayaklarının altına bildiğiniz cama yapışan vantuslardan bile göndermişler.:hhh: gerisini siz düşünün.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    24-02-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    190805

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi Editör Mesajı Göster
    Arkadaşlar,kardeşimin çehizi için Vestel marka beyazeşyalar aldık kampanyadan. Buzdolabı,çamaşır makinası,setüstü ocak,mini fırın. Daha önce hiç Vestel kullanmadım ve kullananıda tanımıyorum. Siz kullandınızmı Vestelin beyaz eşyalarını,tavsiye edermisiniz?

Bu eşyaları almamızda kampanyadan yararlanmak istememiz,ve 49 ytl verince eşyaların 7 sene garantisi olması ağır bastı. :ok:

Si ne dersiniz bu konuda? :)

Saygılar,Sevgiler.
    Aslında böyle bir soruyu aldıktan sonra değil, almadan evvel sormanız gerekiyor. Alınmış mala kötü demek benim içimden gelmiyor ama alınan ürünleri değerlendirmek gerekirse:
    Ocak ve midi fırın: Gayet iyi. Güzel malzeme kullanıyorlar.

Buzdolabı: Eğer no-frost ise büyük ihtimal başınızı ağrıtacak. Takas öneririm. Statik ise işinizi görür.

Çamaşır makinesi: Mutlaka spotçulardan veya internetten vs takas yapın. Türkiye'de şu an satılan en berbat çamaşır makinesini Vestel yapıyor. Çok ciddiyim kesinlikle satın, başınız yanmasın.

7yıl garanti olayı hikaye. 7 yıl boyunca bedava olsa da sürekli evinize servis girip çıkacak ve sinir krizi geçireceksiniz. Servis için mal alınmaz, sorun yaşanmayacak mal alınır. Benim önüme 10 sene garantili Vestel'i ve garantisiz iyi bir markayı koysalar tereddütsüz onu tercih ederim. Vestel kim beyaz eşya kim. Vestel sadece tv yapsın.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    26-03-2005
    Mekan
    54 Sakarya
    Kan Grubu
    A Rh ( - )
    Üye No
    87144

Yürüyen-yürümeye çalışan- Vestel çamaşır makinesini gözlerimle görmüşlüğüm var...

Senior Member
    Giriş Tarihi
    27-01-2004
    Mekan
    48 Muğla
    Kan Grubu
    0 Rh ( - )
    Üye No
    1024

Evimizde kardeşimin arkadaşından dolayı aldığı bir vestel çamaşır makinesi var. Yıkadığı çamaşırı annem bir daha yıkamak zorunda kalıyor. Yine bir firmadan hediye gelen vestel klimamız var 2-3 sene servis uğraştıktan sonra çalışmaya başladı. Vestelin beyaz eşya üretimi yapan fabrikasında çalışan bir arkadaşım var evindeki tüm beyaz eşya bosch, vesteli eve sokmam diyor.

Daha da ne diyeyim. İnşaallah bir gün bizde kaliteli üretim yapan firmalara kavuşuruz veya bu tür firmaların sayısı artarda dışa bağımlılığımız azalır.

Saygılar.

Banned Member
    Giriş Tarihi
    06-03-2004
    Mekan
    Türkiye Dışı / Other Country
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    5884

vestel beyaz eşyayı bende tavsiye etmem klima ve tv haricinde vestelden başka bişi alınmaz benim fikrimce beyaz eşya bakımından reklam gibi olmasın ama arçeliği tavsiye ederim sebebi ise yıllar önce aldığın herhangi bir beyaz eşyayı yıllar sonra üzerine biraz para ödeyerek deyiştiriyorlar bu şeyler çok önemli yinede karar senin saygılarımla aliharbiye.
    Düzenleyen aliharbiye : 07-07-2008 at 10:57

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    08-07-2006
    Mekan
    32 Isparta
    Üye No
    236213

Merhaba..

Arkadaşlar Vestel'den TV,Buzdolabı alın,tavsiye ederim,,sorun yaşamazsınız.Bende 2 adet Vestel tv var taş gibi maşallah,hiç sorun çıkarmadı..Buzdolabıda öyle.

Diğer ürünlerin(uydu,dvd,çamaşır bulaşık mak. vs.) den uzak durun..Bilhassa DVD ve uydu alıcısının yanına yaklaşmayın..
    Düzenleyen kobra_32 : 07-07-2008 at 11:28

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    08-02-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    2036

ben de vestelin plazma tv si var 106 ekran. tv sürekli kendi kendine kapanıyor. uzaktan kumandadan da açılmıyor. yanına gidip anahtarından kapatıp tekrar açıyoruz. bazen 5 dakika bile sürmüyor kapanması.

ne yapalım bu modeller böyle imiş..:smiles10:
    Düzenleyen cevizkabugu : 07-07-2008 at 15:22

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    22-11-2004
    Mekan
    33 İçel
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    43351

vestel mi? aman diyim. biz yandık sen yanma. özellikle de çamaşır makinası berbat. topu topu 4 senelik makina ama param olsa atar yenisini alırım.

çamaşırları temizlemiyor. makina susuz çalışıyor. neymiş ekonomikmiş. yumuşatıcıyı zamansız alıyor. neymiş yumuşatıcı koymayı bilmiyormuşuz. çalışırken hangi aşamada olduğunu bilmiyoruz. mesela ben sıkma yaptırmak istemiyorum ama bilmiyorum hangi aşamada olduğunu. 4 senede görmediği tamir, değişmediği parça kalmadı. bizi uyuta uyuta garanti süresini doldurdular.

buzdolabı nispeten iyi ama markası vestel işte. yine de bir kere gıcık oldum.

uydum vardı vestel 1 sene kullandım elden çıkardım.

şofben idare eder ama hiç güven vermiyor.

Average Member
    Giriş Tarihi
    05-07-2008
    Mekan
    07 Antalya
    Üye No
    443014

Vestel derin dondurcullu 2 kapılı buzdolabı kullanıyorum. Brüt hacmi 450 LT. Yıllık enerji tüketimi 430 KW. 2 yıldır tık demedi. Canavar gibi.

Average Member
    Giriş Tarihi
    12-04-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    AB Rh ( - )
    Üye No
    10486

sakın ha almayın.dünyadaki en dandik cihazlardır vestel. çöpe atsanız çöpçü almaz:) yani o derece dandik ötesi ürünler topluluğu

Average Member
    Giriş Tarihi
    03-11-2006
    Mekan
    44 Malatya
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    279888

neden vesteli kötülü yorsunuzki bende fırını var taş gibi tv var canavar gibi millet dandik mala iyider markalı ürüne kötüder bole insanları anlayamıyorum

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    24-02-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    190805

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi emsalsiz44 Mesajı Göster
    neden vesteli kötülü yorsunuzki bende fırını var taş gibi tv var canavar gibi millet dandik mala iyider markalı ürüne kötüder bole insanları anlayamıyorum
    Yukarıda dedim zaten tvleri fena değil, fırınları güzel diye. Ama çamaşır makineleri, no-frost buzdolapları ve son 1 yıldır bulaşık makineleri tek kelimeyle rezalet, ortalik mağdur insanlarla dolu. Memnun olanın da iyi maldan haberi yoktur, iyisini göstersen Vestel'e makine diye bakmaz. Demir yığını bile diyemiyorum, plastik yığını :hhh:

Member
    Giriş Tarihi
    02-08-2007
    Mekan
    15 Burdur
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    369521

ve vestel ile profilo çamaşır makinalarının üzerinde ayrı ayrı isim ve model yazdığı hpalde içlerinin tıpatıp aynı olduğunu grdüm,
    üstelik her iki makinanın arızasıda aynı her şeyi ile aynı arızayı yapmışlar

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    24-02-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    190805

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi egem1194 Mesajı Göster
    ve vestel ile profilo çamaşır makinalarının üzerinde ayrı ayrı isim ve model yazdığı hpalde içlerinin tıpatıp aynı olduğunu grdüm,
    üstelik her iki makinanın arızasıda aynı her şeyi ile aynı arızayı yapmışlar
    Profilo ile Vestel nasıl aynı olur, hangi modellerdi? Şu an Profilo'nun makineleri Vestel'den kat kat daha üstün.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    08-02-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    2036

reklamlarda siz üç kuruşluk mala 5 kuruş vermeye alışmışsınız diyo ama iş ölee değil.

vestel zaten hep 3 kuruşluk mal üretiyor. regal alırsan 3 kuruş vestel alırsan 5 kuruş fiyat etiketi koyuyor. sonuçta ürettiği malın hepsi 3 kuruş.( bana göre 3 kuruşta etmez.)

bunu da sonunda reklamlara taşıdı. ürettiği malları (ya da uzak doğudan ithal ettiği, ithal ederkende oradaki en ucuz ve en dandik olanları alırlar zaten) gerçekte 5 kuruş olan iyi mallarla karşılaştırırsanız farkı görürsünüz.

şimdi benim aldığım 106 ekran vestel plazma tv 1.300 ytl. pioneer veya panasonik 106 ekran plazma tv bu fiyatın iki katı. yanlız söyledikleri gibi değil. birisi daha pahalı ama çözünürlüklerinden panel kalitesine, dış kasadan iç malzemeye kadar çok fark arada.

sonuç: benim plazma tv 6. ayında şu an arızalı servis hala üzerinde çalışıyor. sanırım bu 3 kuruşluk modeller böyle abii.:smiles10:

2 sayfadan, 1. sayfa 12 SonSon

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı