Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 16 mesajdan 1 ile 16 arası

Konu: dosyları cd ye çekmek

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    14-01-2007
    Mekan
    33 Mersin
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    308056

dosyları cd ye çekmek

İlginiz için çok teşekkürler öncelikle...Şimdi gelelim sorunuma...bilgisayarımdaki internetden indirdiğim ve kullanmaktaolduğum gerek proğramlar olsun gerekse resimlerim ve müziklerimi dvd veya cd ye kaydedip olurda bilgisayarıma format atmak gerektiginde bu dvd veya cd leri takıp istediğim veriyi bilgisayarıma tekrar yüklemek istiyorum...da şu an bu kayıt işlemini nasıl yapacağımı hangi programla yapacağımı bilmiyorum....galiba nero adlı bir program vardıLütfen bi yönlendirin beni
    Not:Akronisden yani pcnin imajının alınmasından bahsetmiyorum...saygılarrr

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    14-01-2007
    Mekan
    33 Mersin
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    308056

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi kehleti Mesajı Göster

slm.
    Sadece basit veri CD si yaratmaksa niyetiniz Neroya da ihtiyaç olmaz. CD ye kayıt edeceğiniz dosyalara fare ile sağ tıkladığınızda açılan menüde Gönder den CD ye gönderi seçerseniz hem o dosya CD ye yazılır. Hem de CD kapanmaz dolana kadar ona dosya gönderebilirsiniz.

Evet arkadaşım tam olarak yapmak istediğim bu ancak sağa tıkla-gönder yaptığımda cdye gönder ibaresi gözükmüyor,sadece en altda A sürücüsü var...acemilik işte...Anlattığınız gibiyse harika...Bide yapabilsem

Banned Member
    Giriş Tarihi
    13-10-2006
    Mekan
    10 Balıkesir
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    272725

slm

dün açtığınız konuya gerekli cevap verilmiş ve kapanmış, kurallar gereği kapanan konunun tekrarı veya devamı açılamaz. Lütfen forum kurallarına göz atın

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    14-01-2007
    Mekan
    33 Mersin
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    308056

Tamam,pardon,çok özür,bi anlık boşluğuma geldi dün öyle oldu da...şimdi tatmin edici bi cevap alamadımki ben,ne olacak şimdi?Neyse bi yolunu bulurum heralde:confused::smiles8:Saygılar...

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    27-05-2004
    Mekan
    33 İçel
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    15301

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi goldbul Mesajı Göster
    Tamam,pardon,çok özür,bi anlık boşluğuma geldi dün öyle oldu da...şimdi tatmin edici bi cevap alamadımki ben,ne olacak şimdi?Neyse bi yolunu bulurum heralde:confused::smiles8:Saygılar...
    Merhaba hemşehrim önce buradan yükle sonra seçeneklerden veri dvd yada cd si yaratma seçeneğine tıkla yazdırmak istediğin dosyaları seç ve yazdır sonrada tekrar bilgisayarına yükliyebilirsin.

not: nero 8 trial versyondur ...

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    14-01-2007
    Mekan
    33 Mersin
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    308056

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi denizesen Mesajı Göster
    Merhaba hemşehrim önce buradan yükle sonra seçeneklerden veri dvd yada cd si yaratma seçeneğine tıkla yazdırmak istediğin dosyaları seç ve yazdır sonrada tekrar bilgisayarına yükliyebilirsin.

not: nero 8 trial versyondur ...
    Oh beeeeeee,çok şükür ya,çok teşekkürler Sayın Denizesen...Sizin verdiğiniz programla yaptım,bendeki Nero da sorun var galiba,birazda acemilik:)...Hemşerim saygılar,herşey gönlünce olsun...Çukurova insanı bi başka olur:ok::smiles34:

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    27-05-2004
    Mekan
    33 İçel
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    15301

Oh beeeeeee,çok şükür ya,çok teşekkürler Sayın Denizesen...Sizin verdiğiniz programla yaptım,bendeki Nero da sorun var galiba,birazda acemilik:)...Hemşerim saygılar,herşey gönlünce olsun...Çukurova insanı bi başka olur:ok::smiles34:
    :love: kendine iyi bak ....

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    04-03-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    48513

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi kehleti Mesajı Göster

slm.
    Sadece basit veri CD si yaratmaksa niyetiniz Neroya da ihtiyaç olmaz. CD ye kayıt edeceğiniz dosyalara fare ile sağ tıkladığınızda açılan menüde Gönder den CD ye gönderi seçerseniz hem o dosya CD ye yazılır. Hem de CD kapanmaz dolana kadar ona dosya gönderebilirsiniz.

Evet arkadaşım tam olarak yapmak istediğim bu ancak sağa tıkla-gönder yaptığımda cdye gönder ibaresi gözükmüyor,sadece en altda A sürücüsü var...acemilik işte...Anlattığınız gibiyse harika...Bide yapabilsem
    Normalde olması lazım cdrw yada dvdrw niz varsa çıkmıyorsada bilgisayarımdan cdrw nizi açınız ve kopyala yapıştır yapabilirsiniz programa ihtiyaç yok.

Yada boş cd yada dvd koyunca zaten o bölüm otomatik açılır xp ve üzeri sistemlerde.
    Düzenleyen Bigalı : 07-07-2008 at 10:29

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    06-05-2004
    Mekan
    57 Sinop
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    13232

arkadaşlar yeni konu konu açmak yerine benim sorunuma yakın bir konudan devam etmek istedim.,
    şimdi bende aynen dosyalaramı yedek almam gerekecek heralde;antıvırus2008 ekranı geliyo
    her internet sayfasına girdiğimde.44 adet trojen olduğu yazıyo,vebeni vindows antıvırus2008 orjinal
    veb sayfasına yönlendiriyo.44.95 USD fiatlı program satın almamı istiyo.
    ben bu antıvurus2008 programını program eklekaldırda göremiyorum nerden ve nasıl kaldıracağım hakkında bilgilendirirseniz çok memnun olurum.
    saygılar sağlıklı günler...

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    04-03-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    48513

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi doktor57 Mesajı Göster
    arkadaşlar yeni konu konu açmak yerine benim sorunuma yakın bir konudan devam etmek istedim.,
    şimdi bende aynen dosyalaramı yedek almam gerekecek heralde;antıvırus2008 ekranı geliyo
    her internet sayfasına girdiğimde.44 adet trojen olduğu yazıyo,vebeni vindows antıvırus2008 orjinal
    veb sayfasına yönlendiriyo.44.95 USD fiatlı program satın almamı istiyo.
    ben bu antıvurus2008 programını program eklekaldırda göremiyorum nerden ve nasıl kaldıracağım hakkında bilgilendirirseniz çok memnun olurum.
    Bu programı kullanıyormuydunuz yok hiç kullanmadım bilmiyorum ise bu zaten virüstür.

Var ve kullanıyorsanız ve kaldıramıyorsanız kurulum dosyasını indiriniz yada varsa çalıştırınız bu aşamada onar yada kaldır seçenegi çıkması lazım oradan kaldırınız.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    06-05-2004
    Mekan
    57 Sinop
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    13232

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi Bigalı Mesajı Göster
    Bu programı kullanıyormuydunuz yok hiç kullanmadım bilmiyorum ise bu zaten virüstür.

Var ve kullanıyorsanız ve kaldıramıyorsanız kurulum dosyasını indiriniz yada varsa çalıştırınız bu aşamada onar yada kaldır seçenegi çıkması lazım oradan kaldırınız.
    aynen dediğiniz gibi ne kurdum nede biliyorum.sistemi 1 hafta öncesine geri yükledim.
    peki o bahsetmiş olduğum yazı gene gelirmi yada dediğiniz gibi virüs?kurulum dosyasını nerden indirecem yardımcı olursanız çok sevinirim
    ilginiz için teşekkür ederim.heran bilgisayara giremediğim için cevaplarınıza geç yazabilirim bilginize.
    unutmadan bilgisayarı açtığımda virüs programı gibi otomatik taramaya geçiyo.üst menüde trojen vs.
    gibi birsürü dosyalar çıkıyo
    Düzenleyen doktor57 : 07-07-2008 at 17:51 Sebep: ekyazı

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    04-03-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    48513

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi doktor57 Mesajı Göster
    aynen dediğiniz gibi ne kurdum nede biliyorum.sistemi 1 hafta öncesine geri yükledim.
    peki o bahsetmiş olduğum yazı gene gelirmi yada dediğiniz gibi virüs?kurulum dosyasını nerden indirecem yardımcı olursanız çok sevinirim
    ilginiz için teşekkür ederim.heran bilgisayara giremediğim için cevaplarınıza geç yazabilirim bilginize.
    unutmadan bilgisayarı açtığımda virüs programı gibi otomatik taramaya geçiyo.üst menüde trojen vs.
    gibi birsürü dosyalar çıkıyo
    Ben kurduysanız diye yazmıştım kaldırma şeklini.Bilmediğinizi ve kurmadığınızı belirttiğinize göre bu virüs yada spy dır spybot yada benzerlerini kurunuz.

Tüm güncelleştirmelerini yaparak güvenli modda açarak tarattırınız ve siliniz.:)

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    06-05-2004
    Mekan
    57 Sinop
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    13232

Ben kurduysanız diye yazmıştım kaldırma şeklini.Bilmediğinizi ve kurmadığınızı belirttiğinize göre bu virüs yada spy dır spybot yada benzerlerini kurunuz.

Tüm güncelleştirmelerini yaparak güvenli modda açarak tarattırınız ve siliniz.:)
    arkadaşım avira kullanıyodum şimdi tekrar yükleme yaptım kurarken remove tıkladım ve denetim masasından kaldırdım.yani şuan gözükmüyo avira.şimdi sizden hangi virüs programını yükleyeceğim konusunda bilgi almak istiyorum.:ok:
    saygılar sağlıklı günler...:wave:

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    04-03-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    48513

Sadece virüs programları yeterli değil spy da kullanınız.

Ben virüs olarak Nod32 spy olarakta spybot ve windows defender kullanıyorum.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    06-05-2004
    Mekan
    57 Sinop
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    13232

Sadece virüs programları yeterli değil spy da kullanınız.

Ben virüs olarak Nod32 spy olarakta spybot ve windows defender kullanıyorum.
    tavsiyeliriniz ve ilginiz için tekrar teşekkürler.
    saygılar sağlıklı günler.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    14-01-2007
    Mekan
    33 Mersin
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    308056

Normalde olması lazım cdrw yada dvdrw niz varsa çıkmıyorsada bilgisayarımdan cdrw nizi açınız ve kopyala yapıştır yapabilirsiniz programa ihtiyaç yok.

Yada boş cd yada dvd koyunca zaten o bölüm otomatik açılır xp ve üzeri sistemlerde.
    ilginiz için teşekkür ederim:ok:

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı