Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 2 mesajdan 1 ile 2 arası

Konu: kapanma sorunu

Average Member
    Giriş Tarihi
    26-05-2005
    Mekan
    58 Sivas
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    104480

kapanma sorunu

Arkadaşlar merhaba bir süre önce bilgisayarımda kapanma kapanma olduğunu paylaşmıstım sizinle kapanma da ekran gidiyo çalışan proğramlar kapanıyo ama kasa kendini kapatmıyordu sürücüler falan çalısıyordu ben 32 bit vista yerine 64 bit vista kurdum sorun o yüzdendi size sormak istediğim nerede arıa olabilir ram de mi yoksa cpu da mı ?
    şuan xppro kurulu
    p4 3,0ghz
    512ddram
    128mb atiradeon ekran
    400gb hdd

Member
    Giriş Tarihi
    03-06-2007
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    354874

İşlemci mimarısi 32 bit ve halen 64 bit işletim sistemi kullanıyorsan sorun ondan kaynaklanabilir, 64 bit kullanmadığım için birşey diyemeyeceğim.. Ama diyeceğim şudur ki;

Söylediğin ekranın tamamen gitmesinden sorumlu dosya explorer.exe dir. Her hangi bir şey yüklediysen ve bu explorer exe üzerinde hataya sebep verdiyse bu sorunla karşılaşabilirsin.. İşin türkçesi explorer.exe arızalanmıştır.. Ne sebep olabilir dersen: mesela bilgisayarıma dvr video kayıt kartı taktığımda ve sürücüsünü yüklediğimde bende aynı hata ile karşılaşıyordum.. Hata sürücüdeydi büyük ihtimalle.. Sende kendine yorumla.. Sistemi formatla ve sürücüleri deneyerek adım adım yükle, hepsini yükleme, yada programları..

Geçmiş olsun..

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı