Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 4 mesajdan 1 ile 4 arası

Konu: next 5000 cı yardım lütfen

New Member
    Giriş Tarihi
    14-09-2006
    Mekan
    10 Balıkesir
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    261889

New Icon22 next 5000 cı yardım lütfen

arkadaşlar elimde next 5000 cı bir makina var makinanın bütün besleme voltajları eksiksiz ve tam olarak çıkıyor (düşük yada yüksek değil) buna rağmen makinada sinyal yok 14 - 18 v çıkış yok yeni yazılım yğkledim fakat bir faydası olmadı bu konuda yardıma ihtiyacım var..yardımlarınız için şimdiden teşekkürler..

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    04-09-2006
    Mekan
    Türkiye Dışı / Other Country
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    258318

Merhaba...

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi nonserwiam Mesajı Göster
    arkadaşlar elimde next 5000 cı bir makina var makinanın bütün besleme voltajları eksiksiz ve tam olarak çıkıyor (düşük yada yüksek değil) buna rağmen makinada sinyal yok 14 - 18 v çıkış yok yeni yazılım yğkledim fakat bir faydası olmadı bu konuda yardıma ihtiyacım var..yardımlarınız için şimdiden teşekkürler..
    Menü~~ayarlar~~anten ayarı~~universal her uydun için diseq 1 de türksat için deylim devamlı değiş tarat hangisi yeşil oluyorsa o diseq kaydet diseqler kaydedilmeli...:ok:

Average Member
    Giriş Tarihi
    30-05-2005
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    105756

cevabını vermiştim ama bida yazayım mach1 forumda sormuştun nese bi daah paste edem
    arkadasım öncelikle yeni yazılımı attın ama uyarıları dikkatli okumadın galiba yeni yazılımın özelliklerinde uydu frekansları yenilendi yeni uydular eklendi öncelikle yapmanız gerekenleri aşagıda aşamalı olarak tarif edeyim
    1. cihazınıza reset atın
    2 .reset atıldıktan sonra cihaz ilk haline dönecektir yeni yazılımda kanal bilgileri mevcuttur
    3. isterseniz kanalları silip tekrardan taratabilirsiniz.
    4.kanalları silmek icin
    a) menu
    b)yapılandır
    c)sıfırlama(ok)
    d)şifre isteyecek 1004
    e) tüm kanalları sil
    f)dikkatli olun iabaresi cıkacak ok tüm kanalları sil ok diyoruz
    5.yeni kanal aram işlemi icin
    6 menu
    7.ayarlar
    8.turksat 1c ve 2a icin manuel aramayı işaretliyoruz
    9: network arama icin 12731 dikey (V)03333network arama acık sr acık kırmızı tuş ile arıyoruz
    10.hotbird icin otamatik arama kısmını kullanıyoruz network acık konumda olmalı
    11.butun bu işlemlerin sonunda emu yu acmayı unutmayınızemuyu acmak icin menu
    lisan secimi (ok)kırmızı tuş 2528 tuşluyoruz cıkan pencerede emulasyon acık yapıp kaydedip cıkıyoruz
    bu işlemler sonucunda hala sinyal alamıyorsanız öncelikle disec ayarlarınızı kontrol ediniz
    yeni yazılımda turksat1c2a için disec ayarı disec 1dir
    hotbird icin disec2 dedir

saygılar iyi calışmalar

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    04-09-2006
    Mekan
    Türkiye Dışı / Other Country
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    258318

Sarı arkadaş güzel açıklamalar yapmış ama yanlış olabilecek durumlar var......
    herkesin uydusunda ayarlar ayni olmayabilir diseq türksat 1 c 3 te veya 4 te uyduyu takan farklı diseqden almış olabilir herkesin setingi farkı olabilir yani

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı