Uydumarket Banner  

2 sayfadan, 1. sayfa 12 SonSon
Gösterilen Mesajlar: 22 mesajdan 1 ile 20 arası

Konu: Seat Cordoba mı ? Pegeout 307 mi ?

New Member
    Giriş Tarihi
    29-03-2007
    Mekan
    01 Adana
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    336241

Seat Cordoba mı ? Pegeout 307 mi ?

1998 model fiat palio mu sattım. 2 . el diesel bir araba almayı düşünüyorum. Aklımdan geçen 2 araç var seat cordoba (2006 ) ve pegeout 307 (2005) sizce hangisini almalıyım ? Fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Moderator
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    149

Peugoet 307 kullanımı daha rahat bir araç...ancak nedense Kasko ücretleri çok yüksek...ikisinin arasında ben yine de 307 derim...

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    30-04-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    12412

2005 ve 2006 dediğinize göre, bu araçlar 2.el. İkisi de güzel araçlar, 307 bir üst sınıfta ancak Cordoba da sedan olduğu için avantajlı. Bence tercihinizi hangisinin km'si düşükse ve hangisi daha temizse ondan yana kullanın.

Özellikle dizel araçlarda km çok önemli.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    27-05-2004
    Mekan
    33 İçel
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    15301

Benim görüşüm Seat, sonuçta vw gurup altında hertürlü 307 den daha üst sınıftır Alman ile fransız hiç bir zaman bir olmaz :)

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    17-03-2005
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    83656

Seat'ın iç hacmi dar, fakat sedan olması bu aracı bir adım öne çıkarıyor.
    307 daha geniş ferah bir otomobil.Motor olarak bakacak olursak dizel motorların en iyilerini saymaya başlarsak VW daha önde gelir.Eğer kalabalık bir aile değilseniz Seat derim.

Saygılar..

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    30-04-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    12412

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi denizesen Mesajı Göster
    Benim görüşüm Seat, sonuçta vw gurup altında hertürlü 307 den daha üst sınıftır Alman ile fransız hiç bir zaman bir olmaz :)
    Bir aracım Fransız (Peugeot), biri Alman (VW)... Kesinlikle söylediğinizin basma kalıp,ezbere ve yanlış bir yorum olduğunu düşünüyorum; zamana göre kendinizi yenilemenizi öneririm.

Her iki aracımla da yakından ilgiliyim, forumlarını sıklıkla takip ediyorum.

Öncelikle, yorumunuzun ezbere olduğunun en büyük ispatı; Fransız araçlarının son yıllarda euroncap sonuçlarında başı çekmeleri ve fren mesafesi ve güvenlik donanımında da sınıflarının üstünde yer almalarıdır. Örneğin Seat Ibizia'yı tek havayastıklı ve abs'siz alabilirsiniz ancak 207 ya da Clio III'ün baz modelinde 2hy ve abs standart. Üstelik 207'nin baz donanımı da oldukça zengin. 207 ve Clio III, euroncap'ten 5 yıldız alırken, yeni Fabia (VW grup) daha sonra çıkmasına rağmen 4 yıldız alabildi. (Benim iki aracım da B segmentinden olduğu için o segmentten örnekledim...)

Yine, özellikle forumlardan edindiğim tecrübelerime dayanarak; Fransız arabalarında yürüyen aksam, şanzıman ve motorla ilgili ciddi problem yaşayanların yok denecek kadar az olduğunu, problemlerin daha çok tıkırtı, elektronik arızaları yani işçilikle ilgili olduğunu; buna karşın VW'de belki daha seyrek ama daha ciddi sorunlar yaşandığını da söyleyebilirim. Ayrıca Fransız arabaları her konuda Almanları yakalarken, Almanlar maliyet kısarak geriye gitmeye başladılar.

Sözün özü, özellikle diplomatik krizden sonra moda olan "Fransız arabası" almam sözüne karşıyım. Bunun gerçekte hiç bir mantıksal dayanağı yok. Yeni çıkan Fransız araçlarını dikkatli incelerseniz, çok ileri gittiklerini görürsünüz. Almanlar ise sürekli geriye gidiyorlar. Fransızlar şu anda Almanları yakalamış durumdalar. Sorunsuz araba isteniyorsa zaten en mantıklısı Japon araçları. Almanlar ve Fransızlar ise daha sağlam, daha zevkli ve konforlu ancak daha çok sorun çıkaran araçlar üretiyorlar.
    Düzenleyen uf_sey : 04-07-2008 at 10:04

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    21-03-2006
    Mekan
    20 Denizli
    Üye No
    200092

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi uf_sey Mesajı Göster
    Bir aracım Fransız (Peugeot), biri Alman (VW)... Kesinlikle söylediğinizin basma kalıp,ezbere ve yanlış bir yorum olduğunu düşünüyorum; zamana göre kendinizi yenilemenizi öneririm.

Öncelikle, yorumunuzun ezbere olduğunun en büyük ispatı; Fransız araçlarının son yıllarda euroncap sonuçlarında başı çekmeleri ve fren mesafesi ve güvenlik donanımında da sınıflarının üstünde yer almalarıdır. Örneğin Seat Ibizia'yı tek havayastıklı ve abs'siz alabilirsiniz ancak 207 ya da Clio III'ün baz modelinde 2hy ve abs standart. Üstelik 207'nin baz donanımı da oldukça zengin. 207 ve Clio III, euroncap'ten 5 yıldız alırken, yeni Fabia (VW grup) daha sonra çıkmasına rağmen 4 yıldız alabildi. (Benim iki aracım da B segmentinden olduğu için o segmentten örnekledim...)

Yine, özellikle forumlardan edindiğim tecrübelerime dayanarak; Fransız arabalarında yürüyen aksam, şanzıman ve motorla ilgili ciddi problem yaşayanların yok denecek kadar az olduğunu, problemlerin daha çok tıkırtı, elektronik arızaları yani işçilikle ilgili olduğunu; buna karşın VW'de belki daha seyrek ama daha ciddi sorunlar yaşandığını da söyleyebilirim. Ayrıca Fransız arabaları her konuda Almanları yakalarken, Almanlar maliyet kısarak geriye gitmeye başladılar.

Sözün özü, özellikle diplomatik krizden sonra moda olan "Fransız arabası" almam sözüne karşıyım. Bunun gerçekte hiç bir mantıksal dayanağı yok. Yeni çıkan Fransız araçlarını dikkatli incelerseniz, çok ileri gittiklerini görürsünüz. Almanlar ise sürekli geriye gidiyorlar. Fransızlar şu anda Almanları yakalamış durumdalar. Sorunsuz araba isteniyorsa zaten en mantıklısı Japon araçları. Almanlar ve Fransızlar ise daha sağlam, daha zevkli ve konforlu ancak daha çok sorun çıkaran araçlar üretiyorlar.
    Demeki neymiş en iyisi japonmuş

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    06-08-2007
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    370376

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi horozkentli20 Mesajı Göster
    Demeki neymiş en iyisi japonmuş
    açık açık söyle horozkentli Honda de:)
    hatta Hondanında en iyisi Jazz dimi:smiles6:

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    21-03-2006
    Mekan
    20 Denizli
    Üye No
    200092

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi ankay2 Mesajı Göster
    açık açık söyle horozkentli Honda de:)
    hatta Hondanında en iyisi Jazz dimi:smiles6:
    Ben demiyorum bak bu işin piri olan diyor.Alim olan anlıyor demeye gerek yok :wc::wc::wc::wc::puah::puah::puah::puah:
    Düzenleyen horozkentli20 : 04-07-2008 at 13:12

Honorary Moderator
    Giriş Tarihi
    17-03-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    7409

Karşılıklı atışmalara son verelim..

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    12-07-2004
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    19762

seat ın alman olduğunu nereden çıkardınız yaw.. sonuçta wv el atsada olaya ispanyadan geliyor..
    bu mantıkla bizim toroslarda fransız :D

Average Member
    Giriş Tarihi
    10-11-2006
    Mekan
    16 Bursa
    Üye No
    282124

3 0 7 !

Bence at ile esekten hagisini tercih edersiniz gibi bir soru olmus bu...307 modeli, Golf,Astra,Focus vb. bir sinifa ait arac oldugu icin digeri ile kiyas edilmez!! Bu isin en kaba boyutu olarak göze çarpan yanı!!
    Gelelim detaya:
    Konu dizelse şayet; 307 de artık kullanılmayan 1.4 70 HP motorlu seriyi sakın almayın. Bu motor kötümü,üretimden mi kalktı?HAYIR... Hala 206,Fiesta,C3 ve hatta Fiat(Fiorino),Peugeot(Bipper) ve Citroen(Nemo) in ortak ürettiği ve her markada farklı bir isim alan ticari aracta dahi kullanılıyor şu an.
    Ancak artık 1.6 90 HP ve 110 HP lik makineler bu aracta makbul olan motorlar diyebiliriz...Diger araçta 1.4 75 HP VE 80 HP lik versiyonlar var...Ancak o makine bir traktör kadar olmasada acayip gürültülüdür...Polo da ve Fabia da da kullanılır...8 Valf tir. Teknoloji olarak PUG serisinin dizelinden farklıdır ve bence PUG un 1.6 serisi ile kıyas dahi edilmez!!İşin motor boyutuda bu şekilde...

Totale vurursan 1.6 110 HP dizel Premium serisi bir 3 0 7 al derim. Rastgele!!

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    27-05-2004
    Mekan
    33 İçel
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    15301

Siz okuduklarınızla ben tecrübelerimle yazıyorum 2 aracıda kullandım bana uygun olanı önerdim. Ayrıca bukadar agresif cevaba hiç gerek yok herkez istediği öneride bulunma özgürlüğüne sahiptir kaldıki alacak olan kişinin kararını çarptırıcı, kafa karıştırıcı etkilemenin hiç gereği yok..! Siz kendinize 307 alın bırakın seat alacak olanda seat alsın Tutupta iki markanın hangisi üstün karşılaştırmasına gidecek değilim sizinle.

Saygılar....

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    30-04-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    12412

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi denizesen Mesajı Göster
    Siz okuduklarınızla ben tecrübelerimle yazıyorum 2 aracıda kullandım bana uygun olanı önerdim. Ayrıca bukadar agresif cevaba hiç gerek yok herkez istediği öneride bulunma özgürlüğüne sahiptir kaldıki alacak olan kişinin kararını çarptırıcı, kafa karıştırıcı etkilemenin hiç gereği yok..! Siz kendinize 307 alın bırakın seat alacak olanda seat alsın Tutupta iki markanın hangisi üstün karşılaştırmasına gidecek değilim sizinle.

Saygılar....
    Benim size cevaben yazdığım mesajımda agresif hiç bir şey yok ki... Ayrıca bana okuduklarınla yazıyorsun demişsiniz ama benim 2 arabamdan birisi Peugeot diğeri VW demiştim, orayı atlamışsınız sanırım. Ayrıca 1 kişinin tecrübesini almaktansa; 100'lerce kişinin katıldığı forumlardan fikir edinmek daha doğru sonuçlar verecektir.

Öte yandan kafa karıştıranın siz olduğunu düşünüyorum zira B ve C segmentindeki iki aracın, aynı segmentte olduklarını hatta Seat'ın her modelinin 307'den üst sınıfta yer aldığını iddia eden sizsiniz. Hatta ve hatta topyekün Fransız otolarını yerin dibine sokarak, bence esas kafa karışmasına neden olan sizsiniz. Ben söylediğinizin aksine, her markanın ve her ülkenin markalarının iyi ve kötü yanlarını yazarak, okuyan herhangi birisinin kafasının bulanmasını engelledim...

Ve yine eklemek istiyorum ki ben de sizinle iki markadan hangisinin üstün olduğu gibi tamamen subjektif ve sonu gelmez bir tartışmaya girme çabasında değilim sadece marka-model gözetmeksizin, Fransız arabalarına olan topyekün karalamanızın yanlış olduğunu yazdım.
    Düzenleyen uf_sey : 04-07-2008 at 16:41

New Member
    Giriş Tarihi
    29-03-2007
    Mekan
    01 Adana
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    336241

Mesajlarınızı okudukça inanın kafam biraz daha karıştı. Fakat yazılanlardan anladığım ikiside kötü araba değil. Açıkçası sedan olduğu için seat cordoba daha cazip geliyor. baktığım 307 1,4 model, budala arkadaşımızın yazdığı 1,6 model 307 ler bütçemi çok aşıyor. Sanırım seat alacağım, fikir veren herkese teşekkür ederim.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    12-07-2004
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    19762

seat iyidir ama dizelleri biraz gürültülü çalışır haberin olsun..

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    27-05-2004
    Mekan
    33 İçel
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    15301

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi anathema Mesajı Göster
    seat iyidir ama dizelleri biraz gürültülü çalışır haberin olsun..
    çok doğru biraz sesli çalışır ....

seat 1.4 lt TDI 80 hp (59 KW)güç üretir
    peugeot 307 1.4 HDI 75 hp (55 KW) güç üretir

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    30-04-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    12412

Benim anlamadığım, insanlar gelip kendi mallarını övdüklerinde suç olmuyor da birileri onlara kendi malını övüyorsun deyince niye suç oluyor?

Ben biliyorum ki burada sözü geçen bazı zat'lar; hayatlarında 1'den fazla araba dahi kullanmadan; kendi arabalarını övmek için diğer arabalar hakkında konuşabiliyorlar. Bunu söyleyince de suç oluyor...

Honorary Moderator
    Giriş Tarihi
    17-03-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    7409

Mesajlarınızda geneli rahatsız edici bir tutum sergilerseniz, müdahele edilmeside gayet doğaldır.

Saygılar

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    21-03-2006
    Mekan
    20 Denizli
    Üye No
    200092

Benim size cevaben yazdığım mesajımda agresif hiç bir şey yok ki... Ayrıca bana okuduklarınla yazıyorsun demişsiniz ama benim 2 arabamdan birisi Peugeot diğeri VW demiştim, orayı atlamışsınız sanırım. Ayrıca 1 kişinin tecrübesini almaktansa; 100'lerce kişinin katıldığı forumlardan fikir edinmek daha doğru sonuçlar verecektir.

Öte yandan kafa karıştıranın siz olduğunu düşünüyorum zira B ve C segmentindeki iki aracın, aynı segmentte olduklarını hatta Seat'ın her modelinin 307'den üst sınıfta yer aldığını iddia eden sizsiniz. Hatta ve hatta topyekün Fransız otolarını yerin dibine sokarak, bence esas kafa karışmasına neden olan sizsiniz. Ben söylediğinizin aksine, her markanın ve her ülkenin markalarının iyi ve kötü yanlarını yazarak, okuyan herhangi birisinin kafasının bulanmasını engelledim...

Ve yine eklemek istiyorum ki ben de sizinle iki markadan hangisinin üstün olduğu gibi tamamen subjektif ve sonu gelmez bir tartışmaya girme çabasında değilim sadece marka-model gözetmeksizin, Fransız arabalarına olan topyekün karalamanızın yanlış olduğunu yazdım.
    Çok agresifsiniz bu sıcaklar sizi yıpratmış neyse en iyi araç japonmuş japon bırakın fransızı çinlilerin arabaları bile fransızlardan daha kalite buna emin olabilirisiniz
    Düzenleyen horozkentli20 : 07-07-2008 at 20:37

2 sayfadan, 1. sayfa 12 SonSon

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık