Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 19 mesajdan 1 ile 19 arası

Konu: Plastik pompa depoda delik var nasıl kapatırım!

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    21-09-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    29631

New Icon22 Plastik pompa depoda delik var nasıl kapatırım!

Eskiden olsa güler geçerdim, nasılmı karaköye gider galata köprüsünde dolaşır bulurdum genelde satılırdı. Adam bidonu bıçaklar deler üzerine çakmakla yaktığı bişiyi damlatır delik kapanırdı.
    Şimdi gerçekten lazım Böceklere sıktığım basınçlı pompa sızıntı verdi bunu nasıl kapatırım yardımcı olurmusunuz. Saygılar...
    Denediğim yöntemler:
    Üstüne karbonat biraz boljapon yapıştırıcı.:hong:
    Soğuk silikon ama tuttuktan sonra çakmakla tekrar ısıtıp kaynattım.:shout:
    20 litrelik kapalı basınçlı pompa...

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    21-09-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    29631

Bison Plastik yapıştırıcı diye bişi buldum netten acaba benim işime yararmı.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    30-04-2005
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    96911

ben öyle durumlarda dubel eritiyorum.. Özellikle kırmızı renkli olanları boya maddesindenmidir bilinmez sertleştikten sonra esnek ve yapışkan oluyor.. Çakmakla ucunu alev aldırıyor ve deliğe damlatıp bir****riyorum, isterseniz bir deneyin..

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    21-09-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    29631

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi aytacakoz Mesajı Göster
    ben öyle durumlarda dubel eritiyorum.. Özellikle kırmızı renkli olanları boya maddesindenmidir bilinmez sertleştikten sonra esnek ve yapışkan oluyor.. Çakmakla ucunu alev aldırıyor ve deliğe damlatıp bir****riyorum, isterseniz bir deneyin..
    Saol yarın bide yazdığım şeyi nalbura sorayım yok mok derse senin olayı deneyeceğim.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    30-04-2005
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    96911

yeni bir taktik bulursanız paylaşın bizde damlama sulamada yararlanalım iyi calışmalar..

Average Member
    Giriş Tarihi
    09-06-2008
    Mekan
    15 Burdur
    Kan Grubu
    0 Rh ( - )
    Üye No
    436874

Televizyon kutularında bulunan ambalaj köpüklerini benzinde eriterek plastik yapıştırıcı yaptıklarını söylüyorlar ancak bu yöntemin basınç altında çalışacak sizin plastik depoda ne derece başarılı olabileceğini bilemiyorum.
    Düzenleyen thares : 02-07-2008 at 10:07

Member
    Giriş Tarihi
    01-02-2008
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    415543

polyester denen bir malzeme var işini göreceğinden eminim karaköyde sahilde birkaç satan yer var elyafınıda alacaksın sürüp donduracaksın sen malzemeyi al bn anlatırım nasıl uygulayacağını birkaç püf noktası var çünkü

Member
    Giriş Tarihi
    10-02-2004
    Mekan
    07 Antalya
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    2298

sun-fix markası altında macun şeklinde yapıştırıcı malzemeler var. Araştırma yaparsan rahatlıkla bulursun son derece sağlam ve verimlidir. kesin çözümdür. Macun olanları da var çift şırıngalı olup karıştırarakta kullanılanları var. Tercih senin........

New Member
    Giriş Tarihi
    07-01-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    173108

bison markalı bir ürün var bauhause'dan almıştım 12ytl fiyatı var 15,20cm uzunluğunda bir silindir alıyosun ihtiyacın kadar kesip elinle ovuşturuyorsun oyun hamuru gibi istediğin alana uyguluyorsun sıvı maddeler buna tuzlu dahil titreşime,çok yüksek ısıya ve çok düşük ısılarda çalışabilen bu malzeme donduktan sonra isterseniz vidalanabiliyor isterseniz boyanabiliryor ben su kazanında kullanmıştım.200ytl'lik bir masrafı varken gidip bu ürünü buldum denedim hala sorunsuz olarak çalışıyor sizinde işinizi görebilir.iyi geceler :write:

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    02-08-2007
    Mekan
    26 Eskişehir
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    369329

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi erdemefe Mesajı Göster
    polyester denen bir malzeme var işini göreceğinden eminim karaköyde sahilde birkaç satan yer var elyafınıda alacaksın sürüp donduracaksın sen malzemeyi al bn anlatırım nasıl uygulayacağını birkaç püf noktası var çünkü
    sevgili erdemefe polyester güzel bir dolgu malzemesidir.yanlız tek bir kusuru vardır, plastiğe kesinlikle yapışmaz. bilginize.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    21-09-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    29631

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi ismoooo Mesajı Göster
    bison markalı bir ürün var bauhause'dan almıştım 12ytl fiyatı var 15,20cm uzunluğunda bir silindir alıyosun ihtiyacın kadar kesip elinle ovuşturuyorsun oyun hamuru gibi istediğin alana uyguluyorsun sıvı maddeler buna tuzlu dahil titreşime,çok yüksek ısıya ve çok düşük ısılarda çalışabilen bu malzeme donduktan sonra isterseniz vidalanabiliyor isterseniz boyanabiliryor ben su kazanında kullanmıştım.200ytl'lik bir masrafı varken gidip bu ürünü buldum denedim hala sorunsuz olarak çalışıyor sizinde işinizi görebilir.iyi geceler :write:
    O zaman bana yol göründü gidip yenisini almak...

Vip
    Giriş Tarihi
    11-03-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    6600

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi kahramanbey Mesajı Göster
    O zaman bana yol göründü gidip yenisini almak...
    bidonu neden deldin :)

Member
    Giriş Tarihi
    01-02-2008
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    415543

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi hasan öksüz Mesajı Göster
    sevgili erdemefe polyester güzel bir dolgu malzemesidir.yanlız tek bir kusuru vardır, plastiğe kesinlikle yapışmaz. bilginize.
    aslında haklısın plastikte tutmadığını biliyorum ama geçen sene dedemin 5 tonluk plastik su deposu delindiğinde bana söylemişti bende birkaç yöntem denedim brincisi araba şambırelinden parca kesip bali ile yapıştırmıştım donduğunda sadece 1-2 saat idare edebilmişti 2. olarak sıcak silokonla hem içten hem dıştan yapıştırdım sızdırmazlık olarak çok iyidi ama depo tam dolduğunda üstündeki basınca dayanamayıp silokonlu yer çatlamıştı son olarak yarık yeri iyice bıcakla kazıyarak sonrada üstüne birazda zımpara yaparak polyesteri denedim hala kullanıyor dedem bir sorun olmadığını söylüyor bence polyesteri denesin arkadaş bir kaybı olmaz

Member
    Giriş Tarihi
    13-08-2004
    Mekan
    05 Amasya
    Üye No
    23323

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi Mustafa2 Mesajı Göster
    sun-fix markası altında macun şeklinde yapıştırıcı malzemeler var. Araştırma yaparsan rahatlıkla bulursun son derece sağlam ve verimlidir. kesin çözümdür. Macun olanları da var çift şırıngalı olup karıştırarakta kullanılanları var. Tercih senin........

Bu tavsiyeyi yabana atmayın son derece sağlam ve güvenilir ben bir çok yerde hatta güneş enerjisi panellerinde bile kullandım.ısı ve birçok akışkandan kolay etkilenmiyor.

Senior Member
    Giriş Tarihi
    30-03-2008
    Mekan
    10 Balıkesir
    Üye No
    427179

sunfix 'in buzdolabında kullanıldığını gördüm.

Buzdolabının derin dondurucu bölümünde patlayan bir cam şişe yüzünden boruarı delik deşik olan bir buz dolabını önceki iş yerimdeki buzdolabı tamircisi sunfix ile delikleri yamayarak tamir etti ve hiçbir sızdırma yapmadı.

Sunfix fikri yabana atılmamalı.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    21-02-2004
    Mekan
    68 Aksaray
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    3699

tanıdık bir dişci varsa diş dolgusunda kullanılan yapıstırıcılar karışım halinde hazırlanıyor deliği kapatacak kadar karışım yaptır sür ve kurut. bidonun diğer yerlerınden bile sağlam olur özellikle bulamadıgım oto teyp dişlilerı yapıp kullanıyorum mukemmle oluyor.tavsiye ederim

Senior Member
    Giriş Tarihi
    30-03-2008
    Mekan
    10 Balıkesir
    Üye No
    427179

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi turok Mesajı Göster
    tanıdık bir dişci varsa diş dolgusunda kullanılan yapıstırıcılar karışım halinde hazırlanıyor deliği kapatacak kadar karışım yaptır sür ve kurut. bidonun diğer yerlerınden bile sağlam olur özellikle bulamadıgım oto teyp dişlilerı yapıp kullanıyorum mukemmle oluyor.tavsiye ederim
    Dişlilere diş dolgusu. :hhh: :hhh: :hhh: :hhh: :puah:

Member
    Giriş Tarihi
    13-02-2007
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    319792

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi Mustafa2 Mesajı Göster
    bilgiler için teşekkür ederim mustafa arkadaşım. bu çift şırıngali olanları piyasada epoksi olarak geçiyor çok kuvvetli, çabuk kuruyan (5-10 dak.) bir yapıştırıcıdır, ancak çok sık olarak karşımıza çıkan plastiklerden polipropilen PP, polietilen PE, ve teflon a yapışmıyor buna dikkat edilmesi gerekiyor. Bu üçü hariç herşeyi yapıştırıyor.

Member
    Giriş Tarihi
    13-02-2007
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    319792
    Düzenleyen machinair : 28-08-2008 at 01:31

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız