Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 8 mesajdan 1 ile 8 arası

Konu: Driver sorunu

Starting Member
    Giriş Tarihi
    04-03-2007
    Mekan
    41 Kocaeli
    Üye No
    327465

Driver sorunu

cameranın kablosunu koparmışlar. söktüm lehim yapacağım ama şeması'nı bulamadım aynı modelden olan arkadaşlar renklerin yerini söyleye bilirmi. microfon bağlantısını bide + işaretli kırmızıyı leğimledim diğerlerini bilmiyorum.Teşekkürler

Banned Member
    Giriş Tarihi
    11-05-2008
    Mekan
    Türkiye Dışı / Other Country
    Üye No
    432931

New Icon6

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi şamilka Mesajı Göster
    cameranın kablosunu koparmışlar. söktüm lehim yapacağım ama şeması'nı bulamadım aynı modelden olan arkadaşlar renklerin yerini söyleye bilirmi. microfon bağlantısını bide + işaretli kırmızıyı leğimledim diğerlerini bilmiyorum.Teşekkürler
    slm merhaba arkadaşım
    web cam kablosunda 3adet kablo olması lazım :smiles20::smiles20:sarı kırmızı yeşil bunlardan sarı olan toprak
    kırmızı olanı + ve diğeride eksi olması lazım. orada kablo renleri aynı olanları birbirine bağlayop lehimlemeyi deneyiniz.ama size tavsiyem en yakın bilgisayar servisine götürmeniz.yanlış yapmanız halinde usb portunuz veya anakartınız zarar görebilir kolay gelsim :ok::ok::ok:

Starting Member
    Giriş Tarihi
    04-03-2007
    Mekan
    41 Kocaeli
    Üye No
    327465

teşekkürler arkadaşım. ama 6 adet kablo var. kırmızıylan mikrofonunkini ancak bağlayabildim.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    15-03-2008
    Mekan
    Üye No
    424685

slm.
    Açılabilen bir aparat ise o zaman dikkatli bak hangi kablonun hangisine bağlı olduğunu veya hangi kablonun ne görev yaptığını bularak bağlayabilirsin.

En önemlisi artı(+) ve eksi (-) uçlar ve bunlar en önemlileri doğru yere bağlanmaları gerekir. İkisi Data alışverişinin diğer ikisi de mikrofon uçları olması gerekir.

Pirana olsaydı bir bakardım ama bakabilecek arkadaşların da kablonun hangi yerden koptuğunu bilmeleri gerekir. (Kamera veya fişten. )

Starting Member
    Giriş Tarihi
    04-03-2007
    Mekan
    41 Kocaeli
    Üye No
    327465

kamera tarafından (PIRANHA KS1211 )leğimlerinden kopmuş kablolar sıyırarak, renkler belli değil. mic bağladım ,koaksiyel kablo olduğundan birde + işretli yer var, orayada kırmızıyı bağladım.5tane boşta kablo kaldı,yeşil-mavi-beyaz-sarı-siyah değişik kombinasyonlu bağladım ama olmadı . leğim bağlantı yerlerini uğraşmaktan bozulacağından öyle bıraktım. ancak ayni modeli olan arkadaş.tarif edebilir . teşekkürler.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    15-03-2008
    Mekan
    Üye No
    424685

slm.
    Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi şamilka Mesajı Göster
    kamera tarafından (PIRANHA KS1211 )leğimlerinden kopmuş kablolar sıyırarak, renkler belli değil. mic bağladım ,koaksiyel kablo olduğundan birde + işretli yer var, orayada kırmızıyı bağladım.5tane boşta kablo kaldı,yeşil-mavi-beyaz-sarı-siyah değişik kombinasyonlu bağladım ama olmadı . leğim bağlantı yerlerini uğraşmaktan bozulacağından öyle bıraktım. ancak ayni modeli olan arkadaş.tarif edebilir . teşekkürler.
    Artı ve eksi önemli demiştim. Ama sen bu kombinasyoonları denerken kameraya zarar vermiş olabilirsin.

Starting Member
    Giriş Tarihi
    14-04-2008
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    A Rh ( - )
    Üye No
    429402

Merhaba Arkadaşlar benim driver sorunum vardı , ses kartımı düzgün tanıtıyorum ama bilgisayarımdan ses çıkmıyor.bios dan kapalı olabilirmi arkadaşlar eğer kapalı olabilirse nasıl açarım en kısa zamanda cevap verirseniz sevinirim şimdiden teşekkür ederim

Anakart Marka - Model
    Biostar P4M800-M7A

Ekran , Ses Kartı Onboard

Banned Member
    Giriş Tarihi
    11-05-2008
    Mekan
    Üye No
    432931

New Icon6

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi _yakamoz_ Mesajı Göster
    Merhaba Arkadaşlar benim driver sorunum vardı , ses kartımı düzgün tanıtıyorum ama bilgisayarımdan ses çıkmıyor.bios dan kapalı olabilirmi arkadaşlar eğer kapalı olabilirse nasıl açarım en kısa zamanda cevap verirseniz sevinirim şimdiden teşekkür ederim

Anakart Marka - Model
    Biostar P4M800-M7A

Ekran , Ses Kartı Onboard
    slm mrb arkadaşım
    aygıt yöneticisine girip ses aygıtınızın durumu bakınız ,ses ayar denetimine girip seslerin yükseltin ,hoparlörün kablosunu doğru porta taktınızdan ve hoparlörünüzün acık olduğundan emin olunuz
    kolay gelsin :ok:

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı