Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 4 mesajdan 1 ile 4 arası

Konu: Oyunlarda çevre sonradan oluşuyor???

Senior Member
    Giriş Tarihi
    03-11-2006
    Mekan
    09 Aydın
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    279812

Oyunlarda çevre sonradan oluşuyor???

Arkadaşlar yeni bir pc topladım AMD 64 X2 2400+ Dual Core,AXEL 512 MB 8600GT,1 GB 800 Mhz RAM, 350Watt PS,300 gb hdd.Geçenlerde online oynamak için call of duty 2 yükledim sistemin belirlediği ayarlarda oyuna girdim birde ne göreyim.NESNELER İLERLEDİKÇE BELİRGİNLEŞİYOR.bunu birkaç resimle örneklendirdim.ekran kartımın ayarları çözünürlük 1152 * 864, 85 Hz , Yüksek Kaliteli , Eşyönsüz süzme 8 veya 16x her ikisindede yapıyor.AA off 8x ikisindede yapıyor.birçok ayar denedim ama engel olamadım.format attım yine olmadı.STALKER,FEAR,MEDİEVAL 2 TOTAL WAR gibi oyunlardada denedim stalker ve fearde göze batmadı ama total war dada aynısını yaptı.yepyeni makina niye böyle yapar anlamadım.ekran kartıyla gelen driverleri yükledim cd versiyon 10.1.nvdia 164... sürümü var içinde dx 9.0c.
    COD 2 den bir sahne.kum torbaları ilerledikçe canlı hale geliyor,ağaçlar,yerdeki kaplamalarda öyle,geri geldikçe gene kötüleşiyorlar

buda başka bir sahne

yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

Banned Member
    Giriş Tarihi
    11-05-2008
    Mekan
    Türkiye Dışı / Other Country
    Üye No
    432931

New Icon6

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi mimarcaglar Mesajı Göster
    Arkadaşlar yeni bir pc topladım AMD 64 X2 2400+ Dual Core,AXEL 512 MB 8600GT,1 GB 800 Mhz RAM, 350Watt PS,300 gb hdd.Geçenlerde online oynamak için call of duty 2 yükledim sistemin belirlediği ayarlarda oyuna girdim birde ne göreyim.NESNELER İLERLEDİKÇE BELİRGİNLEŞİYOR.bunu birkaç resimle örneklendirdim.ekran kartımın ayarları çözünürlük 1152 * 864, 85 Hz , Yüksek Kaliteli , Eşyönsüz süzme 8 veya 16x her ikisindede yapıyor.AA off 8x ikisindede yapıyor.birçok ayar denedim ama engel olamadım.format attım yine olmadı.STALKER,FEAR,MEDİEVAL 2 TOTAL WAR gibi oyunlardada denedim stalker ve fearde göze batmadı ama total war dada aynısını yaptı.yepyeni makina niye böyle yapar anlamadım.ekran kartıyla gelen driverleri yükledim cd versiyon 10.1.nvdia 164... sürümü var içinde dx 9.0c.
    COD 2 den bir sahne.kum torbaları ilerledikçe canlı hale geliyor,ağaçlar,yerdeki kaplamalarda öyle,geri geldikçe gene kötüleşiyorlar

buda başka bir sahne

slm merhaba arkadaşım
    senin sorunun ekran kartı veya oyundan kaynaklanan bir sorun gibi gözüküyor.
    1-)ekran kartının üzerindeki fanı kontrol ediniz ve yağlayınız
    2-)ekran cözünürlüğünü 1024/768 85 hz yapıp deneyiniz
    3-)oyun ayarlarınızda bir ayarsızlık olabilir ayarlarla oynamayı deneyiniz
    kolay gelsin:ok:

Member
    Giriş Tarihi
    09-05-2005
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    99666

arkadaşım resimlere baktım bir sorun yok gibi gözüküyor...ayrıca sorun çıkartan oyunlarda hatırladığım kadarıyla eski oyunlar...yani öyle crysisteki gibi grafik beklemeyaceksin...bu sistemi test etmek için crysis yada call of duty4:modern warfare gibi oyunlar öneririm

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    22-01-2007
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    311116

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi mimarcaglar Mesajı Göster

buda başka bir sahne

Resimleri göremiyorum ama 1024*768 ayarda cod2 yi hergün online oynuyorum.Oyuna girdiğinde yanlış hatırlamıyorsam options bölümünde graphics ayarlarına girip orada directx7 yi seçmen gerekiyor.O zaman hem görüntü netleşiyor hemde gecikmeli görüntü sorunu kalkıyor.Tabi aynı yerde çözünürlüğüde lcd nin destekledeği ayar ile değiştirmeniz gerekir.
    Bu arada işlemci amd 64x2 5200+ , asus 8500 gt ekran kartı
    Kolay gelsin.
    Düzenleyen chakabi : 02-07-2008 at 16:28

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık