Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 14 mesajdan 1 ile 14 arası

Konu: dvx player hakkinda

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    20-10-2004
    Mekan
    27 Gaziantep
    Üye No
    35035

Success Sm dvx player hakkinda

schaub lorenz sld2007 divx player var bende ve bircok ingilizce film bunların altyazılarını netten indirmek mumkun fakat benim merak ettigim altyazı ile avi fotmatinda ornegin bunları aynı diske yanyana yazsam cihaz bu dosyayı gorup altyazıyı calistırırmı yoksa filmin icine entegrasyonmu gerekli diskleri bos yere heba etmeden sormak istedim bu isin ustalarına:ok::ok:

Senior Member
    Giriş Tarihi
    25-04-2007
    Mekan
    16 Bursa
    Üye No
    344685

örnek 700 mb'lik bir cd yazacaksan

filminadi.avi
    filminadi.srt

olarak yazarsan sorun olmadan açar.

yada 4.7 gb dvd yazacaksın diyelim.bunları işin garanti olması açısından film ve altyazıyı klasör içine koyarak uygula.yani

klasör
    filminadi.avi
    filminadi.srt

klasör
    filminadi2.avi
    filminadi2.srt gibi.

yine bir örnek.elinde dizi film var diyelim.bunları dvd'ye yazacaksın.tüm bölümleri ve altyazıları direkt koyarsan bazı playerler seçmeyebiliyor.playerda özellik varsa altyazıyı kendin tanıtman gerekiyor.o yüzden her bölüm altyazısı ayrı klasörlerde olsun.

ve önemlisi.filmin adı ve altyazı dosya isimleri aynı olmasına dikkat et.bazı playerler "isim aynı olmasada açıyor" deniyor ama sen yinede garantiye al.sorun yaşamazsın.

umarım açıklayıcı olmuşumdur,kolay gelsin.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    20-10-2004
    Mekan
    27 Gaziantep
    Üye No
    35035

sagol yardımların icin kolay gelsin

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    01-10-2007
    Mekan
    10 Balıkesir
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    386695

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi il_han Mesajı Göster
    örnek 700 mb'lik bir cd yazacaksan

filminadi.avi
    filminadi.srt

olarak yazarsan sorun olmadan açar.

yada 4.7 gb dvd yazacaksın diyelim.bunları işin garanti olması açısından film ve altyazıyı klasör içine koyarak uygula.yani

klasör
    filminadi.avi
    filminadi.srt

klasör
    filminadi2.avi
    filminadi2.srt gibi.

yine bir örnek.elinde dizi film var diyelim.bunları dvd'ye yazacaksın.tüm bölümleri ve altyazıları direkt koyarsan bazı playerler seçmeyebiliyor.playerda özellik varsa altyazıyı kendin tanıtman gerekiyor.o yüzden her bölüm altyazısı ayrı klasörlerde olsun.

ve önemlisi.filmin adı ve altyazı dosya isimleri aynı olmasına dikkat et.bazı playerler "isim aynı olmasada açıyor" deniyor ama sen yinede garantiye al.sorun yaşamazsın.

umarım açıklayıcı olmuşumdur,kolay gelsin.
    Bravo tebrikler çok açıklayıcı olmuş bu şekilde sorunsuz.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    26-09-2005
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    135877

altyazılar küçük çıkarsa;AVIAddXSubs programı ile altyazıları filmin içine gömün.. Altyazıları okunaklı ve büyük olur..
    AVIAddXSubs >>

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    20-10-2004
    Mekan
    27 Gaziantep
    Üye No
    35035

Success Sm

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi haluk13 Mesajı Göster
    altyazılar küçük çıkarsa;AVIAddXSubs programı ile altyazıları filmin içine gömün.. Altyazıları okunaklı ve büyük olur..
    AVIAddXSubs >>
    evet o programı biliyorum sagolun onunla cihazimdaki cp degerini bir turlu deneme imkanimin azligi sebebiyle ideal degeri tespit edemedim ama kullanıyorum programı:ok::ok:

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    20-10-2004
    Mekan
    27 Gaziantep
    Üye No
    35035

simdi soyle bir sorunm var altyazı gomdum ustteki yazılım ile fakat 708 mb oldugu icin cdye sıgmadı bunu baska formata cevirsem altyazıda sorun yasanirmi dvx playerda yada ne onerirsiniz

Senior Member
    Giriş Tarihi
    25-04-2007
    Mekan
    16 Bursa
    Üye No
    344685

arkadaşım.bu altyazı programını kullanıyorsan sana şöyle bir hatırlatma yapayım.bu programı bende kullandım.tam zevkime göre ayar yaptım.2 tane cihazım var şuan.ilk cihazıma göre ayarlamıştım.çok güzeldi.sonra bu cihazım 2 gb üstü ve farklı kodekli filmleri açmadığından yeni bir cihaz aldım.2 gb ve üstü filmelri rahatça izliyorum.anlatmak istediğim,ilk cihazım için hazırlayıp kaydettiğim cd'ler ikinci cihazıma uyum sağlamadı.yani yazılar en dibe kaydı.2 satırın ikinci satırı tamamen ekranın dışına taştı yani tek satır görünüyor.

yani demek istediğim,başka bir cihaz alman gerekirse bu ayarların büyük ihtimal uygun olmayacak ve yeni kayıtlar yapman gerekecek.buda eski cd'lerin çöpe gitmesi demek.bende öyle oldu mesela.

yapman gereken şuanki cihazın için yazılım aramak olsun,bulamazsanda yazılımı olan bir cihaza geçiş yapmanı tavsiye ederim.

kolay gele.

Senior Member
    Giriş Tarihi
    25-04-2007
    Mekan
    16 Bursa
    Üye No
    344685

eğer "şuan cihaz alamam" dersende,cd'leri daha sonrada kullanabilmek açısından,programın ayarlarını ilk hali ile kullan.ayarı cihazına göre yapma yani.anca ozaman bir başka cihazda işe yarar.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    20-10-2004
    Mekan
    27 Gaziantep
    Üye No
    35035

acıklayıcı bilgilerin icin sagol yazılıp silinebilir cdlere yazıyorum altyazı attıgım filmleri.....
    zaten arsivdeki cdlerimde altyazı yok

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    20-10-2004
    Mekan
    27 Gaziantep
    Üye No
    35035

arkadaslar yeni konuya gerek duymadım kısa bir sorum var bu MP4 formatı nedir benim dvix player desteklermi bos yere dosya indirmeyeyim birde MPEG4 var ondan farkı varmı yoksa aynımı cevaplarsanız sevinirim

Member
    Giriş Tarihi
    23-03-2007
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    334217

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi urbanbug Mesajı Göster
    arkadaslar yeni konuya gerek duymadım kısa bir sorum var bu MP4 formatı nedir benim dvix player desteklermi bos yere dosya indirmeyeyim birde MPEG4 var ondan farkı varmı yoksa aynımı cevaplarsanız sevinirim
    MP4 sıkıştırılmış video demektir.Yani MP4 filmi ya PC de ya MP4çalarda yada İpodlarda izleyebilirsiniz.MPEG4 ise tam tersine dvd ve divx playerlarda izleniyor.Pc de zaten hepsi izleniyor.
    MP4 film çekceksen TV yafa plazmada izleyemiyeceksiniz demektir ona göre indirin.
    Smart Media harici diskler var onlarda desteklemiyor mp4ü tv de izlemek için.Sadece divx ve MPEG4 izleyebilirsiniz smart media disk desteği ilede

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    20-10-2004
    Mekan
    27 Gaziantep
    Üye No
    35035

New Icon14

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi BREAKHEART Mesajı Göster
    MP4 sıkıştırılmış video demektir.Yani MP4 filmi ya PC de ya MP4çalarda yada İpodlarda izleyebilirsiniz.MPEG4 ise tam tersine dvd ve divx playerlarda izleniyor.Pc de zaten hepsi izleniyor.
    MP4 film çekceksen TV yafa plazmada izleyemiyeceksiniz demektir ona göre indirin.
    Smart Media harici diskler var onlarda desteklemiyor mp4ü tv de izlemek için.Sadece divx ve MPEG4 izleyebilirsiniz smart media disk desteği ilede
    anladım acıklayıcı bilgilerin icin tesekkurler:smiles34::smiles34:

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    20-10-2004
    Mekan
    27 Gaziantep
    Üye No
    35035

hep .srt kullanmammi gferekiyor .sub uzantılı altyazılar calısırmı bu cihazda

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı