Uydumarket Banner  

2 sayfadan, 1. sayfa 12 SonSon
Gösterilen Mesajlar: 21 mesajdan 1 ile 20 arası

Konu: Beyaz, Acun Ilıcalı'nın Açığını Nasıl Yakaladı?

Honorary Moderator
    Giriş Tarihi
    26-01-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    960

New Icon2 Beyaz, Acun Ilıcalı'nın Açığını Nasıl Yakaladı?

İşte Beyaz ve Güven Kıraç'ın sunduğu CNNTÜRK'teki 'Nası Yani' programına konuk olan Türk Beyin Takımı Kaptanı Ferhat Çalapkulu'nun Acun Ilıcalı'nın programı Var mısın Yok musun ile ilgili ilginç tespiti...

Show TV'de yayınlanan ve izleyenleri ekrana kilitleyen 'Var mısın Yok musun?' yarışmasıyla ilgili yapılan bir yorum, ilginç bir ayrıntıyı ortaya koydu.

Zeka'nın konuşulduğu CNNTURK'teki 'Nası Yani' programına konuk olan Türk Beyin Takımı Kaptanı Ferhat Çalapkulu, yaptığı tespitle Beyaz'ı da bir hayli şaşırttı. Dünya Zeka Oyunları Federasyonu Üyesi Hüsnü Sincar'ın Amerika'daki 'Var mısın Yok musun?' yarışmasıyla ilgili tespiti de Hamdi Bey ile ilgiliydi.

İşte programda konuşulan o ilginç diyaloglar:

Beyaz:Acun'un programına katılsanız, siz dördünüz, bu beyin takımı... Bir önceki dönemlerde kutulardan çıkmış formülasyonları falan var mıdır?

Çalapkulu:Keşke olsa. Ama bir kaç kez seyrettiğim dönemde ilginç şeyler oldu. Kasanın önerdiği yani bankanın önerdiği rakamlar belli bir ortalamanın altında kaldığında aslında yarışmacıyı devam ettirmeye teşvik etmek için olabiliyor. Bu da onun kutusunun aslında daha küçük olmasından kaynaklanabiliyor gibi şeyler öğrenilebiliyor.

Beyaz:Yakaladım, bir açığını yakaladım Acun, hocam buyrun kayıttayız...

Çalapkulu:Belli bir ortalamanın altındaysa bankanın teklifi, bu yarışmacıyı yarışmaya devam etmeye teşvik etmek için yapılıyor.

BeyazTeşvik ettiriyor ki yarışmacının kutusundaki küçük, onu onun içine koyanlar, onun da ordan hangi kutuyu aldığını görüp kendi....!!! Acun, hişşşş...

Hüsnü Sincar: Bankacı çok insaflı. Ben Amerika'daki programı seyrettim.

Güven Kıraç:Hamdi Bey,

Beyaz: Siz bankacı diyorsunuz biz Hamdi diyoruz...

Sincar: Amerika'daki programda beklentinin iki katına yakın, mesela 500 bin ve 100 bin kaldı diyelim. Ortalamasını yani 300 bini vermesi lazım. Ama 150 binden fazla vermiyor. Böyle bir şey olmaz...

Beyaz:150 bin vermesinin sebebi kutunun içinde ne olduğunu bilmesinden

Sincar: Diyorsunuz?

Beyaz: (Çalapkulu'yu göstererek) Dedi... Biz bir şey demedik. Benim Acun'la aram iyi. Acun'u severim, başını da yakmam...

TELEVİZYONGAZETESİ

Banned Member
    Giriş Tarihi
    10-04-2004
    Mekan
    35 İzmir
    Üye No
    10268

Noter işi hikaye ozaman :smiles27: zaten düzmece olduğu belli bence çarkıfelek o programa 50 basar ah birde asenada olmasa, bozuyor o kadar manken güzellerimiz varken asenaya bence hiç gerek yok.:badprv:

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    19-01-2007
    Mekan
    59 Tekirdağ
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    309802

pekte güvendiğimi söyleyemicem bu programa, sırf acıtasyon olsun diye farkındaysanız daima özürlü bir vatandaş dahil ediliyolar programa.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    29-11-2005
    Mekan
    50 Nevşehir
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    159263

millet seviyor seyrediyor.ama bir çapanoğlu var.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    13-04-2004
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    10616

Çalışmadan "zengin olalım" mantığı zaten kökten yanlış...
    Düzenleyen cenkkorkmaz : 28-06-2008 at 17:51 Sebep: harf hatası

Average Member
    Giriş Tarihi
    27-09-2006
    Mekan
    Türkiye Dışı / Other Country
    Kan Grubu
    B Rh ( - )
    Üye No
    267106

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi cenkkorkmaz Mesajı Göster
    Çalışmadan "zengin olalım" mantığı zaten kökten yanlış...
    çalışarak kim zengin olmuş arkadaşım

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    02-05-2004
    Mekan
    15 Burdur
    Üye No
    12671

New Icon28 Var mısın yok musun'un sırrı çözüldü!

Var mısın yok musun'un merak edilen şahsiyeti Hamdi Bey'in uyanıklığı canlı yayında ortaya çıktı.

--------------------------------------------------------------------------------

'Var mısın Yok musun?' ile ilgili verilen bir tüyo, Beyaz'ın çok hoşuna gitti. Beyaz, 'Yakaladım açığını Acun' derken Türkiye'nin beyin takımında yer alanların programla ilgili ilginç tespitleri herkesi şaşırttı.

Televizyon gazetesi'nin haberine göre; Show TV'de yayınlanan ve izleyenleri ekrana kilitleyen 'Var mısın Yok musun?' yarışmasıyla ilgili yapılan bir yorum, ilginç bir ayrıntıyı ortaya koydu.

Zeka'nın konuşulduğu CNNTURK'teki 'Nası Yani' programına konuk olan Türk Beyin Takımı Kaptanı Ferhat Çalapkulu, yaptığı tespitle Beyaz'ı da bir hayli şaşırttı. Dünya Zeka Oyunları Federasyonu Üyesi Hüsnü Sincar'ın Amerika'daki 'Var mısın Yok musun?' yarışmasıyla ilgili tespiti de Hamdi Bey ile ilgiliydi.

İşte programda konuşulan o ilginç diyaloglar:

Beyaz: Acun'un programına katılsanız, siz dördünüz, bu beyin takımı... Bir önceki dönemlerde kutulardan çıkmış formülasyonları falan var mıdır?

Çalapkulu: Keşke olsa. Ama bir kaç kez seyrettiğim dönemde ilginç şeyler oldu. Kasanın önerdiği yani bankanın önerdiği rakamlar belli bir ortalamanın altında kaldığında aslında yarışmacıyı devam ettirmeye teşvik etmek için olabiliyor. Bu da onun kutusunun aslında daha küçük olmasından kaynaklanabiliyor gibi şeyler öğrenilebiliyor.

Beyaz: Yakaladım, bir açığını yakaladım Acun, hocam buyrun kayıttayız...

Çalapkulu: Belli bir ortalamanın altındaysa bankanın teklifi, bu yarışmacıyı yarışmaya devam etmeye teşvik etmek için yapılıyor.

Beyaz: Teşvik ettiriyor ki yarışmacının kutusundaki küçük, onu onun içine koyanlar, onun da ordan hangi kutuyu aldığını görüp kendi....!!! Acun, hişşşş...

Hüsnü Sincar: Bankacı çok insaflı. Ben Amerika'daki programı seyrettim.

Güven Kıraç: Hamdi Bey,

Beyaz: Siz bankacı diyorsunuz biz Hamdi diyoruz...

Sincar: Amerika'daki programda beklentinin iki katına yakın, mesela 500 bin ve 100 bin kaldı diyelim. Ortalamasını yani 300 bini vermesi lazım. Ama 150 binden fazla vermiyor. Böyle bir şey olmaz...

Beyaz: 150 bin vermesinin sebebi kutunun içinde ne olduğunu bilmesinden

Sincar: Diyorsunuz?

Beyaz: (Çalapkulu'yu göstererek) Dedi... Biz bir şey demedik. Benim Acun'la aram iyi. Acun'u severim, başını da yakmam...

Senior Member
    Giriş Tarihi
    24-08-2007
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    375693

bu yarişmanın bu paraları verdigine inanıyormusunuz?

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    25-07-2004
    Mekan
    01 Adana
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    21122

show tv nin tüm yapımlarından nefret ediyorum. sevmiyorum bu kanalı. sahip değiştirdi ama yayın politikası değişmedi

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    04-09-2005
    Mekan
    64 Uşak
    Üye No
    130239

Yine mi hileli yarisma

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    21-04-2006
    Mekan
    Üye No
    209744

Bende bu programi hic seyretmem.Acun diye isim olurmu diye arastirdim gercekten varmis!
    Macun firinda!

Banned Member
    Giriş Tarihi
    13-01-2005
    Mekan
    48 Muğla
    Üye No
    61868

başından beri biliyordum alavere dalavere olduğunu bu programda. evdekilere hep derdim bu hamdi bey ve acun kutularda ne olduğunu biliyor. verdiği tekliflerden de belli oluyordu kutuları bildiği. milli takım programında daha da belli oldu. kutularından 500 bin çıktı 300 binde teklif aldı fatih hoca.

Senior Member
    Giriş Tarihi
    14-11-2007
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    399614

Yahu alevera dalavera falan yok.Yapılan teklifler oyun kuralları içinde yapılıyor hepsi o.

Starting Member
    Giriş Tarihi
    14-12-2004
    Mekan
    27 Gaziantep
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    51878

yarışmacıların kazandıkları paralar 1 sene sonra ödeniyor. Bugüne kadar yarışmadan kazandığı parayı sadece ÖMER HOCA isimli yarışmacı aldı. oda çocuğu hasta olduğu için ödediler. Acunun kutunun içini bildiğini sanmıyorum ama Hamdi bey içerlerinde ne var biliyor.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    16-07-2007
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    365446

tahmin ettigim şeyler çıktı.

zaten mantıken düşündügünüzde kaç program oldu yahu birine vurur 500 bin benim dikkatimi çeken bir başka şeyde sürekli aynı mantıkla gidiyor.

yani hep sona 500 bin kalıyor.Bunun nedeni tabi izleyici 500 bini alıcak mı diye beklesin diye

yada genel olarak sona 3 500 bin de kalıyor son turlarda ikisi gidiyor.O süreye kadar izleyiciyi tutmak için yapılan oyun bunlar

şahsen ben orada olan hiç bir şeye inanmıyorum.

yani nasıl bir film çekilir oyuncular ona göre oynar.Her bölümü oyun bana göre hepsi bir düzmeceye göre giden oyun

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    02-11-2007
    Mekan
    Üye No
    396113

Ya izlemeyin arkadaşlar bu programı. Allah aşkına biz milet olarak bu tür programlara mı layıkız? Acun da artık özüne dönsün, fear factor zamanında hep izlerdim. Ama şimdi HİÇ izlemiyorum.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    11-12-2005
    Mekan
    20 Denizli
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    164225

Yarışmacı belirlenirken de bence adaletli davranılmıyor.Madem bir yarışma ve kutular da noter huzurunda çekiliyor,o zaman yarışmacılarda noter huzurunda ve kura ile seçilmeli.Her yarışmacı kura seçip yarışmacı olabilmek için şansını kendisi belirlemeli.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    15-01-2005
    Mekan
    05 Amasya
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    62651

o tahmini yapmak için çokda zeki olmak gerekmiyor:) zaten oyle bir düşünce düz mantıktır yani kutuda az varsa sanki devam etsin kutusunda buyuk varmıs hissetsin gibilerinden . benmi yanlış analdım yoksa tesbiti
    Düzenleyen zapcı : 01-07-2008 at 01:56

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    06-03-2006
    Mekan
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    194677

kafam simdi tümden karisti.. gerci show tv benim icin güvenilmez bir kanal ondan hersey beklenir acikcasi..

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    12-09-2007
    Mekan
    55 Samsun
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    381408

show tv yi hiç sevmem.yayın politikası çok kötü evlilik programları,yarışmaları,dizileri genelde saçmaaaaa.... acun da her programda rayting uğruna olmadık şeyler yapıyor.yok programda şarkılar danslar adamı omuzlara almalar... acuna hiç yakışmayan bir yapım diyordum ama artık yakıştırdım yani acun özüne dönnnn...ayrıca dizi gibi bir yarışma da ilk defa gördüm.dün akşam showtürkde sezon finali diyordu.dizi mi bu ya artık bitsin temelli bitsin gelecek sezon olmasınnnn

2 sayfadan, 1. sayfa 12 SonSon

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı