Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 1 mesajdan 1 ile 1 arası

Konu: Ünlülerden Trafik Dersleri

 1. #1
  Honorary Moderator
  Giriş Tarihi
  26-01-2004
  Mekan
  06 Ankara
  Mesajlar
  9,831
  Üye No
  960

  New Icon2 Ünlülerden Trafik Dersleri  Cem Yılmaz, Hakan Şükür, Rıdvan Dilmen "Kırmızı Işık" dizisinde trafik kazalarına dikkat çekecekler...

  Trafik kazalarının basit kural ihlallerinin sonucunda meydana geldiğine dikkati çekmek amacıyla Emniyet Genel Müdürlüğü ve TRT'nin işbirliği ile hazırlanan ''Kırmızı Işık'' dizisinin çekimleri İzmir'de devam ediyor.

  Yeni yayın döneminde gösterilecek 13 bölümlük dizinin çekimleri Güzelbahçe, Urla, Seferihisar, Çeşme ilçelerinde yapılıyor. Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Celal Uzunkaya'nın danışmanlığını üstlendiği dizinin senaryosu Cavidan Balcı'ya, müziği Cahit Berkay'a ait.

  Dizinin yapımcısı Şener Danyıldız, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Cüneyt Arkın, Murat Soydan, Tolga Savacı, Meral Orhonsay, Aynur Aydan, Fatma Belgen, Mahmut Hekimoğlu, Şebnem Özinal, Salih Kırmızı, Engin Çağlar, Bulut Aras, Cem Yılmaz, Perihan Savaş, Serdar Gökhan, Zafer Ergin, Özkan Gezgin, Sevtap Parman, Mehmet Özdilek, Sergen Yalçın, Hakan Şükür, Rıdvan Dilmen gibi ünlülerin rol aldığını belirtti.

  Danyıldız, şunları söyledi:

  ''İnsanlık için ciddi bir tehdit oluşturan ve ülkemizin gündemindeki en önemli sorunlardan biri olan trafik kazaları, her yıl binlerce insanımızın ölümüne, yüz binlerce insanımızın yaralanmasına ve
  milyarlarca YTL maddi hasara neden oluyor. Emniyet Genel Müdürlüğü ve TRT Genel Müdürlüğünün trafik güvenliğinin sağlanması amacıyla ürettikleri bu projede trafik kazaları yıkımlarını vurgulamak ve caydırıcılığı ön plana çıkararak toplumumuzda düzenli, güvenli bir
  trafik ortamı oluşturmak, trafik kurallarına uyma alışkanlığı kazandırmak, dolayısıyla trafik kazalarını azaltmak amaçlandı.''

  Çekimlerin 2.5 ay süreceğini ve her bölümü 25'er dakika olacak dizinin otobüslerde ve çeşitli TV kanallarında gösterileceğini belirten Şener Danyıldız şöyle devam etti:

  ''Trafik kazalarının çok basit kural ihlallerinin sonucunda olduğunu bir kez daha vurgulamayı ve bunu örnekleriyle göstermeyi amaçladık. Kural ihlalleri sonucu meydana gelen trafik kazalarının yol açtığı aile dramları dizide işlenecek. Çok basit gibi görülen bir kuralın ihlalinin ne gibi sonuçlar doğurduğu çarpıcı ve eğitici bir formatla anlatılacak.

  Şoförler Otobüsçüler Federasyonu, Ankara Trafik Vakfı, Princess Otel, Hakiki Koç firmaları diziye katkı sağlıyor.''

  Yönetmen Hilmi Akyalçın ise çekimlerin daha kolay olacağı düşüncesiyle İzmir'de gerçekleştirildiğini, ancak bazı ünlülerle İstanbul'da da çekimler yapacaklarını söyledi. Günde bazen 20 saat çalışarak 8 bölümün çekimlerini tamamladıklarını belirten Akyalçın, ayrı kadro ve mekanlarda çalışılması nedeniyle zorluklar yaşadıklarını anlattı.

  Dizi setini ziyaret eden Trafikten Sorumlu İzmir İl Emniyet Müdür Yardımcısı Süleyman Oğuz da projenin trafik eğitimine büyük katkı sağlayacağını söyledi.

  Dizinin 7. bölüm başrol oyuncuları Öznur Kulo ve Gökhan Kurtoğlu, dizilerde işlenen öykülerin gerçek hayattan alındığını belirttiler.

  Oyuncular dizide yer almayı toplumsal sorumluluğun bir parçası olarak gördüklerini ifade ettiler.

  AA
  Düzenleyen medcezir : 25-06-2008 at 01:32


Gönderme Kuralları

 • Yeni konu açamazsınız
 • Konuda cevap yazamazsınız
 • Eklenti yapamazsınız
 • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
 •  
 • BB Kodları Açık
 • Smiley'ler Açık
 • Resim Kodları Açık
 • Video Kodları Açık
 • HTML Kodları Kapalı