Uydumarket Banner  

12 sayfadan, 1. sayfa 1234567891011 ... SonSon
Gösterilen Mesajlar: 238 mesajdan 1 ile 20 arası

Konu: Fujitsu Serisi ( GS1180,GT500,S-2000,Hiremco1453) Elle *** girme , Resimli Anlatım

Banned Member
    Giriş Tarihi
    21-01-2007
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    310844

Fujitsu Serisi ( GS1180,GT500,S-2000,Hiremco1453) Elle *** girme , Resimli Anlatım

Seoul cihazlarda örnek elle şifre girme uygulaması.
    Not: Bu uygulama Seoul GT-1180 OTA, GT-5000, S-2000, Hiremco 1453 modelleri için geçerlidir.

Bildiğiniz üzere yazılım uydudan geliyor. Ancak şifreli kanallar bazen dalga geçercesine çok sık aralıklarla bazen geceleyin bile gidebiliyor. İsterseniz şifreyi bulup kanalları açabilirsiniz.
    Örneğimiz Polsat paketi için.
    Önce güncel şifrelerin bulunması lazım;

veya

bu konuya girince;
    22.06.2008 Polsat
    *** 01: 37 A5 0C 8B 37 CB 50 E6 88 55 6E 7D 9E D9 9E 3E
    şeklinde güncel şifreyi yakalabilirsiniz.
    veya

adresine bakabilirsiniz.

Ayrıca

unitedsat k-e-y finder programı ile Polsat, Digitv, Premiere, RAI şifrelerini anında bulabilirsiniz.
    Kesinlikle bilgisayarınızda bulunsun.

Gördüğünüz gibi Polsat paketi tanımlama bilgisi şu an 71 01 --- 01
    Şifresi: 37 A5 0C 8B 37 CB 50 E6 88 55 6E 7D 9E D9 9E 3E

Gerekli bilgileri edinmiş olduk.
    Artık cihazda bu bilgileri girebiliriz.
    Önce kumandadan menü tuşuna basıyoruz. Oyun ve Bilgi menüsünden Şifre Değiştirme seçeneğine giriyoruz.

Daha sonra açılan menüde Ca System kısmında Nagravision2 seçneğini seçiyoruz.
    Provider kısmında Polsat'ı seçiyoruz.
    K-e-y index kısmında biraz önce siteden aldığımız bilgiyi kullanıyoruz 01'i seçiyoruz.
    Kumandadan sarı tuşu basarak K-e-y kod düzenle seçeneğine giriyoruz.

Biraz önce elde ettiğimiz şifreyi kumandadan giriyoruz ve en son kumandadan kırmızı tuşla kaydediyoruz.

Artık exit ile çıkabiliriz.
    İlgili kanalın üzerine gelip açılıp açılmadığına bakıyoruz.
    Düzenleyen nextadam : 10-07-2008 at 17:44

Average Member
    Giriş Tarihi
    06-03-2008
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    423195

Eliene sağlık nextadam.:ok:
    Bundan sonrada şifre nasıl girecez diye soran olursa artık daha ne denir.

Member
    Giriş Tarihi
    25-01-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    179567

Ellerine sağlık Nextadam, çok faydalı bir anlatım olmuş... Artık herkes hani yazılım hani yazılım demez inşallah. Az önce tam bu *** girmeyle ilgili bir sorum olmustu forumda, derdime derman oldun ben de buraya link veriyim izninle.

Senior Member
    Giriş Tarihi
    27-01-2004
    Mekan
    03 Afyonkarahisar
    Üye No
    1053

teşekkürler. Ancak birde provider dahil olmak üzere örneğin. (.........GOLD) kanalını komple nasıl girebiliriz. Bu konuyada bir izahat koyarsan seviniriz. Tekrar teşekkürler.
    :ok:

Banned Member
    Giriş Tarihi
    21-01-2007
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    310844

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi nacis Mesajı Göster
    teşekkürler. Ancak birde provider dahil olmak üzere örneğin. (.........GOLD) kanalını komple nasıl girebiliriz. Bu konuyada bir izahat koyarsan seviniriz. Tekrar teşekkürler.
    :ok:
    Söylediğiniz kanal hangisi çıkaramadım. Direk seyrettiğim spor, belgesel vs..

adresinde hotbirdde yayın yapan kanalları, hangi şifreleme türünü kullandıklarını görebilirsiniz.
    Bunu öğrendikten şifre sitelerinden araştırma yapabilirsiniz.

Adviser
    Giriş Tarihi
    06-07-2007
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    363016

Sayın nextadam, kaç MB'lık bir video dosyası yayınlayabiliriz?

Dreamveawer kullanabiliyormuyuz?

Yoksa bu işi kendim mi halletsem, nasıl yapsak?

SEOUL PVR adaptör sahibi olan kimse yok mu?

Banned Member
    Giriş Tarihi
    21-01-2007
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    310844

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi :::.DREJO.::: Mesajı Göster
    Sayın nextadam, kaç MB'lık bir video dosyası yayınlayabiliriz?

Dreamveawer kullanabiliyormuyuz?

Yoksa bu işi kendim mi halletsem, nasıl yapsak?

SEOUL PVR adaptör sahibi olan kimse yok mu?
    Dosya ne kadar uzunlukta, olağanüstü bir bantgenişliğim yok, ama gittiği yere kadar dayanabilirim.

Dreamveawer ile yapmıştım. Ama düzenleyeme vaktim fazla olmadı.

Yardıma açığım.

New Member
    Giriş Tarihi
    13-06-2008
    Mekan
    57 Sinop
    Üye No
    437675

eline sağlık

sağol

Banned Member
    Giriş Tarihi
    21-01-2007
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    310844

Evet uygulama vakti geldi.
    Polsat şu an şifre değiştirdi izlemiyorsunuz.

sitesinde yeni şifreyi buldum.
    Nagra Polsat ID 71 01 --- 00
    Şifre: ED 09 83 9D 6F 90 3B A2 A8 CD 05 A2 0C 91 AF CD

Yukarıdaki tarifi izleyerek gidin bu sefer farkettiğiniz üzere k-e-y index' 00 seçerek şifreyi yazınız.

New Member
    Giriş Tarihi
    16-06-2008
    Mekan
    38 Kayseri
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    438864

49 gelır acama????? ılgılı arkadasların dıkkatıne

Banned Member
    Giriş Tarihi
    21-01-2007
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    310844

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi ALPARSLAN2006 Mesajı Göster
    49 gelır acama????? ılgılı arkadasların dıkkatıne
    Türkçe konuşabilir misiniz?

Member
    Giriş Tarihi
    14-06-2008
    Mekan
    16 Bursa
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    437965

Sevgili Nextadam

Resimli çalışman Gerçektende süper olmuş. Eline sağlık.
    Yanlız dün drejo view kanallarının elle *** girmeyi nasıl yapacağımızı anlatmış anlatılanları tek tek yapmama rağmen bir türlü açılmadı burda önemli olan keyleri manuel olarak girip başarılı olup olamamamda şimdi senin resmili anatımlarına bakıyorum yaptıklarım doğru yanlız son kısımda *** indeks 01 olacak diye yazmışın drejonun mesajında bu yoktu problem bununla ilgili olabilirmi.
    ikinci sorumda şu geçenlerde seoul'a yeni bir özellik eklendi şifreli kannalrı tek seferde açılmasıyla ilgili exıt 1923 diye bunu yapınca şifreniz ne olursa olsun şifreli kannalar makinayı tekrar kapatıp açıncaya kadar bütün şifreli kannaların kilitlerini kaldırıyor. Benim sıkıntım şu bu özelliği(exıt 1923) benim sıkıntım bu özlliği bilen herkes benim uydumdaki kanal kilit şifrem ne olursa olsun kilitli kannaları açabilir. bununla ilgili bir çalışma yapabilirmisiniz mesela exıt 1923 yaptıktan sonra bide makinanın kendi kilit şifresini girdikten sonra tüm kilitli kanallar diğer kapatıp açılmaya kadar açılsa daha iyi olmazmıydı.

Member
    Giriş Tarihi
    14-06-2008
    Mekan
    16 Bursa
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    437965

Sevgili Nexadam

Sorumla ilgili verebileceğiniz bir cevap yokmu?

Banned Member
    Giriş Tarihi
    21-01-2007
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    310844

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi penguen6363 Mesajı Göster
    Sevgili Nextadam

Resimli çalışman Gerçektende süper olmuş. Eline sağlık.
    Yanlız dün drejo view kanallarının elle *** girmeyi nasıl yapacağımızı anlatmış anlatılanları tek tek yapmama rağmen bir türlü açılmadı burda önemli olan keyleri manuel olarak girip başarılı olup olamamamda şimdi senin resmili anatımlarına bakıyorum yaptıklarım doğru yanlız son kısımda *** indeks 01 olacak diye yazmışın drejonun mesajında bu yoktu problem bununla ilgili olabilirmi.
    ikinci sorumda şu geçenlerde seoul'a yeni bir özellik eklendi şifreli kannalrı tek seferde açılmasıyla ilgili exıt 1923 diye bunu yapınca şifreniz ne olursa olsun şifreli kannalar makinayı tekrar kapatıp açıncaya kadar bütün şifreli kannaların kilitlerini kaldırıyor. Benim sıkıntım şu bu özelliği(exıt 1923) benim sıkıntım bu özlliği bilen herkes benim uydumdaki kanal kilit şifrem ne olursa olsun kilitli kannaları açabilir. bununla ilgili bir çalışma yapabilirmisiniz mesela exıt 1923 yaptıktan sonra bide makinanın kendi kilit şifresini girdikten sonra tüm kilitli kanallar diğer kapatıp açılmaya kadar açılsa daha iyi olmazmıydı.
    s.xView kanalları ile işim olmadığı için bilemiyorum.

Starting Member
    Giriş Tarihi
    18-06-2008
    Mekan
    26 Eskişehir
    Üye No
    439547

prowider bölümünde ismi olmayan bir kanalın *** nazıl yazılır?

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    09-06-2008
    Mekan
    45 Manisa
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    436778

Emeğine sağlık next basit ve yalın bir anlatım olmuş

Starting Member
    Giriş Tarihi
    26-06-2008
    Mekan
    21 Diyarbakır
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    441675

kodlar üzerine

Sevgili nexadam. Verdiğin tarif üzerine giriş yaptım ve polsat paketi açıldı. Ancak verdiğin siteden kontrol ettiğimde kodların aslında düne ait olduğunu gördüm. Kodlar düne ait olmasına rağmen, bugün yeni kod üretilmiş olmasına rağmen yine de polsat paketini açtı. Bu nasıl mümkün oluyor. Bir de şu konularda bilgi rica ediyorum.
    Ancak hemen söyleyeyim ki başlangıçta seoul cihazda çok acemi olmama rağmen sitedeki konuları inceleyerek epey bir ilerleme kaydettim.
    1. sat-files.org/satfiles-newkeys.html adresindeki sitede polsat paketi dışında da paketlerin keyleri var. Bunlar hotbird uydusunda değil anladığım kadarıyla. (Nagra Premiere-Star, Viaccess SRG gibi)
    2. Güncel keyleri girdiğimizde polsat paketi açılıyor. Ama multivizyonlar ile France 5 gibi kanalların bulunduğu adını bilmediğim paket yine de açılamıyor. Umarım yanlış anlamamışımdır
    3. Birisi şu anda seoul cihazlarla görüntülenebilen hotbirddeki paketler hakkında kısaca bilgi verebilirmi ? şu şekilde bilgi herkese faydalı olur diye düşünüyorum

polsat paketi (polsat, tv4 tvn...) manuel *** girilmesi gerekiyor
    tps paketi (multivizyon....) hiçbir şekilde çalışmıyor ya da kapandı vb
    ..........

Banned Member
    Giriş Tarihi
    21-01-2007
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    310844

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi taipei Mesajı Göster
    Sevgili nexadam. Verdiğin tarif üzerine giriş yaptım ve polsat paketi açıldı. Ancak verdiğin siteden kontrol ettiğimde kodların aslında düne ait olduğunu gördüm. Kodlar düne ait olmasına rağmen, bugün yeni kod üretilmiş olmasına rağmen yine de polsat paketini açtı. Bu nasıl mümkün oluyor. Bir de şu konularda bilgi rica ediyorum.
    Ancak hemen söyleyeyim ki başlangıçta seoul cihazda çok acemi olmama rağmen sitedeki konuları inceleyerek epey bir ilerleme kaydettim.
    1. sat-files.org/satfiles-newkeys.html adresindeki sitede polsat paketi dışında da paketlerin keyleri var. Bunlar hotbird uydusunda değil anladığım kadarıyla. (Nagra Premiere-Star, Viaccess SRG gibi)
    2. Güncel keyleri girdiğimizde polsat paketi açılıyor. Ama multivizyonlar ile France 5 gibi kanalların bulunduğu adını bilmediğim paket yine de açılamıyor. Umarım yanlış anlamamışımdır
    3. Birisi şu anda seoul cihazlarla görüntülenebilen hotbirddeki paketler hakkında kısaca bilgi verebilirmi ? şu şekilde bilgi herkese faydalı olur diye düşünüyorum

polsat paketi (polsat, tv4 tvn...) manuel *** girilmesi gerekiyor
    tps paketi (multivizyon....) hiçbir şekilde çalışmıyor ya da kapandı vb
    ..........

Şifreler değişiyor sana kıyak geçmişler ilk seferde başarısız olma diye. :)

1- Elbette birçok uyduda şifreli kanal var.
    2- Dikkat Dikkat tüm ahali, TPS, MULTIVISION, FRANCE 5 vs artık kapalıdır, yayını yoktur, offtur, tarih olmuştur, şirketi yayınını sonlandırmıştır, the end.
    3- Biraz araştırma ile bulabilirsiniz. Ayrıca forumda hotbird alanını da geziniz.

Starting Member
    Giriş Tarihi
    26-06-2008
    Mekan
    21 Diyarbakır
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    441675

teşekkürler ama hala cevap alamadım

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi nextadam Mesajı Göster
    Şifreler değişiyor sana kıyak geçmişler ilk seferde başarısız olma diye. :)

1- Elbette birçok uyduda şifreli kanal var.
    2- Dikkat Dikkat tüm ahali, TPS, MULTIVISION, FRANCE 5 vs artık kapalıdır, yayını yoktur, offtur, tarih olmuştur, şirketi yayınını sonlandırmıştır, the end.
    3- Biraz araştırma ile bulabilirsiniz. Ayrıca forumda hotbird alanını da geziniz.
    valla kıyak hala devam ediyor o zaman. Çünkü hala açık. Ama sorduğum soruya hala cevap alabilmiş değilim sevgili nextadam.
    1. Hotbirdde manuel ya da auto olarak şu an itibariyle açılabilen paketler ya da kanallar hangileri kısaca özetleyebilirmisin.
    2. Keyz.free.fr sitesinde yer alan şifreleme sistemlerinden seca ya girip keyleri alırsam ve bunları uygun bir şekilde girersem örneğin ABSat paketini seyredebilecek miyim

Ayrıca son bir soru keyz.free.fr sitesinde yer alan ****** siyah mavi yeşil gibi kodlanıyor. Güncel olanı hangisi bunun.
    Çok mu oldu ne

Member
    Giriş Tarihi
    20-02-2004
    Mekan
    16 Bursa
    Üye No
    3485

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi taipei Mesajı Göster
    valla kıyak hala devam ediyor o zaman. Çünkü hala açık. Ama sorduğum soruya hala cevap alabilmiş değilim sevgili nextadam.
    1. Hotbirdde manuel ya da auto olarak şu an itibariyle açılabilen paketler ya da kanallar hangileri kısaca özetleyebilirmisin.
    2. Keyz.free.fr sitesinde yer alan şifreleme sistemlerinden seca ya girip keyleri alırsam ve bunları uygun bir şekilde girersem örneğin ABSat paketini seyredebilecek miyim

Ayrıca son bir soru keyz.free.fr sitesinde yer alan ****** siyah mavi yeşil gibi kodlanıyor. Güncel olanı hangisi bunun.
    Çok mu oldu ne
    Sitede yazıyor renk kodları.
    Galiba: Mavi=güncel, Kırmızı=Gelecek, Siyah=geçmiş, Yeşil=Servis.

12 sayfadan, 1. sayfa 1234567891011 ... SonSon

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı