Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 3 mesajdan 1 ile 3 arası

Konu: dyzeg motor ayarlama

Average Member
    Giriş Tarihi
    17-03-2007
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    AB Rh ( + )
    Üye No
    332219

dyzeg motor ayarlama

ya arkadaşlar sormak istedıgım konu şu benim 1.2 goldmaster dayzeg motorum var yerını deiştirdim bir turlu ramdumanlı ve yuksek bır kalıtede uydulardan yayın alamadım motoru bağlarken bir türlü odaklamayı tam denk getıremedim neye dikkat etmem lazım motoru bağlarken motorun 0 derecesi nereyı gostermesı lazım yön olarak tam uydulardan yuksek bır kalıte yuksek yayın alabılmek ıcındaha oncesınden baglı ıken turk sattan 22 derce batıya kadar olan uydulardan son dwerece yuksek kalıte yayın alıyordum ama şimdi bazı uyduları ıyı çekıyor bazılarını tama cekmıyor oysa onceden boyle degıldı 20 kusur uyduyu nerdeyse tam kalıte cekıyordu pratık bır bılgı olarak nasıl bır yardımcı noktaya dıkkat etmem lazım işi iyi bilen üstadların yardımına ihtıyacım var:help1:

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    21-11-2005
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    B Rh ( - )
    Üye No
    155838

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi parabol Mesajı Göster
    ya arkadaşlar sormak istedıgım konu şu benim 1.2 goldmaster dayzeg motorum var yerını deiştirdim bir turlu ramdumanlı ve yuksek bır kalıtede uydulardan yayın alamadım motoru bağlarken bir türlü odaklamayı tam denk getıremedim neye dikkat etmem lazım motoru bağlarken motorun 0 derecesi nereyı gostermesı lazım yön olarak tam uydulardan yuksek bır kalıte yuksek yayın alabılmek ıcındaha oncesınden baglı ıken turk sattan 22 derce batıya kadar olan uydulardan son dwerece yuksek kalıte yayın alıyordum ama şimdi bazı uyduları ıyı çekıyor bazılarını tama cekmıyor oysa onceden boyle degıldı 20 kusur uyduyu nerdeyse tam kalıte cekıyordu pratık bır bılgı olarak nasıl bır yardımcı noktaya dıkkat etmem lazım işi iyi bilen üstadların yardımına ihtıyacım var:help1:
    Aşağıdaki konuyu iyice okursan hata yapmadan kurarsın.

Senior Member
    Giriş Tarihi
    30-03-2005
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    88319

goldmaster motorda usals desteği vardır sıfır noktasını bulmana filan gerek motoru usals olarak tanıt uydu alıcına ankaranın kordinatlarını gir motor kalkış açısını motorun üsütünde yazıyo zaten ankaraya göre açısını ayarla çanak anteni motoruna tam dik ortalı olarak tak sonra uydu alıcıdan hotbird veya turksat bir uydudan kanal aç motor dönecek ve duracak bundan sonra hangi uyduya çevirdi isen o uyduyu bul sağ sol ayarını motoru boruya sıkıştıran vidalardan yukarı aşağı ayarınıda çanak antenin üzerinden yapacaksın .

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı