Uydumarket Banner  

6 sayfadan, 1. sayfa 123456 SonSon
Gösterilen Mesajlar: 115 mesajdan 1 ile 20 arası

Konu: DvbDream 1.4i Skystar HD2 (Mantis)

Average Member
    Giriş Tarihi
    11-09-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    27371

DvbDream 1.4i Skystar HD2 (Mantis)

Dvbdream destek sayfası ve diğer bölümlerde de sordum fakat konuya yanıt alamadım.Forumda bulunan arkadaşlarımızdan Technisat skystar HD2(Technisat mantis) bu karta sahip olupta dvbdream 1.4i veya diğer versiyonlarında DVB-S2 yayınları taratıp alabilen arkadaşlarımız varmı acaba?

İlk başta bende bu kart hiç çalışmıyordu dvbdream yazılımına scanman bda driverı update ettim kartı tanıdı.Normal (DVB-S) yayınlarda hiçbir problem yok fakat DVB-S2 yayınlarını taratma seçeneklerinden 8psk yı seçmeme rağmen ne yazıkki alamıyorum.

İşin kötü yanı altdvb ve dvbviewer da bu kartı DVB-S2 yayınlarda SORUNSUZ olarak izleyebiliyorum.Dvbdream yazılımı hoşuma gidiyor ve gbox ile daha uyumlu çalışıyor.Bu yüzden bu programı kullanmak istiyorum.

Birde yabancı forum dahil nerde bu durumu sorduysam hep Skystar HD kart sahiplerinden yanıt geldi çalışıyor diye oysa açık bir şekilde belirtiyorum kartın modelini.Skystar HD kullanan arkadaşlardaki driver olayı aynı ss2 deki gibi fakat bu HD2 de BDA driver destekli burda bir sorun oluyor işte.

Kartı çalıştırabildiğim yazılımlar

Altdvb (BDA güncellemesi yaptıktan sonra DVB-S ve DVB-S2 sorunsuz bide kayıt yapsa süper program)

Dvbviewer (BDA Güncelleme yok sadec transponder ini dosyasında taratacağınız kanal 8psk ayarlı olacak DVB-S ve DVB-S2 sorunsuz)

Mytheathre (BDA Güncelleme yok DVB-s ve DVB-S2 sorunsuz ama programın h264 desteği yok)

DVbdream 1.4i (BDA güncellemeden sonra DVB-S sorunsuz fakat DVB-S2 taratamıyorum sinyal yok diyor)

Progdvb 5 pro test (Bda Güncelleme yok DVB-s sorunsuz ama DVB-S2 taratamıyorum sinyal yok diyor.)

işte bendeki durum bu.Belki birşeyler atlıyorum belkide şu an için kimse kullanamıyor.Ama şu varki 2 programda sorunsuz kullanabiliyorum.Kartı yeni alacak akadaşlarımızada bugünkü şartlarda yol gösteriri belki.

Sorunum için cevaplarınızı veya tahm inlerinizi esirgemeyin arkadaşlar ..
    Teşekkür ederim
    Düzenleyen banditnew : 23-06-2008 at 18:20 Sebep: yanlış yazım

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    22-10-2005
    Mekan
    35 İzmir
    Üye No
    143196

sevgili bandıtnew bende skystar hd2 aldım fakat kurmakta baya zorlandım.su anda dvbwiewer 3.9.2.0 pro var.power dvd 8 yüklü.kanala bastıgım zaman cannot load source filter errror 0x8000403 gecersız işaret dıyor.nerde bı yanlıslık yaptım amacım hd yayınları izlemek.core due 4400 2.21 ghz.360 pro hd li 256 mb ddr3 ekran kartım var ne yapmam lazım.tesekküe ederim

Average Member
    Giriş Tarihi
    11-09-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    27371

ben DVBviewer 3.9.1 kullanıyorum onda sorun olmuyor.Hangi codecleri ayarladınız.Bunun bilgisini yazarsan yardımcı olmaya çalışayım

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    22-10-2005
    Mekan
    35 İzmir
    Üye No
    143196

codeck olarak power dvd 8 ve klıte codeck pack yazıyor

Average Member
    Giriş Tarihi
    11-09-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    27371

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi cevatpalaz Mesajı Göster
    codeck olarak power dvd 8 ve klıte codeck pack yazıyor

bu ekrandaki ayarlara bi bakabilecenmi bana yazabilirmisin bu ayarların sende ne olduğunu?

Average Member
    Giriş Tarihi
    11-09-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    27371

Close DVBViewer
    Go to the DVBViewer folder Filters

eg. C:\Program Files\DVBViewer\Filters

and open Unregister_DVBSource.exe
    then open Register_DVBSource.exe

Then open DVBViewer once again and it should work properly

dvbviewerın kendi sitesinde bu sorun için böyle yazıyor C:\Program Files\DVBViewer\Filters buraya git önce Unregister_DVBSource.exe bbu dosyayı sonra Register_DVBSource.exe bu dosyayı çalıştır diyor

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    22-10-2005
    Mekan
    35 İzmir
    Üye No
    143196

renderer bölümü aynı.decoder ise:sendeki arcsof vıdeo decoder yerıne bende atı mpeg vıdeo decoder var.zaten sımdı senın surumu kuracam 3.9.1 olanı bakalım

Member
    Giriş Tarihi
    11-05-2005
    Mekan
    35 İzmir
    Üye No
    100369

benimde skystar hd2 dvbdreamde dvb s2ler calisiyor ama nasil oldugunu bende bilmiyorum bi ara calismiyodu makinayi formatlamam gerekti bir sebepten sonra calisti.dvbdream stabil degil su anda.

Average Member
    Giriş Tarihi
    11-09-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    27371

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi tolgagolbasi Mesajı Göster
    benimde skystar hd2 dvbdreamde dvb s2ler calisiyor ama nasil oldugunu bende bilmiyorum bi ara calismiyodu makinayi formatlamam gerekti bir sebepten sonra calisti.dvbdream stabil degil su anda.
    Bir çözüm olabilir belki sistemde benim yüklü kalan eski ss2 kart ile bir şeklilde sorun teşkil ediyor olablir.Mesela dvbviewer da sorun vardı kendi sitesinde cleandevices diye ufak bir yazılım ile dvbviewer çalışır hale geldi.Zaten sırf bu yüzden format atıcam makinaya

Senior Member
    Giriş Tarihi
    26-02-2008
    Mekan
    23 Elazığ
    Kan Grubu
    0 Rh ( - )
    Üye No
    421753

Arkadaşlar hangi kanalı HD olarak izliyorsunuz?

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    22-10-2005
    Mekan
    35 İzmir
    Üye No
    143196

arkadaslar vplug attım.polsatlar yok bazı kanallardada dvbwiewer kilitlenıyor.power dvd 7 ultra var.codeckolarak.rem 2 gb ekran kartı 365o hd 256 mb ddr3 yardım ederseniz sevınırım.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    22-10-2005
    Mekan
    35 İzmir
    Üye No
    143196

hangı uyduda hd kanallarını izliyorsunuz.ben daha tanısamadımda.

Average Member
    Giriş Tarihi
    11-09-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    27371

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi cevatpalaz Mesajı Göster
    hangı uyduda hd kanallarını izliyorsunuz.ben daha tanısamadımda.
    ben hotbird uydusunda izliyorum.Vplug ile filmbox hd kanalını izleyebilirsin.Taratıp ta kanalı bulamıyor isen onu yaz yardımcı olayım

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    22-10-2005
    Mekan
    35 İzmir
    Üye No
    143196

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi banditnew Mesajı Göster
    ben hotbird uydusunda izliyorum.Vplug ile filmbox hd kanalını izleyebilirsin.Taratıp ta kanalı bulamıyor isen onu yaz yardımcı olayım
    h.bırd uydusuna baktım ama bulamadım.:smiles22:

Average Member
    Giriş Tarihi
    11-09-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    27371

Şimdi benim sorunum ile ilgili son durum şu şekilde.

İlk başta skystar 2 takılı Windows sp3 kurulu makinamda ss2 kartı çıkardıktan sonra yeni skystar HD2 kartı takınca dvbdreamde DVB-S2 yayınlardan sinyal alamıyordum.Bir arkadaşımızın verdiği cevap ile makineye format attım ve Windows xp sp2 yüklü işletim sistemini kurdum.Sonuç olarak Bda güncellemesinden sonra(scanman 0.0.8 di galiba) Karttan DVB-S2 lerden sinyal alıp taratabildim.Demekki Win xp sp2 de güncellemeden sonra sorunsuz çalışıyormuş.Fakat şunu tespit edemedim Win xp sp3 Dvbdream demi sorunlu yoksa Daha önce yüklü olan ss2 kartın driverımı bu programda sorun çıkarıyor onu anlayamadım.Müsait bir zaman da win xp sp3 kurup deneyeceğim.Birde win xp sp2 de program normal kapanıyorken win xp sp3 te dvbdream takılıp kapanmıyordu bu sorunda ortadan kalktı.

Cevat palaz aşağıdaki linkten DVB-S2 yayınları görebilirsin

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    18-04-2007
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    342671

New Icon26 progdvb 7.7.3

:smashfreaarkadaşlar progdvb 7.7.3 kurduğumda videoredeoplus indirilemedi ve gomplayer indirilemedi diye hata veriyor hata neden olabilir ayrıca 7.7.3 kaldırıp 7.6 kurduğumda bu seferde astradaki ORF 1 HD kanalını açmıyor ama 7.7.3 kuruluyken ORF 1 HD Kanalını açıyor 7.7.3 teki kodekler hangi kodek paketidir ayrıca yukarda yazdığım hataları neden veriyor yardımcı olursanız sevinirim mahidi

Member
    Giriş Tarihi
    01-11-2005
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( - )
    Üye No
    146238

Benim gibi htpc kullanan insanlar için bırakın HD yayınları SD yayınlar için bile EVR desteği olmazsa dvbdream hiçbir işe yaramaz...XP fanatiği iken sadece evr için vistaya geçtim. (tabiiki UAC kapalı) :)
    Bu arada benim de tv kartım skystar hd2,dvbdream 1.4i ilk kurulumda dvb-s2 yayınları qpsk olarak tarıyordu ve tabiiki hiçbirşey bulamıyordu.Ben dvb-s2 yayın yapılan transponderları manuel olarak 8psk'ya çevirip tarattım ve şu anda hepsini izleyebiliyorum ama dediğim gibi EVR olmadan dvbviewer'ın tadını vermiyor.
    Düzenleyen ramms : 25-06-2008 at 12:51

Senior Member
    Giriş Tarihi
    26-02-2008
    Mekan
    23 Elazığ
    Kan Grubu
    0 Rh ( - )
    Üye No
    421753

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi mahidi Mesajı Göster
    :smashfreaarkadaşlar progdvb 7.7.3 kurduğumda videoredeoplus indirilemedi ve gomplayer indirilemedi diye hata veriyor hata neden olabilir ayrıca 7.7.3 kaldırıp 7.6 kurduğumda bu seferde astradaki ORF 1 HD kanalını açmıyor ama 7.7.3 kuruluyken ORF 1 HD Kanalını açıyor 7.7.3 teki kodekler hangi kodek paketidir ayrıca yukarda yazdığım hataları neden veriyor yardımcı olursanız sevinirim mahidi
    Videoredeplus ve gomplayer internettten indirilir. Başka player istemiyorsanız onların yanındaki çentikleri kurulum esnasında kaldırın. Onlara gerek yok.

New Member
    Giriş Tarihi
    09-03-2004
    Mekan
    Türkiye Dışı / Other Country
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    6345

Hocam bende Skystar HD2 var ve sorunsuz dvbdream ile..ramms kullanicisinin dedikleri birebir benim diyeceklerimle ayni...fakat siz gbox ile nasil dvbdream kullaniyorsunuz?serverlari nerden aliyorsunuz beni aydinlatsanz ne guzel olurdu?

Starting Member
    Giriş Tarihi
    22-09-2005
    Mekan
    10 Balıkesir
    Üye No
    134621

banditnew arkadaşım,

ilk iletide altdvb için "BDA güncellemesi yaptıktan sonra DVB-S ve DVB-S2 sorunsuz" yazmışsınız. Bahsettiğiniz güncelleme diodato'nun hazırladığı dev_bda2driver 0.1.0.11 versiyonlu interface güncellemesi midir? Eğer öyle ise bu güncellemeyi yaptığımda hiçbir sinyal alamıyorum. Ancak ALTX'in hazırladığı dev_bdadriver interface'ini kullanırsam sinyal alıp kanal taratabiliyorum. Fakat bu şekilde de DVB-S2 yayın yapan transponderlardan sinyal alamıyorum.

AltDVB ile sorunsuz şekilde nasıl görüntü aldığınızı anlatabilir misiniz?

Ayrıca bahsedilen qpsk - 8psk dönüşümü nedir? nasıl yapılır?

skystar2 2.6d ile sorunsuz geçinip gidiyorduk. HD2 kartı verip HD mi alsam acaba???
    Düzenleyen akaramirez : 05-07-2008 at 21:54

6 sayfadan, 1. sayfa 123456 SonSon

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık