Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 17 mesajdan 1 ile 17 arası

Konu: kota aşımı

Starting Member
    Giriş Tarihi
    15-04-2006
    Mekan
    09 Aydın
    Üye No
    207905

kota aşımı

arkadaşlar ben 4 gb kullanıcısıyım.ayın ortasına kadar gayet normal devam ederken ay sonuna doğru gayet hızlı şekilde 4gb sınırını geçiyor.acaba bu virüsle alakalı bi şey olabilirmi?modemi gün içinde çok açıp kapatmakla alakası varmıdır anlayamadım.

Average Member
    Giriş Tarihi
    28-04-2008
    Mekan
    81 Düzce
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    431196

ewet virus olabılır msnden gelen ..

Starting Member
    Giriş Tarihi
    15-04-2006
    Mekan
    09 Aydın
    Üye No
    207905

antivir kullanıyorum,sanırım pek güvenli değil.msn den gelen virüsler için hangi antivürüs etkili paylaşırsanız sevinirim.teşekkürler

Banned Member
    Giriş Tarihi
    01-11-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    279036

kaspersky kullan birinci linkden türkçe sürümüğ indir..ikinci linkden 6 ay yasal k.e.y ini al...üçüncü link ise kaspersky yasal kullanma ile ilgili genel tartışma forum içinde
    unutmadan kaspersky internet securıty indireceksin..yasal k.e.y sadece internet securıty de geçerli..

Düzenleyen cıhan koc : 23-06-2008 at 18:37

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    02-12-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    292029

Bu Sadece Bu Aylık Karşılaştıgınız Bir Sorun Değil Galiba,Yazınızdan O Anlaşıldı..Bir Kaç Faturaya Kötü Yansımıştır..
    Eger Sisteminizde Virüs Oldugu Düşünülürse Bu Zaman Zarfına Kadar, Bu Ay Başlarında Suskun Kalıp, Ay Sonlarında Download Etmez...
    Trojan Down. lar Genelde Aylık Bir Çok Veri Akışını Sağlar...
    Böyle Bir Virüs Türü Asla Yazılmamıştır, Var Olan Downloader Trojan lar Sistemi Ele Geçirirse 4 ün Biraz Üzerinde Değil, Çok Yüksek ve İmkan Sağlansa Katlarınıda Yaratabilir...

Fakat Düşük Düzeydeki Bir Zararlı İçerik Yazılım Bulunabilir,Sisteminizi Kapsamlı Bir Taramadan Geçirinizde Her İhtimale Karşın , Yararlı Olacaktır

Ufak Bir Ayrıntı;

2 Ay Süredir,İnternet Kullanıcıları Kotaların Son Dönemlerde Çok Hızlı Artış Gösterdiğinden Şikayetçidir, Bu Virüs vs Değildir, Bu Sadece 3,5,10 veya 100 Kişi Tarafından Değil, Binlerce ve Onbinlerce Kotalı Kullanıcı Tarafından Teyid Edilmiştir..

Bu Konu Hakkında da Net Bir Açıklama Yapılmamıştır,veya Yapılmak İstenmemiştir, Dilden Dile Dolaşan Bir Durum Halini Almıştır...

Zaten En Büyük Maksat Anlaşılır Gibidir;
    Kotalı Kullanım Biçiminin Bir An Önce Kaldırılması ve Herkesin Sınırsız Tarifelere Çevirilmesidir...

Saygılar...
    Düzenleyen marjinalhakan : 23-06-2008 at 18:40

Banned Member
    Giriş Tarihi
    01-11-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    279036

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi marjinalhakan Mesajı Göster
    Sisteminizi Kapsamlı Bir Taramadan Geçiriniz

Bu Sadece Bu Aylık Karşılaştıgınız Bir Sorun Değil Galiba,Yazınızdan O Anlaşıldı..Bir Kaç Faturaya Kötü Yansımıştır..
    Eger Sisteminizde Virüs Oldugu Düşünülürse Bu Zaman Zarfına Kadar, Bu Ay Başlarında Suskun kalıp, Ay Sonlarında Download Etmez...
    Böyle Bir Virüs Türü Asla Yazılmamıştır, Var Olan Downloader Trojan lar Sistemi Ele Geçirirse 4 ün Biraz Üzerinde Değil, Çok Yüksek ve İmkan Sağlansa Katlarınıda Yaratabilir...

Ufak Bir Ayrıntı;

2 Ay Süredir,İnternet Kullanıcıları Kotaların Son Dönemlerde Çok Hızlı Artış Gösterdiğinden Şikayetçidir, Bu Virüs vs Değildir, Bu Sadece 3,5,10 veya 100 Kişi Tarafından Değil, Binlerce ve Onbinlerce Kotalı Kullanıcı Tarafından Teyid Edilmiştir..

Bu Konu Hakkında da Net Bir Açıklama Yapılmamıştır,veya Yapılmak İstenmemiştir, Dilden Dile Dolaşan Bir Durum Halini Almıştır...

Zaten En Büyük Maksat Anlaşılır Gibidir;
    Kotalı Kullanım Biçiminin Bir An Önce Kaldırılması ve Herkesin Sınırsız Tarifelere Çevirilmesidir...

Saygılar...
    evet dogru bir tesbit .bende ilk net baglattıgımda bu kazıgı yemiştim hemen sınırsıza geçerek 2 senedir rahatım hiç degilse kota geçtimi geçmedimi gibi derdim yok..herkese tavsiye ederim özellikle paylaşımlı kullanlar için :)

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    02-12-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    292029

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi cıhan koc Mesajı Göster
    evet dogru bir tesbit .bende ilk net baglattıgımda bu kazıgı yemiştim hemen sınırsıza geçerek 2 senedir rahatım hiç degilse kota geçtimi geçmedimi gibi derdim yok..herkese tavsiye ederim özellikle paylaşımlı kullanlar için :)
    Paylaşım ve Yasal Olmayan Kullanım Biçimlerinde, Telefon - ADSL Hizmet Numarasının Sahibi İsmi Geçen Kişi Cezalandırılmaktadır..
    ve Hakkında Yasal Takibat Başlatılmaktadır...

Diğer Yandan, Sınırsızların 1024 -256 Hızına Standart Edilmesi Türk Telekomu Büyük Bir Sıkıntıya Taşımıştır Zamanla, Kotalı ve Kotasız Herkes Sınırsız Aynı Hıza Sahip Oldugunda, Download larda Fark Edilir Bir Kasma ve Erişim Sorunlarını Meydana Getirdi.Halen Daha Bu Sıkıntı Bölgeler Arasında Hükmetmektedir...

Bu Tür Bilinmeyen Durumların Tezi Şudur;
    Sınırlı Kullanıcılarının,Sınırsız Tarifeye Geçmelerinde En Büyük ve Gizli Silah Özelliğini Sağlamasıdır..
    Kullanıcı Hep Takip Etmektense Sınırsıza Geçmeyi Tercih Eder.

Fakat Diğer Yandan Aksi Olan ; İllegal Kullanım Biçiminde Hızlı Bir Artış Meydana Getirmesidir..

Ali Hoca - veya Hoca Ali,Yani Değişen Pek Bir Şey Yok Ortada :)

Sevgiler...
    Düzenleyen marjinalhakan : 23-06-2008 at 18:54

Banned Member
    Giriş Tarihi
    11-05-2008
    Mekan
    Türkiye Dışı / Other Country
    Üye No
    432931

slm merhaba arkadaşım
    arkadaşlara aynen katılıyorum
    kotayı encok internetten video izlemek ve program indirmek artırır.bilmem anlatabildim mi ?? kolay gelsin :ok:

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    31-03-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    9149

yukarıda yazılanları okudum çünkü aynı kota aşımını son iki aydır bende yaşamaktayım.işin ilginç yanı normalde ben ortalama 1,5-2 gb kullanırdım ve son iki aydır o kadar bile kullandığımı sanmıyorum...bu durumda olan varmı diye merak edip foruma bi bakayım dedim.sanırım bu olay biraz daha farklı yani bizden kaynaklanmıyor diye düşünüyorum...bu nasıl oluyor bilmiyorum ama elimizden ne gelir onuda bilmiyorum...çünkü telekomu arasanız hesap sorsanız verecekleri cevapları ezberlemeyen yoktur....zaten sadece int erişimi için tuttuğum bu telekom hattını sonunda iptal ettirecekler bana...olacağı bu!!!

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    02-12-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    292029

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi TOMY Mesajı Göster
    yukarıda yazılanları okudum çünkü aynı kota aşımını son iki aydır bende yaşamaktayım.işin ilginç yanı normalde ben ortalama 1,5-2 gb kullanırdım ve son iki aydır o kadar bile kullandığımı sanmıyorum...bu durumda olan varmı diye merak edip foruma bi bakayım dedim.sanırım bu olay biraz daha farklı yani bizden kaynaklanmıyor diye düşünüyorum...bu nasıl oluyor bilmiyorum ama elimizden ne gelir onuda bilmiyorum...çünkü telekomu arasanız hesap sorsanız verecekleri cevapları ezberlemeyen yoktur....zaten sadece int erişimi için tuttuğum bu telekom hattını sonunda iptal ettirecekler bana...olacağı bu!!!

Bir Çok Kotalı Kullanıcı Bu Durumdan Habersiz, Öncelerde 3 gb Sınırlı Sayılan Paket Normal de Yeterli Gelmekteydi, Aynı Kullanım Oranları ve Hatta Daha Azına Terhakkul Eden Kullanıcılar Şimdilerde Değil 3-4 Yaklaşık 5-ve 6 Gb Sınırla Dayanıyor...

Bazı Zamanlarda Modem İlk Açmış Oldugu Esnada Hiç Bir Şekilde Download Yapmamış Olsanız Bile 25.000.000 bayt Ortalama 22 mb. Civarinda Bir Akış Cereyan Ettiğine Bazılarınız Şahit Olursunuz...
    Kotalı Kullanıcılar T.Metro dan Takip Etsinler Alınan ( Down.) ve Gönderilen (Upl.) bayt Verilerini..

Bir Çok Kullanıcı Gün İçinde Bazan 2 Kere Bu Durumla Karşılaşır Oluyor..

Saygılar...

Senior Member
    Giriş Tarihi
    16-12-2003
    Mekan
    55 Samsun
    Üye No
    54

ewet 2 aydır aynı sorun benim evde kullandığım adsl hattımdada mevcut..2 ay önceki miktar 7gbyt gecen ay 4,5gbyt oysaki evde ne netten film izlenir ne görüntülü chat yapılır vs..

Senior Member
    Giriş Tarihi
    31-05-2005
    Mekan
    Üye No
    105930

arkdaslar adsl baglatalı 12 gün oldu adslnin kendi porgramında 2.650 gb yazıo adsl kotanını web sayfasında 3.350 yazıyo hangisine inanayim birde kota asinca ne kdar fazla ücret gelir örnegin 1 gb asarsak...

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    22-05-2007
    Mekan
    59 Tekirdağ
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    351718

bakalım bu ay sonunda ne kadar olacak sadece foruma ve msn e bağlanarak son 2 aydır bende geçiyormuşum:smiles20:
    Düzenleyen commigere : 25-06-2008 at 17:45

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    22-05-2007
    Mekan
    59 Tekirdağ
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    351718

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi benny Mesajı Göster
    arkdaslar adsl baglatalı 12 gün oldu adslnin kendi porgramında 2.650 gb yazıo adsl kotanını web sayfasında 3.350 yazıyo hangisine inanayim birde kota asinca ne kdar fazla ücret gelir örnegin 1 gb asarsak...
    web sayfasına in anacaksın fatura ona göre geliyor çünkü

ben geçen aya göre bi hesaplama yapacağım size:

geçen ay kotayı 349MB aşmışım gelen fatura: 32,25
    sabit 4GB tarife.......................................: 29,00
    fark.............................................. .........: 3,25

349 MB a.......3,25 alırlarsa
    1000 MB a........9,32 ytl alırlar.
    Düzenleyen commigere : 25-06-2008 at 18:04

Senior Member
    Giriş Tarihi
    31-05-2005
    Mekan
    Üye No
    105930

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi commigere Mesajı Göster
    web sayfasına in anacaksın fatura ona göre geliyor çünkü

ben geçen aya göre bi hesaplama yapacağım size:

geçen ay kotayı 349MB aşmışım gelen fatura: 32,25
    sabit 4GB tarife.......................................: 29,00
    fark.............................................. .........: 3,25

349 MB a.......3,25 alırlarsa
    1000 MB a........9,32 ytl alırlar.
    saol dostum..

Senior Member
    Giriş Tarihi
    02-04-2004
    Mekan
    Kan Grubu
    A Rh ( - )
    Üye No
    9415

ttnet işyerimde geçen ay 39,55 bu ay 52,50 ytl geldi. kullandıgım tarife 29,000ytl 4gb kotalı tarife.. daha dogru düzgün 29,00 geldini hatırlamıyorum...evde smle kullanıyom 1sene 19,90dan kullandım.2 ay doldu yılı dolalı 2aydır 50,00 ytl den asagıya gelmiyor.smileyi aradım kulanan yok nasıl oluyorda böyle oluyor dedim. kotayı aşmışınız diyo başka bişi demiyo.kapoatın istemiyom diyom sebeb ne kapatmanıza diyo :) belli deyilmi neden oldugu dedim. şuan yardımcı olamayacam biz size dönecez dedi hala döncekler... acaba diyom ben mi bilmiyom ne yaptımı onlarmı bilmiyo ne yaptını :)
    Düzenleyen muratk : 25-06-2008 at 22:57

Junior Member
    Giriş Tarihi
    12-01-2008
    Mekan
    35 İzmir
    Üye No
    411432

.....
    Düzenleyen Frob : 01-07-2008 at 22:19 Sebep: yanlış görmüşüm :)

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı