Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 2 mesajdan 1 ile 2 arası

Konu: ileri ve geri git butonlara yardım

Average Member
    Giriş Tarihi
    14-11-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    284134

Info ileri ve geri git butonlara yardım

[B]<form>
    <p><input TYPE="button" value="Geri" Name="Geri" onClick="history.back()"> <input
    TYPE="button" value="Ileri" Name="Ileri" onClick="history.forward()"> </p>
    </form>[/B
    yukarda verilen kodlarda ileri veya geri butona tıklandığında diğer bir sayfaya gitmesi için örnek olarak(vakiflar.html) gitmesini istediğimiz sayfayı yukarıdaki kodların neresine hedefi göstericeğim yardımlarınızı bekliyorum.:ok:
    Düzenleyen ertug001 : 22-06-2008 at 15:01

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    28-10-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    36322

bu kodlarda hedef göstermeniz zor. Çünkü burada onClick="history.back()" ve onClick="history.forward()" olarak gösterilen ve sırayla geri ve ileri ye gitmeyi sağlayan şey browserda (internet explorer, firefox gibi) sırayla gittiğiniz linklere göre ileri ve geri yapmaktadır. Örneğin ben anasayfadan 1. sayfa diye bir yere gittim. 1. sayfadayken onClick="history.back()" yani geriye bastığımda anasayfaya dönerim. Çünkü daha önce o sayfadan gelmiştim. Sizin belirttiğiniz tarzda bir link yapabilmek için <input TYPE="button" value="Geri" Name="Geri" onClick="history.back()"> olan satırı <a href="vakiflar.html><input TYPE="button" value="Geri" Name="Geri"></a> gibi yapmak lazım yani <a> tagı içine almak lazım.

Kolay gelsin....

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı