Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 5 mesajdan 1 ile 5 arası

Konu: Ekrandaki Grafikler...

Member
    Giriş Tarihi
    06-06-2008
    Mekan
    15 Burdur
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    436049

New Icon25 Ekrandaki Grafikler...

Arkadaşlar başlıktan da anlaşılacağı gibi bu konuyu açmamın sebebi ekran üzerine bindirilen yanlış grafikler.Atv'de Hırvatistan-Turkiye maçı oynanıyor,ama atv'nin köşesinde Turkiye-Hırvatistan yazıyor.Uefa'nın resmi isim listesi ve de viyana'dan sinyali veren kuruluş doğru yazmasına karşın bizim tv tam tersi bir grafik çiziyor.Aynı hatayı en çok ntv yapıyor.Bu da o anda verilen maç istatistiklerini tam ters anlamamıza(en azından benim )yol açıyor.Belki önemsiz görülebilir ama bu bir ayrıntıdır.Görüşlerinizi bildirirseniz sevinirim...:write::love::love:

Honorary Moderator
    Giriş Tarihi
    26-01-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    960

Gayet güzel bir noktaya değinmişsiniz. İşin resmi yazılışından çok kafalarına göre yazmayı adet edinmişler.

Banned Member
    Giriş Tarihi
    15-12-2006
    Mekan
    53 Rize
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    297227

valla maç esnasında kanalın logosunu şu reklamlardaki küçük logoya çevirse atv süper olacak. bide arkadaşın dediği gibi millet salakmı hangi maçı izlediğini bilmeyecek:) kocaman kocaman yazı yazıyorsunuz. off inanın yayıncıktan anlamıyorlar. ha bide maçların çekimini yapan yayıncı kuruluşada lafım var. o kadar güzel teknik imkanlara rağmen salak salak snowmotion görüntüler veriyorlar ki maç durduğunda hayret ediyorum. çoğu zaman önemli pozisyonları bile göstermiyorlar tekrarını. adamlarda süper HD çekim yapabilen milyondolarlık kameralar var ama ne yazıkki göze hitap edecek bir yayın hazırlama mantalitesi yok. ben bunlardan daha iyi yaparım bu işi:) hele o saçma sapan hiç bir çekiciliği olmayan snowmotion görüntüleri görünce deli oluyorum. ya alakasız hiç bir özelliği olmayan görüntüleri vereceklerine bazı faullerin tekrarını versin akılsızlar..

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    21-05-2008
    Mekan
    Türkiye Dışı / Other Country
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    434042

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi lazurat Mesajı Göster
    valla maç esnasında kanalın logosunu şu reklamlardaki küçük logoya çevirse atv süper olacak. bide arkadaşın dediği gibi millet salakmı hangi maçı izlediğini bilmeyecek:) kocaman kocaman yazı yazıyorsunuz. off inanın yayıncıktan anlamıyorlar. ha bide maçların çekimini yapan yayıncı kuruluşada lafım var. o kadar güzel teknik imkanlara rağmen salak salak snowmotion görüntüler veriyorlar ki maç durduğunda hayret ediyorum. çoğu zaman önemli pozisyonları bile göstermiyorlar tekrarını. adamlarda süper HD çekim yapabilen milyondolarlık kameralar var ama ne yazıkki göze hitap edecek bir yayın hazırlama mantalitesi yok. ben bunlardan daha iyi yaparım bu işi:) hele o saçma sapan hiç bir çekiciliği olmayan snowmotion görüntüleri görünce deli oluyorum. ya alakasız hiç bir özelliği olmayan görüntüleri vereceklerine bazı faullerin tekrarını versin akılsızlar..
    Evet tam düşündüğüm gibi yazmışsın.
    Yayıncı kuruluşun çekimleri bana amatörce geldi.
    Alakasız pozisyonları tekrar-tekrar veriyor ama bazı net pozisyonları bir kere bile göstermiyor.

Member
    Giriş Tarihi
    06-06-2008
    Mekan
    15 Burdur
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    436049

New Icon25

Konuyu ben açtım ama arkadaşlar bence bu bir yayıncılıkta hastalık.Thor uydusundaki digi paketinde ispanya ligini veren kanallar var.Hepside ispanyadan gelen sinyaldeki grafiklarin üzerine kendileri hemde daha büyük grafik bindiriyor,izleyenler hatırlar.allahtan bu ligi veren ntv öyle şey yapmadı ama genelde ntv bunu hep yapıyor.Ayrıca bir teleteksi var ki tam allahlık.Ntv'nin teleteks sayfasında "diğer spor haberleri"diye sayfa var 260 nolu sayfa.Son güncelleme tarihi zannedersem 18 ağustos 2006 arkadaşlar.Kocaman bir yuuuuuhhhhh.
    Düşündükleri böyle davula böyle tokmak galiba....:write::smiles22::smiles22:
    Düzenleyen accortise : 23-06-2008 at 14:00 Sebep: tarih düzeltildi...

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı