Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 11 mesajdan 1 ile 11 arası

Konu: Next YE2000 CIS Super Plus Sorunları

Senior Member
    Giriş Tarihi
    07-07-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    19223

Info Next YE2000 CIS Super Plus Sorunları

Next YE2000 CIS Super Plus cihazımda yeni yazılım yüklememe rağmen Tp listesinde sadece ilk 40 tane tp adresi gözüküyor. Daha sonraki tplerden tp taratma işlemini yapamıyorum.yeni tp ekle dediğimde mesela 12731 otomatik taramayı bu tp kayıtlı diyor.sebebi nedir acaba.
    ayrıca atv,kanal1,number one,fox gibi birkaç kanalda gündüz sinyal kalitesi %10 larda oluyor görüntü alamıyorum.fakat akşam 6-7 gibi kanallar geliyor sinyal 55-60 aralığında değişiyor.sitede dahili anten kullanıyoruz diğer komşularımda bu sinyal kalitesiyle ilgili sorun yokmuş .
    Düzenleyen poolman : 20-06-2008 at 13:25

Senior Member
    Giriş Tarihi
    17-02-2007
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    321613

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi poolman Mesajı Göster
    Next YE2000 CIS Super Plus cihazımda yeni yazılım yüklememe rağmen Tp listesinde sadece ilk 40 tane tp adresi gözüküyor. Daha sonraki tplerden tp taratma işlemini yapamıyorum.yeni tp ekle dediğimde mesela 12731 otomatik taramayı bu tp kayıtlı diyor.sebebi nedir acaba.
    ayrıca atv,kanal1,number one,fox gibi birkaç kanalda gündüz sinyal kalitesi %10 larda oluyor görüntü alamıyorum.fakat akşam 6-7 gibi kanallar geliyor sinyal 55-60 aralığında değişiyor.sitede dahili anten kullanıyoruz diğer komşularımda bu sinyal kalitesiyle ilgili sorun yokmuş .
    çanak ayarı yaptırman gerekiyor

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    22-01-2007
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    311116

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi ergenekon_ Mesajı Göster
    çanak ayarı yaptırman gerekiyor
    Merkezi sistem ve diğer kullanıcılarda sorun yokmuş

merkezi sitemde diğer kullanıcılarda sorun yok ise (tabi kendi cihazınızı onların kabloya bağlayıp test etmek en doğru yol olacaktır) evinize gelen kabloda yada santraldeki size ait çıkışta bir sorundan dolayıda olabilir.
    Düzenleyen chakabi : 20-06-2008 at 13:39

Senior Member
    Giriş Tarihi
    07-07-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    19223

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi chakabi Mesajı Göster
    merkezi sitemde diğer kullanıcılarda sorun yok ise (tabi kendi cihazınızı onların kabloya bağlayıp test etmek en doğru yol olacaktır) evinize gelen kabloda yada santraldeki size ait çıkışta bir sorundan dolayıda olabilir.
    Peki hocam diğer sorun yani tp lerin gözükmemesi neden kaynaklanabilir.Tp leri kllanıyor ama tp listesinde gözükmüyor.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    22-01-2007
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    311116

Peki hocam diğer sorun yani tp lerin gözükmemesi neden kaynaklanabilir.Tp leri kllanıyor ama tp listesinde gözükmüyor.
    Açıkcası çok önceleri 1-2 kez daha bu tip bir sorunu okmuştum ama hiç karşılaşmadım.Kanal aramada sorun oluyormu peki.Yani kanal ekleme menüsünde tp bilgisini çağırdığınızda geliyor mu?

Senior Member
    Giriş Tarihi
    07-07-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    19223

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi chakabi Mesajı Göster
    Açıkcası çok önceleri 1-2 kez daha bu tip bir sorunu okmuştum ama hiç karşılaşmadım.Kanal aramada sorun oluyormu peki.Yani kanal ekleme menüsünde tp bilgisini çağırdığınızda geliyor mu?
    Kanal ekleme menüsünde sıralı olarak tam 40 adet tp geliyor.yani 11700 lere kadar galiba ama gerisi yok gözükmüyor.fakat gözükmeyen tplerden kanallar çıkıyor.
    sadece 11000 lilerde tp düzenle dediğimde ileri yada geri tuşlarla gittiğimde diğer tpleride görüyorum.
    bazende frekans taratacak olduğumda tplerin tamamı boş gözüküyor.bir tp taratmak için tüm uyduyu taratmak zorunda kalıyorum.

New Member
    Giriş Tarihi
    28-02-2007
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    325903

Dostum bende bu TP listesinden Türksat'a yeni eklenen kanalları otomatik eklemek için forumda verilen TP aralığını işaretlemek için listeyi açtığımda ilk 12 TP gözüküyordu devamı yoktu listenin, Ancak kanal arama bölümündeki TP listesini açmadan kumandanın sağ tuşuna basarak tek tek ilerlediğimde listede olmayan TP ler gözüküyor. Bir dene istersen muhtemelen sendede aynı durum var. Bu nedenle TP eklemek istediğinde kayıtlı uyarısı veriyor sanırım. Bizim sitedede sinyal %10 ancak kanallarda gündüz kaybolma yok.

New Member
    Giriş Tarihi
    28-02-2007
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    325903

Pardon son mesajını görmedim "ileri yada geri tuşlarla gittiğimde diğer tpleride görüyorum." yazmışsın zaten.

New Member
    Giriş Tarihi
    20-01-2007
    Mekan
    43 Kütahya
    Kan Grubu
    0 Rh ( - )
    Üye No
    310211

cıs plus sinyal sorunu

cıhazımda bazı kanalların siyalleri örneğin atv sinyallergelip gidıyor sonra tamamen sinyal ve kalite tamamen gidiyor diğer kanallarda sorun yok son polsat yazılımından sonra oldu reset attım bot moddan tekrar son yazılımı attım problem devam ediyor ustalardan acil yardım yoksa maçı seyredemicem tşk:jump:

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    23-04-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    210469

New Icon22

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi sezal2007 Mesajı Göster
    cıhazımda bazı kanalların siyalleri örneğin atv sinyallergelip gidıyor sonra tamamen sinyal ve kalite tamamen gidiyor diğer kanallarda sorun yok son polsat yazılımından sonra oldu reset attım bot moddan tekrar son yazılımı attım problem devam ediyor ustalardan acil yardım yoksa maçı seyredemicem tşk:jump:
    yazılımla alakalı bir şey değil sinyal seviyesi arkadaşım ikiside çok ayrı bir konu
    he bu yazılımı atarken olacagı varmış kablo bağlantılarını ve çatıdaki LNB kontrol et (lnb dönebilir)

New Member
    Giriş Tarihi
    20-01-2007
    Mekan
    43 Kütahya
    Kan Grubu
    0 Rh ( - )
    Üye No
    310211

usb arkadaşım yazdığın konularda epey tecrübemvar kanal pidlerinden olabilirmi tşk

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı