Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 13 mesajdan 1 ile 13 arası

Konu: LCD ve Plazmasını Next 2000 CIS Super Plusla Kullananlar Haydi Yazılım Yüklemeye

Adviser
    Giriş Tarihi
    29-12-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    B Rh ( - )
    Üye No
    57205

LCD ve Plazmasını Next 2000 CIS Super Plusla Kullananlar Haydi Yazılım Yüklemeye

evet sevgili arkadaşlar lcd ve plazmasını next 2000 cis super plusla komponent bağlayarak kullanan arkadaşların muhakkak yüklemesi gereken bir yazılım çıktı bir sürü özelliğinin yanı sıra bizi asıl ilgilendiren görüntü kalitesini bir parça daha artıran bu yazılım burada

en üstteki ancak direkt yüklenmiyor

önce bu yazılım (yine en üstteki -açıklamaları dikkate alın-)

daha sonra bu yazılım yüklenecek (yine üstteki)

daha sonra ilk linkini veriğim yazılım yüklenecek

renkler biraz daha sizin yazılmınıza göre hafif solgun görünebilir ancak görüntü netliği bariz şekilde artmış

bravo yazılımı geliştiren arkadaşlara daha net yazılımlara inşallah

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    06-08-2007
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    370376

bir yükleyim bende üstad bakalım bugün eve gidince... ama benim bildiğim kadarı ile sıra ile yüklemek zorunda olmuyorsun yazılımı...

Member
    Giriş Tarihi
    12-10-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    272471

yani anladığım kadarıyla cis plus comp+ lcd bağlantıda sorun var heralde çünkü ben bunu yaşıyorum sorun cis plus ta makina+ comp bağlantısının zayıf olduğunu söylemişlerdi

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    06-08-2007
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    370376

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi serdo61 Mesajı Göster
    yani anladığım kadarıyla cis plus comp+ lcd bağlantıda sorun var heralde çünkü ben bunu yaşıyorum sorun cis plus ta makina+ comp bağlantısının zayıf olduğunu söylemişlerdi
    plazma ile kullandığım için tam olarak bir yorumda bulunamayacağım ama sanırım lcd ile pek performanslı olmuyormuş görüntü kalitesi. Hoş sd yayınlar için ne kadar iyi gösteribilecekki panel, sonuçta üretim amacı HD yayın izlemek... o yüzden bütün suçu next e atmakta haksızlık olur bence...

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    22-01-2007
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    311116

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi ankay2 Mesajı Göster
    bir yükleyim bende üstad bakalım bugün eve gidince... ama benim bildiğim kadarı ile sıra ile yüklemek zorunda olmuyorsun yazılımı...
    Evet doğrudur.Direk 17/6 tarihili yazılımda yüklenebilir.Dikkat edilmesi gereken iki nokta var.
    1-17/6 tarihli yazılım rs232 kablo ile boot modunda atılması tavsiye ediliyor.
    2-9/6 dan önceki bir yazılımda iseniz Kanal listeniz silinir.Yeniden düzenlemek gerekir

kolay gelsin
    Düzenleyen chakabi : 20-06-2008 at 13:43

Adviser
    Giriş Tarihi
    29-12-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    B Rh ( - )
    Üye No
    57205

göçer möçer en iyisi sıradan yüklemek diye yazdım o zaman doğrudan atabilirsiniz

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    06-08-2007
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    370376

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi chakabi Mesajı Göster
    Evet doğrudur.Direk 20/6 tarihili yazılımda yüklenebilir.Dikkat edilmesi gereken iki nokta var.
    2-9/6 dan önceki bir yazılımda iseniz Kanal listeniz silinir.Yeniden düzenlemek gerekir

kolay gelsin
    bilgilendirme için sağol chakabi arkadaşım...

1-usb ile yükleyeceğim, rs232 çıkışı yok notebookun umarım elimde patlamaz:):smiles16:
    2-önceki yazılım yüklü ama kanal listesi çok önemli değil,zaten sadece turksat kanallarını diziyorum...toplasan 30 kanalı öne alacam:)

*Bakalım ne fark edecek görüntü kalitesi olarak, yorumu buraya yazarım arkadaşlar...

Member
    Giriş Tarihi
    17-03-2007
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    332259

1-usb ile yükleyeceğim, rs232 çıkışı yok notebookun umarım elimde patlamaz:):smiles16:
    2-önceki yazılım yüklü ama kanal listesi çok önemli değil,zaten sadece turksat kanallarını diziyorum...toplasan 30 kanalı öne alacam:)

*Bakalım ne fark edecek görüntü kalitesi olarak, yorumu buraya yazarım arkadaşlar...
    evet bende senin yorumunu bekleyeceğim. tırsıyordum USB' den atmaya. bir önceki yazılımda kitlendi, uğraştırdı beni.

Member
    Giriş Tarihi
    17-03-2007
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    332259

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi chakabi Mesajı Göster
    Evet doğrudur.Direk 20/6 tarihili yazılımda yüklenebilir.Dikkat edilmesi gereken iki nokta var.

kolay gelsin
    hocam 20/06 yazılımı nerede. en son 17/06 vardı...

Adviser
    Giriş Tarihi
    29-12-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    B Rh ( - )
    Üye No
    57205

emu softcamdan bahsediyor yoksa atvyi izleyemezsin yoksa ana yazılım 17/06/2008

Düzenleyen sadays : 20-06-2008 at 12:52

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    22-01-2007
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    311116

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi TWist_oF_Face Mesajı Göster
    hocam 20/06 yazılımı nerede. en son 17/06 vardı...
    doğru iş arasında mesaj yazınca oluyor böyle kaçaklar:smiles10:
    Mesaj 17/6 olarak düzeltilmiştir.
    (20/6 var ama kişiye özel:smiles10: şaka şaka ciddiye almayın:love:)
    selamlar
    Düzenleyen chakabi : 20-06-2008 at 13:45

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    22-01-2007
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    311116

Bu konu ile ilgilide bölümde değişik yorumlar mevcut.Kimi arkadaşımız usb den sorunsuz yüklediğini söylerken kimi rs232 ile bile sorun yaşadığından bahsediyor.Kilitlenme sorunu bir önceki iki yazılımda mevcuttu.Olma olasılığına karşılık bir tavsiye ki kolay kolay da bu öneri yapılmaz diye düşünüyorum.Laptop için usb-rs232 dönüştürücüler işinizi görür ama kullanım sayısı ve süresi açısından da alınır mı tercih sizin.
    Dediğiniz gibi kanal listesini de herzaman kendinize göre oluşturmak en mantıklı yol düşüncesindeyim.
    Görüntü olarak da herne kadar crt tv olsada sanki fark varmış gibi geldi.Özellikle menülerin rengi çok daha net ve belirgin olması dikkatimi çekti.Yorumunuzu bende bekliyorum
    selamlar
    Düzenleyen chakabi : 20-06-2008 at 13:52

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    06-08-2007
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    370376

evet yazılımı usb ile yükledim. Usb belleği taktıktan sonra dosyayı seçtim. Cihaz bootlanacak uyarısından sonra, cihaz otomatik olarak dosya doğrulaması yaptı.(cihazın kendi ekranından.1 den 1oo e kadar) Daha sonra "Save" yazısı yaklaşık olarak 1-2 dk ekranda kaldıktan sonra yine cihaz ekranında "End" yazdı ve otomatik olarak cihaz bootlaranak görüntü geldi. Daha sonra ayarları yaptım falan filan...

Bu arada yeni yazılım yükleyen arkadaşlar LCD-Plazma için YUV kullanıyorlarsa skart bağlantıyı yapsınlar. Çünkü cihaz skart bağlantı varsayılan olarak açılıyor. Sonra vay efendim bak yazılım yükledik hani görüntü yok demesinler:)

Neyse bu kadar girişten sonra gelelim görüntü kalitesine: skart bağlantıda renklerde parlama mevcut, ama YUV bağlantıya geçtiğimde daha doğal bir görüntü ile karşılaştım. Bir önceki kullandığım yazılıma göre görüntüde iyileşme mevcut. (Tabi öyle çok büyük fark yok ama, biraz daha kaliteli görüntü aldım gibi geldi. Bana ve eşime:))
    Düzenleyen ankay2 : 24-06-2008 at 09:40

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı