Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 16 mesajdan 1 ile 16 arası

Konu: Denon AVR-4308

Senior Member
    Giriş Tarihi
    24-01-2004
    Mekan
    01 Adana
    Üye No
    748

Denon AVR-4308

Arkadaşlar linkteki AVR yi almak istiyorum, bundan kullanan, ya da bu konuda bilgisi olanlardan deneyimlerini rica ediyorum...

Senior Member
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    82

birincisi hiç düşünmeden al (bende bunun alt versiyonu var 3803 bende üst versiyona geçmek istiyorum allah kısmet ederse dilerim ihsan etsin çünkü bunu da bayağı zaman inceledim yine alırsam denon derim

avr 4308 in fiatı ne kaça buldun

Member
    Giriş Tarihi
    07-11-2007
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    397637

4308 in fiyatı 5500 ytl civarı olması lazım yanlıs bilmiyorsam.

Adviser
    Giriş Tarihi
    26-01-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    900

@pharmacist

selam arkadaşım,

ben bu cihazı kullanıyorum oldukça iyi sayılır cihazın web arayüzünü kullanarak istediğim ayarı bilgisayar başında yapabiliyorum cihazın kumandasını kullanmadan usb ipod v.s tertürlü kullanabiliyorum bilhassa net radyolarda yayın yapan 5+1 yayınlar süper senin alacağın cihazda W-LAN destekliyor kablo derdindende kurtulacan çok iyi bir seçim yapmışsın alırsan eğer hayırlı olmasını dilerim.

Member
    Giriş Tarihi
    01-01-2007
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    302976

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi pharmacist Mesajı Göster

Arkadaşlar linkteki AVR yi almak istiyorum, bundan kullanan, ya da bu konuda bilgisi olanlardan deneyimlerini rica ediyorum...
    Bir yerde bu modeli dinleme imkanim olmustu.Denon iyidir.Bence kesinlikle alinabilecek bir urun.

Average Member
    Giriş Tarihi
    25-01-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    179812

arkadaşlar her anfinin kendine göre bir tarzı vardır .

herbiri ayrı ayrı ses rengine sahptir ve aynı zamanda baskın olduğu bir tarafı vardır kimi orta seslerde kimi baslarda kimi enstürümanda kimi sahne derinliğinde fakat sinemada başarıl olan bir anfi müzikte aynı derecede başarılı olamaz bu tam terside olabilir .

birçok marka anfi kullandım üst modelleride buna dahil hepsinde farklı şeyler hissettim denon onkyo marantz yamaha sony ve pioneer bu markaların içinde bunu daha öncede yazmıştım sinemada en başarılı olanı sony her ikisindede ortalama başarı sağlayan pioneer dir ve tekrar yazıyorum sony sinema üstü bir anfidir .

şimdi bir sony kullanıcısının denona geçmek istediğini görüyorum tabii geçmesi gayet doğal birşey bende zamanında bir çok markaya geçiş yaptım eğer yapmasaydım doğrunun nerde olduğunu bilmezdim fakat bu değişiklikten sonra sony kullanan arkadaşın burada yazmasını isterim şu an kullandığı anfi yani 1080 denonun bahsi geçen modelinden çok eski ve klansman olarak çok aşağısında yer alıyor buna rağmen sonynin verdiği tadı vereceğine inanmıyorum saygılar.

Banned Member
    Giriş Tarihi
    16-11-2005
    Mekan
    07 Antalya
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    153840

Sn.Tanriver
    O zaman şunumu anlıyorum yada anlıyacağım(senin dediklerine göre)
    Cinema system+panel olayında Sony AVR kullanılmalı????

-bunu şunun için sormaktayım,bu olayda yani AVR de benim için Cinema
    önde geliyor,Audio ise ne verirse OK dir!

Tavsiyen vede seri/model v.s(Sony AVR)
    Selamlar

Starting Member
    Giriş Tarihi
    26-06-2008
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    441525

Tabiki Sony STR-DA5300ES:ok:

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    22-12-2004
    Mekan
    16 Bursa
    Üye No
    54758

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi albanez Mesajı Göster
    Sn.Tanriver
    O zaman şunumu anlıyorum yada anlıyacağım(senin dediklerine göre)
    Cinema system+panel olayında Sony AVR kullanılmalı????

-bunu şunun için sormaktayım,bu olayda yani AVR de benim için Cinema
    önde geliyor,Audio ise ne verirse OK dir!

Tavsiyen vede seri/model v.s(Sony AVR)
    Selamlar

Albanez hocam ,

Her ne kadar bu konularda yeni olsamda görüşlerimi paylaşmayı uygun gördüm.Markaların ürün grupları bile performanslarda en önemli etken gözüküyor.Mesela bundan 1-1,5 ay önce Romeoghost arkadaşımın evinde bir test yaptık.Kullanılan cihaz detaylarını aşağıdaki linkten okuyabilirsin.

Bu testte Romeoghost'un Sony'nin STR-900B adlı giriş seviyesi bir AVR ile Albatman'a ait Sherwood Newcastle R-863 model bir AVR'yi ; Dali blue 8008 Front , Wherfedale SW-250 Subwoofer ve Wherfedale 8.4 Rear hoparlörlerle sinema konusunda test ettik.

Sana şöyle söyleyeyim.Bana göre Sherwood 5 boy fark attı sinema konusunda Sony'ye.Sherwood'taki detaylar çok iyiydi.Aynı sahneyi Sony STR-900B'de test ettiğimizde çoğu detayı alamadık.Ama tekrar söylüyorum.Bizimkisi giriş seviyesi bir Sony'di ve bu bizim için bir kıstas olmamalı.Yani elma ile armut'u karıştırmayalım.Mesela şimdide Sony'de STR-1200ES AVR modelini iyi diyorlar sinema konusunda başlangıç için.Fakat dinlemeden yorum yapmak yanlış.

Özetlersem dinlemeden yorumlara göre karar vermek pek sağlıklı olmaz bana göre.Onun için alacagın bir amfiyi kesinlikle bir yerlerde dinleyip test etmeni ve ona göre karar vermeni isterim.Mesela yukardaki yorumları okuduğuna göre Sony'nin daha kaliteli olacağını düşünebilirsin ama dinleyince kararın değişebilir.Arkadaşların görüşlerine de saygı duyuyorum tabii ki ama bu benim kişisel düşüncem.Bende senin gibi önceliği sinemaya veren biriyim ve Audio 2.planda kalıyor bende de.O test akşamında Sherwood'un performansına hayran kaldığım için geçenlerde 2.el bir Sherwood AVR'de ben aldım.Üstelik Bursalı Hifi'cilerin toplandığı bir günde onların ısrarı ile aldım bu AVR'yi.Onlara göre de Yamaha gibi sinema da ön plana çıkan bir AVR'nin giriş seviyesi bir modelini almaktansa ( Yamaha 361 ya da 461 modeli gibi ) 2.el bu AVR'yi almam daha mantıklıydı ve bende onları dinleyip aldım.Yani örnek olarak Sony 1200ES gibi yeni bir model AVR'ye o kadar para vermektense belki de benim gibi bulabilecegin 2.el bir AVR bile sinema konusunda yetecektir sana.En azından başlangıç için.Işin özü bu.

Selamlar , sevgiler , saygılar...

Papirus
    Düzenleyen Papirus : 04-07-2008 at 21:21 Sebep: Amfi ifadesi AVR olarak güncellendi...

Banned Member
    Giriş Tarihi
    16-11-2005
    Mekan
    07 Antalya
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    153840

Bilgiler için thx+
    Audio olayında bilgim yok,zaten ben panele bağlayacağım ve Video kalitesi
    önemli(ben AVR den bahsediyorum,Amp.değil bu arada)+

Geçenlerde bir arkadaş Onkyo 605 satıyordu(satmış bu arada)bununla ilgilendim
    örneğin+
    Selam+

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    22-12-2004
    Mekan
    16 Bursa
    Üye No
    54758

Albanez üstadım ,

Bende AVR'den bahsediyordum ama alışkanlıktan olsa gerek amfi ifadesini kullanmıştım satırlar arasında.Uyarın üzerine AVR olarak güncelledim ifadeleri.Sonucta baktığın Onkyo amfide iyi güzel ama 2.elde bile yaklaşık 900 YTL'lik bir amfi ile başlangıç yapmak ne kadar doğru ?

Sen bize PDP alma konusunda sabırlı olmayı ve çok para vermemeyi öğretmeye çalışan birisin çünkü...:) Selamlar...

Papirus

Member
    Giriş Tarihi
    23-08-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    253622

Merhaba,
    Bir Denon kullanıcısı ve sinema hastası olarak benim kullandığım 1906 modelini satıp daha iyi bir sinema avr si için hangi modeli tavsiye edersiniz.
    Tşk.

Senior Member
    Giriş Tarihi
    24-01-2007
    Mekan
    64 Uşak
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    312055

5500ytl verip hayal kırıklığına uğrama. zaten o kadar parayı dinlemeden vermezsin herhalde.

Average Member
    Giriş Tarihi
    25-01-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    179812

ÖNEMLİ : aşağıda yazdıklarım tamamen benim görüşlerimdir ve bu görüşlere sahip olabilmek için önce doğruyu bulmam gerekti ve bulduğuma inanıyorum .

not : sony 7100 ün pioneer ax 10 ai s in alt sınıfında yer aldığını ve yaklaşık üç te bir fiyatında olduğunu unutmayalım.

verdiğim yıldızlarda maksadım puan vermek değil aradaki farkı biraz olsun kendimce anlatabilmektir.

bir önceki anfim sony str-da 7100 es idi şu an ise pioneer ax 10 ai s yani en üst modeli .

aradaki fark :ax 10 ai s sony den güç olarak daha iyi (takdir edersinizki bu fark sürülmesi zor hoparlörlerde ön plana çıkar sürülmesi kolay hoparlörlerde pek fark edilmez , gücün fark edilebildiği tarafı ise çok ama çok yüksek seslerde ortaya çıkar yani seste herhangi bir bozulma olmaz. 7100 8 yıldız ise ax 10 ai s 10 yıldız olabilir.

ax 10 ai s çözünülürlüktede daha iyi en ince ayrıntıyı bile duyabiliyorsunuz. 7100 9 yıldız ise ax 10 ai s 10 yıldız .

ax 10 ai s te ön üçlü yani sağ sol ve ön kolon daha iyi.7100 9 yıldız ise ax 10 ai s 10 yıldız .

gelelim sub frekansına ax 10 ai s te yerli yerinde baslar alt frekanslara çok iyi iniyor belki daha büyük bir odada daha iyi bir performans verebilir 50 m kare ve üstü gibi benim odam 25 m kare ve tam kare sayılır fakat sony i dinleyince ax 10 ai s teki vurgulama eksikliği ortaya çıkıyor .ax 10 ai s 8 yıldız ise 7100 10 yıldız .

müzikte ise ax 10 ai s çok büyük bir fark atıyor . 7100 7 yıldız ise ax 10 ai s 10 yıldız

gelelim sony nin büyüsüne arka hoparlörlerle ön hoparlörler arasında farklı bir bağ var filimdeki sesi ax 10 ai s te tamamen standart bir sinemadaki gibi perdede izlerken sonyde evin içinde izliyorsunuz mesela ax 10 ai s te filimde önden atılan bir roket ön kolondan arka tarafa doğru gidip arkada patlarken ses gayet net ön sol kolondan arka sol kolona geçip oradanda arka iki kolonun ortasına geçip patlıyor ses heybetli ve güzel çıkıyor .

sony de ise ses ön sol kolondan başlayıp hiç hız kesmeden odanın içinde sanki havadan geçiş yaparak arka sol tarafa geçiyor ve sol taraftan gelip sanki sizin koltuğunuzda patlıyor ve eğer ses önden direk arkaya gidiyorsa tabir yerindeyse eğer size bir tokat atıp oyle geçiyor vurgulaması ve ani çıkışları çok daha iyi oluyor tamam ax 10 ai s teki çözünülürlük çok daha iyi ama etkileyici olamıyor insanı germiyor yada yerinden sıçratmıyor .ax 10 ai s 4 yıldız ise 7100 10 yıldız

yani sony sizi filmin içine sokuyor oyüzden aynı filmi defalarca seyrettiriyor.

diyeceksinizki ozaman neden ax 10 ai s i aldın nedeni maddi durumlardı tabiki stereo bu aralar daha ağır basıyordu aynı zamanda sinemadanda vaz geçemediğimden dolayı ax 10 ai s in müzik performansının 7100 den daha iyi olması elimdeki stereo anfidende daha güçlü olup kolonlarımı daha iyi sürmesi beni böyle bir karara itti fakat kendimi toparladığımda ax 10 ai s i elden çıkarıp sonynin üst model bir sinema anfisini ve birde stereo bir anfi alacağım .ax 10 ai s i almam bir hata değildi almadan önce bir arkadaşımda olan anfiyi alıp 1 gün boyunca test etme ve karşılaştırma imkanım oldu.

sony deki bu tarz farkı es master olan anfilerin hepsinde mevcut.

saygılar.

Average Member
    Giriş Tarihi
    05-10-2005
    Mekan
    16 Bursa
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    138166

iyi açıklama

Average Member
    Giriş Tarihi
    25-01-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    179812

teşekkürler .

daha öncede böyle yazılarım olmuştu fakat doğal olarak herkes kendi bildiğini doğru olarak görüyor tabiki doğru olabilir fakat birkaç cihaz dinleyip hele helede ayrı ayrı ortamlarda , ayrı ayrı kolonlarda ve bileşenlerde olduğu zaman tamamen satıcının söylediklerine konsantre olup onun söylediklerini doğru olarak alıyorlar testleri tamamen aynı ortamlarda ve sesini bildiğiniz bileşenlerde yapmanız gerekir ve özellikle kolonun , kabloların ve playerin belli bir kalitenin üstünde olması baskın bir yorum tarzının olmayıp açık çalması ve odadaki her şeyin yerinin aynı olması ve en önemlisi doğru olanı bilip neyi aradığınızı bilmeniz gerekir.

not :kulak her gün aynı şekilde duymaya biliyor dinletinin sakin bir günde yada sizin sakin olduğunuz bir zamanda yapılması ve kesinlikle aynı film yada albümler kullanılmalıdır mümkünse de en son kararda elenerek seçilmiş iki anfinin aynı yerde ve zamanda kısa süreli olarak test edilmesi gerekir uzun süreli test edilirse kullanılan anfiler de ses bozulması oluyorsa kulak yorulur ve sonuç sağlıklı olmaz.

saygılar.

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı