Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 6 mesajdan 1 ile 6 arası

Konu: dreamboxda mac adresleri orijinal veya değil nasıl anlaşılır

Member
    Giriş Tarihi
    23-08-2005
    Mekan
    67 Zonguldak
    Üye No
    127130

dreamboxda mac adresleri orijinal veya değil nasıl anlaşılır

tüm arkadaslara slm , epeydir forumu takip ediyorum mac adresinden dogru orijinalmi degilmi anlıyor bazı arkadaslarımız ve 00 09 34 ile baslamayanlar gemini ile cökertiliyor ancak asagıda verdigim linkte bir sürü mac baslangıc adresleri var ve bunlar hangi ülkede yapıldıysa onları isaret ediyor örnegin yukarıdaki almanya üretimi oldugunu gösteriyor bendeki 00 12 25 ile baslıyor buda amerikada motorolada üretildigini gösteriyor ve buna benzer yüzlerce numara var belkide binlerce hemen hemen her ülkeye ait numaralar var simdi digerleri baska ülkede üretildi diye klonmu oluyor onun icinmi bozulmaya sebebiyet veriyorlar o zama sadece cinliler degilki klonlayan amerika kanada ingiltere kore ............... dünyanın bir sürü ülkesi var bu listede , bozulan cihazların hangi ülke koduna ait acaba arakadaslar yazabilirmi biraz bilgi edinmis oluruz hangi mac adresi ile basalayanlar cöküyor almanya dısında üretilenler hepsimi cöküyor böylece biraz bilgi ediniriz arkadaslar herkese tesekür ederim saygılar

iste link buyrun

Member
    Giriş Tarihi
    28-11-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    45471

Konu mac idsinin orjinal olup olmaması değil.
    Bu mac id aralığının kim tarafından kullanıldığı.
    Motorolanın mac idsinin dreambox ta işi ne.
    Umarım soruna yanıt olmuştur.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    01-12-2007
    Mekan
    38 Kayseri
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    403834

001225 aralığı motorolanın dediğiniz gibi..çinliler klon üretirken motora aralığını kullanıyor..

diğer klon numaraları ben görmdim.ama vardır mutlaka..fakat motorolanın buna nasıl izin verdiği bir başka

sorun..:hongiye:

Member
    Giriş Tarihi
    23-08-2005
    Mekan
    67 Zonguldak
    Üye No
    127130

sanki söyle bisey oluyor motorla diyelimki modem üretti o 00 12 25 modeme ait bir mac adresi ama klonlayanlar onu uydu cihazında kullanmıs böylemi oluyor o benim vermi oldum linkdeki mac adresi aslında hepsi dreambox veya uydu cihazlarına ait degil herhangi bir cihaza veya elektrıkli elektronik bi cihaza ait öylemi dogrumu anlamısım peki bu mac adresini degistirip 00 09 34 ile baslayan orjinale uygun bir mac adresini en kolay nasıl girerirm cihaza bilen arkadas varmı yardım ederseniz memnun olurum

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    31-01-2004
    Mekan
    81 Düzce
    Kan Grubu
    0 Rh ( - )
    Üye No
    1327

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi ali.veli1 Mesajı Göster
    sanki söyle bisey oluyor motorla diyelimki modem üretti o 00 12 25 modeme ait bir mac adresi ama klonlayanlar onu uydu cihazında kullanmıs böylemi oluyor o benim vermi oldum linkdeki mac adresi aslında hepsi dreambox veya uydu cihazlarına ait degil herhangi bir cihaza veya elektrıkli elektronik bi cihaza ait öylemi dogrumu anlamısım peki bu mac adresini degistirip 00 09 34 ile baslayan orjinale uygun bir mac adresini en kolay nasıl girerirm cihaza bilen arkadas varmı yardım ederseniz memnun olurum
    Aynen öyle.
    Araştırsan sendeki mac no, kuvvetle muhtemel,
    motorola nın ürettiği bir cep telefonuna ait numara çıkar.

Senior Member
    Giriş Tarihi
    03-09-2004
    Mekan
    22 Edirne
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    25860

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi ali.veli1 Mesajı Göster
    en kolay yolu servis yok kendim yapacam dersen jtag dene.. özellikle dos modunda çalışanı

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı