Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 15 mesajdan 1 ile 15 arası

Konu: su kaplumbağası biraz bilgi

Starting Member
    Giriş Tarihi
    22-05-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    218090

su kaplumbağası biraz bilgi

selam arkadaşlar,

2 adet minik su kaplumbağası almış bizim oğlan, bunlarlar ilgili bir kaç sorum ve sorunum var yardımcı olacaklara şimdiden teşekkürler..

30x30 bi akvaryum aldım bi ısıtıcı , kaya ve normal bir ampul taktım..
    Bir tanesi 10 gündür yem yemiyor, sürekli uyuyor ve çok az yüzüyor... diğeri ise sadece kurutulmuş karides ( böcek ) yiyiyor, normal yem marul gibi şeyler yemiyor ama hareketleri ve yüzmesi daha normal gibi..

Tam olarak neler vermeliyim et deniliyor ama bu ne eti olmalı, çiğmi olmalı ve nasıl bir yemek listesi yapmalıyım onlara

UV lamba denilen şeyi bir türlü bulamadım hatta akvaryumcu gerek yok zaten pahalıdır özel aparatı falan gerekir dedi tam olarak nedir ve nereden bulabilirim ( istanbul )

tşk.
    Düzenleyen badtr : 17-06-2008 at 23:46

Member
    Giriş Tarihi
    26-01-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    1003

re

iyi akşamlar

istanbulda havalar sıcak galiba
    labayı yaz aylarında iptal etmek lazım galiba
    uv yani ultraviyole

satan amele imiş galiba
    ne okulu bitiremediğini mi sormak lazım

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    13-12-2004
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    51705

Bu hayvanların özel yemleri var kalsiyum bakımından zenginleştirilmiş yemler bunlar.

Banned Member
    Giriş Tarihi
    18-06-2008
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    439425

Bizde de birtane su kaplumbağası var,

İlk zamanlar o da yem yemiyordu ama şimdi durumu gayet iyi...

Starting Member
    Giriş Tarihi
    22-05-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    218090

yardımlarınız için teşekkürler arkadaşlar

Member
    Giriş Tarihi
    21-09-2004
    Mekan
    Türkiye Dışı / Other Country
    Üye No
    29664

Merhaba benimki kisin yani hava sogukken cok hareketsiz ve cok az yiyiyor ama bahar aylarindan itibaren normale donuyor ve acikcasi yem yetismiyor kerataya.Yemek konusunda karides veya balik verebilirsin cok seviyorlar ayrica akvaryum ne kadar genis olursa o kadar cabuk buyuyor ilginc ama dogru.Kabugunu temizlemeyide ara sira unutma eski bir dis fircasi ile.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    08-04-2007
    Mekan
    35 İzmir
    Üye No
    339522

Bu siteden hertürlü bilgiye ulaşabilirsiniz.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    13-12-2004
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    51705

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi coy Mesajı Göster
    Merhaba benimki kisin yani hava sogukken cok hareketsiz ve cok az yiyiyor ama bahar aylarindan itibaren normale donuyor ve acikcasi yem yetismiyor kerataya.Yemek konusunda karides veya balik verebilirsin cok seviyorlar ayrica akvaryum ne kadar genis olursa o kadar cabuk buyuyor ilginc ama dogru.Kabugunu temizlemeyide ara sira unutma eski bir dis fircasi ile.
    Hava soğukken az hareket etmeleri az yemeleri normal düşük ısılarda bu hayvanlar kış uykusuna yatıyolar.Ayrıca akvaryumun büyüklüğü arttıkça hayvanın çok büyümesi konusu sadece kablumbağa ile sınırlı değil balıklar içinde geçerlidir.Misal akvaryumlarda beslediğimiz japonaların boyutu ile Havuzlarda üretilen damızlık japonlar arasında boyut açısından uçurum vardır.
    Çünkü damızlık japonlar devasa ölçülerdeki havuzlarda bir çift olarak özel yemlerle beslenir.

Starting Member
    Giriş Tarihi
    22-05-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    218090

kaplumbağalarımda yem yemeyen malesef öldü, ne yaptıysam yem yememişti, yumurta akı denedim yeşillik denedim, yumurta kabuğun suda bekletip suyunu akvaryuma ekledim vitamin verdim ama malesef öldü,
    bir tane daha aldım diğerine eş olsun diye aldığım yerde baya hareketli lanı seçmiştim ilk gün kurutulmuş karidesen yedi ama ikinci günden itibaren oda ölen gibi yem yeiyor ve fazlaca yüzmüyor, suda b terslik var desem diğeri maşallah canavar gibi ve baya hareketli, bununda ölmesini istemiyorum ne yapmam lazım, bir de demin suda iki tana minicik solucangördüm onları öldürdüm ama başka varmı bilmiyorum bunun için özel ilaç falan gerekirmi, bende suya damlatılan vitaminden var su değiştikçe 8 damla atıyordum..

New Member
    Giriş Tarihi
    08-06-2008
    Mekan
    14 Bolu
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    436348

arkadaşım ısıtıcı kullanmıyorsan muhakkak kullan.akvaryumdaki su miktarına göre yazın akşamları taksan ısıtıcıyı fatdasını görürsün.gündüzleri takma...

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    13-12-2004
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    51705

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi badtr Mesajı Göster
    kaplumbağalarımda yem yemeyen malesef öldü, ne yaptıysam yem yememişti, yumurta akı denedim yeşillik denedim, yumurta kabuğun suda bekletip suyunu akvaryuma ekledim vitamin verdim ama malesef öldü,
    bir tane daha aldım diğerine eş olsun diye aldığım yerde baya hareketli lanı seçmiştim ilk gün kurutulmuş karidesen yedi ama ikinci günden itibaren oda ölen gibi yem yeiyor ve fazlaca yüzmüyor, suda b terslik var desem diğeri maşallah canavar gibi ve baya hareketli, bununda ölmesini istemiyorum ne yapmam lazım, bir de demin suda iki tana minicik solucangördüm onları öldürdüm ama başka varmı bilmiyorum bunun için özel ilaç falan gerekirmi, bende suya damlatılan vitaminden var su değiştikçe 8 damla atıyordum..
    Yumurta akı yerine yumurta sarısını deneyin yumurta akı yerine sarısını daha çok sevme ihtimali yüksek ayrıca sarısı vitamin yönünden zengin olduğundan hayvandaki stresi önleyebilir.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    30-09-2006
    Mekan
    Türkiye Dışı / Other Country
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    268208

bi ara bende de vardı çok nazlılar bn acayip ilaç var vitamin kabuk sertleştirici o özel yemden de yemiyodu hık hık dedi gitti hayvan :(

Banned Member
    Giriş Tarihi
    15-07-2008
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    444819

5 yıldır bende iki su kaplumbağasına bakıyorum 10 gundur yem yemeyen için acilen iştah vitamini ve stres giderici alman lazım 2 sı toplam 7 lira civarı eder ithalini alırsan 20 olur ayrıca asla et falan verme onlar otobur canlılar oldurursun marul falan da 2 yaşına gelmeden yemezler daha ağızları küçük sularını temizleyen motor gurultuluyse gunde 30 dk dan fazla çalıştırma yoksa sesten kurtulmak için uyurlar surekli başka soruların varsa ozelden yolla haa bu arda 7 yıldan once çiftleşmiolar bekleme çiftleşsinler
    Düzenleyen bora15_15 : 20-07-2008 at 11:41

Banned Member
    Giriş Tarihi
    15-07-2008
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    444819

DEEP marka vitamin alacaksın iyi gelio aldığın karideste açık olmasın markalı al sera raffy1 veya nutron tartafood al saygılar

Banned Member
    Giriş Tarihi
    15-07-2008
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    444819

yazın akvaryumun içine buz at benimkiler buz yemei çok sevio ama seninkiler küçük belki yemezler

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı