Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 17 mesajdan 1 ile 17 arası

Konu: Yumatu IQ bilinmeyen yönleri

Member
    Giriş Tarihi
    27-08-2005
    Mekan
    19 Çorum
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    128122

Yumatu IQ bilinmeyen yönleri

Arkadaşlar ben yumatu IQ alıcısını almaya karar verdim ama akalımda bazı önemli sorular var forumda araştırdım fakat tam manasıyla yanıt bulamadım?Hem bana yardımcı olursunuz hemde diğer yeni alacak arkadaşlara yol göstermiş olursunuz.Şimdiden yardımlarınız için sağolun.

Soru 1: Toplam 4 uydu ile nasıl performans veriyor astrada blue movie sriustta h****eri açıyormu (galiba cw desteği istiyor cw desteği bu cihazda varmı)
    Soru 2: Arka panelde rs232 portu var ama benım anakartımda seri port yok usb cevirici alsam problem çıkartırmı?
    Soru 3: IQ 100 - IQ 200 -IQ 300 IQ 400 modelleri var bunlardan hangisi iyi fark varmı? Yazılım farklılığı varmı?
    Soru 4:70 ekran beko tv ile kullanan varmı görüntü nasıl bende daha önce beko 520 dcı vardı görüntüm iyiydi bundada aynı randumanı alabilirmiyim.
    Soru 5: Bu cihazın hassas olduğunu söyleyenler var flashı filan hassasmış yani yağmur yağarken kullanmıyacazmı bu cihazı yanarmı sizce kullanan varmı?

Şimdilik sorunlarıum bunlar yardımlarınız için teşekkur ederim

Member
    Giriş Tarihi
    02-01-2007
    Mekan
    65 Van
    Kan Grubu
    A Rh ( - )
    Üye No
    303458

New Icon6

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi ezkey Mesajı Göster
    Arkadaşlar ben yumatu IQ alıcısını almaya karar verdim ama akalımda bazı önemli sorular var forumda araştırdım fakat tam manasıyla yanıt bulamadım?Hem bana yardımcı olursunuz hemde diğer yeni alacak arkadaşlara yol göstermiş olursunuz.Şimdiden yardımlarınız için sağolun.

Soru 1: Toplam 4 uydu ile nasıl performans veriyor astrada blue movie sriustta h****eri açıyormu (galiba cw desteği istiyor cw desteği bu cihazda varmı)
    Soru 2: Arka panelde rs232 portu var ama benım anakartımda seri port yok usb cevirici alsam problem çıkartırmı?
    Soru 3: IQ 100 - IQ 200 -IQ 300 IQ 400 modelleri var bunlardan hangisi iyi fark varmı? Yazılım farklılığı varmı?
    Soru 4:70 ekran beko tv ile kullanan varmı görüntü nasıl bende daha önce beko 520 dcı vardı görüntüm iyiydi bundada aynı randumanı alabilirmiyim.
    Soru 5: Bu cihazın hassas olduğunu söyleyenler var flashı filan hassasmış yani yağmur yağarken kullanmıyacazmı bu cihazı yanarmı sizce kullanan varmı?

canavar gibi bir cihazdır hiç düşünmeden allllllll bence yinede sen bilirsin :banana:

Average Member
    Giriş Tarihi
    04-02-2007
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    A Rh ( - )
    Üye No
    316570

New Icon8

evet canavar gibi cihaz forumda verilen yazılımları attım iki kere flaş yandı :crashs:

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    09-09-2004
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    27093

gözü kapalı al derim arkadaşım.:ok: sorularına gelince
    Cevap 1: ben 5 uydu ile kullanıyorum. hiç bir sorun yok. piyasada emu desteği en iyi olan cihaz diyebilirim. açılabilen hangi kanal varsa nagra,seca,cw, dcw,i****o farketmez hepsini açar.
    cevap 2:usb çevirici ben de kullanıyorum yazılımda paylaşımda hiç bir problem yok. yalnız alırken profilic chip olmamasına dikkat et.
    cevap 3:hepsi aynı yazılımı kullanır. sadece dış görünüşleri farklıdır, içleri aynıdır.
    cevap 4: görüntü olarak hiç bir kaygın olmasın.
    cevap 5: flash hasas derken cihaza yazılım yüklemesi yaparken doğru ve test edilmiş yazılımları yüklersen hiç bir sorun yaşamazsın. yağmurdan falan kolay kolay etkilenmez.
    Düzenleyen necoti_n : 17-06-2008 at 20:52

New Member
    Giriş Tarihi
    04-08-2005
    Mekan
    16 Bursa
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    122778

arkadaşım bende IQ var ilk çıkanlardan alabildiğince yazılım yükledim.tamamı turkey forumdan (foruma teşekkürler) sonuç hızlı bir şekilde yumatu kullanmaya devam ediyorum. düşük olan sinyal oranı yağmurlu havalarda bariz bir şekilde düşüyor roj tv hiç seyredilmiyor görüntü son zamanlardaki yazılımlarla biraz daha iyileştirildi.daha önce bazı kanallarda reset atıyor ve görüntüsü kötüydü. hoşuma giden en iyi tarafı kanal bulan arama tuşu var kumandada bu yüzden next 2000plusı yeğenime verdim şimdi o kullanıyor.yumatuyu ben kullanıyorum. dreambox yada amstart alacağım değişiklik olsun.

Member
    Giriş Tarihi
    27-08-2005
    Mekan
    19 Çorum
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    128122

peki arkadaşlar sizce bunumu almalı yoksa dreamboxmu almalı internetin varmı derseniz bugun yok ama 2 aya internetim olur. ayrıca sağlamlığıda önemli ileriyed dönük olsun mümkünse flashbellek takılıp işlem yapılabilsin falan filan teknolojinin önerdiği cihaz hangisi?
    ayrıca tüm herkese yardımları için teşekkur ederim

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    09-09-2004
    Mekan
    35 İzmir
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    27093

peki arkadaşlar sizce bunumu almalı yoksa dreamboxmu almalı internetin varmı derseniz bugun yok ama 2 aya internetim olur. ayrıca sağlamlığıda önemli ileriyed dönük olsun mümkünse flashbellek takılıp işlem yapılabilsin falan filan teknolojinin önerdiği cihaz hangisi?
    ayrıca tüm herkese yardımları için teşekkur ederim
    şimdi arkadaşım dreambox ile yumatu iq yu karşılaştırman hata olur. dreambox işletim sistemine sahip bambaşka bir cihazdır. bana sorarsan dreambox mu alayım yoksa iq mu, tereddütsüz dreambox al derim. ikisi farklı kulvarların cihazlarıdır. dreambox ile daha ayrıntılı bilgiye ulaşabilirsin.

Member
    Giriş Tarihi
    02-01-2007
    Mekan
    65 Van
    Kan Grubu
    A Rh ( - )
    Üye No
    303458

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi zeybek35 Mesajı Göster
    evet canavar gibi cihaz forumda verilen yazılımları attım iki kere flaş yandı :crashs:
    sen yüklemesini bilmiyorsan flasın sucu nedir söylermısın hangı marka olursa olsun yanlız yazılım atıldıgında flaş muhkkak çökecektir burda yumatu ql sucune söylermısın haksızmıyım arkadaşlar :smiles34:

Member
    Giriş Tarihi
    22-03-2005
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    85694

bence 1 numara hızlı ve öfkeli yazılım destegi süper. kolay kullanımlı ekonomik. piyasada satılan pahalı cihazlarla arasında hiç bir fark yok. Düşünme al kullan.

Member
    Giriş Tarihi
    22-03-2005
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    85694

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi zeybek35 Mesajı Göster
    zebek 35 kardeş yanlış yazılım yuklemek cihazı bozar bu hepsi için gecerli. taksiye kamyon tekeri uyarmı uymaz. ucak mazotla calışmaz. sen dogru yazılımı at makınan uçar merak etme

Member
    Giriş Tarihi
    27-08-2005
    Mekan
    19 Çorum
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    128122

peki seoul ile kıyaslarsak sizce uydudan yazılım için yaklaşık 30-40 ytl fazla para ödemeye değermi

Member
    Giriş Tarihi
    15-10-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    273278

iq serisi uydudan güncelleme alamıyor
    fakat data kablosuyla bilgisayara bağladığınızda card share(şifre paylaşımı) özelliği de mevcut

tam kararı vermek için forumda bu modeller ile ilgili görüşlere bakın derim

New Member
    Giriş Tarihi
    10-06-2008
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    437000

şu an piyasanın en uygun fiyatlı roket yakıtlı en iyi makinası yumatu (serisi önemli değil ne olursa olsun) hepsine yazılım desteği var ama sakın başka arkadaşlar gibi uçak benzini yerine mazot kullanmaya kalkma yoksa herkes güler doğru yazılım doğru makinaya:=)))) saygılarımla fiyatıda 60-70 arası mükemmel makina

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    04-09-2006
    Mekan
    Türkiye Dışı / Other Country
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    258318

Bilinmeyene ek...

Çok özellik veriyor ama zor cihaz...IQ ..YAZILIMI yüklemeden resim uygulaması yaptım yanlız açılırken kendi resmimi uygulamıştım yazılımı 1 buçuk saat sabırla bekleyerek en son pc restart oldu ve yazılım oturabildi kumandayı getirmemişlerdi elimdeki akıllı kumandanın 3 şifresini girdim ama uymadı akıllı kumandamın 100 çeşit risivere ilgili şifreleri denedim en son PREMİER 020 şifresi uyum sağladı 3 saat kurulum uygulaması için çalıştım anten ayarı diye birşey yapmamışlar diseq auto hotbird b yi görüyor AMA türksat 1c için A VERECEK BİR ayar yok ve auto da görmüyor universal seçeneğni kullanıcı ayarı yaparak otomatik aramada buldum ama türksat uydusunda hotbird kanalları girdi tüm çalışmalarma ramen 2 uyduyu bir arada çalıştıramadım türksat sinyal alıyorsa hotbird almıyor hotbird alıyorsa türksat sinyal yok ben ne yanlış yaptım malesef yanış menüde ama doğrusu ne gerçekten 3 dk yazılım konusu 1 buçuk saat sürüyorsa anten ayarı yapamıyorsam özellik neye yarar herkese hayırlı akşamlar...Her şey paylamak adına...

Average Member
    Giriş Tarihi
    07-05-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    213962

benim saloınd avar pc ye pcısat kartımı alsam yoksa bi tane daha yumatu ıq alıp cardsharenge ölemig rsem
    bu r23 kablo ile randımanlı olurmu ki cardshareing hattı olduğuna eminmisiniz?
    forumda yasak genelde özeldende cvp yazarsanıoz sevinirim
    Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi serkanoo_88 Mesajı Göster
    iq serisi uydudan güncelleme alamıyor
    fakat data kablosuyla bilgisayara bağladığınızda card share(şifre paylaşımı) özelliği de mevcut

tam kararı vermek için forumda bu modeller ile ilgili görüşlere bakın derim

New Member
    Giriş Tarihi
    30-06-2007
    Mekan
    16 Bursa
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    361514

böyle bir cihaz birdaha zor geilr heralde dünyaya geçekten iyi bir cihaz bir tak yazılımı biraz geç alıyor hepsi bu

New Member
    Giriş Tarihi
    10-06-2008
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    437000

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi blondy Mesajı Göster
    Çok özellik veriyor ama zor cihaz...IQ ..YAZILIMI yüklemeden resim uygulaması yaptım yanlız açılırken kendi resmimi uygulamıştım yazılımı 1 buçuk saat sabırla bekleyerek en son pc restart oldu ve yazılım oturabildi kumandayı getirmemişlerdi elimdeki akıllı kumandanın 3 şifresini girdim ama uymadı akıllı kumandamın 100 çeşit risivere ilgili şifreleri denedim en son PREMİER 020 şifresi uyum sağladı 3 saat kurulum uygulaması için çalıştım anten ayarı diye birşey yapmamışlar diseq auto hotbird b yi görüyor AMA türksat 1c için A VERECEK BİR ayar yok ve auto da görmüyor universal seçeneğni kullanıcı ayarı yaparak otomatik aramada buldum ama türksat uydusunda hotbird kanalları girdi tüm çalışmalarma ramen 2 uyduyu bir arada çalıştıramadım türksat sinyal alıyorsa hotbird almıyor hotbird alıyorsa türksat sinyal yok ben ne yanlış yaptım malesef yanış menüde ama doğrusu ne gerçekten 3 dk yazılım konusu 1 buçuk saat sürüyorsa anten ayarı yapamıyorsam özellik neye yarar herkese hayırlı akşamlar...Her şey paylamak adına...
    valla sana katılmıyorum neden dersen ben 3 uydu kullanıyorum 3 üde çok iyi çalışıyor isteyen olursa resimlerini çeker yollarım işin komiği evde 3 işyerinde 1 yumatu var ben elimdeki diğer cihazları hediye ettim gittim bunları aldım gerisini sen düşün :smilies39:

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı