Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 12 mesajdan 1 ile 12 arası

Konu: cep telefonu kayıt

Member
    Giriş Tarihi
    21-06-2005
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    111173

New Icon2 cep telefonu kayıt

öncelikle hepinize mrb..kıbrıstan bana bi telefon gelecek telefonu alan kişi asker dolayısıyla kendi gelemiyor..fatura da onun adına kayıtlı telefon 2.el..terhis olan bi arkadaşı aracılığıyla gönderecek..burda kayıt yaptırırken bir sorun olurmu pasaportları da yok

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    27-05-2004
    Mekan
    33 İçel
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    15301

pasaport olmaz ise kayıt yaptıramazsınız bu yıl içerisinde her hangi bir yere gidip giriş çıkış yapmış birinin pasaportu aracılığı ile işlem yaptırabilirsiniz değilse cihaz kapanır .....

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    13-04-2007
    Mekan
    Türkiye Dışı / Other Country
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    341134

arkadasim telefon tamircilerini bir arastir. onlar yapabilir diye biliyorum. benim araba icin aldigim bir telefonum vardi satmaya kalksan kimse para vermez ama abanin sisteminde o telefon calistigi icin almanyadan aldim istanbul sirkecide bir tamirci 10 ytl karsiliginda telefonu kayit ettirdi. yaparsa onlar yapar diye düsünüyorum. kolay gelsin.

Member
    Giriş Tarihi
    11-05-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    13429

arkadaşlar banada almanyadan bi telefon geldi onu nasıl kayıt yaptırabilirim yani prosedür nedir bir bilgi verirseniz çok sevinirim teşekkürler

Member
    Giriş Tarihi
    21-06-2005
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    111173

oranın satıcısı hudut geçiş belgesiyle kayıt yapıldığını söylemiş..adam 20 sinde kıbrıstan gelecek ztn daha öncedende belirttiğim gibi telefon kıbrıstan alındı..

Senior Member
    Giriş Tarihi
    17-08-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    23708

Sakin Ha Sakin Vodafon Abone Merkezlerinden Kayit Yaptirmayin.telekoma Kayit Yaptirin..VODAFONE turist İŞlemİ Yapiyor.10-12 Ay Sonra Kapaniyor. Her Gun Onlarca Kapanan Telefon Gelİyor...kapanan Telefonun AÇilmasi Tekrar Çok Zor..:badprv:

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    27-05-2004
    Mekan
    33 İçel
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    15301

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi ünal1957 Mesajı Göster
    arkadasim telefon tamircilerini bir arastir. onlar yapabilir diye biliyorum. benim araba icin aldigim bir telefonum vardi satmaya kalksan kimse para vermez ama abanin sisteminde o telefon calistigi icin almanyadan aldim istanbul sirkecide bir tamirci 10 ytl karsiliginda telefonu kayit ettirdi. yaparsa onlar yapar diye düsünüyorum. kolay gelsin.
    Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi osmanaqa Mesajı Göster
    arkadaşlar banada almanyadan bi telefon geldi onu nasıl kayıt yaptırabilirim yani prosedür nedir bir bilgi verirseniz çok sevinirim teşekkürler
    Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi yaseka11 Mesajı Göster
    oranın satıcısı hudut geçiş belgesiyle kayıt yapıldığını söylemiş..adam 20 sinde kıbrıstan gelecek ztn daha öncedende belirttiğim gibi telefon kıbrıstan alındı..
    Pasaport olmadan yasal kayıt olmaz arkadaşlar yanlış işler yapmayın hem suçlu duruma düşersiniz hemde cihazınız çöpe gider ..! Ben yaparım, sorun olmaz, imei kopyalarım diyenlere aldanmayın suçlarına ortak olmayın....

Member
    Giriş Tarihi
    21-06-2005
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    111173

herkes farklı bişey söylüyor bende anlamadım..konuştuğum biri pasaport olmazsa olmaz diye bişey yok ztn kıbrısa gitmek için pasaporta gerek yok hemde faturası olan telefonlarda pasaporta gerek yok dedi..napacağımı şaşırdım..
    Düzenleyen yaseka11 : 17-06-2008 at 16:01

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    27-05-2004
    Mekan
    33 İçel
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    15301

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi yaseka11 Mesajı Göster
    herkes farklı bişey söylüyor bende anlamadım..konuştuğum biri pasaport olmazsa olmaz diye bişey yok ztn kıbrısa gitmek için pasaporta gerek yok hemde faturası olan telefonlarda pasaporta gerek yok dedi..napacağımı şaşırdım..
    Bakınız azizim ben iki kez yurt dışından cihaz aldım ikisindede aynı işlemi yaptım pasaport olmadan ilegal yollar ile cihazın imei numarasını değiştirip bunu yapıyorlar lakin bu suç ...! Yasal olan sadece pasaport kaydıdır. Ama siz dilediğiniz boyutta çözme hürriyetine sahipsiniz.

Saygılar....

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    27-05-2004
    Mekan
    33 İçel
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    15301

Sn @yaseka11
    Her pasaport o yıl için 1 adet cihaz kaydettirilebiliyor bunuda dip not olarak düşeyim aksi taktirde cihaz kapanır...

Bilgilerinize

Senior Member
    Giriş Tarihi
    31-05-2005
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    106024

yanlış bildiğiniz bir şey var bu konuda.ben cihazımı bir ay önce kayıt altına aldırdım pasaportla.pasaport giriş çıkış olarak en fazla bir ayı geçmemiş olacak.yani kayıt yaptırırken yurda giriştarihine bakıyorlar 1 ayı doldurmamışsa kaydı yapıyorlar. ve kayıt yapılan pasaportla 2 yıl bir daha telefon getiremiyorsunuz.vodafonla ilgili olarak yanlış bilgi verilmiş.turist kaydı yanlızca yurda turist olarak girmiş yabancı kişilerin pasaportlarına verilir.ve ancak 1 yıl geçerlidir.
    Düzenleyen bedizismail : 17-06-2008 at 23:03 Sebep: harf eksikliği

Member
    Giriş Tarihi
    11-05-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    13429

arkadaşlar telefonu annem getirdi almanyadan sadece pasaportuyla giderek kayıt işlemini yaptırabilirim yani değilmi ama 1 ay içinde ve o pasaportla 2 sene içinde başka bir telefonu kayıt imkanı yok doğru anlamışım değilmi. yardımlarınız için teşekkürler iyi geceler...
    Düzenleyen osmanaqa : 18-06-2008 at 04:37

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı