Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 16 mesajdan 1 ile 16 arası

Konu: next mi - yumatu mu - redline mı yoksa seoul mü?

New Member
    Giriş Tarihi
    12-03-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    196993

next mi - yumatu mu - redline mı yoksa seoul mü?

selam arkadaşlar
    bende eski nextçilerdenim ve halada next 200 xcis plus kullanıyorum ve makinemdende gayet memnunum ama bu aralar yazılımlarla ilgili eskisi kadar destek verilmediği düşüncesindeyim bakıyorum next in yeni çıkardığı markalara destek veriliyor hey oradakiler ne oldu size uyuyormusunuz.
    Artık bende iyice bunaldım artık değiştiricem ne alsam diye düşünüyorum seoul mü,redline mı yoksa yumatu ıq serisimi.
    redline ve seoul için uydudan yazılım güncelleme var diyorlar.sorum şu o an uydudan yazılım yüklerken elektrik kesintisi olsa flaş yanarmı yoksa herhangi bir problem çıkmazmı.diğeri ise yumatunun yazılım desteğinin çok iyi olduğu siz hangisini önerirsiniz.
    gerçi konuyu buraya açtım ama kusura bakmasın arkadaşlar.
    şimdiden ilgileriniz için teşekkür ediyorum.

Average Member
    Giriş Tarihi
    22-10-2005
    Mekan
    Türkiye Dışı / Other Country
    Kan Grubu
    B Rh ( - )
    Üye No
    142932

yumatu IQ serisi al fazla pahalida degil yazilim destegide iyi ..

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    17-12-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    52782

arkadaşım forumda impax bölümünüde incele ben dreambox kullanıyorum ama impax bölümüne hayranım arkadaşlar 24 saat online sanki çok uydu cihazının açmadığı kanallar auto ymuş bilgine,fiyatıda baya uygunmuş.

Senior Member
    Giriş Tarihi
    15-09-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    28348

yumatu IQ serisi 70 ytl destek süper ben,de bir zamanlar next kullanıyordum fakat şimdi yumatu diyorum tabi ucuz cihazlar arasında fakat yapmış olduğu işler çok büyük beni soracak olursan ne kullanıyorsun drembox ve trıple dragon var gayet iyi fakat HD için bu cihazları düşünme derim yumatu 3 sene kullanırsın merak etme destek kesilmez 3 sene sonra çöpe at bir HD cihaz al tabi HD cihazlar,da piyasa,da çohalır şimdi çok pahalı.
    selamlar

Senior Member
    Giriş Tarihi
    15-09-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    262429

next kullanıyorum ama impaxa göz at ...

Banned Member
    Giriş Tarihi
    21-01-2007
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    310844

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi mohikan1974 Mesajı Göster
    selam arkadaşlar
    bende eski nextçilerdenim ve halada next 200 xcis plus kullanıyorum ve makinemdende gayet memnunum ama bu aralar yazılımlarla ilgili eskisi kadar destek verilmediği düşüncesindeyim bakıyorum next in yeni çıkardığı markalara destek veriliyor hey oradakiler ne oldu size uyuyormusunuz.
    Artık bende iyice bunaldım artık değiştiricem ne alsam diye düşünüyorum seoul mü,redline mı yoksa yumatu ıq serisimi.
    redline ve seoul için uydudan yazılım güncelleme var diyorlar.sorum şu o an uydudan yazılım yüklerken elektrik kesintisi olsa flaş yanarmı yoksa herhangi bir problem çıkmazmı.diğeri ise yumatunun yazılım desteğinin çok iyi olduğu siz hangisini önerirsiniz.
    gerçi konuyu buraya açtım ama kusura bakmasın arkadaşlar.
    şimdiden ilgileriniz için teşekkür ediyorum.
    Uzmanım, vaktim bol, sürekli bilgisayardan yazılım atmak istersen yumatu al.
    Acemiyim, vaktim yok, bilgisayarla uğraşamam cihaz kendi halletsin dersen seoul s-2000 al.
    Flash her zaman yanabilir ama en kötüsü teknik servis hemen yazılımı atar. Ancak flash yanması çok karşılaşılan bir durum değil. Şu ana kadar flashım yandı mesajı hiç hatırlamıyorum.
    Şifrelere piyasaya sızdırılarak bu piyasa oluşturulduğu için sürekli güncel yazılım veren bu firmalar var.
    Hepside aynı şeyi ya açıyor, ya da açmıyor. Farketmiyor.
    Sadece uydudan güncelleme işi kullanıcıya inanılmaz bir kolaylık sağlıyor.

New Member
    Giriş Tarihi
    24-03-2008
    Mekan
    44 Malatya
    Üye No
    426242

yumatu ıq serisi veya redline cs serisi derim

Average Member
    Giriş Tarihi
    28-01-2007
    Mekan
    54 Sakarya
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    313580

redline cs serisi cihazlarda flash koruma vardır.yazılım yükleme yarıda kalsada birşey olmaz.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    09-12-2005
    Mekan
    55 Samsun
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    163734

aldığınız çoğu marka cihazın yazılım desteği en fazla bir yıl sürer .sonra fellik fellik yazılım ararsınız benden söylemesi . eski mesajlara bakın derim bir yıl önce türkiyenin en iyi marka modeli diye geçen cihazlar şuan ne alemde listenin kaçıncı sırasında ve üstüne kaç model daha çokmış
    bende yıllarca aynı derdi yaşadım.sonra dreambox aldım yazılım derdi yok bütün sıkıntılarım bitti.2 yıl önce aldım tartışmasız bir nolu cihaz idi şuan hala bir numara.
    ama ben dreambox alın demeyeceğim impax 5100 tavisiye edeceğim dreambox 500s ile herşeyi aynı hemde ucuz.

New Member
    Giriş Tarihi
    12-03-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    196993

vermiş olduğunuz cevaplar için teşekkürler.
    şimdi bir de impax çıktı bir de ona göz atalım.
    cevaplarınız gerçektende beni aydınlattı.
    sağolun varolun.

Vip
    Giriş Tarihi
    29-03-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    8917

Bu impax 5100 uydu alıcısını nereden bulabiliriz bildiğiniz satan bir yer var mı...

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    29-11-2007
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    403148

YUMATU IQ plus 65 YTL bu fiyata daha ucuzu ve iş göreni yok.2.aleti yeni aldım arkadaşa.Ama ben daha pahalı alet isterim dersen seçenek çok....

Banned Member
    Giriş Tarihi
    16-09-2004
    Mekan
    39 Kırklareli
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    34980

Next'le diğerleri kıyaslanmaz bile!!!

Ben henüz Next ile kıyaslanabilecek bir uydu alıcısı olduğunu düşünmüyorum. -Türkiye'den alınan markalarda! -

O yüzden Next'i hiçbir şey ile kıyaslamayın çünkü, bence Next'in Türkiye'de rakibi yok! Ve arada epey bir fark var... Kıyas bile yapılamayacak kadar büyük bir fark Next lehine...

Bu bakımdan bence Next'i ayrı bir kenarda tutun, kümede kalmaya oynayanlar liginden ise mesela Yumatu ile Regal'i kıyaslayabilirsiniz ama bu markalarla Next'i kıyaslamak bence daha baştan hata yapmak olur...
    Düzenleyen lodos : 20-06-2008 at 17:27

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    12-01-2005
    Mekan
    09 Aydın
    Üye No
    61689

yu-ma-tu mx plus diamond tek geçerim

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    17-12-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    52782

lodoa arkadaşım her inişin çıkışı var her çıkışında inişi var umarım anlatabilmişimdir. artık emu devri yavaş yavaş bitiyor ilerisini düşünerek cihaz alacaksın.200 ytl az para değil, önceden bende senin gibi düşünüyordum şimdi cihaz değiştiren çevremdeki insanlar,impax,drembox alıyorlar.benim 1.5 sene önce aldığım usb siz 200 cx süper plusta çocuk odasında çocukların ihtiyacına yetiyor.iyi düşünün öyle karar verin.

Member
    Giriş Tarihi
    07-07-2006
    Mekan
    61 Trabzon
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    235277

Success Sm

bende uzun yıllar nxt kullandım yıne kullanıyom ama 2. dercıgım seoul tafsıye ederım

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı