Uydumarket Banner  

2 sayfadan, 1. sayfa 12 SonSon
Gösterilen Mesajlar: 21 mesajdan 1 ile 20 arası

Konu: fiyatları yakın ama sizce hangisi?

Senior Member
    Giriş Tarihi
    28-09-2005
    Mekan
    16 Bursa
    Üye No
    136610

New Icon4 fiyatları yakın ama sizce hangisi?

1- PHILIPS 42PFL9703D LCD TV ;kağıt üzerinde rakipsiz görünüyor...

2- SONY BRAVIA KDL-40X3500 LCD TV ; kağıt üzerinde diğerlerine oranla yetersiz olmasına rağmen fiyatı cabası.

3- SAMSUNG LE40A659 LCD TV ; fiyat/performans açısından alınabilecek bir tv görünüyor.

4- LG 42LG6000 LCD TV ; LG'nin en yeni modellerinden biri.

5- TH-42PZ85E PLAZMA TV ; Panasonic'in en üst seviyedeki PDP Tv'si.

6- PIONEER FULL HD PLAZMA veya LCD TV : Bu marka hakkında hiçbir bilgiye sahip değilim aydınlanmak istiyorum???

dikkat ceken en yeni 4 ürünü ustaların yorumlarıyla kagıt üzerinde değil de uzman ve gözlemlerle desteklenip yorumlanması bir çok kişi için faydalı olabilir diye düsündüm. bu ürünlerden 1 tanesini eylül sonunda almayı düşünüyorum... şimdiden teşekkürler...
    Düzenleyen wsss : 16-06-2008 at 20:56

New Member
    Giriş Tarihi
    16-04-2006
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    208275

tabiki SAMSUNG LE40A656 .süper ötesi

Member
    Giriş Tarihi
    29-03-2008
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    427087

O liste gözümün önünde şu an ve bence listedeki SAMSUNG ve LG'den vazgeç
    Hele ki diğer iki marka daha kaliteliyse!
    Öncelikli önerim PHILIPS modeli olur;çünkü Dünya üzerindeki en canlı,en gerçekçi renklere sahip TV ler
    PHILIPS üretimidir.Ayrıca yakın çevrende bu markada bir TV kullanan varsa memnun olup olmadığını sorman,
    mümkünse bu cihaz üzerinde bir hareketli görüntü (maç,aksiyon filmi vb.) izlemeni öneririm.Çünkü marka
    bu işin uzmanı

SONY ise bu alanda özellikle Flat TV lerine 90'lı yıllarda eklediği TRINITRON renk kontrol sistemi ile ünlenmiş bir
    markadır.Şu anda görüntü kalitesi olarak bence PHILIPS ten sonra ikinci olur.Çünkü SONY televizyonların
    kontrast oranları ilk markadan biraz daha düşüktür.Ama SONY nin de TRINITRON görüntü sisteminin güncellenmiş versiyonu DIAMONDTRON, BRAVIA ailesinin ortak özelliğidir.

Kısaca bu iki markaya yönelmeni öneririm.Ama deneme imkanın varsa bu iki cihazın da görüntülerini incelemeni
    tavsiye ederim çünkü sonuçta o TV seni ve sen kullanacaksın başkaları değil.İzle ve hangisi gözüne daha daha hoş görünürse onu al.Ama bu iki Dünya markasını buraya yazmışken diğer iki markadan vazgeç.
    Tabii ki seçim senin ama benimki sadece bir dost tavsiyesi:ok: .Seçiminde kolaylıklar dilerim:)

Senior Member
    Giriş Tarihi
    28-09-2005
    Mekan
    16 Bursa
    Üye No
    136610

bir kıyaslama yapmak icin esit sartlar altında bakmak lazım. sony bayiine gitsem hd dvd izletecekler yada ps3 animation ama evde o sekilde degil ki. bu 4 ürünü yanyana getirip eşit sartlarda kıyaslayamadıgım icin siz direk kullanıcıya sorumu yönelttim... varsa uzman yorumları onları bekliyorum sonucta bu 4 üründen biri olucak alacagım, gönlüm hep sony'de ama av forumda samsung cok önde gidiyor...

ayrıca 2ms tepki süresi ile philips'te rakip tanımıyor. sony ise 8ms. bu yüzden hareketli sahnelerde zorlanacagını düsünüyorum acıkcası x3500'ün!

Average Member
    Giriş Tarihi
    29-08-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Üye No
    24998

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi wsss Mesajı Göster
    bir kıyaslama yapmak icin esit sartlar altında bakmak lazım. sony bayiine gitsem hd dvd izletecekler yada ps3 animation ama evde o sekilde degil ki. bu 4 ürünü yanyana getirip eşit sartlarda kıyaslayamadıgım icin siz direk kullanıcıya sorumu yönelttim... varsa uzman yorumları onları bekliyorum sonucta bu 4 üründen biri olucak alacagım, gönlüm hep sony'de ama av forumda samsung cok önde gidiyor...

ayrıca 2ms tepki süresi ile philips'te rakip tanımıyor. sony ise 8ms. bu yüzden hareketli sahnelerde zorlanacagını düsünüyorum acıkcası x3500'ün!
    philipsteki 2 ms lik rgb degerleridir..cok kafanıza takmayın tepkime suresini..dinakim kontrast ve tepki suresi rakamları degişken ve standartı olmayan degerlerdir..bir nevi goz boyama...

Adviser
    Giriş Tarihi
    29-12-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    B Rh ( - )
    Üye No
    57205

gördüm sizin 2 mslik philipslerinizi lig tvnin hd maçı vardı adam topa vuruyor topu sonra bir de kalede görüyorsun başka arada görmen zor

bu palavraları ne zaman bırakacak bu lcd üreticileri merak ediyorum aynı şekilde samsungda kontrastı atıyor babam atıyor

vallahi bu 4 panelle de normal sd yayın izlenmez ben onu derim illa full hd olsun dersen panasonicin pz80 ve 85 serilerine bak en beğendiğim sd yayını bu tvlerde gördüm hiç olmazsa tepki süresi sorunu yok adam gibi maç izlersin (tabi futbola ilgin varsa)

yoksa hiç önemli değil hdde hiçbirinin diğerine üstünlüğü atla deve değil en hesaplısını al geç
    Düzenleyen sadays : 16-06-2008 at 11:43

Banned Member
    Giriş Tarihi
    16-11-2005
    Mekan
    07 Antalya
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    153840

İyi haftalar herkese

Bende önce sondan başlıyayım;
    -LG>>> unut gitsin,yani bunların arasında ne işi var bunun!!

-Samy>>>bunuda ancak diğer 2 rakibi ile fiyat/performans olarak
    göz önüne alabilirsin ama Phil ve Sony ile aynı ayarda değildir!
    --AVF de çok fazla msg atılması(ilgili başlığa)başka kriterlere göredir,buna
    bakarak..... bu TV en iyisidir diyemeyiz.... herhalde!

A656 ile zaten şuanda kapışan sadece Sony W4x lerdir!
    --Bugün en büyük pazar olan USA ve Avrupada zaten bu iki firma var
    diğerleri ise hikaye diyebiliriz!

A656 yı bence W4x ile mukayese ederseniz en doğru yere oturtursunuz!

Dolayısıyla A656 mı yoksa W4x mü diye sorman gerekir>>ben W4x diyorum!

-X35x>>>bu seri ise bütün dünyada bir numarada olan modeldir!modeli geçti
    hatta bazı ülkelerde satıştan bile kalktı! ama eski modeller içinde en çok aranan
    modeldir!sadece fiyatının çok yüksek olması sebebiyle fazla satılamıyor!
    Halada fiyatı çok yüksektir,burada kişi seçim için zorlanır>X35x mü yoksa
    97x mi diye,bende bu durumda rakam olarak bu seviyelere çıkanlara önce
    Phil diyorum,sonra X35x diyorum,bu durumda diğer iki markanın adı bile
    geçmez bunların yanında!

-Phil 96x/97x serisi>>>en iyisi budur,hatta amiyane tabirle hepsini ezende
    budur!
    Panel için Phil artık Sharp kullanıyor(LGE değildir bu serilerde modüller)
    Ancak bir yerde gördüm geçenlerde;Phil bu serilerde IPS modül kullandığı
    belirtilmiş(ya hatalı bir yazım veya karıştırılmış bir tanımlama)şöyleki>
    IPS te 42" den büyük 1080p modül üretimi yoktur!!!

Bir diğer önemli saptama daha yapayım>>IPS bana göre kullandığı değişik
    panel teknolojisi ile bugün için klasik paneller içinde en iyisidir!hatta Sharp ın
    normal panellerinden bile iyidir!!!ancak Phil in Sharp ile ileriye dönük panel
    anlaşması vardır,belkide ilerde tamamen Sharp dönebilir.

Şayet IPSalpha ise>>süper!!(ama ben hala şüpheliyim,42" den büyük
    panellerin IPS olacağına!Sharp tada yoktur örneğin 47"!! ve 47" sadece
    LGE de vardır)

Not:Phil deki panel işini henüz çözemedim,ama hangi panel olursa olsun,
    ortaya bu yeni serilerde ve özellikle 9x serisinde süper iş çıkarmışlardır,
    her zaman dediğim gibi bunları aşırı yüksek maliyetleri sebebiyle TV lerin
    satış fiyatı aşırı yüksektir,ne USA da hatta şimdi artık Avrupada bile bu
    yüzden satılamıyor!USA pazarından zaten TV grubu olarka çıkıp yeniden
    yapılanmayla tekrar giriyorlar!
    Avrupa ise Samy-Sony diyor başka bir şey demiyor,aynı şekilde USA pazarıda
    böyledir...kısaca artık insanlar şuna bakıyorlar ""Fiyat-Performans""!!

Phil de süper bir görüntü işlemci vardır>>NXP(bu firma Philips indir)
    NXP,dünyanın en büyük 10 Semi-conductor üreticisinden birisidir(en büyüğü
    Toshiba dır)

--PNX5100Chipset,VideoPostProcessor kullanılmaktadır.
    MAPP(MotionAccuratePictureProsessing=Film/hareketli oynatımlarda
    doğru-kesintisiz-titreşimsiz hereketli resim üretimi)

Daha önceki chipset özellikle 1080p de başarılı değildi!(PNX8541)
    5100 ile bunu giderdikleri anlaşılıyor!

Bu chipset işlemi iki bölümde yapıyor;
    1-Deinterlace,NR,PIP,AV processing
    2-Film judder,Motion Blur,Video geliştirilmesi işlerini yapmaktadır.
    -------
    Her ne kadar 17-bit processing yapıyor denmesine rağmen ben bunun nasıl
    olduğunu henüz tam anlıyamadım(17-bit bana biraz "sallama" geldide!!)
    10-bit normal chipset ten geliyor ama +7-bit nereden geliyor!!!(burası soru
    işareti>>yada paneldenmi processing yapıyor!)
    ---------------------------
    Fazla teknik detaya girip olayı karıştırmadan anlatırsam,Phil bu defa panel
    değişkliği+işlemci iyileştirmesi ile süper bir TV ortaya çıkardı,zaten kullanıcı
    yorumları ve uzman görüşleride OK+

Ancak bütün bunlara karşılık işi bozan satış fiyatıdır!!!

NOT:bütün bu yazdıklarım ve aradaki yorumlarım v.s hepsi HD ye yönel****r!!
    SD için hiç bahsetmiyorum!
    SD çok ayrı bir olaydır ve LCD alan birisi hele hele 1080p almışsa SD lerde elbette hayal kırıklığına
    uğraması kaçınılmazdır!
    Herifler özellikle LCD leri HD ve ilerisi için üretiyorlar,yani geriye gitmiyorlar!

SD ile işi çok olan,maç bilmem ne,yok analog/digital dizi v.s diyen,1080p lerden biraz kaçsın
    hatta hepten kaçsın yada gidip PDP alsın

Selamlar
    Düzenleyen albanez : 16-06-2008 at 12:13

Senior Member
    Giriş Tarihi
    28-09-2005
    Mekan
    16 Bursa
    Üye No
    136610

@sn. albanez ustam, yorumların için tesekkürler...
    bende senin yorumların üzerinden kendime pay cıkaracak olursam; suan ki X3500 'ün fiyatı benim ödeyebilecegimin üstünde ki, zaten yeni cıkacak olan X4500'leri aklıma bile getiremiyorum (fiyat acısından).
    bu nedenle listeyi X3500 ile oluşturdum (gelecek 2 ay icinde fiyatı düser die, x45 'lerin cıkmasıyla.)

gelelim LCD VE PDP olayına, bu alacagım cihaz artık ömürlük olma yolunda düsündügüm bir tv olacak, her 2-3 yılda TV degiştirecek halim olmadıgından ve ileriye dönük bir tv aradıgımdan bu ürün kesinlikle FULL HD, LCD ve 100Hz olmalı düsüncesindeyim. (yani suan hd kanalların cok olmaması ile ilgilenmiyorum, yakın zamanda artacagı düsüncesindeyim ki artmasada farketmez kaliteli SD yayınların hd ile cok abartılacak bir farkının olmadıgı kanısındayım, PS3'ten bahsetmiyorum.)

gelelim modellere;
    *LG'yi direk geçtim, aslında panel şekli cok zarif görünüyordu:)
    *Philips'ten övgü dolu sözlerle bahsetmişsin ustam, ama nedendir bilinmez ya hic philips kullanmadıgımdan yada bilmedigim bir nedenden ötürü bu marka sıcak gelmiyor bana ama kagıt üstünde digerlerinden cok üstün, hemde 42" (fiyat olarakta x3500 fiyatında)
    *Sony her zaman gönlümde 1 numara ancak kagıt üzerinde hepsinden daha zayıf ayrıca 8ms tepki süresi ile beni korkutuyor.
    *Samsung özellikleri ve alınabilir fiyatı ile dikkat cekiyor...
    Düzenleyen wsss : 16-06-2008 at 15:19

Adviser
    Giriş Tarihi
    29-12-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    B Rh ( - )
    Üye No
    57205

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi wsss Mesajı Göster
    yani suan hd kanalların cok olmaması ile ilgilenmiyorum, yakın zamanda artacagı düsüncesindeyim ki artmasada farketmez kaliteli SD yayınların hd ile cok abartılacak bir farkının olmadıgı kanısındayım, PS3'ten bahsetmiyorum
    tamamen senin şahsi görüşün ve tamamen seni bağlar genelleme yapılamaz diğer forumdaşlar ve panel tv almayı düşünenler için

Senior Member
    Giriş Tarihi
    28-09-2005
    Mekan
    16 Bursa
    Üye No
    136610

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi sadays Mesajı Göster
    tamamen senin şahsi görüşün ve tamamen seni bağlar genelleme yapılamaz diğer forumdaşlar ve panel tv almayı düşünenler için

@sn. sadays usta daha yorumumu bitirmeden yorum yapmıssın,nedir bu acele anlayamadım:) ayrıca samsunga da kötü birsey yazmamıştım:) daha modeller hakkında görüsümü girmemiştim. ve eger yorumumu okuduysan "kanısındayım" diyorum. yani bu benim düsüncem ve tabiki beni baglar, suan kullanım sartlarıma bakarak bu düsünce icerisindeyim, genelleme yapmıyorum. (hd plasma ve dt hd kullandıgımı söylemiştim) ben kendim icin begendiğim modeller için, son kullanıcı ve expert kişilerden yorum bekledim.

genelleme yapmak icin marka ayırt etmeksizin eşit sartlarda eşleştirmek gerektigini ve bununda kendi tarafımdan yapılmasının mümkün olmadıgını belirtmiştim...

Adviser
    Giriş Tarihi
    29-12-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    B Rh ( - )
    Üye No
    57205

gördüm ben sevgili kardeşim x3500'ü de gördüm ya albanez gibi yapın ya da uzak durun

bak albanez ne diyor bu panellerle sd izlenmez hd kanal üçü beşi geçmez o da yersen hesabıyla d-smart ve digitürkün kaktırdığı kanallar benim şahsi kanaatim ps3 ve blu-raye mahkum full hdler o yüzden bütçe hesapları ona göre yapılmalı

ayrıca benim yorumum hiç de samsnuga göre değildi onda da sd yayın diğerleri gibi bir artısı yok yanii

Senior Member
    Giriş Tarihi
    28-09-2005
    Mekan
    16 Bursa
    Üye No
    136610

anlatamıyorum, anlatamıyorum:crashs:

@sn. sadays usta dediginiz eger ben 3-5 yıllık bir panel almayı düsünseydim dogru, zaten babamlara elimdeki paneli verme gibi bir durum olmasaydı da panel alma gibi bir düsüncem yoktu, elimdeki panel bana cok yeterli geliyordu. ama aileye yeni bir tv gerekti ve bende almışken ve artık değiştirmeyeceğimden. alacağım tv'de FULL HD olması 1. şart, olmazsa olmaz zaten! bu benim yeni panel alma sebebim zaten!!!

ayrıca abartmamak lazım gibi de geliyor. yani 20-25 yıl önceki tv'lerle millet tv izlerken, biz x3500 veya full hd LCD ve dt plus ile SD izlenmez demek ne derece dogru oda var:( bulup da bunamak buna denir heralde...

benim bu kadar titizlenme nedenim. TV için bu paraları verirken (az para degil millet bu paralara 2.el araba alıyor) aldıktan sonra pişman olmamak içindir, yoksa bu işe kafa yormayı da düşünmüyorum.
    Düzenleyen wsss : 16-06-2008 at 17:26

Adviser
    Giriş Tarihi
    29-12-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    B Rh ( - )
    Üye No
    57205

sen bir panasonic pz85'i de izle öyle karar ver diyeyim ben sana

Senior Member
    Giriş Tarihi
    28-09-2005
    Mekan
    16 Bursa
    Üye No
    136610

izlicem su izine bir cıkayım allahın izniyle 1 haftamı tv icin ayıracagım... evet arkadaşlar 1. msj'daki ürünlere sahip olan kişilerden detaylı yorumlar bekliyorum, yorumlarının da dikkate alınacagını ekliyorum...

ve bana göre pz85 degil OLED Sony olsa dt'teki ulusal kanalları düzgün gösteremez düsüncesindeyim. mantıken dogru bu düsüncem cünkü yol bozuk ferrari ne yapsın... arac düz ve pürüzsüz yol icin tasarlanmıs yapacak bişey yok.

şimdiden teşekkürler... ancak ben olsam sunu alırdım gibi içi boş msj'lar göndermeyiniz. neye göre? neden? nasıl? nereden? gibi sorulara cevap olabilecek msj'lar olursa benim gibi kişilere faydası olur kanaatindeyim.
    Düzenleyen wsss : 16-06-2008 at 18:29

Senior Member
    Giriş Tarihi
    28-09-2005
    Mekan
    16 Bursa
    Üye No
    136610

@sn. sadays ustanın belirttigi üzere 1. msj'a pz85'i ekledim. pioneer full hd plazma veya lcd konusunda sn. albanez usta yorumlarını yapar ve bayii olan arkadaslar da pioneer full hd plazma ve lcd tv fiyat ve yeni ürünler hakkındaki bildiklerini paylaşırlarsa alınabilecek LCD tv'lerden sonra alınabilecek full hd plazma tv'lerden de yourmları almı oluruz. simdiden tesekkürler...

Banned Member
    Giriş Tarihi
    16-11-2005
    Mekan
    07 Antalya
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    153840

Önce şunu yazayım sonra diğer yorumum gelecektir!

Yaw Beyler biraz uyanık olun lütfen,böyle muazzam bir panel pazarında herifler
    yani elin çekik gözlüleri bir kere sen "ömürlük" TV kullanacaksın diye mal
    üretmiyorlar,güldürmeyin adamı Allah aşkına!

Herifler aç kurtlar gibi geliyorlar!yaptıkları panel birde 50/60 bin yada 100bin
    saat diyorlar(yersen yani!)ulen kafamı buluyor bunlar bizimle,dolayısıyla
    panel alanlar en fazla 2-3 sonra yine panel alacaklardır,hadi sen bilemedin
    4 sene kullan yada taş patlasın 5 sene hepsi odur,şayet süper paneller geldikçe o kadar süre beklersen buna bir şey diyemem+

Banned Member
    Giriş Tarihi
    16-11-2005
    Mekan
    07 Antalya
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    153840

Sn.WSSS

Ben çok yerde yazdığım için,kimin ne yazdığını yada ne istediğini çoğu kere
    unutuyorum,şimdi sen Sadays Hocamla polemiğe filan girme,yada kimseylede
    girme......

Bize önce tam ne istediğini yani hangi kaynakları izleyeceğini bildir ve bunların
    oranlarını v.s v.s
    Bu bilgiler gelsinki daha spesifik bilgiler sende alasın+

Selamlar

Senior Member
    Giriş Tarihi
    28-09-2005
    Mekan
    16 Bursa
    Üye No
    136610

benim kimseyle polemige falan girdigim yok, sadece su mantıksız gelmekte 20-30 yıllık tv'lerle insanlar tv izlerken karasal antenden, benim listeye koydugum ki suan panel üreticilerinin en üst modelleridir bunlar.
    markalar ise tartışma götürmez markalar. ayrıca suan dt plus da digital yayının en üst mertebesidir tr'dan bahsetmekteyim dikkat cekiyorum.
    yok su olur bu olmaz demek abest kacıyor! ben tv'nin icindeki hatunun yanıma oturmasını istemiyorum ki:)

ömürlük tv olayına gelince; imzam'daki tv'yi alalı faturalara baktım tam 3 yıl olmus. nazar degmesin aynı ilk günkü gibi masallah!
    neyse valla cekik gözlüler hic umurumda degil,hic kusura bakmasınlar 2-3 yılda imkanı yok tv degiştirmem, sokakta bulmuyoruz o paraları, zaten değiştirme durumu olusmasaydı bu paneli min. 10 yıl kullanırdım gibi düsünüyorum. ki babamlar kullanıcaklar insallah.

gelelim yeni panelden istediklerime; 1.sart olmazsa olmaz cözünürlügünün yüksek olması (full hd olması sart) plazma veya lcd illa demiyorum. ama plazma alıcaksam onu da pioneer alırım ki bu beni aşar fiyat olarak. (gerçi pioneer full hd plazma ve yeni cıkacak olan lcd'leri hakkında hicbir bilgim yok) bu nedenle LCD bakıyorum.

diyeceksiniz ki ne tarz kullanıcaksın; işte o belli degil. belli olmadıgından ötürü sony dav-dz830w gibi bir ses sistemi aldım zaten. aldıgım panel her işlevi yerine getirebilmeli. all in one system olmalı. ses sistemim gibi music. movie, prologic 1-2 ... vs. yani bu panelde aynen bu şekilde olmalı. arkadaslar dvd getirir izleriz. kendim ps3 oynarım, pc baglarım canım sıkılınca. ama büyük bir kısmı adı üstünde tv olarak kullanıcam.
    dt plus ve dreambox ile tv kullanım oranı da yüksek olucak tabiki %75 gibi bir pay alıcak.

Banned Member
    Giriş Tarihi
    16-11-2005
    Mekan
    07 Antalya
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    153840

Sn.WSSS

Ben senin tam ne istediğini anlamadım kusura bakma,sen bir koyundan 3 post
    filan çıkarmak istiyorsun!birde bazı şeyleri ya yanlış anlıyorsun yada döver gibi
    cevap veriyorsun,ben daha fazla yorum yapmam senin dediklerine,kolay gelsin+
    Selamlar

Senior Member
    Giriş Tarihi
    28-09-2005
    Mekan
    16 Bursa
    Üye No
    136610

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi albanez Mesajı Göster
    Sn.WSSS

Ben senin tam ne istediğini anlamadım kusura bakma,sen bir koyundan 3 post
    filan çıkarmak istiyorsun!birde bazı şeyleri ya yanlış anlıyorsun yada döver gibi
    cevap veriyorsun,ben daha fazla yorum yapmam senin dediklerine,kolay gelsin+
    Selamlar
    @sn. albenez usta yanlıs anlamayı sen yapmışsın ki buna cok üzüldüm; sana veya senin yorumlarına en ufak bir imada bulunmadım. ama yorumlamak veya yorumlamamak sana kalmıs, tesekkür ederim.

işte anlatamadıgım nokta burası; bir kuzudan 3 post falan cıkarmak istedigim yok. ya panel degil mi bu?sonucta monitor bu, ya demek istedigim %75 oranında tv olarak kullanıcam dt plus ile. örnek verirsem cep telefonu ile fotografta cekebiliyorum diyorum ama asıl ama telefon ile haberleşmek.
    24 saat tek tv izlemeyecegim diyorum. ps3 te oynar dvd de izlerim diyorum ne var ki bunda.
    ya panel üreticileri de kusura bakmasın ps3 için ayrı uydu icin ayrı onun icin ayrı bunun icin ayrı bir panel alamam malesef o kadar zengin degilim. olsam da almam diyorum.

ama ben dogru anlamıs isem senin yorumlarını;
    1. msj'a bakarsak 1 numara philips diyorsun 2- de x3500 plazma alırsanda full hd pioneer al diyorsun.

ben de sana tesekkür ediyorum... iyi aksamlar...

2 sayfadan, 1. sayfa 12 SonSon

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı