Uydumarket Banner  

2 sayfadan, 1. sayfa 12 SonSon
Gösterilen Mesajlar: 30 mesajdan 1 ile 20 arası

Konu: CÖzÜm Bulundumu

Member
    Giriş Tarihi
    27-07-2005
    Mekan
    Türkiye Dışı / Other Country
    Üye No
    120843

CÖzÜm Bulundumu

Arkadaslar bu next 2000 lerde olusan, yazilim,boot ve softcam atarken olusan Error SetTopBox yani baglanti atasini cözen oldumu.
    Cünkü ne port ve comlari ayarlamak ne farkli bilgisayarda denemek ne yeni kablo almak sorunu cözmedi.
    Cözen varmi...

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    23-04-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    210469

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi gezegentr2002 Mesajı Göster
    Cünkü ne port ve comlari ayarlamak ne farkli bilgisayarda denemek ne yeni kablo almak sorunu cözmedi.
    Cözen varmi...

(Arkadaslar bu next 2000 lerde olusan, yazilim,boot ve softcam atarken olusan Error SetTopBox yani baglanti atasini cözen oldumu.)
    yani şu evet o eski yazılıma has tı

şimdi yeni yazılımda arka düğmeden kapatmadan cihaz kendini boot lıyor doğru yazılım olunca eror da yok

232 ile de com1-com2 farektmiyor

kolaygelsin
    Düzenleyen usb : 15-06-2008 at 19:54

New Member
    Giriş Tarihi
    09-02-2008
    Mekan
    02 Adıyaman
    Kan Grubu
    0 Rh ( - )
    Üye No
    417674

yeni yazılım varmı

Member
    Giriş Tarihi
    27-07-2005
    Mekan
    Üye No
    120843

bu yeni yazilim dediginiz hangisi.biraz aciklarmisiniz.
    benim makinam next ye 2000 super x plus.
    Cihaz bilgisi
    Next YE-2000 xplus
    QNFM 115.15 1ß/23/07
    SB3-F 12R16

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    23-04-2006
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    210469

bu yeni yazilim dediginiz hangisi.biraz aciklarmisiniz.
    benim makinam next ye 2000 super x plus.
    Cihaz bilgisi
    Next YE-2000 xplus
    QNFM 115.15 1ß/23/07
    SB3-F 12R16
    süper cıs ve cx e verilen 10/06/2008 bu iki cihaza verilen yazılımda yukardaki hatalar yok
    sizin cihazlar ve bizim cihazlar için TPS yazılımını bekliyoruz
    Düzenleyen usb : 16-06-2008 at 14:19

Banned Member
    Giriş Tarihi
    24-07-2004
    Mekan
    Üye No
    21003

Arkadaslar bu next 2000 lerde olusan, yazilim,boot ve softcam atarken olusan Error SetTopBox yani baglanti atasini cözen oldumu.
    Cözen varmi...
    Garip ama bu hata bende de var! Şimdilik USB stick ile yazılım yüklediğimden üzerinde durmadım!

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    23-05-2005
    Mekan
    60 Tokat
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    103570

Cözen varmi...
    Arkadaşım, bu hususla alâkalı olarak 3 Ocak yazılımından bahsedildiğini okumuştum. Bu yazılımı Boot modunda atınca üzerine cihazınıza uyan istediğiniz yazılımı yüklemeniz mümkün imiş. Ancak benim bulup indirdiğim YE 2000 CIS Super Plus için. Sizde ki model nedir, belirtmemişsiniz. Eğer CIS Super Plus İse dosyayı bulup bir deneyin derim. Ben Mach 1 in sitesinden bulmuştum. Belki TNT Depo'da da olabilir.

Kolay gelsin.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    23-12-2004
    Mekan
    33 Mersin
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    54855

CX kullanıyorum, ben ve çevremdeki benim aldırdığım 8 Cihazda böyle bir sorunla hiç karşılaşmadım........

Banned Member
    Giriş Tarihi
    24-07-2004
    Mekan
    Üye No
    21003

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi x-baron Mesajı Göster
    Arkadaşım, bu hususla alâkalı olarak 3 Ocak yazılımından bahsedildiğini okumuştum. Bu yazılımı Boot modunda atınca üzerine cihazınıza uyan istediğiniz yazılımı yüklemeniz mümkün imiş. Ancak benim bulup indirdiğim YE 2000 CIS Super Plus için. Sizde ki model nedir, belirtmemişsiniz. Eğer CIS Super Plus İse dosyayı bulup bir deneyin derim. Ben Mach 1 in sitesinden bulmuştum. Belki TNT Depo'da da olabilir.

Kolay gelsin.
    Teşekkürler @x-baron !

CIS Super Plus3 Ocak 2008 Yazılımı;

Bu arada şunu sorayım! Cihazı boot moduna alıp, 3ocak yazılımını yükleme işlemine geçince, "Error SetTop Box" hatası ile karşılaşmayacakmıyız!?

Gerçi yukarıda açıkça ifade etmişsiniz ama sizin tabirinizle cihazları haşat etmeyelim:smiles10: diye sorma ihtiyacı hissettim.

Saygılar.

Banned Member
    Giriş Tarihi
    24-07-2004
    Mekan
    Üye No
    21003

3 Ocak 2008 yazılımı ile de sonuç değişmedi !

Önce USB ile 3 ocak yazılımını yükledim! Cihaza normal ve boot modunda son yazılımı atmak istedim. Yine aynı hata ile karşılaştım.

rs 232 kablom sağlam! Kabloyu test etmek için KAON'a yazılım yükledim. Yüklenebiliyor!

Neyse, ileride bir çözümü bulunur herhalde...

Member
    Giriş Tarihi
    03-11-2004
    Mekan
    16 Bursa
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    37912

arkadaşım bendede aynı problem vardı...ben şöyle çözdüm ...softcamların zipini açınca usb içinde kloser içinde oluşuyor .... softcamları kloserden çıkartarak atarsan hata vermiyor....yani ksacası sofcamları bilgisayda aç ve kloseri değilde softcam dosyalarını usbye at ...böyle sorun olmuyor........!

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    23-05-2005
    Mekan
    60 Tokat
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    103570

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi serkanguzel Mesajı Göster
    3 Ocak 2008 yazılımı ile de sonuç değişmedi !

Önce USB ile 3 ocak yazılımını yükledim! Cihaza normal ve boot modunda son yazılımı atmak istedim. Yine aynı hata ile karşılaştım.

rs 232 kablom sağlam! Kabloyu test etmek için KAON'a yazılım yükledim. Yüklenebiliyor!

Neyse, ileride bir çözümü bulunur herhalde...
    Ben de 2000 CIS Super Plus kullanıyorum. Yukarıda bahsedilen sorunları yaşamadım. Ancak başka bir forum da aynen sizin gibi boot modunda dahi yazılım yükleyemediğini ve makinanın kilitlenip kaldığını anlatan arkadaşlara 3 ocak yazılımı tavsiye edilmiş, onlar da bu yazılımı yükleyerek sıkıntıyı aşmışlardı. Oradan aklımda kaldığı için bu tavsiyede bulundum. Ancak söz konusu yazılımı yine USB üzerinden atmışsınız. Doğrudan RS232 ile denediniz mi ?

Bir de kullandığınız Loader'i değiştirin veya makineye başka bir bilgisayar da yazılım yüklemeyi deneyin. Hatta PC de İnternet Security programınız varsa engelleyebilir. Bu programı kapatıp deneyin.USB üzerinden yükleme yaparken, RS232 den almaması gerçekten tuhaf. Bu arada her ne kadar USB üzerinden cihazına yazılım atan ve hiç bir sorunla karşılaşmayan arkadaşlar olsa da, ben biraz eski kafayım. RS232 den şaşmam. Şimdiye kadar da USB den sadece k.ey yükledim. Yazılım yüklemeyi de kesinlikle düşünmüyorum.

Ne demiş ünlü Türk düşünürü Saadettin TEKSOY ?

"Sakata gelmeyelim" :smiles10:
    Düzenleyen x-baron : 17-06-2008 at 00:12

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    23-03-2006
    Mekan
    27 Gaziantep
    Üye No
    200701

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi Tasarım Mesajı Göster
    Editör Vista ile test edilmedi. Sizin sorununuz Vista kaynaklı.
    Bende de aynı sorun oluştu.Bakın yukarıda @Tasarım usta ne demiş...
    Tabii bu sorun security programından da oluşabilir.Yani yapacak fazla birşey yok...

Banned Member
    Giriş Tarihi
    24-07-2004
    Mekan
    Üye No
    21003

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi x-baron Mesajı Göster
    Ben de 2000 CIS Super Plus kullanıyorum. Yukarıda bahsedilen sorunları yaşamadım. Ancak başka bir forum da aynen sizin gibi boot modunda dahi yazılım yükleyemediğini ve makinanın kilitlenip kaldığını anlatan arkadaşlara 3 ocak yazılımı tavsiye edilmiş, onlar da bu yazılımı yükleyerek sıkıntıyı aşmışlardı. Oradan aklımda kaldığı için bu tavsiyede bulundum. Ancak söz konusu yazılımı yine USB üzerinden atmışsınız. Doğrudan RS232 ile denediniz mi ?

Bir de kullandığınız Loader'i değiştirin veya makineye başka bir bilgisayar da yazılım yüklemeyi deneyin. Hatta PC de İnternet Security programınız varsa engelleyebilir. Bu programı kapatıp deneyin.USB üzerinden yükleme yaparken, RS232 den almaması gerçekten tuhaf. Bu arada her ne kadar USB üzerinden cihazına yazılım atan ve hiç bir sorunla karşılaşmayan arkadaşlar olsa da, ben biraz eski kafayım. RS232 den şaşmam. Şimdiye kadar da USB den sadece k.ey yükledim. Yazılım yüklemeyi de kesinlikle düşünmüyorum.

Ne demiş ünlü Türk düşünürü Saadettin TEKSOY ?

"Sakata gelmeyelim" :smiles10:
    Önce rs 232 ile atmayı denedim, olmayınca USB'den 3 ocak yazılımına dönüp denemiştim.

Tavsiye için teşekkürler! İleride başka bilgisayarda da deneyeceğim...

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    23-05-2005
    Mekan
    60 Tokat
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    103570

YE 2000 CIS Super Plus cihazımda 09.06.2008 yazılımı yüklü. 14.04.2008 ve sonrasında verilen yazılımlarda görülen DT kartı güncellememe sorunu çözülmemiş görünüyor. İlgililerin bu sorunu en kısa sürede çözmesi dileklerimle...

Member
    Giriş Tarihi
    14-06-2005
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    109400

Herkese kolay gelsin .

Benim Cihaz Next 2000 CIS Super Plus , geçende malumunuz "" O "" yazısı çıktı ekranda bende kablo ile yazılım attım ve tekrar makinamı açabildim , o günden beri ""O "" yazısı hep çıkıyor ve hiç kayıp olmadı , şimdi makinama hangi yazılımı yüklersem " UPGRADING FAIL " çıkıyor ve makina kendini update yapmıyor , dolayısıyla şifreli kanalları açamıyorum , geçen gün makinamı kaptım ve uyducuya götürdüm , o da uğraştı ve yapamadı , sonra bana dedi ki "" O"" yazısı yazılımdan dolayı çıkıyor ve yazılım düzeltilmeyince bu sorunun devam edecek , bununla idare edeceksin , hatta ben dedim ki makinadan makinaya yazılım atalım belki düzelir , o dedi ki zaten makinalar bu yazılımla geldiği için fark etmiyor ve bir şey değişmiyor .

Şimdi hocalar bana ne yapacağımı sade bir dille anlatırmısınız lütfen , bu makinayı ne yapmam lazım ?. bu sorunumu nasıl çözerim ?.

Hem ""O"" yazısı kayıp olsun hemde makina yeşil tuşa basınca kendini güncellesin .

şimdiden teşekkür ederim , herkese kolay gelsin .

Member
    Giriş Tarihi
    14-06-2005
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    109400

Birde hocalar sormaya unuttum , makinanın ilk aldığım günkü haline döndürmek için hangi yazılımları atmam gerek yani bir çeşit kurtarma yazılımı gibi bir şey demek istiyorum .

sayglar - sevgiler

Average Member
    Giriş Tarihi
    02-04-2006
    Mekan
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    203868

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi kia123 Mesajı Göster
    Birde hocalar sormaya unuttum , makinanın ilk aldığım günkü haline döndürmek için hangi yazılımları atmam gerek yani bir çeşit kurtarma yazılımı gibi bir şey demek istiyorum .

sayglar - sevgiler
    Uzerinde oynanilmamis ilk yazilimlar var ya!hani fixlenmemis yazilimlar bu kimi durumlarda yardimi ola biliyor!
    Ben bir cok cihazda denedim! bazi yazilimsal arizalarda cihaza ilk fabrika yazilimlarini yuklersen cihaz duzelebilir! o3 ocak yazilimi da bu hususdan sayilabilir! o yuzden bu kimi arizalarda onerilir!
    Bir dene istersen! eger ilk yazilimlarini bulabilirsen tabii!
    Düzenleyen fanatik_71 : 17-06-2008 at 23:23

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    16-02-2004
    Mekan
    03 Afyonkarahisar
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    51836

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi kia123 Mesajı Göster
    Herkese kolay gelsin .

Benim Cihaz Next 2000 CIS Super Plus , geçende malumunuz "" O "" yazısı çıktı ekranda bende kablo ile yazılım attım ve tekrar makinamı açabildim , o günden beri ""O "" yazısı hep çıkıyor ve hiç kayıp olmadı , şimdi makinama hangi yazılımı yüklersem " UPGRADING FAIL " çıkıyor ve makina kendini update yapmıyor , dolayısıyla şifreli kanalları açamıyorum , geçen gün makinamı kaptım ve uyducuya götürdüm , o da uğraştı ve yapamadı , sonra bana dedi ki "" O"" yazısı yazılımdan dolayı çıkıyor ve yazılım düzeltilmeyince bu sorunun devam edecek , bununla idare edeceksin , hatta ben dedim ki makinadan makinaya yazılım atalım belki düzelir , o dedi ki zaten makinalar bu yazılımla geldiği için fark etmiyor ve bir şey değişmiyor .

Şimdi hocalar bana ne yapacağımı sade bir dille anlatırmısınız lütfen , bu makinayı ne yapmam lazım ?. bu sorunumu nasıl çözerim ?.

Hem ""O"" yazısı kayıp olsun hemde makina yeşil tuşa basınca kendini güncellesin .

şimdiden teşekkür ederim , herkese kolay gelsin .
    Uyducunun daha demekki dünyadan haberi yok. Aşağıdaki yazılımı STBLink Editör ile Boot Menüden atarsan problem kalmaz. Cihazı boot menüye alabilmek için, cihazın önündeki Kanal- (Kanal Eksi) tuşuna basılı tut ve arka anahtardan aç. Cihazın önünde 0030 - 001c ve 1 yanıp sönmeye başlar. Bu esnada yazılımı boot menüden gönderebilirsin.

Member
    Giriş Tarihi
    14-06-2005
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    109400

fanatik_71 arkadaşım .

Verdiğin yanıttan dolayı teşekkür ederim .

Mümkün ise bu 3 ocak yazılımı için başka link verebilirmisin ?.

Yukarıda verdiğin link şu anda çalışmıyor ,

bir de başka bir şey sormak istiyorum , benim Türksat için kullandığım LNB Twin , şu anda Türsat'ı iki receiver ile izliyorum , birisi Next 2000 CIS Super Plus , diğeri Akai 9500 CI .

Her ikisinde özellikle Habertürk kanalını açtığımda Next'te görüntü habire dönüyor ve izliyemiyorsun , halbuki diğerinde görüntü akıcı ,

Acaba neden bendeki yazılım mıdır ? .

teşekkür ederim .

2 sayfadan, 1. sayfa 12 SonSon

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık