Uydumarket Banner  

2 sayfadan, 1. sayfa 12 SonSon
Gösterilen Mesajlar: 32 mesajdan 1 ile 20 arası

Konu: Next8000 Kaç Mb?

Average Member
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Mekan
    12 Bingöl
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    91

Next8000 Kaç Mb?

Merhaba,
    Ben next8000 kaç Mb onu merak edttim.Özelliklerinde 16MB Flash Rom Bellek diyor.Bu ne demek?Bazi receiverlarda işte oyun varsa 2MB yoksa 1 MB yaziyor.Nextte 16 Mb yaziyor.Bunlar ayni seye denk mi geliyor? :banana:

Co-Administrator
    Giriş Tarihi
    14-12-2003
    Mekan
    37 Kastamonu
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    21

oyunlu receiverlerin 6 katı daha fazla bellek var bilgine selamlar......

Adviser
    Giriş Tarihi
    29-02-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    5059

Bu belleğin ne kadar önemli olduğunu bu sene göreceksiniz ;)

Member
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Mekan
    42 Konya
    Kan Grubu
    A Rh ( - )
    Üye No
    325

Hsyirdir Digium Bu sene ne olacak..

Awaiting Email
    Giriş Tarihi
    23-02-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    4128

benim bildiğim 8 mb flaşrom:1 mb 16 mb flaşrom :2 mb ama tam emin değilim bu soruya tam cevabı doktor ve mach1 hocA verir

saygılar

Banned Member
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Üye No
    181

bu soruya ayrıntılı cevap vermek zor :)

Co-Administrator
    Giriş Tarihi
    14-12-2003
    Mekan
    37 Kastamonu
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    21

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi satex1
    benim bildiğim 8 mb flaşrom:1 mb 16 mb flaşrom :2 mb ama tam emin değilim bu soruya tam cevabı doktor ve mach1 hocA verir

saygılar
    satex1,
    8mb hiç 1mb la eşit olurmu selamlar.........

Honorary Moderator
    Giriş Tarihi
    25-01-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    775

MB(Megabyte) ile Mb(megabit) arasında bir kavram karışıklığı var. 1 byte=8 bit . Sanırım satex1 bundan bahsediyor. Kolay gelsin.......
    Düzenleyen haydut : 15-03-2004 at 23:48

New Member
    Giriş Tarihi
    25-02-2004
    Mekan
    07 Antalya
    Üye No
    4488

selam,
    1byte= 8,16.32.64... sistemine göre değişir
    1024 byte= 1Kb
    1024 Kb = 1Mb
    Rom = read only memory (yanlız okunabilir bellek)flash rom gibi
    Ram = random access memory (rastgele erişilebilir bellek) Bilgisayarda programların işletildiği SDRAM,DDR, vs .olarak adlandırdığımız bellek tipi.

Bildiğim kadarı ile next8000 cihazlar her iki tip bellek bakımından da, diğer receiverlerden kat be kat daha fazla belleğe sahip.Sadece bu özelliği bile onu diğer bütün receiverlerden farklı bir sınıfta değerlendirilmesini gerektirmektedir.Bu özelliği next receiverlere daha esnek bir yapı kazandırdığı gibi ileriki zamanlarda karşılaşılabilecek daha fazla alan gerektirebilecek daha büyük dosyaların veya programların kolayca yüklenebilmesini sağlayabileceği için bu receiverin daha uzun yıllar güncelliğini koruyabileceğinin de teminatıdır.Sevgiler......

1MB ve 1Mb aynı şeyler,
    Bildiğim kadarıyla Next8000 in

Awaiting Email
    Giriş Tarihi
    23-02-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    4128

New Icon14

Nextteknik'den alıntıdır.....

NEXT 8000 in master 3 yazılımı testte görülen 1-2 ufak sorunun hallledildiği ilave ile önümüzdeki hafta verilecek..
    Next plus serisi YENİLENİYOR..flash kapasitesi 8m dan(1mb) 16 m(2mb) yükselecek ve artık imalatı sonlanan sharp normal tuner yerine yeni nesil sharp tunerle donatılacak.ana chipler 5512 yerine 5518 olacak...yeni serinin hardwaresi tamamen değiştiği için yeni yazılımlar artık hem bu seri hemde diğerleri için farklı verilecek..hardware test aşamasında olup yaza doğru piyasaya sürülecek . değişiklikler ana üretici değil flash ve tuner üreticilerinin malzeme değişikliğine gitmesi nedeniyle yapılmaktadır.

Çok güvenli olarak lanse edilen seca 2 sisteminde ilk etapta italyan sky paketinde bir açıktan yaralanan hackerler titaniun ve dragon modül destekli ilk sonuçları internet ortamına verdiler..şu anda dreambox-dragon -titanium kart desteği ile gündemde..seca 2 sisteminin kendisimi yoksa sadece sky paketinin bir açığımı olayı açığa çıkardı merak konusu..yayınlardan sadece 1 tp 90 cm ile alınabilmekte olup diğerleri hotbird super beamdadır..

NEXT&NEXTSTAR uydu alıcılarında yerli yayın paketlerinin illegal izlenmesiyle ilgili olarak zaten direkt destek sağlanmadığı halde dolaylı yollarla olacak müdahalelere karşıda yazılımlarda gerekli önlemlerin alınağını belirtildi.bu kurala tüm diğer markalarında Katılması beklenmektedir..

21 MART PAZAR günü bursada doktor ve mach 1 uydu sistemleriyle ilgili bir toplantının misafiri..next&nextstar ve genel uydu sistemleriyle ilgili bu toplantıya bu arkadaşlarla tanışmak isteyen ve bu işe gönül veren tüm uyduseverler davetli... toplantıyı elbirsan elektronik düzenliyor..

ı****o modülleri bir köşeye saklayın..hotbirddeki erotizm furyası rekabeti getirdi..125 usd ye düşen 2 paketli yasal kartlardan sonra yeni bir 5 li paket ı****o 2 olarak dudak uçurtan bir fiata türkiyeye gelecekmiş.bizden söylemesi..kartlar YASAL ...8000 DE DİREKT KULLANILABİLİR..Kimin satacağı belli değil..ayrıntılar yakında dedikodu gazetesinde...

Forumlar rekora koşuyor..Türkiyede kullanıcıları bütünleştiren ve herkesin açık açık tartışıp seçmesine,paylaşmasına ve bilgilenmesine olanak sağlayan tüm forum yöneticilerine VE UYDU SİTELERİNE TÜM UYDU KULLANICILARI adına teşekkür ediyoruz.

EN ÇOK SORULAN şu yazılım ne zaman bitecek tarih verirmisiniz yada şu olacakmı vb sorusu ARTIK yanıtlanmayacaktır..yenilikleri burdan takip edebilirsiniz

yukarıda yazıyı iyi okuduğumuzda (Next plus serisi YENİLENİYOR..flash kapasitesi 8m dan(1mb) 16 m(2mb) yükselecek ) yeniliğini görüyoruz demekki flaş kapasitesindeki 8 mb bildiğimiz 1 mb ta 16 mb bildiğimiz 2 mb a eşit ve bu anlatılmış durumda

haydut kardeşimizin dediği gibi
    MB(Megabyte) ile Mb(megabit) arasında bir kavram karışıklığı var. 1 byte=8 bit . Sanırım satex1 bundan bahsediyor. Kolay gelsin

eğer böyleyse ki olabilir bu demektirki 2 mb lık receiverlerin kapasitesi hep aynı bu durumda kimseye yanlış bilgi vermek istemiyorum vede istediğim birileri bunu yanlış anlayıp bu receiveri seçiyor sonrada hani bu böyleydi hani şu şöyleydi neden olmuyor gibi hesap sorarcasına topiklri ile elimizde bulunan vede elinde geldiğince bize yardımcı olmaya çalışan üstadlarımızın sinirlerini hat saffaya çıkarmasına neden oluyor

NOT: bunu birilerine üstünlük kıllık olsun diye yazmadım lütfen yanlış anlamayın bol bilgi paylaşmalar
    Düzenleyen satex : 16-03-2004 at 04:11

Member
    Giriş Tarihi
    07-02-2004
    Mekan
    16 Bursa
    Kan Grubu
    B Rh ( + )
    Üye No
    1942

Aslında bilgiAYARLARDA OLDUĞU GİBİ CİHAZ TÜM DONANIMINI BİZE EKRANDA GÖSTEREBİLMELİ. Ben Next in 8 Mb 16 Mb veya 64 Mb hafızası var diye söylediğine inanmıyorum. Siz Bir bilgisayarın Remini inceleyin bir de Nextin Kapagından içine bakın bakalım aynı Rem leri görebilecekmisiniz! sanmam taş çatlasın 2 veya 4 Mb Rem olması lazım Çünkü görünen O. Ayrıca Next firmasının Üreticisi Sanıyorum Yüksel Elektronok Ama ciddi bir Web sahifesi ile neden kendini ve ürünlerini
    tanıtamıyor.Biz bu Ürünleri hep İnternette satıcıların Web sahifelerinde tanımaya çalışıyoruz. Anlayamadım gitti! Ayrıca Bütün Cihazların üzerinde Ne malı olduğu yazılı Mesala Made in Kore veya Türk Malı Vb. Next biraz bana toplama bilgisayar gibi bir şey geldi.

Awaiting Email
    Giriş Tarihi
    23-02-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    4128

al işte konu iyice dağıldı kardeş biz rem i ile ilgili bir tartışma açmadık hatta tartışma açmadık okey iyileme kötüleme yapmayalım sadece bir arkadaşımızın sorduğu soruyu yorumluyoruz

Average Member
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Mekan
    12 Bingöl
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    91

ooo konu nerelere geldi!Arkadaslar benim anladigim kadari ile Satex1 arkadasimizin da nextten alinti yaptigi yaziyi da okuyarak next 8000 in 2 Mb'tir.Dogru mu?

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Üye No
    187

selamlar;
    Arkadaşlar bakın dikkat edin Nextteknik.com adresinde Next8000Xcam in özelliklerinde
    "TEKNİK BİLGİLER...16 MB FLASH ROM BELLEK/64 MB SD RAM BELLEK/ST5512 60 MHZ ANA CPU/SHARP TUNER/.ON PANELDE FULL İŞLEM YAPILABİLEN TUŞLAR/DATA AKTARIMI İÇİN RS232 PORT/ 2 SCART/ 95-260V SMPS..AUTO FEC DİSEQC1.O/1.2/USUALS / 5000 TV 1600 RADYO(300 UYDU-3000TP) MEMORY.PAL/NTSC AUTO /EPG/TELETEXT/ALTYAZI DESTEGI/"
    16MB(megabyte demek) ,16Mb(megabit demek). Bu cihaz 2 megabyte 'a denk gelmiyor onun 8 katı yani 16MegaByte anlamına geliyor. 1 deil 2 deil 16MegaByte=16.384KB
    saygılar iyi çalışmalar..
    Düzenleyen UsTuRa : 16-03-2004 at 16:11

Average Member
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Mekan
    12 Bingöl
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    91

ooohh be Ustura tesekkurler son nokta sanirim.:)yani diger markalar 2 MB ile ugrasirken yok 1MB emu olmaz yok 2MB olur v.s bizde tam 16 harika..buarada doktoru özledik artik gelse...tesekkurler

Banned Member
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Üye No
    181

16MB Flash 64MB Sdram olarak yukarıda ve heryerde yazıldı mesele bunun doğruluğumu ? Yoksa herkes yukarıdaki bilginin doğru olduğına mı inanıyor ? doğru olmadığına mı iananıyor ? ben anlıyamadım ve doğrusu ne ? :)

Adviser
    Giriş Tarihi
    29-02-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    5059

8 megabit = 1 mega byte

hala akıllarında soru işareti kalanlar elektronik kitaplarını karıştırsınlar.

Next 8000'ler 2MegaByte belleğe sahiptirler.
    Düzenleyen Digium : 16-03-2004 at 22:44

Average Member
    Giriş Tarihi
    06-02-2004
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    1858

Hersey bitti birtek o kaldı. Olmadı yeni nesil televizyonlarda da (PIP özellikli) aletin içerisindeki flash ram nedir, işlemcisi kaç mhz hızla gider vb. bir sürü teknik ayrıntıyı da ekleyelim.

Seninki 2 ram'Li, benimki 4 ram'li. aha benimkisi seninkini döver türü bir tartışma başlatalım hemen arkasından...

Receiver imalatını da bilgisayar toplamaya benzettiniz ya :)

Neyse, iyi akşamlar herkese...

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi cekmez
    Aslında bilgiAYARLARDA OLDUĞU GİBİ CİHAZ TÜM DONANIMINI BİZE EKRANDA GÖSTEREBİLMELİ. Ben Next in 8 Mb 16 Mb veya 64 Mb hafızası var diye söylediğine inanmıyorum. Siz Bir bilgisayarın Remini inceleyin bir de Nextin Kapagından içine bakın bakalım aynı Rem leri görebilecekmisiniz! sanmam taş çatlasın 2 veya 4 Mb Rem olması lazım Çünkü görünen O. Ayrıca Next firmasının Üreticisi Sanıyorum Yüksel Elektronok Ama ciddi bir Web sahifesi ile neden kendini ve ürünlerini
    tanıtamıyor.Biz bu Ürünleri hep İnternette satıcıların Web sahifelerinde tanımaya çalışıyoruz. Anlayamadım gitti! Ayrıca Bütün Cihazların üzerinde Ne malı olduğu yazılı Mesala Made in Kore veya Türk Malı Vb. Next biraz bana toplama bilgisayar gibi bir şey geldi.

Advanced Member
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Üye No
    187

selamlar;
    Sanırım dikkatten kaçıyor teknik olarak terimler kısaltılmıştır MB=MegaByte temsil eder, Mb=Megabit'i temsil eder. Sitede kullanılan yada kurulan cümleye bakarsanız 16 MB diyor yaw varsa yanlışlık teknik terimin kullanılmasında var .Böyle bir imla hatası yapıldıysa ustalar bunu düzeltir. Olay bu kadar basit MB=MegaByte.. Burda maksat tartışma yapmak deil doğru olarak anlaşılması için yazıyorum sadece teknik bir terimin karşılığı. Üretenden daha iyi bilecek halimizde yok. Herhalde diğer cihaz üreticileri enayi deil 2MB yada 1MB diyor next neden insanların aklını karıştırmak istesinki sayın doktor da yazmış kendi sitesinde 16MB diye 2MB olsaydı herhalde 2MB derdi. 16MB lık cihazı 2MB ta eşitlediniz ya helal olsun nediyeyim:)
    saygılar iyi çalışmalar..

Starting Member
    Giriş Tarihi
    14-03-2004
    Üye No
    6991

Cas Emu yazilimi olmayan bir receivera emu yazilim yuklenebilir mi?

2 sayfadan, 1. sayfa 12 SonSon

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı