Uydumarket Banner  

4 sayfadan, 1. sayfa 1234 SonSon
Gösterilen Mesajlar: 62 mesajdan 1 ile 20 arası

Konu: Jvc 5032 a/v receiver hk.

Average Member
    Giriş Tarihi
    23-01-2004
    Mekan
    41 Kocaeli
    Üye No
    452

Jvc 5032 a/v receiver hk.

Arkadaşlar vestelin sattığı jvc marka 5032 a/v receiver ön ödemeli kampanyayla 560 milyon yerine taksitle 396 milyona veriliyor benim sony takıntım olduğu için kararsız kaldım.Bu çihazla ilgili bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim.A/v receiver konuda bilgisi olan arkadaşlar bu çihazlarda hangi özelliklerine bakarak alalım.Şimdiden teşekkürler .

Moderator
    Giriş Tarihi
    12-11-2003
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    11

bence sen yine sony de kal :)

bir A/V Receiver alırken ;

ilk önce ne amaçla kullanacağınıza karar verin
    alet yeni çıkacak teknolojiler için ön hazırlığa sahip mi
    aletin girişleri bağlayacağınız ekipmanlarınız için yeterli özelliktemi
    aleti kullanacağınız alan için yeterli güce sahipmi
    sahip olduğunuz yada almayı düşündüğünüz hoparlörler A/V nize uygun niteliktemi

bu yukarıda yer alanlar çok basitçe akla gelebilecek ilk temel kriterler tabi bunun daha ince ayrıntısına girmekte mümkün , ancak alınması düşünülen bir alet üzerinde yoğunlaşıp o aletin teknik yeterliliğini incelemek daha sağlıklı olacaktır

sevgiler & saygılar :)

Average Member
    Giriş Tarihi
    23-01-2004
    Mekan
    41 Kocaeli
    Üye No
    452

Sn.Picklock benimde gönlüm sony de creative 5200 hoporlör e sahibim ucuz yollu halledeyim dedim bu işi.Sizin tavsiye edebileceğiniz bir sistemi (sony)yazarsanız sevinirim.Evde kullanacağım için fazla güçlü olmasına gerek yok ama nekadar çok audio ve video girişi olursa okadar iyi olur.Selamlar..

Moderator
    Giriş Tarihi
    12-11-2003
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    11

sony hangi alete bağlamayı düşünüyorsun ?
    Düzenleyen Picklock : 15-03-2004 at 17:10

Average Member
    Giriş Tarihi
    23-01-2004
    Mekan
    41 Kocaeli
    Üye No
    452

ad3000ip spdif çıkışlı receiverim ve benq marka dvd playerim (sadece spdif çıkışı var kolon çıkışı yok)var ikisini bağlamak istiyorum fakat 3.ve 4. cihazda ilerde bağlama şansım olsun istiyorum.İlginize teşekkürler bana bir tavsiyede bulunursan memnun olurum.selamlar...

Moderator
    Giriş Tarihi
    12-11-2003
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    11

ertugrul bir de parasal olarak limitin nedir gerçi crative 5200 e bağlayacağın için öyle aman aman bir alet almana gerek yok ancak ilerde hoparlörleri daha iyi bir şeyle değiştireceğim dersen biraz daha profesyonel bir şey düşün derim

Average Member
    Giriş Tarihi
    23-01-2004
    Mekan
    41 Kocaeli
    Üye No
    452

Maddi yönden 500-600 milyona kadar olabilir fakat şu çok iyidir 750 milyon dersen onuda düşünebilirim.Dediğin gibi hopörlörleri sonrada alırım diye düşünüyorum tavsiyeni
    bekliyorum.selamlar...

Moderator
    Giriş Tarihi
    12-11-2003
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    11

ertugrul illa sony olsun dersen ;

SONY STR-DE-495 S500 milyon civarında ancak biraz kısıtlı özelliklerde

SONY STR-DE695 S bu daha iyi özelliklere sahip 750 milyon civarında türkiyede mağazalarda bulmak mümkün tabi istanbul sirkeci ve civarında daha uygun fiyatlarada alınabilir

Average Member
    Giriş Tarihi
    23-01-2004
    Mekan
    41 Kocaeli
    Üye No
    452

Sn.Picklock her iki receiverinde özelliklerine daha önceden bakmıştım.Siz bu cihazların jvc 5032 den daha iyi cihaz olduğunu düşünüyorsunuz anlamını çıkarıyorum.Tavsiyeniz bu iki çihazdan yanamı yazarsan memnun olurum.selamlar..

Moderator
    Giriş Tarihi
    12-11-2003
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    11

senin belirttiğin alet bu özellik olarak SONY STR-DE695 S ile mukabil gibi ancak ikisi arasında tercih yaparsam şahsen sony derim zira daha oturmuş bir alet

Adviser
    Giriş Tarihi
    06-02-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    1835

Sn.ertuğrul,
    Creative 5200 speaker takımını ne jvc ile ne de Picklock'un tavsiye ettiği Sony'lerle kullanamazsın arkadaş. Sen onları yok say veya bilgisayarın varsa orada kullan. Creativ speaker'ların gücü 6 watt(yazı ile altı). Tavsiye edilen A/V receiverların çıkış gücü ise kanal başına 100 watt. Eğer amacın başlangıç seviyesinde bir A/V receiver alıp sonra eksikleri yavaş yavaş tamamlamaksa şimdilik işini görecek bir takım da satellit speaker almak zorundasın. Tabii ki birde aktif subwoofer. Piyasada ki ekonomik parçalardan da alsan arzu ettiğin tarz bir sistemin maliyeti 1 milyar TL'yi geçer. Receiver almakla iş bitmez. Alacağın receiver'ın gücünü ortama yansıtacak olan cihaz speaker'lardır. Hatta bana göre speaker, receiver'dan daha önemlidir ve asıl parayı da speaker'a harcaman gerekir.
    Picklok'un tavsiye ettiği cihazlardan Sony str-de695 idare edebilecek bir cihaz diğerinin ise jvc'den çok fazla farkı yok. Her ikisi de başlangıç seviyesinde cihazlardır.Sony str-de495'in fiyatı sana yük****e jvc'de alabilirsin ancak bu receiver'lara alacağın speaker'lara en iyi ihtimalle dahi receiver'a ödediğinden daha fazla para ödemen gerekir.

Adviser
    Giriş Tarihi
    06-02-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    1835

Sevgili Picklock,
    Sony str-de 695'i jvc 5032 ile eşdeğer tutmuşsun. Aman hocam yanlış anlayan olur. Bence sen o yazıyı hemen editle. Bende kimseye söylemiyeyim : - )))

Average Member
    Giriş Tarihi
    23-01-2004
    Mekan
    41 Kocaeli
    Üye No
    452

SN.Picklock ve Sn.Ordinaryus cevaplarınızdan dolayı teşekkür ediyorum.Elbetteki creative 5200 ün kolonları çok küçük watt lı pc de kullanıyorum.Geçici bir süre için kullanmayı düşünüyordum.100 watt müthiş bir güç bir kolonda hiçbir zaman bu güçü kullanma şansım olmaz sonuçta 20 metrekarelik bir odada kullanıcağım.Creative 5200 ü bile sonuna kadar açamıyorum.Avantajım olurmu diye jvc almayı düşünüyordum benimde gönlüm sony den yana anlaşılan bir müddet daha araştırma yapmam gerekiyor.katkılarınızdan dolayı teşekkür ediyor başarılar diliyorum.selamlar...

Moderator
    Giriş Tarihi
    12-11-2003
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    11

sn. ordinaryüs benim yukarıda yazdığım sony dikkat ederseniz

"Maddi yönden 500-600 milyona kadar olabilir fakat şu çok iyidir 750 milyon dersen onuda düşünebilirim.Dediğin gibi hopörlörleri sonrada alırım diye düşünüyorum tavsiyeni
    bekliyorum.selamlar..."

şeklindeki mesaja yönelik yani bir A/V almak ve daha sonra buna uygun bir hoparlör takımı ile olayı bitirmek, benim 5200 serisine bağlansın diye bir niyetim yok, ayrıca sn. ertugrul kısıtlı bir bütçe ile orta seviye bir alet almayı arzu ediyor, sony 695 ile jvc 5032 içerik olarak kısmen bir birine benzese de yukarıdaki yazımda sony nin daha iyi bir alet olduğu da belirtilmekte, bu açıklamadan sonra sn. ertugrulun nasıl bir tercih yapacağı kendi iradesine kalmış bir şey,

sn.ertugrul creative 5200 ü küçük bir odada açıyorum çok ses çıkıyor mantalitesi bence yalnış bir düşünce, bu şuna benziyor benim arabam 200 km yapıyor 100 beygir ile benim arabam 200 km yapıyor ama 150 beygir gibi bir şey, yani bir anfi/hoparlör takımının yüksek çıkış gücüne sahip olması çok ses çıkaracağı anlamını ifade etmez, mühim olan aletin sergilediği seslerin frekans aralığının genişliğidir, yüksek çıkış gücüne sahip olan ve iyi bir frekans eğirisi gösteren her hoparlörde alınan ses kalitesi maksimum seviyededir, yani sesi çok açmanın bunun pek ilgisi yoktur
    Düzenleyen Picklock : 18-03-2004 at 09:16

Member
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    166

sevgili ordinaryus yanlıs anlamadımsa sony str de695 daha iyi mi diyorsun?

Moderator
    Giriş Tarihi
    12-11-2003
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    11

sn. omur yukarıda adı geçen jvc ve sony modelleri içinde evet 695 daha iyi ve üst bir modeldir

Member
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    166

tesekkur ederim sevgili picklock almayı düşünüyorum da onun için sormuştum

Adviser
    Giriş Tarihi
    06-02-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    1835

Sevgili ömür,
    Daha karar veremedin mi? Bir tanesine karar verip al artık. Tabii ki yukarıda bahsedilen 3 cihaz içinde en iyisi Sony str-de 695. Bu alette diğerlerinden farklı olarak DTS-ES decoder'da var. Yani arkada matrix'lenmiş fazladan bir surround daha var. Bu receiver'ı alan kişi 5+1 speaker sistemine ek olarak fazladan 1 tane daha speaker almak zorunda. Hemde bu speaker aktif olmalı çünkü altıncı speaker'ın çıkışı pre-out. Ama sana daha önce önerdiğim Sony str-de 685 modeli de işini görür.685 ile 695 arasındaki fiyat farkı sana fazla gelmezse 695 de olabilir.

Member
    Giriş Tarihi
    22-01-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Kan Grubu
    A Rh ( + )
    Üye No
    166

peki hocam sagol. Aklıma gelmişken 685 modeli için konusuyorum siyah kasa ile gri kasa arasında fark yok değil mi kesinlikle teknik özellik olarak

Adviser
    Giriş Tarihi
    06-02-2004
    Mekan
    06 Ankara
    Üye No
    1835

Siyah ile silver kasa arasında teknik olarak fark yok ancak türkiyede satılan 685 ile avrupada satılan arasında bazı farklılıklar var. Mesela bir örnek: Türkiyede satılan 685 modelinde komponent video çıkışı koymamışlar, yanlızca s-video ve kompozit video bağlantılarına imkan veriyor.
    Düzenleyen ordinaryüs : 18-03-2004 at 13:08

4 sayfadan, 1. sayfa 1234 SonSon

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık