Uydumarket Banner  

Gösterilen Mesajlar: 9 mesajdan 1 ile 9 arası

Konu: Next 8000 ve S/PDIF çıkış

New Member
    Giriş Tarihi
    13-03-2004
    Mekan
    35 İzmir
    Üye No
    6945

Next 8000 ve S/PDIF çıkış

Merhabalar

Foruma yeni katıldım.
    Bu günlerde next 8000 almayı düşünüyorum fakat
    diğer receiver modellerinde olduğu gibi S/PDIF optik dijital ses
    çıkışı yok.
    Acaba bu önemlimidir,sırf bu yüzden karar veremiyorum.
    Yardımcı olursanız sevinirim.

New Member
    Giriş Tarihi
    25-02-2004
    Mekan
    07 Antalya
    Üye No
    4488

emrhaba arkadaşım sorduğun çıkış cihaza, home teater sistem veya 5+1 gibi illa s/pdıf bağlantısı isteyen (istemeyenler de var) ses sistemlerine bağlantıda gerekiyor. Yani senin anlayacağın keyfe keder bir opsiyon.Ayrıca bu desteği verdiğini söyleyen cihazların hemen hemen hepsi bunu emilasyonla (benzeşim) yapıyor, yani gerçek s/pdif değil.Piyasada gerekirse bu işle ilgili adaptörler de zaten var. Benim tavsiyem hiç düşünmeden next8000 ni gönül rahatlığı içerisinde alabilirsin. Çünkü eksiklik olarak gördüğün pekte gerekli olmayan bu çıkışa karşın next8000 de şu anda hiçbir receiverde olmayan bekçok artı özellik bulacaksın(forumdaki next kısmına gözat).Umarım yardımcı olabilmişimdir. Sevgiler....

Moderator
    Giriş Tarihi
    12-11-2003
    Mekan
    34 İstanbul
    Kan Grubu
    0 Rh ( + )
    Üye No
    11

picus gerekli bilgiyi vermiş evet hevesim var ilerde yayınlar dolby digital olursa aletim hazır olsun dersen s/pdif çıkış gerekli ancak şu an için bu tür yayınlar çok az :)

New Member
    Giriş Tarihi
    13-03-2004
    Mekan
    35 İzmir
    Üye No
    6945

Teşekkür ederim arkadaşlar
    Sanırım S/PDIF şimdilik lazım olmayacak gibi
    Next 8000 almaya karar verdim.
    Bu receiverin yanında başka nasıl bir donanım almalıyım.
    Çanak olarak 120 düşünüyorum.
    Parabolmu yoksa Ofset'lermi daha uygun olur.
    Ayrıca Diseq motor alacağım,hangisini tavsiye edersiniz.
    Lnb seçimini nasıl yapmalıyım.
    Şimdiden teşekkürler

New Member
    Giriş Tarihi
    25-02-2004
    Mekan
    07 Antalya
    Üye No
    4488

Motorlu anten kuracaksan 120cm parobol anteni tavsiye ederim.Bu çapta anten için Diseq motor yerine pistonlu tabir ettiğimiz motorlar daha iyi sonuç veriyorlar. Çünkü 120cm.Diseq motor için son sınır. Kaliteli Bir çanak seçersen ağırlığından dolayı çeviremiyebilir.Pistonlu tip motoru Next8000 de kullanacaksan ayrıca v-box denilen bir actuator alman lazım,piyasada kolayca değişik markalarda bulabilirsin. Bağlantılarını yaptıktan sonra diğer motorlu receiverlerde olduğu gibi tüm kontrolü receiverin uzaktan kumanda aleti ile yapabiliyorsun.Diğer bir alternatifin ise yakında çıkacağı söylenen next8000 nin motorlusunu beklemek.
    Lnb konusuna gelince Universal tip bütçenin elverdiği en düşük desibel(Gürültü faktorü) katsayısına sahip kaliteli bir marka Lnb öneririm. Bu forumda okuduğum kadarı ile Sharp marka Lnb ler daha fazla tercih ediliyor.Lnb satınalırken satıcıya kullandığın çanak tipini (parabol veya offset) söylemeyi unutma çünkü tipleri ayrı olabilir.
    Umarım yardımcı olabilmişimdir. Sevgiler.....

Average Member
    Giriş Tarihi
    16-03-2004
    Mekan
    16 Bursa
    Üye No
    7291

merhaba

bende next8000 almayı düşünüyorum fakat bazı sunny ve gold star uydu larda usb
    bağlantı var bilgisayarım olduğu için bu bir avanytaj mı usb bağlantı kullanımda yararlı oluyormu
    selamlar

Average Member
    Giriş Tarihi
    23-01-2004
    Mekan
    41 Kocaeli
    Üye No
    452

S/PDIF çıkış olsaydı bende bu çihazı almayı düşünüyordum.Yanılmıyorsam 2000 yılında çihaz alırken sadece humax ve echostarda bu özellik var diye gittim echostar aldım bence önemli bir özellik.Selamlar

Echostar AD3000ip viaccess,matrix1.071,2adet 90cm ofsetçanak,Portege3490 notebook,p41700 pc

New Member
    Giriş Tarihi
    25-02-2004
    Mekan
    07 Antalya
    Üye No
    4488

next 8000 de usb yerine rs232 denilen serial port bağlantı çıkışı var. İki tip çıkışta cihazı bilgisayara bağlamak için kullanılıyor. Kullanım açısından ikisi arasında bir fark yok hatta serial bağlantıyı kullanmak daha kolay (bazı bilgisyarlarda usb yok veya işletim sistemi desteklemeyebiliyor). Sevgiler...

Adviser
    Giriş Tarihi
    04-02-2004
    Mekan
    07 Antalya
    Kan Grubu
    A Rh ( - )
    Üye No
    1618

Alıntı Orijinal Mesaj Sahibi picus
    next 8000 de usb yerine rs232 denilen serial port bağlantı çıkışı var. İki tip çıkışta cihazı bilgisayara bağlamak için kullanılıyor. Kullanım açısından ikisi arasında bir fark yok hatta serial bağlantıyı kullanmak daha kolay (bazı bilgisyarlarda usb yok veya işletim sistemi desteklemeyebiliyor). Sevgiler...
    sevgili picus receiverlardaki usb ile serial com port aynı şeyler değil... usb ile bilgisayara video kaydı yapabiliyorsun.serial port ile receiver ile bilgisayar arasında data alışverişi yapılıyor.

Gönderme Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuda cevap yazamazsınız
  • Eklenti yapamazsınız
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  •  
  • BB Kodları Açık
  • Smiley'ler Açık
  • Resim Kodları Açık
  • Video Kodları Açık
  • HTML Kodları Kapalı